Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Ha a cikkben állítottak igaznak bizonyulnak akkor az nagyon rossz fényt vet a magyar államra.
Későbbi esetleges személyeskedő és parttalan viták elkerülése érdekében,előrebocsájtom nem a kedvenc időtöltésem a migránssimogatás,nem vagyok tagja a Magyar Helsinki Bizottságnak,semmilyen formában nem kapok támogatást Gyuri bácsitól,és nem vagyok tagja a gyurcsányisták táborának sem.Az illegális migráció problémájának megoldása tekintetében pedig nem szimpatizálok Angela Merkel politikájával.

https://444.hu/2020/04/22/a-magyar-...-lehetoseg-nelkul-tonkretette-egy-diak-eletet

Van ott egy nagy HA, és nem államra vetnek rossz fényt hanem a rendőrségre, csak a 444-nek jobban jön ha a magyar államot a jelenlegi kormánnyal bárhol ütni tudja. A kiutasítás előtt a hivatalnokok nem az ujjukból szopják ki a szükséges információt, az alapján döntenek amit eléjük tesznek.

Idézet a cikkből:

"Miután fény derült rá, hogy mind a gyanúsítás helyével, mind időpontjával gond van, a rendőrség egyszerűen módosította az adatokat. Átírták az időpontot és a helyszínt, hogy azok nagyjából megfeleljenek a kórházi dokumentumokban szereplőkkel, kivették a vádból az agresszív viselkedést, és benne hagyták, hogy az iráni lány engedély nélkül elhagyta a szobáját."

Erre valami bizonyíték, háttérinfó, hogy miért írták át, és pontosan kik írták át? Mert így eléggé úgy tűnik, hogy az újságíró kedve szerint odafirkantotta ezt a pár sort, direkt úgy fogalmazva, hogy az olvasó a gonosz rendőrséget okolja mindenért.

„Semmit nem mondtak arról, hogy mit kéne tennünk vagy hogy kéne viselkednünk a kórházban, így én semmilyen szabályról nem tudtam. Ezért sokkolt, amikor láttam a médiában, hogy nem tartottuk be a szabályokat. Egyáltalán semmilyen szabályzatot nem kaptunk.”

Bocsi, lehet velem van a baj, nekem európai emberként egyrészt nem szükséges elmondani senkinek, hogyan kell egy kórházban viselkedni mert tudom. A magyarázat fele pedig csúsztatást. Lehet, hogy nem adtak neki szabályzatot igen, gondolom itt most egy 150 oldalas paksamétára gondol, de azt, hogy maradj itt ne menj ki a szobából ha nem is beszélnek közös nyelvet kb egy kézmozdulattal is lehet jelezni az ápolóknak is, azt pedig én nem hiszem el, hogy senki ne jelezte/mondta volna neki és a társainak, bármelyik nap is hogy ne menj ki innen.

"Szerencsétlen irániakkal példát statuáltak."

Nagyon helyes, ebben van a lényeg. Be se kellett volna őket engedni, menjenek azonos kultúrkörnyezetű országba vagy ha idejönnek akkor viselkedjenek. De semmiképp se lepődjenek meg ha kollektíve küldjük haza az egész csapatot ilyen esetben. Ha nekem ki kellene mennem UAE-be vagy a környéken bármelyik iszlám országba (ne adja az ég, úgyse mennék oda) többed magammal, pl magyarokkal, és ha ott többen közülünk elkezdenének részegen randalírozni meg letépni a nőkről a fekete lepedőt én kurvára nem lepődnék, nem sértődnék meg ha az egész csürhét velem együtt hazazavarnák. Ha valakire haragudnék azok legfeljebb az agyhalott társaim a csoportban. Statuáljanak csak példát, néha azt is kell!
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Ha a cikkben állítottak igaznak bizonyulnak akkor az nagyon rossz fényt vet a magyar államra.
Későbbi esetleges személyeskedő és parttalan viták elkerülése érdekében,előrebocsájtom nem a kedvenc időtöltésem a migránssimogatás,nem vagyok tagja a Magyar Helsinki Bizottságnak,semmilyen formában nem kapok támogatást Gyuri bácsitól,és nem vagyok tagja a gyurcsányisták táborának sem.Az illegális migráció problémájának megoldása tekintetében pedig nem szimpatizálok Angela Merkel politikájával.

https://444.hu/2020/04/22/a-magyar-...-lehetoseg-nelkul-tonkretette-egy-diak-eletet
Persze egyesek úgyis majd jönnek és megmondják, hogy ez csak propaganda...

Van ott egy nagy HA, és nem államra vetnek rossz fényt hanem a rendőrségre, csak a 444-nek jobban jön ha a magyar államot a jelenlegi kormánnyal bárhol ütni tudja. A kiutasítás előtt a hivatalnokok nem az ujjukból szopják ki a szükséges információt, az alapján döntenek amit eléjük tesznek.

Idézet a cikkből:

"Miután fény derült rá, hogy mind a gyanúsítás helyével, mind időpontjával gond van, a rendőrség egyszerűen módosította az adatokat. Átírták az időpontot és a helyszínt, hogy azok nagyjából megfeleljenek a kórházi dokumentumokban szereplőkkel, kivették a vádból az agresszív viselkedést, és benne hagyták, hogy az iráni lány engedély nélkül elhagyta a szobáját."

Erre valami bizonyíték, háttérinfó, hogy miért írták át, és pontosan kik írták át? Mert így eléggé úgy tűnik, hogy az újságíró kedve szerint odafirkantotta ezt a pár sort, direkt úgy fogalmazva, hogy az olvasó a gonosz rendőrséget okolja mindenért.

„Semmit nem mondtak arról, hogy mit kéne tennünk vagy hogy kéne viselkednünk a kórházban, így én semmilyen szabályról nem tudtam. Ezért sokkolt, amikor láttam a médiában, hogy nem tartottuk be a szabályokat. Egyáltalán semmilyen szabályzatot nem kaptunk.”

Bocsi, lehet velem van a baj, nekem európai emberként egyrészt nem szükséges elmondani senkinek, hogyan kell egy kórházban viselkedni mert tudom. A magyarázat fele pedig csúsztatást. Lehet, hogy nem adtak neki szabályzatot igen, gondolom itt most egy 150 oldalas paksamétára gondol, de azt, hogy maradj itt ne menj ki a szobából ha nem is beszélnek közös nyelvet kb egy kézmozdulattal is lehet jelezni az ápolóknak is, azt pedig én nem hiszem el, hogy senki ne jelezte/mondta volna neki és a társainak, bármelyik nap is hogy ne menj ki innen.

"Szerencsétlen irániakkal példát statuáltak."

Nagyon helyes, ebben van a lényeg. Be se kellett volna őket engedni, menjenek azonos kultúrkörnyezetű országba vagy ha idejönnek akkor viselkedjenek. De semmiképp se lepődjenek meg ha kollektíve küldjük haza az egész csapatot ilyen esetben. Ha nekem ki kellene mennem UAE-be vagy a környéken bármelyik iszlám országba (ne adja az ég, úgyse mennék oda) többed magammal, pl magyarokkal, és ha ott többen közülünk elkezdenének részegen randalírozni meg letépni a nőkről a fekete lepedőt én kurvára nem lepődnék, nem sértődnék meg ha az egész csürhét velem együtt hazazavarnák. Ha valakire haragudnék azok legfeljebb az agyhalott társaim a csoportban. Statuáljanak csak példát, néha azt is kell!
Tomcat ügyében is csináltak ilyeneket...
Ebben semmi új nincs sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis
T

Törölt tag 1711

Guest
Persze egyesek úgyis majd jönnek és megmondják, hogy ez csak propaganda...

