A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Elég rosszul tudod.SEAD mihez kell? A pár Gepárd ellen nem kell,minden másuk megint csak tragikusan elavult a Gripennel szemben.
Kub,Hawk XXI,Sztrela10 azért még akad azon a pár Gepárdon kivűl.
Van még LenceR(amihez ők kapásbol vettek REH,felderitő és célmegjelölő konténereket,preciziós fegyverzetet)és már F16MLU(amihez szintén kapásbol vettek REH,felderitő és célzókonténert meg preciziós fegyverzetet,meg a LenceRhez vettek is passzolnak hozzájuk) AMRAAM rakétákkal.
Nagy lesz az a mellény,cseréljük kisebbre.
Én nem akarok egy vesztes csata hősi halottja lenni.Én győzni akarok,és életben maradni.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 822
113
A román csapatlégvédelemhez, ha abba beleszámoljuk a 40 Kub és 72 HAWK indítót. Az a pár Gepárd meg 36 darab.
https://en.wikipedia.org/wiki/Equipment_of_the_Romanian_Armed_Forces

Kub,Hawk XXI,Sztrela10 azért még akad azon a pár Gepárdon kivűl.
Van még LenceR(amihez ők kapásbol vettek REH,felderitő és célmegjelölő konténereket,preciziós fegyverzetet)és már F16MLU(amihez szintén kapásbol vettek REH,felderitő és célzókonténert meg preciziós fegyverzetet,meg a LenceRhez vettek is passzolnak hozzájuk) AMRAAM rakétákkal.
Nagy lesz az a mellény,cseréljük kisebbre.
Én nem akarok egy vesztes csata hősi halottja lenni.Én győzni akarok,és életben maradni.

Hawk meg KUB?Ez most nem komoly ugye?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
F-16-ból wiki szerint 9 darab van. Ezt még kiegészíti 17 Mig. Nem mondanám azt, hogy paritásban vannak, de azt sem hiszem, hogy a Gripenek olyan nyugisan bombázhatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Kub,Hawk XXI,Sztrela10 azért még akad azon a pár Gepárdon kivűl.
Van még LenceR(amihez ők kapásbol vettek REH,felderitő és célmegjelölő konténereket,preciziós fegyverzetet)és már F16MLU(amihez szintén kapásbol vettek REH,felderitő és célzókonténert meg preciziós fegyverzetet,meg a LenceRhez vettek is passzolnak hozzájuk) AMRAAM rakétákkal.
Nagy lesz az a mellény,cseréljük kisebbre.
Én nem akarok egy vesztes csata hősi halottja lenni.Én győzni akarok,és életben maradni.

A romanok bejelentesei teljesen megbizhatatlanok, Wikipedia meg plane, híres a roman szajkarate, lasd a szanalmas bitliszkedest az oregecske FF-16-osok körül, amikor már a NATO-ra szorultak legtervedelemre tabaly, mert nem volt epkezlab fighteruk, avagy a rohejes benazast a Mowag Piranha korul, meg ez elso parat sem sikerult kifizetniuk, mert kozben az idiotak meregdraga Patriotokat rendelnek az amerikaiaktol.
Csak olyat szabad elhinni, ahol a szallitas avagy hadrendbe allitas dokumentalva lett.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Kub,Hawk XXI,Sztrela10 azért még akad azon a pár Gepárdon kivűl.
Van még LenceR(amihez ők kapásbol vettek REH,felderitő és célmegjelölő konténereket,preciziós fegyverzetet)és már F16MLU(amihez szintén kapásbol vettek REH,felderitő és célzókonténert meg preciziós fegyverzetet,meg a LenceRhez vettek is passzolnak hozzájuk) AMRAAM rakétákkal.
Nagy lesz az a mellény,cseréljük kisebbre.
Én nem akarok egy vesztes csata hősi halottja lenni.Én győzni akarok,és életben maradni.
Nem is leszel. A katonaság csapatjáték, egymásért harcolunk, nem ideológiákért. Nem véletlenül vagy te kamionsöfőr.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Itt arról volt szó, hogy a román haderőt olyan könnyen le lehetne darálni. Negan és szerintem, azért lenne ott egy pár nem várt kanyar.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Ocses

