Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
A fejemet fogom, amikor hajlítható kijelzőjű telefon, meg egyebek. Hova? Minek?
Az pl. nagyon jó lesz, ha olcsóbb lesz. Sokszor olvasnék tableten, de már nem kapni oylan tabletet amire a csotrogányom frissíteném. A telefnon csomó dolgot el leehne intézni, amit most nem lehet, mert túl kicsi. Félbehajtható tlefon + stylus, és pl. nemkell kinyomtatnom a cikkeket amiket elolvasok, amikre jegyzetelek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
És akkor most jön az, hogy "now what?"
Ha filléres és mindenki számára elérhető a gép, ami tudja, ami kell, akkor miféle innovációról van szó...? Mert az nem innováció, hogy aranyból lesz a budi. Megy a 400k-s telefon az kb. az.
Akkor az autó 1970-ben kész is volt. Azóta csak olyan felesleges paraszvakító hülyeségek jöttek, hogy tempomat, adaptív tempomat, abs, esp, ülésfűtés, több zónás klíma, tolatóradar. Mind nélkül lehet élni. De nem érdemes ;) (nekem mondjuk a legtöbb nincs, de örülnék, ha lenne)

A számítógépnél is ez van a fejlődéssel. A vezetékes fülhallgató is hülyeség, de azért jó, ha nem rántod le az asztalról a gépet ha csönget a postás ;)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Akkor az autó 1970-ben kész is volt. Azóta csak olyan felesleges paraszvakító hülyeségek jöttek, hogy tempomat, adaptív tempomat, abs, esp, ülésfűtés, több zónás klíma, tolatóradar. Mind nélkül lehet élni. De nem érdemes ;) (nekem mondjuk a legtöbb nincs, de örülnék, ha lenne)

A számítógépnél is ez van a fejlődéssel. A vezetékes fülhallgató is hülyeség, de azért jó, ha nem rántod le az asztalról a gépet ha csönget a postás ;)
Ez sem igaz.
  • Hol volt légkondis egy kocsi 1970-ben generálisan?
  • Hol volt alacsony emissziós? Ólmozott volt még a benzin is...
  • Hol volt biztonságos?
  • Hol volt olyan kényelmes, mint ma?
Ma teljesen jellegtelenek az személyautók emiatt, mert az evolúció vége az, hogy kb. ugyanaz az alapforma, kivéve, ha a megjelenés és funkció felülírja azt...

Az 40-60k-s okostelefon tudja mindazt, amit a fenti autós összehasonlítás régi vs. mai tudja:

  • Valós idejű működés. Nymom és már csinálja is.
  • Emberi ideig működik akksiról.
  • Elfér a zsebedben, nem bunkofon.
  • Nem drága.
  • Nevetségesen egyszerű kezelni is.
  • A képe messze jobb, mint amit anno a fix objektíves filmre dolgozó gépek lőttek. Bár szerintem az, hogy a szoftver valamit behazudik, ami ott sincs, azért az mókás... A profi vagy félprofi fotós is ezért dolgozik objektívvel és nem szoftverrel, ami kitalálja, hogy mi lehetne a kép, ha le tudná fotózni...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Ez sem igaz.
  • Hol volt légkondis egy kocsi 1970-ben generálisan?
  • Hol volt alacsony emissziós? Ólmozott volt még a benzin is...
  • Hol volt biztonságos?
  • Hol volt olyan kényelmes, mint ma?
Ma teljesen jellegtelenek az személyautók emiatt, mert az evolúció vége az, hogy kb. ugyanaz az alapforma, kivéve, ha a megjelenés és funkció felülírja azt...

Az 40-60k-s okostelefon tudja mindazt, amit a fenti autós összehasonlítás régi vs. mai tudja:

  • Valós idejű működés. Nymom és már csinálja is.
  • Emberi ideig működik akksiról.
  • Elfér a zsebedben, nem bunkofon.
  • Nem drága.
  • Nevetségesen egyszerű kezelni is.
  • A képe messze jobb, mint amit anno a fix objektíves filmre dolgozó gépek lőttek. Bár szerintem az, hogy a szoftver valamit behazudik, ami ott sincs, azért az mókás... A profi vagy félprofi fotós is ezért dolgozik objektívvel és nem szoftverrel, ami kitalálja, hogy mi lehetne a kép, ha le tudná fotózni...
ok, igazad van, felesleges, ez is kész van. én meguntalak mára.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Jól el vitáztok jó volt olvasni !

Az emberi gyarlóságot kihagytátok viszont mind ketten ! A fogyasztói társadalom megalkotói erre építettek ! A 12 éves lányomnak az volt az első , hogy megtanítottam azt , hogy kitűnni kell és nem feltűnni , mert ugye a kitűnéshez tudás kell a feltűnéshez meg pénz . De ha kitűnő vagy jó eséllyel lesz pénzed is de akkor már valszeg intelligensen fogod használni . Én úgy gondolom az a szint amin mi élünk annak kellene lennie az átlagosnak idehaza . Én nem szórom feleslegesen a pénzt de sokkal könnyebben költök ha könnyebben jön . Tehát a jóléti társadalmakban már az emberek jelentős része több pénzt keres mint amire igazából szüksége lenne és ebből kialakul egy óriási rossz viselkedés modell "a majd én megmutatom milyen cuccaim vannak " és sokszor átesik a ló másik oldalára mert jóval többet akar mutatni mint amit megengedhet és máris ostobán költi a pénzét . Én megtanultam mindenben az arany középutat keresni és igazából szarok a márkákra mert ár/érték arányt nézek a saját igényeimhez ! Most egy ASUS X550C-n pötyögök (2014-es modell) sosem volt szükségem a teljesítményére (i7 GB RAM etc )de akkor adódott egy jó lehetőség és megvettem nem bántam meg a mai napig tökéletesen működik és eszem ágában sincs lecserélni . A TV-ink (minden szobában van ) igaz , hogy már mind "laposak " de egyik se csúcs technika teszik a dolgukat és kész . A NET-viszont az itt elérhető csúcs és ehhez meg ragaszkodom .
Viszont a ház felújításánál már odafigyeltem . Fontos volt az , hogy a házhoz terveztem az új fűtést (nagyon bejött még nincs szigetelve a ház -majd most talán- 170m2 és nincs havi 20 000Ft a gázszámla ) és a villamos hálózatot is mindenhol led és A+ vagy A++ termékek etc . De amit szerettem volna azt megcsináltuk igaz a 4 klíma nem felső kategóriás de a GREEC se rosszak hozzák azt amit elvártam tőlük . De okos házzá nem akartam alakítani még a klímák sincsenek netre kötve pedig lehetnének . A fűtésnek programozott termosztátja lent is + fent is , a lenti a teljes fűtést indítja (lent padló teljes felületen-olyan mint egy nagy cserépkályha - + 2 db 2000W-os törülköző szárító a lenti fürdő/mosó helységben) a fenti csak a radiátoros kört indítja . Így elértem , hogy lent állandó 22-23C van fent pedig 21-21,5C . Ahol ezt tudom biztosítani ennyi költséggel ott csak bonyolítottam volna egy netes távvezérléssel .
És a klímákat most csak elvétve ( a téli kompresszor járatás miatt csak ) használtuk mert a tisztán gázzal akartam tisztában lenni . Pedig a klímák is téliesítettek és hihetetlen de a legnagyobb 28m2-es fenti szobában is félóra alatt 6-7C fokot tudnak emelni ha számolok ez töredéke a gázénak (23Ft-os G tarifával ) mert egy klíma max 900w-ot fogyaszt a méréseim szerint tehát ha 1/2 Kwh-val számolok akkor uszkve 11,5Ft-ért fűti ki a leírtakat . A következő télen lesz az a változat , hogy lent marad a padlós kör fent meg tisztán klímával ( mint programozható és termosztátos minek netre kötni ) . Ha minden jól megy akkor a mostani fűtést megfelezem minimális villanyszámla növekedéssel főleg ha elkészül a teljes szigetelés . A falakra 10cm polisztirol a tetőtérbe 20cm PUR könnyűhab .
A tapasztalataimat majd megosztom ha igénylitek !
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 425
93
IoT, az egyik új bullshit. Értelme kb. semmi, cserébe mindenhol bejöhet a kiberbűnöző...

Tisztelettel szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy az, amit IoT és általában informatika témában előadsz egészen pontosan megegyezik azzal, amitől repülésteljesítmény és általában HT témában idegrohamot kapsz.

Programozó vagyok, meglehetősen széles körű tapasztalatokkal. Hogy NE a te stílusodban fogalmazzak: megalapozatlan kijelentéseket teszel úgy, mintha megingathatatlan állítások lennének.

És ez azért nagyon zavaró, mert "Molnibalage (tm)" stílusban küldesz el mindenkit melegebb éghajlatra akkor is, amikor nincs igazad. Meg úgy általában mindig.

Molni ON

Baromságokat beszélsz, ilyen hülyeségtől eldobom az agyam, hogy lehet valaki ennyire értelmetlen.​

Molni OFF

Ezt az esetek nagy részében magamban tartom, csak megint egy fránya IT témához szólsz hozzá úgy, hogy nem értesz hozzá / nem gondolkozol el rajta egy cseppet sem.

Az IoT-t - mint bármi mást - lehet értelmesen csinálni, és lehet idiótán csinálni. Azt írod, otthoni felhasználásra nincs értelme, szerintem van, példák:
  • Én például örülnék neki, ha a mobilommal tudnám nyitni / zárni az ajtót. - Utálom a kulcscsomót, a mobil alapból nálam van.
  • Nagyon örülnék, ha a munkahelyemről le tudnám ellenőrizni, hogy minden ablak be van-e zárva otthon, esetleg be tudnám zárni. - Előfordult már, hogy jött egy nagyon heves nyári zápor, és a nyitott ablakon (tetőtér) becsapott a víz.
  • Nem vagyok tökéletes, ezért előfordul, hogy "úristen, ugye kihúztam a vasalót" jut eszembe kb. 15 perccel azután, hogy elindultam. - De jó lenne biztosnak lenni benne.
  • Fenti pepitában: "elzártam a gázt" - mennyire jó lenne, ha ezt is le tudnám ellenőrizni.
  • Illetve szeretnék olyan okos hűtőt, amelyik megmondja, hány doboz megfelelő hőmérsékletű sör van bent. :p
Az, hogy Neked személy szerint nincsenek igényeid, nem jelenti azt, hogy minden felhasználás értelmetlen. A fentiek csak a legalapvetőbb dolgok, amelyek 5 perc szintidővel eszembe jutottak.

Az ipari / szolgáltató oldali felhasználást előttem már leírták párszor.

Ami az IoT biztonsági oldalát illeti: nem ész nélkül kell megvenni a legolcsóbbat / legdrágábbat / legtöbbet tudót, hanem el kell gondolkozni mielőtt kiépítesz egy rendszert. Évekkel ezelőtt láttam Amszterdamban olyan konferenciát, amelyik arról szólt, hogyan lehet IoT rendszereket biztonságossá tenni. Azt be kell lássam, hogy az emberek nagy részének nincs meg a technikai tudása ahhoz, hogy jó rendszert válasszon / építsen, de autót sem tudok gyártani, mégis lehet csili-vili, mindent tudó járgányom.
 
M

molnibalage

Guest
  • Én például örülnék neki, ha a mobilommal tudnám nyitni / zárni az ajtót. - Utálom a kulcscsomót, a mobil alapból nálam van.
És, hogy, ha lemerült, ellopták vagy csak áramszünet van? Akkor építesz be csak azért szünetmentes tápot...? Az autók elektronikai biztonságát nézve és inkább maradok a kemény fizikai zárnál...

