BRDM -1, -2, -3

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szép a kárpit. Az vajon extra? :) Érdekes így látni, egy halom rakasz van benn eredetileg a PKT -hoz meg a KPVT-hez. Itt meg 4 db pont ott ahol régen hátra tudtál jutni. Ha jól rémlik akkor volt 2 kicsi ülés elöl kettő oldalt hátul, a másik felén meg a fegyverkezelő helye. Szerintem ez egy értelmes fejlesztés, főleg ha a motor repült. Valamennyivel stabilabb is így a jármű, a KPVT meg amúgy is sok volt neki. Erre felhúzhatnák azt a +200db brdm-et ami elvileg itthon volt még nemrég.
Ez nem felujitáás-átépités,hanem új gyártás
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 964
113
A motor teljesen új disel. Elvileg 170 lóerős. De 200+ is választható hozzá ha jól értelmeztem a gyári honlapot. A lényeg teljes új disel motort és hajtást kapott.
Egyébként a régieket akarták először felturbozni. De időközben teljes új kontsrukció született. Tehát nem maradtak a régiek foldozgatásánál. Csináltak egy használható újat. Hát nem tudom. Én ezt itthon is licencbe (gyártásba) simán el tudnám képzelni. Ránézésre egyszerű,használható konstrukciónak tűnik. Őszeszerelde beindítására,tapasztalat szerzésre ideális lehetne.
Á, hány év múlva? Kicsoda eszetlenkedjen vele? Minszkben átkalapálják egy éven belül, cserébe olcsóbb lesz az MTZ.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Már Afrikába eddig 140 db exportáltak??[/MEDIA]

Ha nem is 140 darabot, de 8-at már biztosan eladtak Elefántcsontpartnak, meg saját maguknak is gyártják. A 140 inkább a tervezők nevéből jöhetett (140 Repair Plant). :)

Nekem azzal a 170LE motorral elég alulmotorizáltnak hangzik 7 tonnás tömeghez, de még a 200 is necces ma már. Meg élvezetes lehet benne háttal ülni, főleg terepen.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 341
113
a kajman panceltoroknek biztos jo lenne /gondolom panceltoro valtozaton minden integralva van ami kell /meg valami olcso hazai./ ... Ha elvonalba nem is a panceltoro zaszloaljba de dd szintre nem lenne rossz. Par db plane ha repeszrombolo iramyitott raketa is lenne hozza mondjuk a bolgaroktol vagy termobar. Geppuskafeszek eroditesek ellen tokeletes a panceltoroknek ezeknek a semlegesitese is feladata ahogy a bunkerek felszamolasa is.. /kerdes mennyibe fajna? De gondolom a konkurenciahoz kepest nem sokba./ mert ugye nyugati oldalon ez a kategoria nem igen van./ jobban mondva van csak egy inditos panceltoro fejjel vagy sokkal sokkal dragabb raketaval es inditoval. De a mi panceltoroinknek azert szelesebb a spektruma... /a zaszloalje mimdenkepp./ a csapat tamogatoknal inkabb a jarmu elleni kuzdelem van sullyozottan hangsulyozva...
/szerintem dd szinten nem artana par termobar es repeszrombolo atgm lehetoleg tobb raketas inditasi kepesseggel. Jarmure telepitve./
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Ha nem is 140 darabot, de 8-at már biztosan eladtak Elefántcsontpartnak, meg saját maguknak is gyártják. A 140 inkább a tervezők nevéből jöhetett (140 Repair Plant). :)

Nekem azzal a 170LE motorral elég alulmotorizáltnak hangzik 7 tonnás tömeghez, de még a 200 is necces ma már. Meg élvezetes lehet benne háttal ülni, főleg terepen.
Szerintem olyan motort raknának bele amit a vevő kérne. Ahogy nézzem van azért motortér rendesen a nagyobb motorokhoz. Viszont igazad van. Azért ahhoz a tömeghez nem ártana egy 200-240 pacis motor.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Szerintem egészen jó. Gondolom a mankókerekek sokkal kevésbé fontosak, mint a jármű gyors elhagyásának a lehetősége.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Azok a páncéllemezek jó 6 centire elállnak a kocsi testétől.
Ha azokat és a hat centit összeépítik egy milis vaslemezzel egy zárt üreges testté (mint egy lapradiátor), a kocsi úszóképessége még javul is. A súlya meg nem feltétlenül nő, mert a 10 milis páncéllemezt is ketté lehet osztani. 9 mili kívül, 1 belül.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Szerintem egészen jó. Gondolom a mankókerekek sokkal kevésbé fontosak, mint a jármű gyors elhagyásának a lehetősége.

Szerintem egy nagyon bátortalan próbálkozás. Persze nem tudom milyen szerepet szánnak neki, simán lehet, hogy csak konvojkísérés lesz a dolguk, de a cseh széles ablakos változat arra is jobb megoldás.
M97 Zbik

BRDM-2A_Zbik_MSPO_2007_Defence_Exhibition_Polish_army_001.jpg


Ha kicsit bátrabbak vagyunk a plazmavágóval. BRDM-KZ
brdm-kz-3.jpg

Wolf
kutjak-3.jpg

Cseh, láttam katonai festéssel, rácsozott ablakokkal, meg toronnyal, de nem találok róla képet.
69260040.jpg

csak meglett
lotb2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and anonim999

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem is tudom? Eddig az orosz verzió ami még bejön. Utánna a cseh. Egyébként az ukrán változaton a felújítási garancia meddig szól :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Szerintem egy nagyon bátortalan próbálkozás. Persze nem tudom milyen szerepet szánnak neki, simán lehet, hogy csak konvojkísérés lesz a dolguk, de a cseh széles ablakos változat arra is jobb megoldás.
M97 Zbik

BRDM-2A_Zbik_MSPO_2007_Defence_Exhibition_Polish_army_001.jpg


Ha kicsit bátrabbak vagyunk a plazmavágóval. BRDM-KZ
brdm-kz-3.jpg

Wolf
kutjak-3.jpg

Cseh, láttam katonai festéssel, rácsozott ablakokkal, meg toronnyal, de nem találok róla képet.
69260040.jpg

csak meglett
lotb2.jpg
A régi cuccok felujításával az a szitu, hogy egy bizonyos szint fölött már értelmetlen. Akkor már inkább rendszeresítesz egy újat. Általában azok a felujítások sikeresek, melyek nem túlságosan ambíviózusak. Az ukrán meg pont ez a kategória.
Nem kell élvonalban használni és akkor jó ez is.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Igen és adott esetbe le lehet ereszteni őket.

..és láncos meghajtásuk volt a "mankó-kerekeknek". a későbbieket anélkül gyártották("mankó-kerekek" nélkül).

u.i: csak nekem adja duplán az idézett szöveget a "válasz"-ra kattintásnál, vagy másnak is?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
BRDM-1 "БРДМ-1" (1957 - 5.600kg, 90LE, 80/9km/h, 500km, 7,62mm SzGBM gpu.) Hibái: Gyenge terepjáró, és úszóképesség a II.VH. előtti benzin motor miatt. A fegyverzet és annak elhelyezése nem volt megfelelő.
brdm1.jpg

brmd11.jpg


BRDM-2 "БРДМ-2" Beceneve: Bardak "Бардак" (1963 - 1989 7.000kg, 140LE, 100/8-10km/h, 750km, 7,62mm PKT, vagy 14,5mm KPVT gpu.) GAZ-66
brdm1.gif

brdm6-1024x449.jpg

brdm5.jpg

brdm12.jpg

brdm10-1024x768.jpg

BRDM-2M
brdm8.jpg

BRDM-2DI Hazar "БРДМ-2ДИ Хазар" IVECO diesel motorral
brdm9.jpg