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Nem is leszel. A katonaság csapatjáték, egymásért harcolunk, nem ideológiákért. Nem véletlenül vagy te kamionsöfőr.
Te meg szép vagy.És háborúban(márha nem szaladnál el a "csokis"gatyában) gyorsan egy nagymellényben kicsi cafathalom hullamaradék.Mondjuk öregapám mindig azt szokta mondani
Aki hülye,haljon meg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
elvileg csak 7 F-16-repül mert kettőt megbontottak alkatrésznek.
Összesen 3század F16MLU a betervezett beszerzés.Utána meg 1század valami új.Nahogy mikor lesz erre pénzük....
De a légvédelmük ami már van,elég a mi csekély fegyverzetű 1századnyi gépünk ellen.És a berendelt Patriotokkal még nem is számoltam
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
nem, a modernizált csilivili verzióból van 50valamennyi, egy zászlóalj. a többi meg ugyanolyan verzió amit a múzeumokban láthatunk. kitudja milyen állapotban
Mint irtam,szórnak a források,és nemtudom melyik az igaz,De a mi 1századnyi Majom72ünk ellen az 1(amerikai mintáju,58db-s) zl TR85M is bőven elég,ha az a valós adat.
Mindenesetre ha 5zl átfegyverzésén gondolkodnak,akkor ahoz azért csak van 5zl-nyi vas is...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 115
45 422
113
T55be is beépitettek már 125milist,és M60/Leo 1be is 120milist.Simán meg lehet oldani.120/L55 ágyűval,modern tűzvezető rendszerrel nagyon nem venném félvállrol azt az 5zl(ráadásul ők a nagyobb amerikai mintájú zl-t szervezték.) modernizált kohószökevényt.

Ők megcsinálták azt a BMP modernizációt,amit mi nem(köszönet Viktornak).25milis gá,Spike ATGM,izraeli tűzvezető rendszer.TR85M tűzvezető rendszere is sokkal korszerűbb,mint a mi kitudja hány db működőképes T72nk 70es évekbeli szovjet exportrendszerei.Mennyiségi és minőségi folény.Nem a javunkra.
És sokkal jobb a légvédelmük is
Ki nem ismeri se az ellenséget,se őnmagát,az mindig veszit.
Ki ismeri őnmagát,de nem ismeri az ellenséget,az hol győz,hol veszit.
Ki mind az ellenséget,mind önmagát ismeri,mindig győz
Sun Tzu
Én azért nagyon örülök, hogy a BMP-ink ('78-'79-esek voltak) nem lettek modernizálva!
Mostanra azok is mennének a zúzdába. Illetve szerencsés esetben már
A románok meg ellocsoltak 155M USD-t ('95-ös USD!!!) 99db korszerűsítésére. Szerintem az azóta eltelt időben bármikor vadi újakat vehettek volna 1,5M USD/db áron. (Nem mintha az szerintem jó opció lett volna.).
Azóta megint jóváhagytak egy újabb adag (48?) további modernizációját, még 138m USD-ért, miközben a 80A-n lévő 30-as úgy szalad át rajta, mint fos a libán.
A Spikeról meg annyit, hogy az egyáltalán nem biztos, hogy azokat a BMP-kre vették (sokkal inkább kézi indításúak lesznek azok), de azért sokat elmond, hogy 20, azaz húsz millió USDért vettek belőlük.
A nagyságrendről csak annyit, hogy Lettország 133M USD-ért vásárolt be Spikeból. :rolleyes:
Lehet, hogy tényleg volt már szó további rendelésről is, de én többet nem találtam.

Én sosem értem ezeket a kesergéseket a szovjet technikák elmaradt korszerűsítésével kapcsolatban.
Inkább örülni kéne ennek a szerencsének a "szerencsétlenségben".
Ha ezekre költünk, akkor ma még mindig mig-21-esek, meg Mig-29-esek őriznék délcegen a légteret. De legalább most dobhatnánk ki mind az összes repülőt, mind a BMP-ket, csomagban! :hadonaszos:
 
G

Galthran

Guest
Mint irtam,szórnak a források,és nemtudom melyik az igaz,De a mi 1századnyi Majom72ünk ellen az 1(amerikai mintáju,58db-s) zl TR85M is bőven elég,ha az a valós adat.
Mindenesetre ha 5zl átfegyverzésén gondolkodnak,akkor ahoz azért csak van 5zl-nyi vas is...
szerintem az a 100-as löveg szart se ér a mi tankjaink ellen, de ha rakunk rá kazettákat vagy valami pluszt akkor meg pláne
az viszont gáz hogy nagyon rosszak az éjjellátóink :S
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Összesen 3század F16MLU a betervezett beszerzés.Utána meg 1század valami új.Nahogy mikor lesz erre pénzük....
De a légvédelmük ami már van,elég a mi csekély fegyverzetű 1századnyi gépünk ellen.És a berendelt Patriotokkal még nem is számoltam

Jaja, bejelentesekben jok - csak azokkal nehez eltalalni a Gripeneket, amint athuznak felettuk.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka