Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 889
82 457
113
Ahogy Ambrózy írta nemrég Pikó kapcsán:
"Pikó András tovább harcolna Kocsis Mátéval, csak pillanatnyilag kifogyott a valóságból, pisztácia pedig sosem volt"

:D

Na ez igaz az egész bandára, Bernistül, Geristül, Feristül

Ide vág: BP nyitás, vagy sem?

https://pestisracok.hu/karacsony-a-...afog-es-vadaskodik-pedig-magara-hozta-a-bajt/

"A válaszokból kiderül: a főpolgármesterhez hasonlóan a baloldali polgármesterek többsége is mellébeszél, közülük csak a XIII. kerületi MSZP-s polgármester, Tóth József válaszolt egyértelműen. A fideszes polgármesterek határozott választ adtak."
https://www.origo.hu/itthon/20200514-polgarmesterek-valaszai-gulyas-gergely-felhivasara.html

Ahogy Ambrózy írta, az tökéletes:
"Lassan a döntésképtelenségben is bizonytalan." :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 889
82 457
113
Azért ilyen alacsony a részvételi szándék, mert az emberek egy nagy része teljesen meghülyült, és a közösségi eszme is kiveszett a nagy-részükből. Namost ha nem mondanám ki a szerintem igazságról szóló véleményemet, akkor sem lenne jobb a helyzet. Sajnos ilyen hulladék kezd lenni az emberiség egy része, és ez országtól függetlenül így van az egész világon, nem csak nálunk. Az okokra most nem térnék ki, de előre látható volt ez már régen, hogy így lesz. Miből ? Az emberi természetből.
Tényleg leszarják sokan, főleg, ha az állam kéri őket, a saját érdekükben.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Figyeljünk ám!
..
"Horvátországban a parlamenti többséget alkotó pártok úgy döntöttek, hogy hétfőn javasolni fogják a parlament feloszlatását és előrehozott választások kiírását - tájékoztatta Andrej Plenkovic miniszterelnök csütörtökön a sajtót a kormánykoalíciós pártokkal folytatott egyeztetéseket követően."
..
"Úgy gondoljuk, miután megmutattuk, hogy kezelni tudtuk a világjárványt, ebben a pillanatban egy új összetételű parlamentnek és egy új kormánynak Horvátország gazdaságának helyreállítására kell összpontosítania" - hangsúlyozta.
..
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...lorehozott-valasztasok-horvatorszagban-431950
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Azért ilyen alacsony a részvételi szándék, mert az emberek egy nagy része teljesen meghülyült, és a közösségi eszme is kiveszett a nagy-részükből. Namost ha nem mondanám ki a szerintem igazságról szóló véleményemet, akkor sem lenne jobb a helyzet. Sajnos ilyen hulladék kezd lenni az emberiség egy része, és ez országtól függetlenül így van az egész világon, nem csak nálunk. Az okokra most nem térnék ki, de előre látható volt ez már régen, hogy így lesz. Miből ? Az emberi természetből.

Tényleg leszarják sokan, főleg, ha az állam kéri őket, a saját érdekükben.

