A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 540
113
Ezt inkább töröltesd.:D Nehogy az orrodra koppintsanak. :(
Dehogy koppintanak. De addig kurvára felesleges itt tippmixelnetek igazából amíg nincs valós bejelentés és olyan a gazdasági környezet amilyen. Bármilyen esemény elindíthat olyan folyamatokat ami alapjaiban változtathja meg a program végrehajtását mind pozitív mind negatív irányban. Meg te is tudod, hogy a honvédségben akkor biztos valami ha megtörtént és három nappal már elmúlt minimum.
 
K

kamm

Guest
Nem tudom, ki mit irt, ertett, de Benkő egy preziben világosan bemutatta a Z2026 pénzügyi terveit. 18. perczől a linkelt videó.
3.500 mrd a teljes kiadás 26-ig, kb. 2.000 mrd volt fejlesztésre tervezve. Ezek persze nem kőbevésett számok, de sztem orientaciónak jó. Ha megnézed 20-ra 574 mrd. volt tervezve anno, jelenleg 616 mrd lett a költségvetés, hogy mi lesz év végén az megint más.
De az álmodozásnál ez a 2.000 mrd egy jó felső korlát. Ha a számaim nagyot nem tévednek, eddig fegyverekre olyan 1.500mrd-ot elköltöttünk, beterveztünk az AMRAAM-mal meg a rámpás szallitógépekkel együtt.

Que pasó? =O
Ez hogyan is jon ki? Szerintem a közelében nem jarunk meg Atlasokkal meg NASAMS plusz radarrendszerrel sem, az kb 1000 milliard egyutt.

A "török dzsipp" az nekem 3.5mrd-ért túl karcsú.
De ebből következik, hogy IFV-re meg a BTR-ek utódjara max nagy jóindulattal 500 mrd maradt. Több zsé most a válság küszöbén nem lesz.

Ha jól szamoltunk, akkor meg a te videod alapjan is kb pont annyi maradt (masik 1000 milliard), hogy mind a lancos, mind a kerekes IFVk meg belefernek 2026-ig.

Ez a NASAMS rendelés légvédelmi rakéták nélkül volt ennyi?

Persze.

Puma 660 mrd + Patria 340 mrd együtt,iilyen mennyiségben már meghaladná Z2026 kereteit. Ha csak nem halasztott fizetés vagy egyiknél helyi összeszerelés.
És már nagyon kis aproságok férnek csak bele. Sőt igazából már semmi, inkább vmit le kellene húzni, 2026 utánra halasztani.
De az is egy jó megoldás, ha a románok meg az ukránok minket basztatnak, mert akkor a vezér durci lesz és lesz minden mint a fociban. :)

Lasd fenn, *elvileg* pont belefer, aprosagokra meg mindig lehet penzt talalni a ktgvetesben kesobb.

Vadaszgépcserére a Z2026ból nincs keret. Ezt többször jelezték. Tárgyalások lesznek, vannak, de gépek csak 26 után.

Kulon odairtam, hogy Z2026 *kivuli* tizeves lizing, evi 160 milliard korul (avagy huszeves es akkor 100 milliard korul.) :)
 
K

kamm

Guest
Dehogy koppintanak. De addig kurvára felesleges itt tippmixelnetek igazából amíg nincs valós bejelentés és olyan a gazdasági környezet amilyen. Bármilyen esemény elindíthat olyan folyamatokat ami alapjaiban változtathja meg a program végrehajtását mind pozitív mind negatív irányban. Meg te is tudod, hogy a honvédségben akkor biztos valami ha megtörtént és három nappal már elmúlt minimum.

Ez igaz, de mitol lenne felesleges?
Ertem, amit mondasz, de ez amolyan tipikus magyaros pesszimista hozzáállás.
Ez egy forum, ez a lényege, tornaztatjuk a logikankat plusz talan tanulunk is kozben valamit, olvasunk uj dolgokat.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Tisztelt urak! Valaki árulja már el nekem, hogy ha 3,5 milliárdért veszünk török csodákat ahhoz minek 200 torony? Mert az még egy díszszemle mennyiséget sem tesz ki. A másik dolog: a szállítógépek , osztok , szorzok ; a Herki kurvára túl van árazva,akármilyen megbízható masina, de a KC sem fér a fejembe, hogy szerintem még az A 400-as olcsóbbra jönne ki, persze ezzel nem azt mondtam, hogy A 400-ast kellene venni. Az A 400-as még nyűglődik,de szerintem meg fogják oldani , a KC meg kiforratlan típus. Még egy dolog: OV megint Belgrádban van, szerintem valami apróság onnan is lesz. Orkan vagy esetleg Nora vagy egyéb apróságok?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Tisztelt urak! Valaki árulja már el nekem, hogy ha 3,5 milliárdért veszünk török csodákat ahhoz minek 200 torony? Mert az még egy díszszemle mennyiséget sem tesz ki. A másik dolog: a szállítógépek , osztok , szorzok ; a Herki kurvára túl van árazva,akármilyen megbízható masina, de a KC sem fér a fejembe, hogy szerintem még az A 400-as olcsóbbra jönne ki, persze ezzel nem azt mondtam, hogy A 400-ast kellene venni. Az A 400-as még nyűglődik,de szerintem meg fogják oldani , a KC meg kiforratlan típus. Még egy dolog: OV megint Belgrádban van, szerintem valami apróság onnan is lesz. Orkan vagy esetleg Nora vagy egyéb apróságok?
Honnan vetted a 200 tornyot?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 540
113
Vagy 2-3 hete , ha jól emlékszem, e fórumban volt róla szó. Valami török cégről esett szó. Mert szerintem, ha a hír nem kacsa , ennyi Yalcint és NSM-et nem veszünk, de lehet a végén még egy darabot sem.
Igazából szerintem itt kuuuurva korán próbáljátok belőni a számokat bárminek amikor nincs róla elképzelés bejelentés hiányában hogy mire és mennyit akarunk venni. Főleg, hogy az mennyi kebabosautót akartak (állítólag) beszerezni tavalyi hír és azóta változhatott bármi. Nincs semmi értelme kiindulni belőle.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Que pasó? =O
Ez hogyan is jon ki? Szerintem a közelében nem jarunk meg Atlasokkal meg NASAMS plusz radarrendszerrel sem, az kb 1000 milliard egyutt.



