[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Leszarhatod a rohingyákat, de attól még ők az igazi üldözöttek. Az Európai Unió csak abban dönthet amiben a tagállamok felruházták döntési joggal. A nemzetiségi politika tagállami hatáskör, a tagállamok nem adták ezt a hatáskört az EU-nak. Az EU el se veheti tőlük, mert ez nem a SZU, csak úgy veheti át tőlük ha önként adják.
Jaj. Már megint olyasmit láttál bele amiről szó sem volt. Komolyan neked üldözési mániád van? Nem az írtam, hogy erről az EU döntsön, hanem, hogy Olyan közösség tagja Románia is ahol elvileg az ilyen kezdeményezéseket figyelembe kellene venni. Hoztam is rá példát, de hogy mondjak még egyet, lásd Skót népszavazás a függetlenségről, és mielőtt leírnád, akkor még az EU tagjai voltak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Úgy jön ide, hogy ha ti leszarjátok a rohingyákat akiket tényleg üldöznek és irtanak, akkor hogyan várhatnátok el bárki mástól, hogy ne szarják le a székelyeket, akiknek az a legnagyobb tragédiájuk, hogy románokkal kergetőznek a temetőben és le lett fújva az utcatáblájuk?
Akkor visszafelé is megkérdezem. Te, hogy várod el, hogy itt bárki is normálisan válaszoljon neked amikor a saját néped problémáit lekicsinyled és lenézed?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Akkor visszafelé is megkérdezem. Te, hogy várod el, hogy itt bárki is normálisan válaszoljon neked amikor a saját néped problémáit lekicsinyled és lenézed?
Nem kicsinylem le és nem is nézem le, csak reálisan mértem össze más népek problémáival. Még az a jó, hogy hozzájuk képest kicsi a probléma, az lenne a baj ha olyan nagy lenne!
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Úgy jön ide, hogy ha ti leszarjátok a rohingyákat akiket tényleg üldöznek és irtanak, akkor hogyan várhatnátok el bárki mástól, hogy ne szarják le a székelyeket, akiknek az a legnagyobb tragédiájuk, hogy románokkal kergetőznek a temetőben és le lett fújva az utcatáblájuk?

Ez nagyon nem idevágó téma, de most azokról a rohingyákról beszélünk, akik két-három éve hindu nőket és gyerekeket végeztek ki?
Utána persze csodálkozna, hogy a hinduk is bepipulnak.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez nagyon nem idevágó téma, de most azokról a rohingyákról beszélünk, akik két-három éve hindu nőket és gyerekeket végeztek ki?
Utána persze csodálkozna, hogy a hinduk is bepipulnak.
Kik végeztek ki? A rohingyák? Az egész nép? Akkor ha egy székely ember leszúr egy románt, akkor őt "a székelyek" szúrták le és akkor az összes székely is leszúrhatóvá válik?
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 509
113
Ez nagyon nem idevágó téma, de most azokról a rohingyákról beszélünk, akik két-három éve hindu nőket és gyerekeket végeztek ki?
Utána persze csodálkozna, hogy a hinduk is bepipulnak.

Ez így van, de a vérengzést Rohinnya férfiak csinálták, viszont a megtorlást főleg a Rohinnya nők és gyerekek szenvedték el a Hindu férfiaktól és sokkal-sokkal nagyobb mértékben.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez így van, de a vérengzést Rohinnya férfiak csinálták, viszont a megtorlást főleg a Rohinnya nők és gyerekek szenvedték el a Hindu férfiaktól és sokkal-sokkal nagyobb mértékben.

Persze, ezt nem is vitatom. Csak arra akartam rávilágítani, hogy mindennek van ok-okozati összefüggése.
Az szerintem egy Európából kezelhetetlen konfliktus, aminek rengeteg civil áldozata van.
De nem ennek a topicnak a témája.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Nem kicsinylem le és nem is nézem le, csak reálisan mértem össze más népek problémáival. Még az a jó, hogy hozzájuk képest kicsi a probléma, az lenne a baj ha olyan nagy lenne!
Nem e? Akkor ez mi?