Minden csak propaganda, pár éve láttam egy elég jó dokumentumfilmet arról hogyan gyűrözött át USA-ban a Fox News és CNN nézettséghajhászása nyilt hazugsággyártásba. Itt sincs másképp.
Még ha ártatlan is lexarom, mivel még az "egy oldalon" álló sajtó hírei is ütik egymást.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Minden csak propaganda, pár éve láttam egy elég jó dokumentumfilmet arról hogyan gyűrözött át USA-ban a Fox News és CNN nézettséghajhászása nyilt hazugsággyártásba. Itt sincs másképp.
Még ha ártatlan is lexarom, mivel még az "egy oldalon" álló sajtó hírei is ütik egymást.

Igaz hírt is lehet propagandaként tálalni, úgy megfogalmazni, hogy az olvasóban a lehető legnagyobb ellenérzést váltsuk ki a megcélzott személy/párt/kormány stb ellen. Mind az ellenzéki média az állandó diktatúrázással, meg nincs szólásszabadság meg jogállamiság mantrázással, és a kormányoldal is az állandó ellenségkép kereséssel, meg sorosozással maxra tolta a propagandát. A gond az, hogy mind a két oldal szándékosan a legprimitívebb üzeneteket tolja az embereknek. Már nem is nagyon lehet értelmesen vitázni senkivel sem bármilyen fontosabb témáról, mert a vélemények a magyar politikai helyzetről kimerülnek abban, hogy diktatúra van, te meg soros bérence vagy. Mivel a kormány van nyeregben neki ez így jó, láthatóan működik, tehát az ellenzéknek kéne változtatnia az üzeneten, de azok a balfaszok sem csinálnak semmit csak még inkább szélsőségessé teszik a saját táborukat, a másikat pedig még inkább elidegenítik.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Pont ez az ellenzék hozta be a "wéberi" kommunikációs formát ami lezülleztette a politikát erre a szintre. 1x bejött nekik, azóta nem, de ragaszkodnak hozzá. Ne várj változást. Majd ha megszünnek és új erők jönnek.

Nem várok, mert nekem jó így. A sallang nem érdekel, a lényeg, hogy olyan párt vezeti az országot aki a gazdaságot egyben tartja. Szimpatikus amit a határontúliakért tesznek, meg a büntetőtörvényköny szigorítása, és a határzár is az volt, a közmunka jobb mint előtte, mert előtte nem volt csak segély. Lopni meg mindegyik lopni fog. Ha ugyanezt az ellenzék csinálná én annak is örülnék, a matrica nem érdekel.

Most ellent mondok magamnak ugyanabban a kommentben.. még is csak jó lenne változás az ellenzék részéről, mert a versenyhelyzet általában a jobbat hozza ki mindkét félből. Csak az a baj, hogy amikor új ellenzéki párt jött eddig létre, akkor vagy kicsinálták, elüldözték az értelmes embereket onnan, vagy az új párt szépen beállt a sorba a többiekhez. Schiffer Andrást sajnálom, ő szerintem egy remek ellenzéki vezető lehetett volna. A mostaniakat mindenképp fényévekkel előzte volna meg.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 096
113
Pont ez az ellenzék hozta be a "wéberi" kommunikációs formát ami lezülleztette a politikát erre a szintre. 1x bejött nekik, azóta nem, de ragaszkodnak hozzá. Ne várj változást. Majd ha megszünnek és új erők jönnek.
Mert a "másik oldal" olyan humánus tanácsadói kört választatott magának és sokkal különb?
https://magyarnarancs.hu/belpol/finkelstein-fidesz-tanacsado-a-var-esze-83588
Hagyjuk már, egy tizenkilenc, másik egy hijján húsz...
Az MSZP-nek remélem lassan vége, de remélem a FIDESZ is megy utána.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ha a cikkben állítottak igaznak bizonyulnak akkor az nagyon rossz fényt vet a magyar államra.
Későbbi esetleges személyeskedő és parttalan viták elkerülése érdekében,előrebocsájtom nem a kedvenc időtöltésem a migránssimogatás,nem vagyok tagja a Magyar Helsinki Bizottságnak,semmilyen formában nem kapok támogatást Gyuri bácsitól,és nem vagyok tagja a gyurcsányisták táborának sem.Az illegális migráció problémájának megoldása tekintetében pedig nem szimpatizálok Angela Merkel politikájával.