Ha jól szamoltunk, akkor meg a te videod alapjan is kb pont annyi maradt (masik 1000 milliard), hogy mind a lancos, mind a kerekes IFVk meg belefernek 2026-ig.



Persze.



Lasd fenn, *elvileg* pont belefer, aprosagokra meg mindig lehet penzt talalni a ktgvetesben kesobb.



Kulon odairtam, hogy Z2026 *kivuli* tizeves lizing, evi 160 milliard korul (avagy huszeves es akkor 100 milliard korul.) :)

Nichts besonderes. :cool:

Hát nézd vissza ahol részletesebben beírtam. Nem szentírás persze, de pl. az eddigi német beszerzések elég jól dokumentáltak német minisztériumi adatok alapján. 1.8 mrd euro. Ehhez jönnek a helik stb. amiket írtam.

Én örülnék ha a további láncos és kerekes szajrékra ennyi maradt volna, de erős kétségeim vannak.

Egyébként ez az ismételt lízing nem hülyeség, 2 %-ból évi 100-150mrd-ot nem lehetetlen elkölteni vadászgépekre.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Vagy 2-3 hete , ha jól emlékszem, e fórumban volt róla szó. Valami török cégről esett szó. Mert szerintem, ha a hír nem kacsa , ennyi Yalcint és NSM-et nem veszünk, de lehet a végén még egy darabot sem.
A toronyról volt szó, az sztem a miénk is lesz, de 200-as darabszámra nem emlékszek.
3.5 mrd az nekem is gyanus, főleg annak függvényében mennyire nyalunk az Európában kiutált türköknek. A szír invázió kapcsán kifejezetten visszatetsző volt a magyar álláspont. Vagy trollkodás vagy nagyobb biznisz. 3,5mrd-ért nem égetjük magunkat. És hát ahogy @arcas rámutatott a török - magyar üzleti tanácsban ott ül a Nurol Makina pénzügyi igazgatója. Nem a kipcsak vérvonalat elemzi az tuti. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
Tisztelt urak! Valaki árulja már el nekem, hogy ha 3,5 milliárdért veszünk török csodákat ahhoz minek 200 torony? Mert az még egy díszszemle mennyiséget sem tesz ki. A másik dolog: a szállítógépek , osztok , szorzok ; a Herki kurvára túl van árazva,akármilyen megbízható masina, de a KC sem fér a fejembe, hogy szerintem még az A 400-as olcsóbbra jönne ki, persze ezzel nem azt mondtam, hogy A 400-ast kellene venni. Az A 400-as még nyűglődik,de szerintem meg fogják oldani , a KC meg kiforratlan típus. Még egy dolog: OV megint Belgrádban van, szerintem valami apróság onnan is lesz. Orkan vagy esetleg Nora vagy egyéb apróságok?
Azért annyira nem tartunk még ott, hogy az A400M olcsóbb legyen, mint a KC390... :rolleyes::D
A beszerzéseket nem igazán miniszterelnöki szinten kell intézni. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Igazából szerintem itt kuuuurva korán próbáljátok belőni a számokat bárminek amikor nincs róla elképzelés bejelentés hiányában hogy mire és mennyit akarunk venni. Főleg, hogy az mennyi kebabosautót akartak (állítólag) beszerezni tavalyi hír és azóta változhatott bármi. Nincs semmi értelme kiindulni belőle.
Kuuurva korán? A török kocsikat odaállítták a tavalyi kisállatsimogatón a Leok mellé.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Egyébként ma nagyot haknizitt a BMW vezetősége Debrecenben. Az ilyen hír mindig megnyugtat, ha a nehézdandár hiányzó elemeire gondolok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 107
113
Honnan vetted a 200 tornyot?


A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.
Nem volt sehol nyilvános darabszám! Ez biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and SilvioD