"Amikor a román és székely atyafiak gombháborút rendeznek egy kihalt falu temetőjében, az inkább tragikomikus az igazi tragédiákhoz képest. Amikor utcanévtáblákat fújnak le garázdák, azt is csak gyerekcsínynek nevezhetjük egy igazi népirtás mellett."

"ne szarják le a székelyeket, akiknek az a legnagyobb tragédiájuk, hogy románokkal kergetőznek a temetőben és le lett fújva az utcatáblájuk?"

Egyébként meg elég aljas módon tudod csűrni, csavarni a szavakat. A székely autonómiától eljutottál a rohingya népirtásig, aminek semmi köze ehhez a témához konkrétan, de érzelmi szálakat próbálsz pedzegetni. Gratulálok ehhez a taktikához.....
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Akkor ezt a fegyveres szervezetet kellett volna megbüntetni, nem pedig az egész népet. Vagy te talán elfogadhatónak tartanád, ha az egész népedet büntetnék azért amit annak néhány tagja tett?
Na utolsó kör:

A II. világháború lezárása után egy egész népet büntettek azért, amit nem az egész nép követett el. Akkor az rendben volt?
De vissza a témához: az I világháború végén egy országot feldaraboltak, pedig a területén nem történt semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and b4l4g3
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem e? Akkor ez mi?

"Amikor a román és székely atyafiak gombháborút rendeznek egy kihalt falu temetőjében, az inkább tragikomikus az igazi tragédiákhoz képest. Amikor utcanévtáblákat fújnak le garázdák, azt is csak gyerekcsínynek nevezhetjük egy igazi népirtás mellett."

"ne szarják le a székelyeket, akiknek az a legnagyobb tragédiájuk, hogy románokkal kergetőznek a temetőben és le lett fújva az utcatáblájuk?"

Egyébként meg elég aljas módon tudod csűrni, csavarni a szavakat. A székely autonómiától eljutottál a rohingya népirtásig, aminek semmi köze ehhez a témához konkrétan, de érzelmi szálakat próbálsz pedzegetni. Gratulálok ehhez a taktikához.....
Ez az igazság, ti torzítjátok el az arányokat nem én. Holmi utcanévtábla lefújást úgy felnagyítotok mintha népirtás lenne, a népirtásra meg úgy legyintetek, mintha utcanévtábla lefújás lenne. Ti mértek torz mércével, az én mércém reális és igazságos.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
"Amit erő vagy hatalom elvesz, azt idő és szerencse visszaadhatják. De amiről a nemzet önként lemondott, annak visszaszerzése kétséges." - Deák Ferenc
Sajnos ellentétben a 80 évvel ezelőtti helyzettel, ma a "nemzet" többsége önként lemondott róla valóban, és az idő és a szerencse sem tűnik úgy, hogy egyhamar változik. Ettől még beletörődni gyalázat szerintem. Ami nem azt jelenti, hogy háborút kell indítani most érte, nyilván teljesen esélytelen jelenleg. Kérdés, hogy a németekhez és egyebekhez hasonló kiherélt nemzet lesz-e a magyar végleg, amellyel a saját leverését és önkéntes kipusztulását, lecserélését ünnepeltetik, vagy sem. Egy közösség önbecsülése egy olyan dolog, amit nem ad meg sem a pénz, sem a jólét. A szerbek ilyen téren jobban rendben vannak, mint a skandinávok, hogy egy példát hozzak. Bár megkapták a maguk kis "trianonját". De előbb fog meghalni az utolsó svéd, dán, norvég, mint az utolsó szerb, nagy valószínűséggel, még ha ők sem szaporodnak mostanság. Vagy meg lehet nézni melyek a legrégebbi fennmaradt kultúrák, amik jelenleg is léteznek, és milyen a hozzáállásuk. Volt amelyiknek az államalapítás is összejött 2 ezer év után, ugye.
De ezt nem azért mondom, mert optimista vagyok, vagy nagy esélyt látok mondjuk az én életemben valamilyen területek visszatérésére, csak úgy ténymegállapításnak szántam.
Menj a frászba.
 
B

b4l4g3

Guest
Ez az igazság, ti torzítjátok el az arányokat nem én. Holmi utcanévtábla lefújást úgy felnagyítotok mintha népirtás lenne, a népirtásra meg úgy legyintetek, mintha utcanévtábla lefújás lenne. Ti mértek torz mércével, az én mércém reális és igazságos.
lári-fári...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 463
17 793
113
Ez az igazság, ti torzítjátok el az arányokat nem én. Holmi utcanévtábla lefújást úgy felnagyítotok mintha népirtás lenne, a népirtásra meg úgy legyintetek, mintha utcanévtábla lefújás lenne. Ti mértek torz mércével, az én mércém reális és igazságos.
Mi az, hogy Ti? Velem beszélsz, nekem írsz én nem valami szervezet vagyok, sem valami pártag. Fejezd ezt be! Akkora marhaságokat beszélsz. Aránytorzításról meg szó sincs te kezdtél nekem felhozni példának a rohingyákat és próbáltál párhuzamot vonni, szóval aki itt arányokat torzít az pont te vagy. A lekicsinylés meg változatlanul áll. a részedről Tudod mit. Te ugyanolyan szélsőséges vagy mint egyes emberek akik ide irkálnak és dől belőlük az agyatlan marhaság.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Kik végeztek ki? A rohingyák? Az egész nép? Akkor ha egy székely ember leszúr egy románt, akkor őt "a székelyek" szúrták le és akkor az összes székely is leszúrhatóvá válik?
Amikor panoz (most degradant) okoskodott az ukrán nácikról, kapott egy ilyen helyreigazítást:
"Hol lőtték le azt a repülőt? Ukrajnában vagy oroszban? Ukránban. Ha téged hollandban a tulipánbokrok közt megböknek a négerek akkor Mozambik lesz a hibás?"
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Az jó, mert én sem értek veled egyet. Egy alapvetően igazságtalan történelmi tény volt a Trianon-i döntés, csak úgy pl, mint Németország megosztása 1945 után. A kitartás és a gazdasági (És mögötte álló katonai) erő együttesen hozott békés megoldást. MINDEGYIK tényező kellett ehhez! Nem véletlen, hogy a román politikusok (és titkosszolgálat, a hírhedt Securitate utód-szervezete) "ekézik" is ezeket a tényezőket.
Az etnkiai arányok bizonnyal ugyanazok Erdélyben, mint a két Németországban. Egyébként, hogy te egyetértesz velem, vagy sem, engem abszolút nem érdekel. A túlzott nacionalista felhangokat nem szeretem, mert azt gondoljátok, hogy minden másképp lesz, ha nekimentek a romulánoknak. Igen, másképp lesz, de nem a jó oldal fog győzni.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 994
113
Akkor ezt a fegyveres szervezetet kellett volna megbüntetni, nem pedig az egész népet. Vagy te talán elfogadhatónak tartanád, ha az egész népedet büntetnék azért amit annak néhány tagja tett?
Csehszlovákok a nagy európai értékeikkel még mindig tartják benes dekrétumokat, a zsidók is hisznek a kollektív bűnösségben. Szóval?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mi az, hogy Ti? Velem beszélsz, nekem írsz én nem valami szervezet vagyok, sem valami pártag. Fejezd ezt be! Akkora marhaságokat beszélsz. Aránytorzításról meg szó sincs te kezdtél nekem felhozni példának a rohingyákat és próbáltál párhuzamot vonni, szóval aki itt arányokat torzít az pont te vagy. A lekicsinylés meg változatlanul áll. a részedről Tudod mit. Te ugyanolyan szélsőséges vagy mint egyes emberek akik ide irkálnak és dől belőlük az agyatlan marhaság.
Nézd csak meg, más is beleszállt ugyanebbe a témába hasonló állásponttal, úgyhogy téged meg őket miért is ne nevezhetném ti-nek? Lekicsinylés részemről változatlanul nincsen, csak igazságos és reális mérce. Nem én torzítottam el az arányokat, én pont hogy egyenlő mércével mértem össze a kettőt.