https://444.hu/2020/04/22/a-magyar-...-lehetoseg-nelkul-tonkretette-egy-diak-eletet

Szerencsétlen valószínűleg ugyanahhoz a társasághoz tartozott, a többiek randalíroztak és egy kala alá vették őt is velük.
Ez azért tényleg nem szép eljárás a rendőrség részéről.
 
W

Wilson

Guest
Van ott egy nagy HA, és nem államra vetnek rossz fényt hanem a rendőrségre, csak a 444-nek jobban jön ha a magyar államot a jelenlegi kormánnyal bárhol ütni tudja. A kiutasítás előtt a hivatalnokok nem az ujjukból szopják ki a szükséges információt, az alapján döntenek amit eléjük tesznek.

Idézet a cikkből:

"Miután fény derült rá, hogy mind a gyanúsítás helyével, mind időpontjával gond van, a rendőrség egyszerűen módosította az adatokat. Átírták az időpontot és a helyszínt, hogy azok nagyjából megfeleljenek a kórházi dokumentumokban szereplőkkel, kivették a vádból az agresszív viselkedést, és benne hagyták, hogy az iráni lány engedély nélkül elhagyta a szobáját."

Erre valami bizonyíték, háttérinfó, hogy miért írták át, és pontosan kik írták át? Mert így eléggé úgy tűnik, hogy az újságíró kedve szerint odafirkantotta ezt a pár sort, direkt úgy fogalmazva, hogy az olvasó a gonosz rendőrséget okolja mindenért.

„Semmit nem mondtak arról, hogy mit kéne tennünk vagy hogy kéne viselkednünk a kórházban, így én semmilyen szabályról nem tudtam. Ezért sokkolt, amikor láttam a médiában, hogy nem tartottuk be a szabályokat. Egyáltalán semmilyen szabályzatot nem kaptunk.”

Bocsi, lehet velem van a baj, nekem európai emberként egyrészt nem szükséges elmondani senkinek, hogyan kell egy kórházban viselkedni mert tudom. A magyarázat fele pedig csúsztatást. Lehet, hogy nem adtak neki szabályzatot igen, gondolom itt most egy 150 oldalas paksamétára gondol, de azt, hogy maradj itt ne menj ki a szobából ha nem is beszélnek közös nyelvet kb egy kézmozdulattal is lehet jelezni az ápolóknak is, azt pedig én nem hiszem el, hogy senki ne jelezte/mondta volna neki és a társainak, bármelyik nap is hogy ne menj ki innen.

"Szerencsétlen irániakkal példát statuáltak."

Nagyon helyes, ebben van a lényeg. Be se kellett volna őket engedni, menjenek azonos kultúrkörnyezetű országba vagy ha idejönnek akkor viselkedjenek. De semmiképp se lepődjenek meg ha kollektíve küldjük haza az egész csapatot ilyen esetben. Ha nekem ki kellene mennem UAE-be vagy a környéken bármelyik iszlám országba (ne adja az ég, úgyse mennék oda) többed magammal, pl magyarokkal, és ha ott többen közülünk elkezdenének részegen randalírozni meg letépni a nőkről a fekete lepedőt én kurvára nem lepődnék, nem sértődnék meg ha az egész csürhét velem együtt hazazavarnák. Ha valakire haragudnék azok legfeljebb az agyhalott társaim a csoportban. Statuáljanak csak példát, néha azt is kell!


Azért itt nem arról van szó,hogy a te példáddal élve az iráni diák "részegen randalírozott" hanem a rendőrségi jegyzőkönyvek szerint kiment a szobából ez alapján utasították ki az országból.Hány magyar szegte meg a karantént ennél súlyosabb mértékben is? Az én véleményem szerint a magyar hatóságok példát statuáltak ezzel az iráni diákkal.A különös pikantériáját az adja az ügynek,hogy ugye ez a hölgy 9 éve Magyarországon él,ez idő alatt egyetlen jogsértést sem követett el,ezek szerint beilleszkedett a magyar társadalomba.Tehát nem az volt a célja,hogy kitépje az ezeréves magyar állam keresztény gyökereit,hanem hogy gyógyszerész diplomát szerezzen amiért kőkeményen fizetett a magyar államnak.És ugye a hivatalos indoklás szerint azért utasítják ki Magyarországról és ugye ennek következtében három évre a EU-l mert elhagyta a szobáját (még csak nem is a kórház területét),az én értékrendem szerint a kettő nem áll arányban egymással.A jelenlegi kormányzat szívesen hozza fel követendő példának Szent István szellemiségét, de úgy néz ki nem olvasták végig az intelmeit:


"VI. A VENDÉGEK BEFOGADÁSÁRÓL ÉS GYÁMOLÍTÁSÁRÓL"


"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2822

Guest
Mert a "másik oldal" olyan humánus tanácsadói kört választatott magának és sokkal különb?
https://magyarnarancs.hu/belpol/finkelstein-fidesz-tanacsado-a-var-esze-83588
Hagyjuk már, egy tizenkilenc, másik egy hijján húsz...
Az MSZP-nek remélem lassan vége, de remélem a FIDESZ is megy utána.

Miért menjen? És ki jönne helyette? De jó is lenne ha nyolc kicsi pártocska irányítaná az országot akik semmiben nem tudnának megegyezni. Itt is lehetnének évente új választások meg kisebbségi kormányzást. Az aztán nagyot lendítene rajtunk..

Előbb emelkedjen fel egy értelmes ellenzéki párt akinek a mondandója túlmutat azon, hogy diktatúra van meg nincs szólásszabadság. Majd ha lesz ilyen kormányzóképes erő akkor a fidesz felőlem oda mehet ahová csak akar.. Amíg ilyen nincs addig a fidesz 1.-et akarjátok leváltani a fidesz 2+3+4+5+6+7+8 koalíciójával.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nagyon helyes, ebben van a lényeg. Be se kellett volna őket engedni, menjenek azonos kultúrkörnyezetű országba vagy ha idejönnek akkor viselkedjenek. De semmiképp se lepődjenek meg ha kollektíve küldjük haza az egész csapatot ilyen esetben. Ha nekem ki kellene mennem UAE-be vagy a környéken bármelyik iszlám országba (ne adja az ég, úgyse mennék oda) többed magammal, pl magyarokkal, és ha ott többen közülünk elkezdenének részegen randalírozni meg letépni a nőkről a fekete lepedőt én kurvára nem lepődnék, nem sértődnék meg ha az egész csürhét velem együtt hazazavarnák. Ha valakire haragudnék azok legfeljebb az agyhalott társaim a csoportban. Statuáljanak csak példát, néha azt is kell!

Ezzel nagyon nem értek egyet. Nem szabad kollektíve büntetni senkit.
A lány nem tehet róla, hogy idióta osztálytársai vannak.
Egyébként neki, mint muzulmán nőnek valószínűleg semmiféle beleszólása nem lehet abba, hogy mit művelnek a muzulmán férfiak.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azért itt nem arról van szó,hogy a te példáddal élve az iráni diák "részegen randalírozott" hanem a rendőrségi jegyzőkönyvek szerint kiment a szobából ez alapján utasították ki az országból.Hány magyar szegte meg a karantént ennél súlyosabb mértékben is? Az én véleményem szerint a magyar hatóságok példát statuáltak ezzel az iráni diákkal.A különös pikantériáját az adja az ügynek,hogy ugye ez a hölgy 9 éve Magyarországon él,ez idő alatt egyetlen jogsértést sem követett el,ezek szerint beilleszkedett a magyar társadalomba.Tehát nem az volt a célja,hogy kitépje az ezeréves magyar állam keresztény gyökereit,hanem hogy gyógyszerész diplomát szerezzen amiért kőkeményen fizetett a magyar államnak.És ugye a hivatalos indoklás szerint azért utasítják ki Magyarországról és ugye ennek következtében három évre a EU-l mert elhagyta a szobáját (még csak nem is a kórház területét),az én értékrendem szerint a kettő nem áll arányban egymással.A jelenlegi kormányzat szívesen hozza fel követendő példának Szent István szellemiségét, de úgy néz ki nem olvasták végig az intelmeit:


"VI. A VENDÉGEK BEFOGADÁSÁRÓL ÉS GYÁMOLÍTÁSÁRÓL"


"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."

Na jó, de egy magyart hova utasítasz ki? A rendőrség megbüntetheti, de az állampolgárságát nem veheti el. Büntetések és feljelentések pedig magyarok ellen is voltak. "Csak" elhagyta a szobáját??? Viccelsz? Halálos világjárvány van! Kit érdekel hány évig volt itt?? Ő egy vendég volt. Ha én vendég vagyok egy másik országban 9 napig vagy 9 évig befogom a szám, behúzom fülem farkam és követem az utasításokat.

A Szent Istvános szellemiséget meg hagyjuk már ezt majd elhiszik az arra fogékonyak a "köz"tévé nézői közül.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az én véleményem szerint a magyar hatóságok példát statuáltak ezzel az iráni diákkal.
Mert ezt akarod hinni, és az a sajtó amit olvasol pontosan ezt akarja veled elhitetni. :rolleyes:

Ezzel szemben inkább az lehet a valóság, hogy nagyon eldurvulhattak a dolgok. Millió konfliktus van a kórházakban, sok a tettlegességig is elmegy, de csak a kivételes esetben hívnak rendőrt. Ide hívni kellett...
A korábbi sajtóban megjelent infók szerint jól felhergelték magukat és tombolni kezdtek. A jogvédők szerint ezek szent emberek akik csak nekünk akartak jót. Beismerem, ez utóbbi szebben hangzik, de attól még nem lesz igaz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért itt nem arról van szó,hogy a te példáddal élve az iráni diák "részegen randalírozott" hanem a rendőrségi jegyzőkönyvek szerint kiment a szobából ez alapján utasították ki az országból.Hány magyar szegte meg a karantént ennél súlyosabb mértékben is? Az én véleményem szerint a magyar hatóságok példát statuáltak ezzel az iráni diákkal.A különös pikantériáját az adja az ügynek,hogy ugye ez a hölgy 9 éve Magyarországon él,ez idő alatt egyetlen jogsértést sem követett el,ezek szerint beilleszkedett a magyar társadalomba.Tehát nem az volt a célja,hogy kitépje az ezeréves magyar állam keresztény gyökereit,hanem hogy gyógyszerész diplomát szerezzen amiért kőkeményen fizetett a magyar államnak.És ugye a hivatalos indoklás szerint azért utasítják ki Magyarországról és ugye ennek következtében három évre a EU-l mert elhagyta a szobáját (még csak nem is a kórház területét),az én értékrendem szerint a kettő nem áll arányban egymással.A jelenlegi kormányzat szívesen hozza fel követendő példának Szent István szellemiségét, de úgy néz ki nem olvasták végig az intelmeit:

Ezzel teljesen egyetértek.