Óvatosak.
Bizalmatlanok.
Kivárnak...
..
De,
emiatt nem hülyék!
..
Feltűnt bárkinek is, hogy a nem sejtbiológus végzettségű Dópmen fél órát beszélt(etődött?) genetikáról egy rádiós-szatírába ágyazva, amit tegnap linkeltem?
..
Ezt is áttanulmányoztuk?
http://statisztikak.erdelystat.ro/vizualizaciok/erdelyi-koronamonitor/2
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Óvatosak.
Bizalmatlanok.
Kivárnak...
..
De,
emiatt nem hülyék!
De bizony sajnos hülyék. A hülyeségük miatt pedig alapvetően bizalmatlanok. Ezt én már sok féleszűn a gyakorlatban megfigyeltem, hogy minél hülyébb valamelyik, annál jobban akar "kombinálni" !!! :D:D:D:p Persze nem megy nekik, mert a hülyeség eleve kizárja a kombinációt, az agyi képességei túlságosan is kevesek hozzá.:eek::cool::p Nem, nem, még véééletlenül sem gondoltam rád, szóval ezt mélyen felejtsd el ! ;) Ezek akikről szó van a népesség alsó egyharmadában vannak ha a szellemi képességeket nézzük. Újra mondom, ezt sokszor megfigyeltem rajtuk testközelből életem folyamán, tehát nem fikció amiről beszélek.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 810
7 189
113
Érdekes új elemzés tűnt föl, a wuhani mobiltelefonok kereskedelemben is elérhető forgalmi adatai különös mintát követnek:
-Augusztus-szeptember folyamán még teljesen megszokott volt a telefonok mozgása a wuhani BSL-4 labor területén és környékén.
-Október 6-11 között valami történik (baleset?), mert hirtelen megszűnik minden forgalom (evakuálják a labort?) és ez így marad 2 hétig (!).
-A környező nagy forgalmú utcákból is eltűnik minden forgalom (!) (útlezárások?).
-Október 25-én egyetlen telefon visszatér a laborhoz (biztonsági őr?).
-Egész november-decemberben nagyon kevés eszköz mozog környéken.
-November 24-30 között egy új eszköz jelenik meg és mozog a labor területén, ami általában Szingapúrban tartózkodik és a szingapúri orvosi egyetem (Duke-NUS) új fertőző betegségeket vizsgáló csapatának tagjáé (hívták a nagykutyákat?).
-Más szokatlan eszközök is megjelennek különleges, globális előfordulási mintákkal.
-Az orvost, aki először jelenti valamilyen új vírus megjelenését a környéken rendőrökkel elhallgattatják 'rémhírterjesztés' miatt.
-A CCP megpróbálja késlelteti az időközben elszaporodó betegségek nyilvánosságra hozatalát a WHO-t is megdolgozva.
-December végén már nem lehet mást tenni, a CCP bejelenti az új vírus terjedését.
Egyéb érdekes adatok a doksiban:
https://assets.documentcloud.org/documents/6884792/MACE-E-PAI-COVID-19-ANALYSIS-Redacted.pdf
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Érdekes új elemzés tűnt föl, a wuhani mobiltelefonok kereskedelemben is elérhető forgalmi adatai különös mintát követnek:
-Augusztus-szeptember folyamán még teljesen megszokott volt a telefonok mozgása a wuhani BSL-4 labor területén és környékén.
-Október 6-11 között valami történik (baleset?), mert hirtelen megszűnik minden forgalom (evakuálják a labort?) és ez így marad 2 hétig (!).
-A környező nagy forgalmú utcákból is eltűnik minden forgalom (!) (útlezárások?).
-Október 25-én egyetlen telefon visszatér a laborhoz (biztonsági őr?).
-Egész november-decemberben nagyon kevés eszköz mozog környéken.
-November 24-30 között egy új eszköz jelenik meg és mozog a labor területén, ami általában Szingapúrban tartózkodik és a szingapúri orvosi egyetem (Duke-NUS) új fertőző betegségeket vizsgáló csapatának tagjáé (hívták a nagykutyákat?).
-Más szokatlan eszközök is megjelennek különleges, globális előfordulási mintákkal.
-Az orvost, aki először jelenti valamilyen új vírus megjelenését a környéken rendőrökkel elhallgattatják 'rémhírterjesztés' miatt.
-A CCP megpróbálja késlelteti az időközben elszaporodó betegségek nyilvánosságra hozatalát a WHO-t is megdolgozva.
-December végén már nem lehet mást tenni, a CCP bejelenti az új vírus terjedését.
Egyéb érdekes adatok a doksiban:
https://assets.documentcloud.org/documents/6884792/MACE-E-PAI-COVID-19-ANALYSIS-Redacted.pdf

Csak egyből adódik a kérdés!
Ha megvan az információ, és volt eredményes felderítés és hírszerzői munka, akkor hol vesztek el útközben a megfelelő ellenlépések?
..
Ez sem kerek így nekem...!
(Vagy ahogy közelít november 3. egyre több ilyen hír lesz?)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
De bizony sajnos hülyék. A hülyeségük miatt pedig alapvetően bizalmatlanok. Ezt én már sok féleszűn a gyakorlatban megfigyeltem, hogy minél hülyébb valamelyik, annál jobban akar "kombinálni" !!! :D:D:D:p Persze nem megy nekik, mert a hülyeség eleve kizárja a kombinációt, az agyi képességei túlságosan is kevesek hozzá.:eek::cool::p Nem, nem, még véééletlenül sem gondoltam rád, szóval ezt mélyen felejtsd el ! ;) Ezek akikről szó van a népesség alsó egyharmadában vannak ha a szellemi képességeket nézzük. Újra mondom, ezt sokszor megfigyeltem rajtuk testközelből életem folyamán, tehát nem fikció amiről beszélek.

Végül megnézted Mao Ce-tung-ról az életrajzi filmet...?
 
W

Wilson

Guest
Ezt most kicsit benézted, itt van a kért hozzászólás, különös tekintettel az elejére: https://forum.htka.hu/threads/járványok-fertőzések.1730/page-568#post-678964

Az a probléma, hogy leszűkítitek az embereket "kormánypárti" és "ellenzéki" csoportra. Eszetekbe sem jut, hogy valaki lehet ténylegesen "független".

Mindenkit, aki nem ért egyet valamivel, és felhívja a figyelmet problémákra, azonnal "ellenzékinek" bélyegeztek, és letoltok.

Nem vagyok ellenzéki ÉS nem vagyok kormánypárti.

Magyar vagyok és van önnálló véleményem.

Utálom az ellenzéket, mert bunkó, agresszív idiótákból áll.

Utálom a kormányt, mert bunkó, agresszív idiótákból áll.

Orbán Viktor elszalasztott egy történelmi lehetőséget: nem hozott békét a magyaroknak, hanem tovább növelte a megosztottságot és a "harcban" állunk, "háborúzunk", "ellenségeink" vannak, "elnyomnak minket" frázisokkal.

Vannak emberek, akik képesek voltak utánaolvasni annak, mit jelent az a szó, hogy "demokrácia" és helyén tudják kezelni azt is, hogy "liberális".

A véleményemet normális állampolgárként négyévente kétszer kifejtem.

Amikor tele lesz a hócipőm az egybites emberekkel, akkor itt is. :hadonaszos:


Ezzel a kijelentéseddel a legteljesebb mértékben egyetértek:

"Orbán Viktor elszalasztott egy történelmi lehetőséget: nem hozott békét a magyaroknak, hanem tovább növelte a megosztottságot és a "harcban" állunk, "háborúzunk", "ellenségeink" vannak, "elnyomnak minket" frázisokkal."
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Érdekes új elemzés tűnt föl, a wuhani mobiltelefonok kereskedelemben is elérhető forgalmi adatai különös mintát követnek:
-Augusztus-szeptember folyamán még teljesen megszokott volt a telefonok mozgása a wuhani BSL-4 labor területén és környékén.
-Október 6-11 között valami történik (baleset?), mert hirtelen megszűnik minden forgalom (evakuálják a labort?) és ez így marad 2 hétig (!).
-A környező nagy forgalmú utcákból is eltűnik minden forgalom (!) (útlezárások?).
-Október 25-én egyetlen telefon visszatér a laborhoz (biztonsági őr?).
-Egész november-decemberben nagyon kevés eszköz mozog környéken.
-November 24-30 között egy új eszköz jelenik meg és mozog a labor területén, ami általában Szingapúrban tartózkodik és a szingapúri orvosi egyetem (Duke-NUS) új fertőző betegségeket vizsgáló csapatának tagjáé (hívták a nagykutyákat?).
-Más szokatlan eszközök is megjelennek különleges, globális előfordulási mintákkal.
-Az orvost, aki először jelenti valamilyen új vírus megjelenését a környéken rendőrökkel elhallgattatják 'rémhírterjesztés' miatt.
-A CCP megpróbálja késlelteti az időközben elszaporodó betegségek nyilvánosságra hozatalát a WHO-t is megdolgozva.
-December végén már nem lehet mást tenni, a CCP bejelenti az új vírus terjedését.
Egyéb érdekes adatok a doksiban:
https://assets.documentcloud.org/documents/6884792/MACE-E-PAI-COVID-19-ANALYSIS-Redacted.pdf

Egy hete derült ki ez az anyag a netre, de még egyik ország vezetése sem dörgölte ezt a kínaiak orra alá nyilvánosan. Ez azért fura.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 633
55 163
113
Ezzel a kijelentéseddel a legteljesebb mértékben egyetértek:

"Orbán Viktor elszalasztott egy történelmi lehetőséget: nem hozott békét a magyaroknak, hanem tovább növelte a megosztottságot és a "harcban" állunk, "háborúzunk", "ellenségeink" vannak, "elnyomnak minket" frázisokkal."

És tette ezt az ellenzék folyamatosan kinyilvànitott együttmüködési szándékànak ellenére.
Irony off. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
3380 fertőzött (+39)
658 kórházban (-30)
49 lélegeztetőgépen (+4)
1775 aktív eset (-34)
1169 gyógyult (+67)
436 elhunyt (+6)
123258 mintavétel (+4758)
11084 hatósági házi karanténban (+31)
0xide6xn1f9ywu7iav7x.jpg
3417 fertőzött (+37)
614 kórházban (-44)
46 lélegeztetőgépen (-3)
1688 aktív eset (-87)
1287 gyógyult (+118)
442 elhunyt (+6)
127237 mintavétel (+3979)
10954 hatósági házi karanténban (-130)
oa75zgl3u2utvlte6fk4.jpg
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Tudom Dr.Gődény nem tartják hitelesnek de annyira azért csak van hiteles mint az itt sokat posztolt Euronews ! Lehet egyetérteni és nem egyetérteni vele mindenesetre a videó elgondolkodtató nagyon sok szempontból !

 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11