Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Tedd hozzá , hogy csak addig amíg az USA tudja támogatni őket pénzel és fegyverrel ami szerintem már nem túl sokáig lesz meg ! Mert hiába képzettebbek , okosabbak mint az arabok , bottal ők is vesztesek lennének !
Ha az IDF feleakkora lenne, mint ma akkor se lenne semmi...
Az meg USA pénz nélkül is menne. Az a támogatás a teljes védelmi költségvetéshez képest jelentéktelen, még kétszámjegyű % sincs emlékeim szerint.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ha az IDF feleakkora lenne, mint ma akkor se lenne semmi...
Az meg USA pénz nélkül is menne. Az a támogatás a teljes védelmi költségvetéshez képest jelentéktelen, még kétszámjegyű % sincs emlékeim szerint.


Sorolj már olyan Izraeli ( nem USA , nem EU ) cégeket amiknek bevétele , adói etc -ból fent tartható lenne ez a hadsereg és ország ? Nincs megfelelő mezőgazdaságuk , az ivóvizet tartályhajók viszik sok helyre . Izrael tetszik nem nem tetszik az USA által , fegyverekkel fent tartott ország . Ha kiemelnénk abból az inkubátorból amit az USA jelent az arabok rövid időn belül megennék őket . Tegyük hozzá , hogy nekünk jó egy erős Izrael mert addig a pogányok velük vannak elfoglalva elsősorban mint Európával !
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 778
30 547
113
Sorolj már olyan Izraeli ( nem USA , nem EU ) cégeket amiknek bevétele , adói etc -ból fent tartható lenne ez a hadsereg és ország ? Nincs megfelelő mezőgazdaságuk , az ivóvizet tartályhajók viszik sok helyre . Izrael tetszik nem nem tetszik az USA által , fegyverekkel fent tartott ország . Ha kiemelnénk abból az inkubátorból amit az USA jelent az arabok rövid időn belül megennék őket . Tegyük hozzá , hogy nekünk jó egy erős Izrael mert addig a pogányok velük vannak elfoglalva elsősorban mint Európával !
Nincs mezőgazdaságuk?Izraelnek?Ez komoly?!Meg nincs iparuk se???
Csak megjegyzem,de 67ig semmiféle USA támogatást nem kaptak.Sőt,eladni sem voltak hajlandók nekik fegyvereket.
 
M

molnibalage

Guest
Sorolj már olyan Izraeli ( nem USA , nem EU ) cégeket amiknek bevétele , adói etc -ból fent tartható lenne ez a hadsereg és ország ? Nincs megfelelő mezőgazdaságuk , az ivóvizet tartályhajók viszik sok helyre . Izrael tetszik nem nem tetszik az USA által , fegyverekkel fent tartott ország . Ha kiemelnénk abból az inkubátorból amit az USA jelent az arabok rövid időn belül megennék őket . Tegyük hozzá , hogy nekünk jó egy erős Izrael mert addig a pogányok velük vannak elfoglalva elsősorban mint Európával !
Ezen is jót röhögök, Izrael 1973 előtt is létezett a jenki fegyverek nélkül is. Pénz nélkül is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 787
75 825
113
Igazából Izrael rendelkezik az ottani vízkészlet döntő részével.Konkrétan csak el kell zárniuk a csapot és Gáza meg a palesztinok szomjan hal egy hét alatt(állítólag ez vonaatkozik Libanonra is de ebben nem vagyok biztos).
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Nincs mezőgazdaságuk?Izraelnek?Ez komoly?!Meg nincs iparuk se???
Csak megjegyzem,de 67ig semmiféle USA támogatást nem kaptak.Sőt,eladni sem voltak hajlandók nekik fegyvereket.

Volt is pár kemény napjuk. Azóta viszont:
More recently, in fiscal year 2019, the US provided $3.8 billion in foreign military aid to Israel. Israel also benefits from about $8 billion of loan guarantees. Almost all US aid to Israel is now in the form of military assistance, while in the past it also received significant economic assistance

Since 1985, the United States has provided nearly US$3 billion in grants annually to Israel, with Israel being the largest annual recipient of American aid from 1976 to 2004 and the largest cumulative recipient of aid ($142.3 billion, not inflation-adjusted) since World War II.

Ennyiből már lehet gazdálkodni. Most szépen vonjuk ki ezt a "pár" milliárd dodot a gazdaságukból, aztán beszéljünk arról, hogy mi lenne Izraellel az amerikai támogatás nélkül.....

De sztem ez is ki lett már beszélve, gyanítom minden fél évben felhozza valaki az önálló entitás Izraelt.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 090
113
Igazából Izrael rendelkezik az ottani vízkészlet döntő részével.Konkrétan csak el kell zárniuk a csapot és Gáza meg a palesztinok szomjan hal egy hét alatt(állítólag ez vonaatkozik Libanonra is de ebben nem vagyok biztos).
Saját lakosságuknak már kezd kevés lenni, de asszem a világ legnagyobb kapacitású sós víz lepárlójával is ők rendelkeznek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Igazából Izrael rendelkezik az ottani vízkészlet döntő részével.Konkrétan csak el kell zárniuk a csapot és Gáza meg a palesztinok szomjan hal egy hét alatt(állítólag ez vonaatkozik Libanonra is de ebben nem vagyok biztos).

A Jordan folyón és ebben a Gallilei tengeren kívül eléggé körülményes az édesvíz készlet a száraz évszakban !

Valahogy a szakirodalom másképpen tekint Izraelre . Kényszerből lett hightech ország de jellemzően szolgáltató iparban !

Egy 1/5 Magyarországnyi ország nem is lehetne életképes a nagytesó nélkül abban az ellenséges környezetben !

De ez csak én véleményem . Mondjuk volt egy szomszéd öreg matróz haverom aki 12 évig hordta Szíriából , Egyiptomból az ivóvizet Izraelbe tartályhajóval Heti 5 forduló !

https://foldrajzmagazin.hu/tarsadalom-nepek-kulturak/izrael-foldrajza/
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Volt is pár kemény napjuk. Azóta viszont:
More recently, in fiscal year 2019, the US provided $3.8 billion in foreign military aid to Israel. Israel also benefits from about $8 billion of loan guarantees. Almost all US aid to Israel is now in the form of military assistance, while in the past it also received significant economic assistance

Since 1985, the United States has provided nearly US$3 billion in grants annually to Israel, with Israel being the largest annual recipient of American aid from 1976 to 2004 and the largest cumulative recipient of aid ($142.3 billion, not inflation-adjusted) since World War II.

Ennyiből már lehet gazdálkodni. Most szépen vonjuk ki ezt a "pár" milliárd dodot a gazdaságukból, aztán beszéljünk arról, hogy mi lenne Izraellel az amerikai támogatás nélkül.....

De sztem ez is ki lett már beszélve, gyanítom minden fél évben felhozza valaki az önálló entitás Izraelt.


Ez igazán apró pénz ! Gyakorlatilag üveggyönygy semmi más ! Ja de valamivel több mint a mi összes államadósságunk egy 1/5 akkora országnak ! Hajrá Izrael hívők gratula tényleg önellátóak !
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ezen is jót röhögök, Izrael 1973 előtt is létezett a jenki fegyverek nélkül is. Pénz nélkül is.
Milyen sokmindenen tudsz te röhögni. Az usa kormany azert csak támogatta, na meg az ott, illetve a vilag mas részein élő jelentős számú zsidó népesseg is adományozott szépen. Haborús jóvatétel? Hany milliárd marka?
Egyebkent engem nem zavar egy erős Izrael. Tamogassak csak.
 
M

molnibalage

Guest
Volt is pár kemény napjuk. Azóta viszont:
More recently, in fiscal year 2019, the US provided $3.8 billion in foreign military aid to Israel. Israel also benefits from about $8 billion of loan guarantees. Almost all US aid to Israel is now in the form of military assistance, while in the past it also received significant economic assistance

Since 1985, the United States has provided nearly US$3 billion in grants annually to Israel, with Israel being the largest annual recipient of American aid from 1976 to 2004 and the largest cumulative recipient of aid ($142.3 billion, not inflation-adjusted) since World War II.

Ennyiből már lehet gazdálkodni. Most szépen vonjuk ki ezt a "pár" milliárd dodot a gazdaságukból, aztán beszéljünk arról, hogy mi lenne Izraellel az amerikai támogatás nélkül.....

De sztem ez is ki lett már beszélve, gyanítom minden fél évben felhozza valaki az önálló entitás Izraelt.
Ez kb. akkor 10-15% körüli egyes években, de a segély nem volt folyamatos, anno erre asszem éves bontást is adtam.
A DoD 2008 után csinált -10%-os vágást. Megszűnt ettől a jenki haderő?
Nem.
Akkor nem igazán értem, hogy a kb. ugyanekkora support hiánya esetén miért ne létezne a IDF, miért ne lenne önálló Izrael és hogyan verte le az arabokat 1967-ben is. 0 db jenki fegyverrel.

A hülyeség ma is tombol a HTKA-n. Inkább megyek tekerni...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ez kb. akkor 10-15% körüli egyes években, de a segély nem volt folyamatos, anno erre asszem éves bontást is adtam.
A DoD 2008 után csinált -10%-os vágást. Megszűnt ettől a jenki haderő?
Nem.
Akkor nem igazán értem, hogy a kb. ugyanekkora support hiánya esetén miért ne létezne a IDF, miért ne lenne önálló Izrael és hogyan verte le az arabokat 1967-ben is. 0 db jenki fegyverrel.

A hülyeség ma is tombol a HTKA-n. Inkább megyek tekerni...


" Egy autós halad az autópályán és hallgatja a rádiót:
-Figyelem ! Figyelem egy bolond a forgalommal szemben hajt vigyázzanak !
Erre az autós kifakad :
-Egy baszd meg ? Egy ? MInd ! Mind ! !"

Ennyit arról , mindenkit lehülyézel !
 
T

Törölt tag 4082

Guest
" Egy autós halad az autópályán és hallgatja a rádiót:
-Figyelem ! Figyelem egy bolond a forgalommal szemben hajt vigyázzanak !
Erre az autós kifakad :
-Egy baszd meg ? Egy ? MInd ! Mind ! !"

Ennyit arról , mindenkit lehülyézel !
Pedig igaza van, az Izraeli költségvetés kevesebb mint 50%át kapták 40 év alatt. De még a magyar költségvetés 80%át se éri el. Szóval azért mert MI nem költünk hadseregre ez még aprópénz.
 
M

molnibalage

Guest
" Egy autós halad az autópályán és hallgatja a rádiót:
-Figyelem ! Figyelem egy bolond a forgalommal szemben hajt vigyázzanak !
Erre az autós kifakad :
-Egy baszd meg ? Egy ? MInd ! Mind ! !"

Ennyit arról , mindenkit lehülyézel !
Mondja az, aki még a másik topikban királyifizik. Adtam rá példát, hogy a világ no.1 haderéjnél a -10% mit jelentett. Picit leépített.
De most is csak viccel jössz, érvekkel, számokkal nem. A másik kommetben Coelhoi mélységekben levő idézettel.

Kicsit nagy az arcod.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Pedig igaza van, az Izraeli költségvetés kevesebb mint 50%át kapták 40 év alatt. De még a magyar költségvetés 80%át se éri el. Szóval azért mert MI nem költünk hadseregre ez még aprópénz.


Akkor mondjanak le és nosza lehet saját zsebből finanszírozni mindent ! Úgy könnyű játszani a vagányt , hogy Joe bácsi állja a számlát konkrétan a haditechnikára értem ! Persze lehet jönni azzal , hogy előtte is megvoltak . De most rinyálnak minél több és jobb cuccért !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Mondja az, aki még a másik topikban királyifizik. Adtam rá példát, hogy a világ no.1 haderéjnél a -10% mit jelentett. Picit leépített.
De most is csak viccel jössz, érvekkel, számokkal nem. A másik kommetben Coelhoi mélységekben levő idézettel.

Kicsit nagy az arcod.


Semmivel sem nagyobb mint a tiéd ! Csak én még nem személyeskedtem és nem hülyéztem le még senkit se , még Julit se ! Veled ellentétben aki ezt itt napi rendszerességgel követi el . Nem tűnt még fel , hogy csak akkor kapod ha elveted a beszólások súlykát ! Világ életemben úgy éltem és viselkedtem , hogy "amilyen a mosdó olyan a törölköző !" . Itt a virtuális térben az a szép , hogy olyanokat és olyan módon megmerünk mondani/írni amit a valóságban nem biztos .
 
M

molnibalage

Guest
Semmivel sem nagyobb mint a tiéd ! Csak én még nem személyeskedtem és nem hülyéztem le még senkit se , még Julit se ! Veled ellentétben aki ezt itt napi rendszerességgel követi el . Nem tűnt még fel , hogy csak akkor kapod ha elveted a beszólások súlykát ! Világ életemben úgy éltem és viselkedtem , hogy "amilyen a mosdó olyan a törölköző !" . Itt a virtuális térben az a szép , hogy olyanokat és olyan módon megmerünk mondani/írni amit a valóságban nem biztos .

Az internetben a a szép, hogy mindent megőriz...

https://forum.htka.hu/threads/a-pénz-világa.1132/page-74#post-675791
Mozdulj ki a kis világodból hombres

https://forum.htka.hu/threads/a-pénz-világa.1132/page-74#post-675789
Mesélj még királyfi

Hallod, ehhez mennyire kell gyök2-nek lenni...?
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Komolyan kérdezem,most láttam kb 20 fényes pontot ami Románia felé ment
...elég gyorsan...hang semmi...flightradar semmi....mi lehetett?.....no konteó...komolyan kérdezem