"VI. A VENDÉGEK BEFOGADÁSÁRÓL ÉS GYÁMOLÍTÁSÁRÓL"


"A vendégek s a jövevények akkora hasznot hajtanak, hogy méltán állhatnak a királyi méltóság hatodik helyén. Hiszen kezdetben úgy növekedett a római birodalom, úgy magasztaltattak fel és lettek dicsőségessé a római királyok, hogy sok nemes és bölcs áradt hozzájuk különb-különb tájakról. Róma bizony még ma is szolga volna, ha Aeneas sarjai nem teszik szabaddá. Mert amiként különb-különb tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy különb-különb nyelvet és szokást, különb-különb példát és fegyvert hoznak magukkal, s mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli, s a külföldieket a pöffeszkedéstől elrettenti. Mert az egy nyelvű és egy szokású ország gyenge és esendő. Ennélfogva megparancsolom neked, fiam, hogy a jövevényeket jóakaratúan gyámolítsad és becsben tartsad, hogy nálad szívesebben tartózkodjanak, mintsem másutt lakjanak. Ha pedig le akarnád rombolni, amit építettem, vagy szét szórni, amit összegyűjtöttem, kétségkívül igen nagy kárt szenvedne országod. Hogy ez ne legyen, naponta nagyobbítsd országodat, hogy koronádat az emberek nagyságosnak tartsák."

Ezzel már csak részben. Szent István idején még ismeretlen volt a nacionalizmus. Akkoriban még csak nemes és alattvaló létezett, nem számított, hogy milyen nyelvet beszél.
Azóta viszont már meghaladott lett ez a befogadunk bárkit, bármekkora tömegben.
1920-ban bebizonyosodott, hogy nem az egynyelvű ország az esendő, hanem a soknyelvű.
Az idegeneket be lehet és kell fogadni, addig, amíg hajlandóak beilleszkedni a társadalomba. Viszont amint bomlasztani akarják az országot, azonnal cselekedni, akár kitoloncolással is, nem számít, hogy már itt született.
Persze mindez nem az iráni lányra vonatkozik, ha ő valóban nem csinált semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Na jó, de egy magyart hova utasítasz ki? A rendőrség megbüntetheti, de az állampolgárságát nem veheti el. Büntetések és feljelentések pedig magyarok ellen is voltak. "Csak" elhagyta a szobáját??? Viccelsz? Halálos világjárvány van! Kit érdekel hány évig volt itt?? Ő egy vendég volt. Ha én vendég vagyok egy másik országban 9 napig vagy 9 évig befogom a szám, behúzom fülem farkam és követem az utasításokat.

A Szent Istvános szellemiséget meg hagyjuk már ezt majd elhiszik az arra fogékonyak a "köz"tévé nézői közül.
Azt tette. Persze neked könnyebb azt képzelni, hogy nem...
 
W

Wilson

Guest
Na jó, de egy magyart hova utasítasz ki? A rendőrség megbüntetheti, de az állampolgárságát nem veheti el. Büntetések és feljelentések pedig magyarok ellen is voltak. "Csak" elhagyta a szobáját??? Viccelsz? Halálos világjárvány van! Kit érdekel hány évig volt itt?? Ő egy vendég volt. Ha én vendég vagyok egy másik országban 9 napig vagy 9 évig befogom a szám, behúzom fülem farkam és követem az utasításokat.

A Szent Istvános szellemiséget meg hagyjuk már ezt majd elhiszik az arra fogékonyak a "köz"tévé nézői közül.

Akkor szerinted ez az iráni diák amiért elhagyta a szobáját arányos büntetést kapott azzal,hogy kilenc év itt tartózkodás után (egyetlen jogsértés nélkül) kiutasítja Magyarország területéről és 3 évre az EU-l.Szerintem lett volna a hatóságnak (ha már mindenképpen büntetni akar) lehetősége arra,hogy sokkal enyhébb büntetést szabjon ki.A magyar példát meg azért hoztam fel mert ugye nem csak az iráni diák sértette meg a karantén szabályait.Szent István intelmeit pedig szerintem pártállástól függetlenül érdemes elolvasni hasznos tanácsok vannak benne.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mert ezt akarod hinni, és az a sajtó amit olvasol pontosan ezt akarja veled elhitetni. :rolleyes:

Ezzel szemben inkább az lehet a valóság, hogy nagyon eldurvulhattak a dolgok. Millió konfliktus van a kórházakban, sok a tettlegességig is elmegy, de csak a kivételes esetben hívnak rendőrt. Ide hívni kellett...
A korábbi sajtóban megjelent infók szerint jól felhergelték magukat és tombolni kezdtek. A jogvédők szerint ezek szent emberek akik csak nekünk akartak jót. Beismerem, ez utóbbi szebben hangzik, de attól még nem lesz igaz.

Zeal, én nagyon nem vagyok 444 párti, de simán el tudom hinni, hogy ő egyedül tényleg nem csinált semmit, míg a barom tucatnyi férfitársa igen, csak szerencsétlenségére ő is abba a társaságba tartozott és azt hitték, ha a többiek így viselkedtek, akkor ő is.
Lehet benne valami, mert a többieket még a 444 sem próbálja már mentegetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Akkor szerinted ez az iráni diák amiért elhagyta a szobáját arányos büntetést kapott azzal,hogy kilenc év itt tartózkodás után (egyetlen jogsértés nélkül) kiutasítja Magyarország területéről és 3 évre az EU-l.Szerintem lett volna a hatóságnak (ha már mindenképpen büntetni akar) lehetősége arra,hogy sokkal enyhébb büntetést szabjon ki.A magyar példát meg azért hoztam fel mert ugye nem csak az iráni diák sértette meg a karantén szabályait.Szent István intelmeit pedig szerintem pártállástól függetlenül érdemes elolvasni hasznos tanácsok vannak benne.

Azért is érdemes lenne figyelmesen elolvasni, mert akkor végre megérthetné mindenki, hogy Szent István az ország vonatkozásában ilyet soha nem mondott!
És mint honvédő hadjárataiból látható, (1030 pl.) ennek szöges ellentéte szerint járt el, ha a helyzet megkívánta!
..
Félrefordítás és félreértés van! Amit írt, az a diplomáciai kapcsolatokra és a királyi udvarra vonatkozik! És ott valóban helye van a külföldieknek is!
..
Nevetek csak, amikor többnyire balliberális politikusaink hozakodnak elő ezzel a mondókával, megfelelő ismeret és tudás nélkül!
Nézzetek utána és forgassátok a latin-magyar szótárt!
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Azért is érdemes lenne figyelmesen elolvasni, mert akkor végre megérthetné mindenki, hogy Szent István az ország vonatkozásában ilyet soha nem mondott!
És mint honvédő hadjárataiból látható, (1030 pl.) ennek szöges ellentéte szerint járt el, ha a helyzet megkívánta!
..
Félrefordítás és félreértés van! Amit írt, az a diplomáciai kapcsolatokra és a királyi udvarra vonatkozik! És ott valóban helye van a külföldieknek is!
..
Nevetek csak, amikor többnyire balliberális politikusaink hozakodnak elő ezzel a mondókával, megfelelő ismeret és tudás nélkül!
Nézzetek utána és forgassátok a latin-magyar szótárt!
Ez bizony igaz!
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Zeal, én nagyon nem vagyok 444 párti, de simán el tudom hinni, hogy ő egyedül tényleg nem csinált semmit, míg a barom tucatnyi férfitársa igen, csak szerencsétlenségére ő is abba a társaságba tartozott és azt hitték, ha a többiek így viselkedtek, akkor ő is.
Lehet benne valami, mert a többieket még a 444 sem próbálja már mentegetni.
Simán lehet ártatlan, persze.
Ilyenkor mindig kell 1-2 nap amíg az illetékesek reagálnak és elmondják, hogy szerintük mi történt, de addig szabadon lehet hisztizni és diktatúrát kiáltani. Ha ő nem balhézott, akkor ki fogják javítani a hibát, ha hazudott, akkor arról is tudni fogunk, csak már nem a 444-től. Sajnos olyan hiteltelen már ez az újság, hogy elsőre semmit nem hiszek el nekik.
(Azért annak örülök, hogy a többi barmot már legalább nem védik olyan vehemensen, mint korábban tették.)