A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 290
113
Igazából csak pár mondatot hallottam. Hogy így akarnak a fiataloknak munkát kínálni.

Az inkább legénység beó. Ha az éppen most munkanélkülivé vált fiatalokat célozzák.
Mondjuk én azt sem tudom a keretszámok mennyire vannak feltöltve.
Én azért nem pánikoltam tavaly decemberben - a csökkentés idején -, mert sejtettem, hogy a 29.850-es keretszámot is messze nem töltik be. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy ha olyan intenzív a beáramlás, akkor mikor fogjuk elérni a jelenleg engedélyezett keretet.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Ocses

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 048
26 595
113
Harci járművek parkolnak Mészáros tavánál

7S1FooQEFTaN9z7Zs.jpeg
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
Ma megint szóbajött a Kormányinfón a szerződéses állomány növelése a Honvédségnél. Olvasta valaki mennyivel tervezik emelni a létszámot?

Most láttam a hírekbe Gulyást ahogy azt mondja a mh emeli a felvehető katonák létszámát.
Erről tud valaki bővebbet?

Oszt rendes pénzt nem akarnak nekik adni érte?

Én arra leszek kíváncsi, hogy ehhez kell-e HM keretszámokat módosítani a parlamentnek, mert ugye - asszem - tavaly év végén lettek visszavéve a keretszámok az akkor irreális számokból.

Állam. Csak azért módosítanak, hogy később megint módosítsanak. Így valamiről elmondhatják, hogy kétszer is hozzányúltak. Úgy gondolják, hogy valamit minél tovább buzerálnak, minél gyakrabban, annál jobb lesz. Közben hozzá se kellett volna nyúlni.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 686
113
Mindíg elgondolkodom az atlas állványt látva, hogy a tervező gárdának mi volt a célja ezzel az állvánnyal.
És, hogy mi miért rendszeresítettük.

Most láttam a hírekbe Gulyást ahogy azt mondja a mh emeli a felvehető katonák létszámát.
Erről tud valaki bővebbet?

Reges reg at kellett volna mar csinalni kabinosra... :( Telen, esoben milyen sz@r lehet. . .
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Oszt rendes pénzt nem akarnak nekik adni érte?



Állam. Csak azért módosítanak, hogy később megint módosítsanak. Így valamiről elmondhatják, hogy kétszer is hozzányúltak. Úgy gondolják, hogy valamit minél tovább buzerálnak, minél gyakrabban, annál jobb lesz. Közben hozzá se kellett volna nyúlni.
Vegyünk fel munkanélküli teljesen fogalmatlan civileket egy évre, a nagy harcértékű tapasztalt katonákat meg hagyjuk elmenni...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Azzal nem számoltak, hogy háborúba is viszed.

Még ha vállról indítható légvédelmi rakéta lenne, akkor érthető lenne egy terepjárós légvédelmi lövész raj, akik kiszállva a harcjárművek mögött, ellenséges kézifegyverektől biztonságos távolságból, a szabadból elengedik a rakétát. Viszont a XXI. században, egy járműre telepített indítóról megy a rakéta úgy, hogy az indító legénység is szabadon van. Elképzelni nem tudom, miért nem lehetett megoldani egy zárt felépítményt, egy komolyabban páncélozott terepjáró járműről,ahonnan az indítás megy és a legénység is védve van. Nem elsősorban az időjárás ellen. Talán itt írta valaki, hogy voltak elképzelések egy BTR alvázas indítóról is. A jövőben is így maradnak a Mistralok ?
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 686
113
Még ha vállról indítható légvédelmi rakéta lenne, akkor érthető lenne egy terepjárós légvédelmi lövész raj, akik kiszállva a harcjárművek mögött, ellenséges kézifegyverektől biztonságos távolságból, a szabadból elengedik a rakétát. Viszont a XXI. században, egy járműre telepített indítóról megy a rakéta úgy, hogy az indító legénység is szabadon van. Elképzelni nem tudom, miért nem lehetett megoldani egy zárt felépítményt, egy komolyabban páncélozott terepjáró járműről,ahonnan az indítás megy és a legénység is védve van. Nem elsősorban az időjárás ellen. Talán itt írta valaki, hogy voltak elképzelések egy BTR alvázas indítóról is. A jövőben is így maradnak a Mistralok ?

Szerintem a szerzodesben lehet valami, hogy nem piszkalhatjuk szet :( Talan meg garancias :p
 
  • Tetszik
Reactions: honved
T

Törölt tag 1586

Guest
Azt tudtuk hogy a Lengyel PGZ Group's Mesko S.A. cég 2000 óta összeszerelte / gyártotta a Spike régebbi kiadását, de most azt írják hogy u.ez a cég elkezdi gyártani a Spike család valamennyi tagjának legkorszerűbb változatát
nevezetesen:
  • SPIKE SR (Short Range),
  • SPIKE LR2 (Long Range),
  • SPIKE ER2 (Extended Range)
  • SPIKE NLOS (Non Line Of Sight)
840_472_matched__qa09w9_SPIKEFAMILY.jpg


Amúgy azt írják hogy a Lenygelek egyfajta gyártó centrumai lesznek a Spike rakétáknak és innen szolgálják majd ki az összes Eu.i vevőt (remélem minket is...)
A Lengyelek közben már 264 indítót 2675 rakétát spájzoltak be. Szerény véleményem szerint az összes változatból együtt nekünk is hasonló mennyiségre lenne szükségünk...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Még ha vállról indítható légvédelmi rakéta lenne, akkor érthető lenne egy terepjárós légvédelmi lövész raj, akik kiszállva a harcjárművek mögött, ellenséges kézifegyverektől biztonságos távolságból, a szabadból elengedik a rakétát. Viszont a XXI. században, egy járműre telepített indítóról megy a rakéta úgy, hogy az indító legénység is szabadon van. Elképzelni nem tudom, miért nem lehetett megoldani egy zárt felépítményt, egy komolyabban páncélozott terepjáró járműről,ahonnan az indítás megy és a legénység is védve van. Nem elsősorban az időjárás ellen. Talán itt írta valaki, hogy voltak elképzelések egy BTR alvázas indítóról is. A jövőben is így maradnak a Mistralok ?
Ilyen elmaradott megoldást csak az oroszok csinálnak, azért is selejteztük ki a Sztrela-indító járműveket. Van akinek ez a jobb (persze nem ő ül oda jó pénzért, hanem mást ültet oda bagóért ....).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci