[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Nem kell aggódni mert biztos, hogy a vezetőnk méltó választ fog adni erre. Olyan térképet fog kirakni a facebook falára amitől a románok attól kódulnak. Szerintem ezúttal olyan 14. századi térképet fog kitenni amin a Szörényi Bánság, tehát még a Havasalföld egy része is a mienk! Na azt megemlegetik majd, nem lennék a helyükben akkor!

Nekem a hőscincérkedésnél sokkal jobban tetszenek az ilyen külpolitikai húzások, amire másfél hónap alatt két példa is volt!
Kisjenő útját egyengetni sokkal okosabb, mint Havasalfölddel foglalkozni!
..
2020. április 28.
https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...ofelszereles-szallitmanyt-kisert-el-moldovaba
..
2020. március 12.
https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...tolja-magyarorszag-es-moldova-egyuttmukodeset
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
https://888.hu/amerika-london-pariz...lo-letelepitese-a-cel-olaszorszagban-4248768/
..
Ezek után a vita a vendégmunkásokról már egy olyan kommunikációs térben fog zajlani méginkább, hogy EU-n kívüliek legyenek, vagy ha azok nem, akkor jó, legyenek EU-n belüliek!
..
Szerintem, ha Salviniék hatalomra is jutnak egyszer, legalább a "farkas bal hátsó" lába a szobában marad már!
Signore Matteo-t mindenképpen hatalomra akarják juttatni. Hajrá!!!!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem a hőscincérkedésnél sokkal jobban tetszenek az ilyen külpolitikai húzások, amire másfél hónap alatt két példa is volt!
Kisjenő útját egyengetni sokkal okosabb, mint Havasalfölddel foglalkozni!
..
2020. április 28.
https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...ofelszereles-szallitmanyt-kisert-el-moldovaba
..
2020. március 12.
https://www.kormany.hu/hu/kulgazdas...tolja-magyarorszag-es-moldova-egyuttmukodeset
Szájmaszkokkal nem lehet hódítani, nekem ez a puhány vonal nem tetszik. Láttál te erre bármilyen reakciót? Szerintem az a jó irány ha a vezér ütős térképeket tesz ki a facebookra. Na annak van foganatja. Olyan térkép kell amin a Havasalföld egy része is a mienk, lássuk arra mit lépnek!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 742
113
Inkább nem kommentálom ...
Hivatalos ünneppé nyilvánították a Trianon évfordulójának napját Romániában
https://szekelyhon.ro/vilag/hivatal...QY2gsllcYk9RWIYPrdPiz3Y7m1-0X6niXeBauEl8XSCe8
Mikor ilyen híreket hallok a szőröstalpúakról, akkor szoktam lemenni a lőtérre gyakorolni. Nem tudom meddig tűrik még a székelyek a folyamatos megaláztatást. Leginkább ezért sürgető a haderőfejlesztés és pontosan ezért kellene az USA-val jó kapcsolatokat ápolni. Mindenképppe el kell kerülni, hogy egy esetleges konfliktusban a románokat támogassák a jenkik.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 818
31 805
113
Mikor ilyen híreket hallok a szőröstalpúakról, akkor szoktam lemenni a lőtérre gyakorolni. Nem tudom meddig tűrik még a székelyek a folyamatos megaláztatást. Leginkább ezért sürgető a haderőfejlesztés és pontosan ezért kellene az USA-val jó kapcsolatokat ápolni. Mindenképppe el kell kerülni, hogy egy esetleges konfliktusban a románokat támogassák a jenkik.

Minket úgysem fognak, a román és a lengyel a két valóban fontos ország nekik a térségben, érthetően.

A székelyek száz éve tűrik, nem tudok róla, hogy felkeltek volna egyszer is. Persze üdvözölték a fehér lovon bevonuló Hadurat, de ennyi. De nem vetem a szemükre, a románság már 1848-49-ben megmutatta, hogy civilek lemészárlásával válaszolna ilyesmire, aztán megmutatták a Maniu-gárdisták is '44-ben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szájmaszkokkal nem lehet hódítani, nekem ez a puhány vonal nem tetszik. Láttál te erre bármilyen reakciót? Szerintem az a jó irány ha a vezér ütős térképeket tesz ki a facebookra. Na annak van foganatja. Olyan térkép kell amin a Havasalföld egy része is a mienk, lássuk arra mit lépnek!

Látom neked a fotelhuszárkodás jön be!
..
Nekem meg jobban tetszik, amit Szíjjártó Péter csinál!
Bukarest meg az SRI meg törje csak a kobakját szépen, hogy a "hunok" miért járnak olyan sűrűn Kisjenőbe... ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Mikor ilyen híreket hallok a szőröstalpúakról, akkor szoktam lemenni a lőtérre gyakorolni. Nem tudom meddig tűrik még a székelyek a folyamatos megaláztatást. Leginkább ezért sürgető a haderőfejlesztés és pontosan ezért kellene az USA-val jó kapcsolatokat ápolni. Mindenképppe el kell kerülni, hogy egy esetleges konfliktusban a románokat támogassák a jenkik.

Minket úgysem fognak, a román és a lengyel a két valóban fontos ország nekik a térségben, érthetően.

A székelyek száz éve tűrik, nem tudok róla, hogy felkeltek volna egyszer is. Persze üdvözölték a fehér lovon bevonuló Hadurat, de ennyi. De nem vetem a szemükre, a románság már 1848-49-ben megmutatta, hogy civilek lemészárlásával válaszolna ilyesmire, aztán megmutatták a Maniu-gárdisták is '44-ben.

A székelyek ahol csak lehet, egy kis góbésággal válaszolnak.
Egyelőre ennyi fér bele...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Látom neked a fotelhuszárkodás jön be!
..
Nekem meg jobban tetszik, amit Szíjjártó Péter csinál!
Bukarest meg az SRI meg törje csak a kobakját szépen, hogy a "hunok" miért járnak olyan sűrűn Kisjenőbe... ;)
Ez fájt, nem gondoltam volna, hogy pont te fogod a vezérünket fotelhuszárnak nevezni. Az ő térképétől kirázta a hideg őket! Szijjártó csomagjaitól meg csak hahotáznak, had küldjék a hülye magyarok a románoknak a maszkokat, minél többet küldünk nekik annál nagyobb baleknak néznek. Hát most mit akarunk elérni? Azt hogy rettegjenek tőlünk, vagy azt hogy kinevessenek?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 742
113
Minket úgysem fognak, a román és a lengyel a két valóban fontos ország nekik a térségben, érthetően.

A székelyek száz éve tűrik, nem tudok róla, hogy felkeltek volna egyszer is. Persze üdvözölték a fehér lovon bevonuló Hadurat, de ennyi. De nem vetem a szemükre, a románság már 1848-49-ben megmutatta, hogy civilek lemészárlásával válaszolna ilyesmire, aztán megmutatták a Maniu-gárdisták is '44-ben.
Ilyen a történelmünk. A Kárpát-medence igazi átjáróház. Az elmúlt ezer esztendőben voltak már itt mongolok, törökök, osztrákok, németek, szovjetek, de hosszabb-rövidebb idő után szépen mindenki hazatakarodott. Most éppen románok vannak Erdélyben. Az eddigiekhez képest talán ők a leggyengébbek. Arra az egyre kell figyelni, hogy még egyszer nem állhatunk a vesztes oldalára. Ezért veszélyes és nemzetellenes ez a nagy oroszbarátság. El kell érni, hogy a jenkik legalább annyira mellettünk legyenek, mint a romulákok mellett.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azt, hogy álomba merüljenek!
Na ezért kell a főnöknek ezt a térképet kicsapni a facebookjára, ettől beájulnak! Nézd milyen nagy! Nagy és kemény, csak úgy ágaskodik, ettől lekonyul a románok mosolya még a Trianon-ünnepen is!
1280px-Hungary_13th_cent.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ilyen a történelmünk. A Kárpát-medence igazi átjáróház. Az elmúlt ezer esztendőben voltak már itt mongolok, törökök, osztrákok, németek, szovjetek, de hosszabb-rövidebb idő után szépen mindenki hazatakarodott. Most éppen románok vannak Erdélyben. Az eddigiekhez képest talán ők a leggyengébbek. Arra az egyre kell figyelni, hogy még egyszer nem állhatunk a vesztes oldalára. Ezért veszélyes és nemzetellenes ez a nagy oroszbarátság. El kell érni, hogy a jenkik legalább annyira mellettünk legyenek, mint a romulákok mellett.

Azért két dologgal nem értek egyet:
A Kárpát-medence NEM átjáróház! Ha az lenne, már nem élnénk. Valójában nem is nagyon van ezen kívül megmaradásra, védekezésre, élelmezésre alkalmasabb földrajzi-domborzati térség a világon! Viszont Európa kellős közepén vagyunk, így elkerülhetetlen az érintkezés más népekkel, ami bizony legtöbbször háborúskodáshoz vezetett.
..
Önmagában miért lenne nemzetellenes, korrekt kapcsolatokat kiépíteni az oroszokkal?
(Akik ráadásul levetették a kommunizmust és az ortodoxia felé fordultak...)
..
Az Egyesült Államok nagyon messze van ám!
A románoknak gondolod, hogy hosszú távon a kifizetődő lesz a jenkikkel való közösködés?
(Én erre nem helyezek el tétet...)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Mi Augusztus 30.-t és November 2.-t nyilváníthatnánk ünnepnappá.Mondjuk az "egyszer már pofára estetek, szomszédok!" ünnepnapjává.
Fog még a román külügyér eszméletet veszíteni...

