Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

B

b4l4g3

Guest
Ezeknek a dolgoknak nem szabad szokássá válnia, mert az ilyesmi vezethet a koncepciós perekhez.
Hát ettől a megállapítástól röhög a vakbelem. Méghogy a jelenlegi politikai vezetés felé lejtene a pálya a bírósági ügyekben!?
Ekkora ordas hazugságot...
A koncepciós perek meg amúgy is a "másik oldal" fegyvere ha jól emlékszem.
De hagyjuk is mert ez messzire vezetne és ez megint belpol bűnözés...
 
T

Törölt tag 008

Guest
....De ha már megcsinálták belépés előtt kellene ellenőrizni a szomszédos országos szabályt.
Nemzetközi szabály: útlevéllel és ha szükséges vízummal lépünk át határt. nem kell semmit ellenőriznünk a szomszédban.
Simán kellene egy törvény, hogy illegális határátlépés 300 év börtön automatikusan, mérlegelés nelkül.
Problemsolved.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Meg csak a 444-et, indexel váltva olvasod folyamatosan, gondolom...

444-et még életemben nem nyitottam meg, csak ebből a fórumból tudom, hogy létezik. Az indexről gyakorlatilag leszoktam, mert clickbait majd minden cikkük. A VG-t és a HTKA-t szoktam átfutni.

Hiszek abban, hogy egy intelligens embernek lehet pártoktól független véleménye és értékrendje. Sajnos ez annyira nem elfogadott manapság, a "ha nem velünk, akkor ellenünk" dívik.

A kormány döntéseinek egy részével egyetértek, egy részével nem. Ez szerintem normális.

Viszont a hideg kiráz az IDIÓTÁKTÓL, akik fekete-fehérben látják a világot. Igen, ide tartozik mindenki, aki szerint a Párt csak jót tehet.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
444-et még életemben nem nyitottam meg, csak ebből a fórumból tudom, hogy létezik. Az indexről gyakorlatilag leszoktam, mert clickbait majd minden cikkük. A VG-t és a HTKA-t szoktam átfutni.

Hiszek abban, hogy egy intelligens embernek lehet pártoktól független véleménye és értékrendje. Sajnos ez annyira nem elfogadott manapság, a "ha nem velünk, akkor ellenünk" dívik.

A kormány döntéseinek egy részével egyetértek, egy részével nem. Ez szerintem normális.

Viszont a hideg kiráz az IDIÓTÁKTÓL, akik fekete-fehérben látják a világot. Igen, ide tartozik mindenki, aki szerint a Párt csak jót tehet.
Hù belenyúltàl a darázsfészekbe.... :) itt fújta össze a szél az összeset.... Itt élik ki magukat....
 
T

Törölt tag 2361

Guest
444-et még életemben nem nyitottam meg, csak ebből a fórumból tudom, hogy létezik. Az indexről gyakorlatilag leszoktam, mert clickbait majd minden cikkük. A VG-t és a HTKA-t szoktam átfutni.

Hiszek abban, hogy egy intelligens embernek lehet pártoktól független véleménye és értékrendje. Sajnos ez annyira nem elfogadott manapság, a "ha nem velünk, akkor ellenünk" dívik.

A kormány döntéseinek egy részével egyetértek, egy részével nem. Ez szerintem normális.

Viszont a hideg kiráz az IDIÓTÁKTÓL, akik fekete-fehérben látják a világot. Igen, ide tartozik mindenki, aki szerint a Párt csak jót tehet.


nalunk itt szarbiaban van egy mondas..

aki 100% hisz egy politikusnak - annak a psihiatrian a helye :D
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and tiz
T

Törölt tag 2361

Guest
ja es a legjobb amikor avajdasagi nagymamak meg nagytatak irjak a facen hogy az orbant/putint/vucsicot az isten kuldte :confused:

hogy ez nallam hogy ki tudja vagni a biztositekot :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 912
113
Nem hallgatok rádiót, és nem nézek tévét. Gondolkozni szoktam, de azt nagyon lenézik a többiek, ezért csak ritkán beszélek róla. :p
Furcsa egy gondolkodás ez. Olyan jól ismert kettős mérce típusú.

Akár hiszed, akár nem, nem sok olyan ember van itt aki mindenben egyetért a kormánnyal.
Viszont elég sok olyan van, akinek rohadtul elege van a kettős mércéből. És létrejött egy állapot, ahol ritkán írnak regényeket, csak velős megjegyzések és odamondogatások sorakoznak.

Lapozz vissza nyugodtan, olvass el akárhány oldalt. Gyűjtsd össze hányszor téma az ellenzék, és hányszor a kormány. Nagyon egyértelmű az arány.
Miközben még a kormányt szidók jelentős része se hozná a vissza a mostani ellenzék hangadó részét.

Idézd fel nyugodtan, te olvastál be az ellenzéknek a baromságaiért? És a kormánynak?
Akkor van nálad kettős mérce?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 558
80 896
113
444-et még életemben nem nyitottam meg, csak ebből a fórumból tudom, hogy létezik. Az indexről gyakorlatilag leszoktam, mert clickbait majd minden cikkük. A VG-t és a HTKA-t szoktam átfutni.

Hiszek abban, hogy egy intelligens embernek lehet pártoktól független véleménye és értékrendje. Sajnos ez annyira nem elfogadott manapság, a "ha nem velünk, akkor ellenünk" dívik.

A kormány döntéseinek egy részével egyetértek, egy részével nem. Ez szerintem normális.

Viszont a hideg kiráz az IDIÓTÁKTÓL, akik fekete-fehérben látják a világot. Igen, ide tartozik mindenki, aki szerint a Párt csak jót tehet.
Ami itt egymásnak feszül, az a "párt" vs kreténebbnél is kreténebb ellenzék. És ha a kettő közül kell választani, akkor 10/10 a "párt". Ennyi a történet.

Ha végre 1x nem lenne olyan tényező a felállásban, hogy kretén ellenzék, a "párt" se érdemelne ennyi figyelmet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nemzetközi példák sora mutatja, hogy milyen nehéz kordában tartani a koronavírust a kijárási korlátozások feloldása után.
Korai még teljesen fellélegezni, mert több helyen újra jönnek a lezárások

Az országos tesztelés részadatai alapján is enyhítene a budapesti korlátozásokon a Semmelweis Egyetem rektora, aki a 24.hu-nak beszélt arról, hogy Magyarországon a járványnak miért nem volt tetőzése. Merkely Béla már április elején azt látta, hogy itthon nem lángol be az olaszországihoz hasonló mértékben a koronavírus-járvány. Novemberre szeretne vakcinát, amit nem tenne kötelezővé, és első körben a fiataloknak sem adatná be. A járvány után azt várja, hogy átrendeződik az egészségügy struktúrája, ő maga pedig visszavonul az intenzív szerepléstől. Azt mondja, nem egyéni ambíció, hanem az élet sodorta a mostani vezetőszerepbe, és hangsúlyozza: ő nem politikus, hanem orvos.
Merkely Béla: A fél világ Magyarországra irigykedik