Azt nézve, hogy hány ember fotóját és adatait lopták el telókról, részemről ez a legviccesebb dolgok egyike.
A lakáskulcsom lényege az, hogy ha elveszne minden igazolvány, teló, akkor hazasétálok és bejutok. Most meg a telód nélkül nem jutsz be...? Az igen...

A kettős zárnak meg sok értelmét nem látom. Feleslegesen fancy drága redundancia.

Nagyon örülnék, ha a munkahelyemről le tudnám ellenőrizni, hogy minden ablak be van-e zárva otthon, esetleg be tudnám zárni. - Előfordult már, hogy jött egy nagyon heves nyári zápor, és a nyitott ablakon (tetőtér) becsapott a víz.
És van szervomotor az ablakon? Ha nincs, akkor szerelheted rá. Megint valahogy egy "apróság" kimaradt a rendszerből...

Nem vagyok tökéletes, ezért előfordul, hogy "úristen, ugye kihúztam a vasalót" jut eszembe kb. 15 perccel azután, hogy elindultam. - De jó lenne biztosnak lenni benne.

[*]Fenti pepitában: "elzártam a gázt" - mennyire jó lenne, ha ezt is le tudnám ellenőrizni.
Lásd fent. Hol van ehhez a szervomotor...? Mi fogja mozgatni...? Vagy csak emiatt lesz új sütőd...? Mert az ember úgy jó esetben 20 évenként vesz egyet. Tehát elterjedése közel 0 lesz így sokáig. Mert utólag nem fog menni. Viszont cserébe a rosszakaró akkor ezeket majd távolról buherálhatja...?
Egészen elképedek, hogy egyesek miért akarnak potenciális veszélyforrásokat hálózatra kötni?

Az, hogy Neked személy szerint nincsenek igényeid, nem jelenti azt, hogy minden felhasználás értelmetlen. A fentiek csak a legalapvetőbb dolgok, amelyek 5 perc szintidővel eszembe jutottak.
Az egészt ár/érték arányát nem látom. Mert láthatólag te is úgy kézpeled, hogy kell egy wireless elérés és csá. A többire teszel magasból. Ehhez képest találni olyan beszámolókat a Neten, hogy az agyonhypolt okoshottonnal több időt cseszett el szerencsétlen user, mert egy mai butával...

Én öncélúnak és drágának is látom ezt az egészet.

Ami az IoT biztonsági oldalát illeti: nem ész nélkül kell megvenni a legolcsóbbat / legdrágábbat / legtöbbet tudót, hanem el kell gondolkozni mielőtt kiépítesz egy rendszert.
Hát az jó, mert akkor minimális és szökőévenként használt funkciók kerülnek majd százezrekbe? Biztos lesz rá igény...
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Az IoT-t - mint bármi mást - lehet értelmesen csinálni, és lehet idiótán csinálni. Azt írod, otthoni felhasználásra nincs értelme, szerintem van, példák:
  • Én például örülnék neki, ha a mobilommal tudnám nyitni / zárni az ajtót. - Utálom a kulcscsomót, a mobil alapból nálam van.
  • Nagyon örülnék, ha a munkahelyemről le tudnám ellenőrizni, hogy minden ablak be van-e zárva otthon, esetleg be tudnám zárni. - Előfordult már, hogy jött egy nagyon heves nyári zápor, és a nyitott ablakon (tetőtér) becsapott a víz.
  • Nem vagyok tökéletes, ezért előfordul, hogy "úristen, ugye kihúztam a vasalót" jut eszembe kb. 15 perccel azután, hogy elindultam. - De jó lenne biztosnak lenni benne.
  • Fenti pepitában: "elzártam a gázt" - mennyire jó lenne, ha ezt is le tudnám ellenőrizni.
  • Illetve szeretnék olyan okos hűtőt, amelyik megmondja, hány doboz megfelelő hőmérsékletű sör van bent. :p