Egyébként én ennyivel* meg is elégednék:
Flag-map_of_Hungary_%281941-1945%29.svg


*Nem mintha nem kéne vissza az egész, de kezdetnek elég ennyi.A többit meg idővel majd ahogy hozza a jövő.De ez nálam a minimum!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mi Augusztus 30.-t és November 2.-t nyilváníthatnánk ünnepnappá.Mondjuk az "egyszer már pofára estetek, szomszédok!" ünnepnapjává.
Fog még a román külügyér eszméletet veszíteni...

Egyébként én ennyivel* meg is elégednék:
Flag-map_of_Hungary_%281941-1945%29.svg


*Nem mintha nem kéne vissza az egész, de kezdetnek elég ennyi.A többit meg idővel majd ahogy hozza a jövő.De ez nálam a minimum!
Ez gyönyörű, küldd át Viktornak, tegye ki a fészre, ez megkeseríti majd a Trianon-ünnepüket.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 742
113
Azért két dologgal nem értek egyet:
A Kárpát-medence NEM átjáróház! Ha az lenne, már nem élnénk. Valójában nem is nagyon van ezen kívül megmaradásra, védekezésre, élelmezésre alkalmasabb földrajzi-domborzati térség a világon! Viszont Európa kellős közepén vagyunk, így elkerülhetetlen az érintkezés más népekkel, ami bizony legtöbbször háborúskodáshoz vezetett.
..
Önmagában miért lenne nemzetellenes, korrekt kapcsolatokat kiépíteni az oroszokkal?
(Akik ráadásul levetették a kommunizmust és az ortodoxia felé fordultak...)
..
Az Egyesült Államok nagyon messze van ám!
A románoknak gondolod, hogy hosszú távon a kifizetődő lesz a jenkikkel való közösködés?
(Én erre nem helyezek el tétet...)
Erről beszéltem az előbb. Orosz-USA viszonyban nekünk a jenkiket kell támogatni, márcsak azért is, mert ők a szövetségeseink. Meg ők az erősebbek. Oroszországot azok istenítik (itt is) akiknek lövésük sincs róla: évente járok oda. Gazdaságilag nemhogy az USA-val nincs egy szinten, de még a magyar életszínvonalat sem tudták elérni. Ha egy magyar-román konfliktusban a jenkik a romulákokat támogatják akkor mindegy, hogy milyen jól harcolunk. Nem lesz esélyünk. Arról nem beszélve, hogy az USA még soha nem szállta meg Mo-t, míg az oroszok már 3 alkalommal is. De ezt is valahogy sokan elfelejtik nálunk.
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Erről beszéltem az előbb. Orosz-USA viszonyban nekünk a jenkiket kell támogatni, márcsak azért is, mert ők a szövetségeseink. Meg ők az erősebbek. Oroszországot azok istenítik (itt is) akiknek lövésük sincs róla: évente járok oda. Gazdaságilag nemhogy az USA-val nincs egy szinten, de még a magyar életszínvonalat sem tudták elérni. Ha egy magyar-román konfliktusban a jenkik a romulákokat támogatják akkor mindegy, hogy milyen jól harcolunk. Nem lesz esélyünk. Arról nem beszélve, hogy az USA még soha nem szállta meg Mo-t, míg az oroszok már 3 alkalommal is. De ezt is valahogy sokan elfelejtik nálunk.
A jenkik mindíg a romulánokat fogják támogatni, mert kell nekik a Fekete-tengeri támaszpont az oroszok ellen.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 506
15 676
113
A jenkik mindíg a romulánokat fogják támogatni, mert kell nekik a Fekete-tengeri támaszpont az oroszok ellen.
Azért a jenki sem hülye, pontosan tudják, h a román még nem fejezett be háborút azon az oldalon, ahol elkezdték. Ugyan az a játék menne, mint a németeknél. 2 kisméretű országot úgy irányít, h mindkettőnek fájjon, de egymásra haragudjanak. Itt egy dolgot nem szabad kihagyni; a románoknak sincsenek jobb szomszédai, mint nekünk (Bulgária, Magyarország egyértelműen ellensége; oroszoknak is van miért utálkozniuk...) ráadásul egy világhatalom ott van a sarkukban és ne legyen illúziónk, ha hirig lenne, egyetlen Joe vagy Bob sem menne oda meghalni. Jelenlegi népesedési trendek mellett nem nekik áll a zászló.