Atya, gatya, ablakcsukó, vasalózsinór-kihúzó, gázelzáró... mennyibe is kerülne? Miniumum milliós összeg, és csak azért, hogy a kényszergondolataimat tudjam kezelni. Aztán valaki kinyitja esőben az ablakot, megnyitja a gázt és bedugja a vasalót távolról. Az ajtózár távfeltörésről ne is beszéljünk. A sört is sokkal egyszerűbb venni biztonság kedvéért, hátha otthon elfogyott. :)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
És, hogy, ha lemerült, ellopták vagy csak áramszünet van? Akkor építesz be csak azért szünetmentes tápot...? Az autók elektronikai biztonságát nézve és inkább maradok a kemény fizikai zárnál...

Azt nézve, hogy hány ember fotóját és adatait lopták el telókról, részemről ez a legviccesebb dolgok egyike.
A lakáskulcsom lényege az, hogy ha elveszne minden igazolvány, teló, akkor hazasétálok és bejutok. Most meg a telód nélkül nem jutsz be...? Az igen...

A kettős zárnak meg sok értelmét nem látom. Feleslegesen fancy drága redundancia.


És van szervomotor az ablakon? Ha nincs, akkor szerelheted rá. Megint valahogy egy "apróság" kimaradt a rendszerből...


Lásd fent. Hol van ehhez a szervomotor...? Mi fogja mozgatni...? Vagy csak emiatt lesz új sütőd...? Mert az ember úgy jó esetben 20 évenként vesz egyet. Tehát elterjedése közel 0 lesz így sokáig. Mert utólag nem fog menni. Viszont cserébe a rosszakaró akkor ezeket majd távolról buherálhatja...?
Egészen elképedek, hogy egyesek miért akarnak potenciális veszélyforrásokat hálózatra kötni?


Az egészt ár/érték arányát nem látom. Mert láthatólag te is úgy kézpeled, hogy kell egy wireless elérés és csá. A többire teszel magasból. Ehhez képest találni olyan beszámolókat a Neten, hogy az agyonhypolt okoshottonnal több időt cseszett el szerencsétlen user, mert egy mai butával...

Én öncélúnak és drágának is látom ezt az egészet.


Hát az jó, mert akkor minimális és szökőévenként használt funkciók kerülnek majd százezrekbe? Biztos lesz rá igény...


Molni, van ra igeny, ebben semmi kerdes nincs.
A funkciok jelentos resze faszsag, ebben egyetertunk, viszont vannak ertelmes funkciok is.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Molni, van ra igeny, ebben semmi kerdes nincs.
A funkciok jelentos resze faszsag, ebben egyetertunk, viszont vannak ertelmes funkciok is.
Ok, és mik ezek? Bakker a lakásom az nem ipari üzem. Kussoljon minden, ha nem vagyok otthon. Az ipar üzemek esetén is hiába van remote control minimális felügyelő személyzet is kell.

Számomra a háztartások számára az IoT egy vicc. Az iparban meg évtizedek óta ott van. Ipari folyamatirányító rendszernek hívják...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem "okos" az otthonom de van egy szünetmentes táp , hogy addig kibírja pl a fűtés amíg haza érek és beröffentem az 5Kw-os Honda aggregátort ha nincs áram ! Ha lesz egy kis időm akkor külső áramszünet esetén magától fog indulni és ellátni a házat addig amíg helyre nem áll a hálózat . Most még kézi vezérelt !

Ha nekem valamire nincs igényem és másnak meg van attól még egyikünk se hülye ! Igen a stílus az sokszor bántó de lehet fejlődni !
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Nem "okos" az otthonom de van egy szünetmentes táp , hogy addig kibírja pl a fűtés amíg haza érek és beröffentem az 5Kw-os Honda aggregátort ha nincs áram ! Ha lesz egy kis időm akkor külső áramszünet esetén magától fog indulni és ellátni a házat addig amíg helyre nem áll a hálózat . Most még kézi vezérelt !

Ha nekem valamire nincs igényem és másnak meg van attól még egyikünk se hülye ! Igen a stílus az sokszor bántó de lehet fejlődni !
Időzíthető termosztát most is van tudtommal...
Most komolyan... feltaláljuk újra kanálban a mélyedést...?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ok, és mik ezek? Bakker a lakásom az nem ipari üzem. Kussoljon minden, ha nem vagyok otthon. Az ipar üzemek esetén is hiába van remote control minimális felügyelő személyzet is kell.

Számomra a háztartások számára az IoT egy vicc. Az iparban meg évtizedek óta ott van. Ipari folyamatirányító rendszernek hívják...

Par pelda:

Figyelheted, hogy van-e beazas. Nalam ketszer is az volt a mazli, hogy pont akkor omlott a viz, amikor ott voltam.
Tavolrol kapcsolhato futes: ha van egy horgasztanyad/vikendhazad, meleg lesz, mire hazaersz.
Vizora, villanyora leolvasasa, stb. : nem kell csak azert odamenned.
Online biztonsagi rendszer; napot koveto arnyekolas, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Par pelda:

Figyelheted, hogy van-e beazas. Nalam ketszer is az volt a mazli, hogy pont akkor omlott a viz, amikor ott voltam.
Tavolrol kapcsolhato futes: ha van egy horgasztanyad/vikendhazad, meleg lesz, mire hazaersz.
Vizora, villanyora leolvasasa, stb. : nem kell csak azert odamenned.
Online biztonsagi rendszer; napot koveto arnyekolas, stb.
 
M

molnibalage

Guest
Par pelda:

Figyelheted, hogy van-e beazas. Nalam ketszer is az volt a mazli, hogy pont akkor omlott a viz, amikor ott voltam.
Milyen érzékelővel? Milyen módon történne ez? Hány darab kéne? Mennyibe kerülne?

Tavolrol kapcsolhato futes: ha van egy horgasztanyad/vikendhazad, meleg lesz, mire hazaersz.
Lakosság töredéke.

Vizora, villanyora leolvasasa, stb. : nem kell csak azert odamenned.
Az egyetlen első értelmes funkció eddig.

Online biztonsagi rendszer; napot koveto arnyekolas,
Az elsőt nem értem, hogy minek a biztonsági rendszere lenne, hogy mire gondolsz.
A másodikhoz továbbra is szervomotor kell. Annak áram, akkor érintésvédelem és hova teszed az egészet. Felőlem. Jó drága úri huncutság.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Időzíthető termosztát most is van tudtommal...
Most komolyan... feltaláljuk újra kanálban a mélyedést...?[/QUOTE

Már esment csak okoskodsz ! Van bazzeg ! A földszinten is ami az összes fűtést indítja és van az emeleten is ami meg csak a radiátoros kört indítja ! Meg vannak programozható klímáim is ! De baxhatom bazzeg ha nincs áram és nem megy se a kazán , se a szivattyúk se a klímák !

Tyson ha elhiszed , hogy te mindenkitől és mindenben okosabb vagy akkor te sokkal butább/ostobább (nem kívánt törlendő) vagy mint azt én bármikor eltudnám képzelni !

Hidd el rajtad kívül is vannak még emberek akik nem hiszik magukról , hogy helikopterek !

Nagyon nagy elméleti tudást halmoztál fel magadban haditechnikai szinten , úgy általában se lehetsz egy műveletlen idióta de a stílusod sokszor botrányos és másokat degradálóan sértő !

B-lcsess-g6.jpg



De idézhetem Tibit is ! LOL

argo-2.jpg


És mindezt nem bunkóságból vagy sértő szándékkal írtam le hanem kicsit javító-nevelővel!

Üdv az Ogre !
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg