[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Jól mondod, csak volt ilyen kormányzati politika, de most már nem ilyen, mert már tökös és kiállós a kormányzati politika és ez meglátszik a kisebbségben élő magyarok sorsán is. Ég és föld a különbség, na így kell ezt csinálni! Mennyivel jobb most a székelyeknek, fényévekkel jobb a helyzetük, te sem tagadhatod le a nemzeti érzelmű politika eredményeit, hogy sokkal jobb lett általa a székelyek helyzete. Ha ezt tagadod, akkor nem vagy magyar.

Tudod már az is nagy segítség a határon túliaknak, ha a mindenkori magyar kormány nem tagadja ki őket. Ha tettekkel nem is mindig tud segíteni, de legalább mutassa meg, hogy mellettük áll.
Mert ha még a magyar kormány is azt mutatja, hogy leszarja őket, akkor mégis minek próbáljanak egyáltalán magyarnak megmaradni?
Hidd el, azután a bizonyos népszavazás után sok határon túli valotta magát inkább románnak, szlováknak és szerbnek.
És olyanokat is ismerek, akik a magyar állampolgárság megkapása után kezdték el magukat ismét magyarnak tartani.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Hát "rendkívüli eszességre" vall egyébként ünneppé nyilvánítani egy olyan metafizikai (negatív!) minőséget, amelynek a jelentése latinul annyit jelent:
Három(szoros) Nem = TRI/három (a) NON/nem!
..
Halak(Kakas) jegytulajdonságú népként mindezt, ráadásul a rájuk negyedfényben lévő Ikrek havában, a Nyilas magyar nép ellen!
..
Tisztában vannak ezek egyáltalán azzal, hogy ki volt a történelemben az, akit három nemmel tagadtak meg?
"Monda néki Jézus: Bizony mondom néked, ezen az éjszakán, mielőtt megszólal a KAKAS, háromszor megtagadsz engem." (Mt. 26:34)
/romulán barátaink úgy vonzzák az árulást, mint mágnes a vasat/
..
Nekem személyesen egy üzenete lehetséges ennek az eseménynek:
HAJNALODIK

Mostmár tényleg átmegyünk horoszkópelemzésbe? :p
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Hát nekem erős kétségeim vannak afelől, hogy képesek lennétek békében élni a románokkal. De legyünk csak optimisták. Tudod mikor lesz Erdély újra Magyarország része? Miután a magyarokból teljesen kiveszett a romángyűlölet :D

Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Miért?Csak a románokban lehet magyar gyűlölet,van egy nép amely a történelem során számtalan alkalommal bizonyította,hogy nem akar békében együtt élni a magyarokkal,amikor mi megpróbáltunk normális viszonyt kialakítani velük akkor sem változott semmi.Ezekután te azt mondod,hogy ne legyen ellenérzésunk velük kapcsolatban?És majd ha egymás kezét fogva (románokkal)szedegetjuk a vadvirágokat a legnagyobb harmóniában,akkor visszakapjuk Erdélyt,számomra ez egy megmosolyogtató elképzelés tőled, hiszen te vagy az aki azt hangoztatja,hogy a fotelhuszár turbómagyarok micsoda a realitástól elrugaszkodott fantazmagóriákat kergetnek Erdély visszafoglalásával kapcsolatban.

Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.
Viszont a magyar kormánynak a román kormánnyal bármikor konfrontálódnia kell (ésszerű határok között), ha a román kormány az erdélyi magyarokat hátrányosan kezeli.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.
Sőt! Csak hogy fokozzuk...
A 64 vármegyés ex Jobbik alelnök, ma Mi Hazánk elnök Torockay László felesége is úgy tudom román nemzetiségű.
Nem gondolnám hogy a otthon PC gondolatrendőrség van.
Meg tud férni a két dolog.:)
16-ban a román betörést a helyi önszerveződő erők fogták meg, amik értelem szerűen többségében erdélyi románokból álltak. Erdélynek magának kellett volna és kellene ma is egy különleges önrendelkező státusz. Valamilyen svájchoz, vagy ugyan kevésbé sikeres, de mégis modellként használható boszniai önigazgatás.
Nem akar senk uralkodni az ottaniak felett, talán csak Bukarest.

De nem szabad elfelejteni, hogy kötelességei vannak a magyar államnak, főleg úgy hogy milliónyi állampolgára él ott.:hadonaszos:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Tudtommal ma is élnek románok Magyarországon és senkit nem zavar a jelenlétük. Sőt még román feliratú helységnév táblájuk is van, tudom, mert gyakran elmegyek mellette. Nem volt még sosem lefestve. Nem úgy, mint a magyar feliratosak Erdélyben. Olyanokat sűrűn szoktam látni, a saját szememmel.
Hovatovább, még a román zászlót is kirakhatják és azért sem büntetik meg őket (természetesen nem is kell) sőt mégcsak Orbán sem mondja azt, hogy a zászlórúdra akasztja azt aki kitűzi.

Magyarország másképp áll hozzá a nemzetiségi kérdéshez, mondhatnám a leg "európaibb" a kontinensen. Mindenütt kint lehet az adott település helységnévtáblája nemzetiségi nyelven is bárhol, ez senkit nem zavar. Ott, ahol az adott nemzetiség számottevő egy településen. Igaz, hazánkban a nemzetiségek számaránya minimális a magyar lakossághoz képest. Nem fenyeget bennünket az a történet, hogy bármelyik népcsoport autonómiát kér, mert olyan kevesen vannak. Így fordulhat elő olyan is, hogy a szlovén államnak konzulátusa lehet Szentgotthárdon. Miközben a hazánkban élő szlovének létszáma, úgy 1500 ( egyezerötszáz ) fő körüli, néhány faluban a határszélen Szentgotthárd környékén. Románia beteges kisebbrendűségi érzésben van velünk szemben, évszázadok óta, ez meg is marad. Valamint folyamatos a félelme Erdély elszakadását illetően. A román cselekedetek gyökere valahol ebben leledzik. Szerintem.
 
W

Wilson

Guest
Tudod már az is nagy segítség a határon túliaknak, ha a mindenkori magyar kormány nem tagadja ki őket. Ha tettekkel nem is mindig tud segíteni, de legalább mutassa meg, hogy mellettük áll.
Mert ha még a magyar kormány is azt mutatja, hogy leszarja őket, akkor mégis minek próbáljanak egyáltalán magyarnak megmaradni?
Hidd el, azután a bizonyos népszavazás után sok határon túli valotta magát inkább románnak, szlováknak és szerbnek.
És olyanokat is ismerek, akik a magyar állampolgárság megkapása után kezdték el magukat ismét magyarnak tartani.
Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.
Viszont a magyar kormánynak a román kormánnyal bármikor konfrontálódnia kell (ésszerű határok között), ha a román kormány az erdélyi magyarokat hátrányosan kezeli.

Ebben teljesen egyetértek veled,de nem szeretem ha úgy állítják be a dolgokat mintha nem lenne alapja vagy ne lenne érthető a neheztelésunk.Amúgy biztosra veszem,hogy egy esetleges visszacsatolás (aminek jelenleg sajnos nincs realitása:Ullipo)az erdélyi románok egy részének nem lenne ellenére.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2822

Guest
Nekünk magyaroknak a románokat, mint népet nem szabad gyűlölni, mint semmilyen más népet sem.

Ez úgy baromság ahogy van. Nagyon divatos ma toleránsnak lenni, de minden divat elmúlik egyszer. Amilyen a mosdó olyan a törülköző, ez viszont egy örök érvényű mondás. Ha egy nép vagy népcsoport többsége tesz érte, hogy szeressem, vagy éppen gyűlöljem akkor szeretni vagy gyűlölni fogom. Az általánosítás ami ma már szinte szitokszónak számít, az emberiség túlélésének egyik legfontosabb eleme. Tudom, hogy a medve veszélyes. Nem találkoztam az összes medvével így általánosítok. De hülye lennék nem általánosítani a korábbi tapasztalatok alapján. Aki meg akar halni az szeresse nyugodtan a medvét és táncoljon be álló farokkal a barlangjába. Persze nem gyűlölöm a medvéket mert nem érdemelték ki. De bármilyen csoportot, népet vagy szubkultúra tagjait hajlandó vagyok tisztelni, szeretni, támogatni vagy akár teljes szívemből gyűlölni ha kiérdemlik azt.

Romániában demokrácia van, a vezetőiket a nép választotta. A képviselők kb 80%-a támogatta a trianon emléknap megszavazását, és ez csak a legutóbbi..

80%.

De felhozhatnám példának a palesztinokat is. Menj ki hozzájuk Gázába és győzd meg őket, hogy ne utálják a zsidókat.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
Ez úgy baromság ahogy van. Nagyon divatos ma toleránsnak lenni, de minden divat elmúlik egyszer. Amilyen a mosdó olyan a törülköző, ez viszont egy örök érvényű mondás. Ha egy nép vagy népcsoport többsége tesz érte, hogy szeressem, vagy éppen gyűlöljem akkor szeretni vagy gyűlölni fogom. Az általánosítás ami ma már szinte szitokszónak számít, az emberiség túlélésének egyik legfontosabb eleme. Tudom, hogy a medve veszélyes. Nem találkoztam az összes medvével így általánosítok. De hülye lennék nem általánosítani a korábbi tapasztalatok alapján. Aki meg akar halni az szeresse nyugodtan a medvét és táncoljon be álló farokkal a barlangjába. Persze nem gyűlölöm a medvéket mert nem érdemelték ki. De bármilyen csoportot, népet vagy szubkultúra tagjait hajlandó vagyok tisztelni, szeretni, támogatni vagy akár teljes szívemből gyűlölni ha kiérdemlik azt.

Romániában demokrácia van, a vezetőiket a nép választotta. A képviselők kb 80%-a támogatta a trianon emléknap megszavazását, és ez csak a legutóbbi..

80%.

De felhozhatnám példának a palesztinokat is. Menj ki hozzájuk Gázába és győzd meg őket, hogy ne utálják a zsidókat.

Szíved joga azt gyűlölni akit jólesik, de ott is az a helyzet, hogy a hangos kissebség(ebben az esetben nem etnikum) szimplán túlharsogja a jóravaló csendes többséget.

És ha már történelmi alapra helyezed a gyűlöletet miért állsz meg a Románoknál? Lenne bőven ok gyűlölni az Osztrákokat, Németeket, Oroszokat, Törököket, stb.
Arról nem beszélve, hogy némi alapja nekik is van a mifelénk irányuló "szeretetüknek".
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Szíved joga azt gyűlölni akit jólesik, de ott is az a helyzet, hogy a hangos kissebség(ebben az esetben nem etnikum) szimplán túlharsogja a jóravaló csendes többséget.

És ha már történelmi alapra helyezed a gyűlöletet miért állsz meg a Románoknál? Lenne bőven ok gyűlölni az Osztrákokat, Németeket, Oroszokat, Törököket, stb.
Arról nem beszélve, hogy némi alapja nekik is van a mifelénk irányuló "szeretetüknek".

Látszik, hogy közöd sincs a témához. Én tapasztalatból beszélek: ha csak az értelmesebb felét vesszük, akkor minden szép és jó velük, ADDIG amíg valami magyar igény szóba nem jön ( msrosvásárhelyi kat. iskola ügye, Mogye, szentgyörgyi kat. Iskola stb. ( h az autonómiát ne is említsem hajjajjaj)), mert akkor mindenkiből a sovin előjön. Sajnos a romániai oktatás és közbeszéd ezt már egy természetes reflexió szintjére hozta a társadalomban, függetlenül az értelmiségi szinttől ( nyilván kb egy tucatnyi kivételt találsz ha keresel, de nem többet ).

Szóval nem 'egy hangos kissebbségről' van szó, hanem egy, a politikum szintjéről sikeresen ( sajnos ) a természetes társadalmi reflexiókba átültetett ellenszenv/sovin reflexről van szó. Már az is valamit elárul, hogy ezt ha minden választásnál felhozzák, akkor minden választás előtt a szavazóbázisukat tudják növelni/stabilizálni.

Ezen dolgok ismeretében lehet viszont sovinkodni/gyűlölködni, vagy se, ez már egyéni döntés, de azzal kár áltatni magunkat, hogy a román "jóravaló többség " ki fog helyettünk harcolni bármilyen jogosan elvárt kissebbségi jogot!
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Sőt! Csak hogy fokozzuk...
A 64 vármegyés ex Jobbik alelnök, ma Mi Hazánk elnök Torockay László felesége is úgy tudom román nemzetiségű.
Nem gondolnám hogy a otthon PC gondolatrendőrség van.
Meg tud férni a két dolog.:)
16-ban a román betörést a helyi önszerveződő erők fogták meg, amik értelem szerűen többségében erdélyi románokból álltak. Erdélynek magának kellett volna és kellene ma is egy különleges önrendelkező státusz. Valamilyen svájchoz, vagy ugyan kevésbé sikeres, de mégis modellként használható boszniai önigazgatás.
Nem akar senk uralkodni az ottaniak felett, talán csak Bukarest.

De nem szabad elfelejteni, hogy kötelességei vannak a magyar államnak, főleg úgy hogy milliónyi állampolgára él ott.:hadonaszos:
Nem fogtak meg semennyit sem, sőt... Az oláh betörés a fosztogatástól (amihezbaz erdélyi oláhok szokás szerint csatlakoztak) lassult le napi 6 km alá. Az átirányított közös+német csapatok beérkezéséig a határőr és csendőr alakulatokon kívül nemigen volt más. Sőt a menekülő áradattól a felvonulás is késett. Bővebben Maderschprach könyveiben olvashatsz. A kanton minta ezen a térségen ábránd. Svájcban indoeurópaiak között működik, de itt reménytelen.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Nem fogtak meg semennyit sem, sőt... Az oláh betörés a fosztogatástól (amihezbaz erdélyi oláhok szokás szerint csatlakoztak) lassult le napi 6 km alá. Az átirányított közös+német csapatok beérkezéséig a határőr és csendőr alakulatokon kívül nemigen volt más. Sőt a menekülő áradattól a felvonulás is késett. Bővebben Maderschprach könyveiben olvashatsz. A kanton minta ezen a térségen ábránd. Svájcban indoeurópaiak között működik, de itt reménytelen.
Én is arra alapoztam. Mámint az Oláhok vére nyomán.... könyvre.
Boszniában viszont a három entitás él egymás mellett... A sikertelenséget csak a gazdaságukra értettem, nem a modellre.
Ráadásul elég mozaikosan élnek Boszniában... legalább is arra autózva úgy tűnik. Svájcban nem nemzetiségi hanem svájci identitás van. Még Közös nyelvük is van. Ezt Erdélyben sikerűlt szétverni ( sajnos ebben mi is benne voltunk).
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Jóideje elváltak.
Olvastam. Talán 3 éve már, de ettől még gondolom nem ölték egymást, miközben a legvadabb 64 vármegyés és Jobbikos korszakában volt.
De köszi. Én is ráolvastam újra.
Ráadásul nem nemzetiségi, hanem echte román, moldvai lány volt.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 841
113
Olvastam. Talán 3 éve már, de ettől még gondolom nem ölték egymást, miközben a legvadabb 64 vármegyés és Jobbikos korszakában volt.
De köszi. Én is ráolvastam újra.
Ráadásul nem nemzetiségi, hanem echte román, moldvai lány volt.

És? Szabó Timi férje meg Jobbikos, az volt a Jobbik pálfordulása előtt is...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
16-ban a román betörést a helyi önszerveződő erők fogták meg, amik értelem szerűen többségében erdélyi románokból álltak.

Nem fogtak meg semennyit sem, sőt... Az oláh betörés a fosztogatástól (amihezbaz erdélyi oláhok szokás szerint csatlakoztak) lassult le napi 6 km alá. Az átirányított közös+német csapatok beérkezéséig a határőr és csendőr alakulatokon kívül nemigen volt más. Sőt a menekülő áradattól a felvonulás is késett.

A románok az utolsó pillanatig halogatták a támadást, mivel hiába kötelezték el magukat az antant oldalán és hiába dédelgettek vérmes álmokat fél Magyarország bekebelezéséről, az erre irányuló haditerveket csak augusztus 17-ét követően kezdték el összekalapálni, és inkább arra spekuláltak, hogy a Bruszilov gőzhenger majd elvégzi helyettük a piszkos munkát. Augusztus 26-án a román miniszterelnök, Bratianu kijelentette a Monarchia bukaresti követének, hogy "Románia sosem támadná hátba szövetségeseit." 27-én reggel aztán Oroszország kész tények elé állította a fondorkodó oláhokat: Vagy azonnal megindítják a támadásukat, vagy az orosz csapatok lépik át a román határt. Így hát aznap este 400.000 oláh katona indult meg Magyarország, illetve a kb. 30-35 ezres, csekély harcértékű védősereg ellen. (Jellemző, hogy a román hadüzenetet csak fél órával a támadás megindulását követően adták át Bécsben...)

A védők valóban nem csak katonákból álltak, de irreguláris alakulatok helyi szinten sem vettek részt a harcokban, nem a lakosság fogott fegyvert, hanem az ott szolgáló pénzügyőrökből, csendőrökből és Petrozsény környékén bányászokból állítottak ki sebtében zászlóaljakat, amiket besoroltak az 1. hadsereg kötelékébe. (Pl. a 61. honvéd gyaloghadosztály 17 zászlóaljából 12 népfelkelő-, 4 hadtáp- és 1 csendőr-zászlóalj volt.)

Az 1. hadsereg alakulatai a frontvonal teljes hosszában felvették a harcot a hatalmas túlerővel szemben és jellemzően csak a bekerítések elől vonultak vissza, a határvonal áttörése a legtöbb helyen így 2-3 napig is eltartott. Az elszánt ellenállás az ezt követő napokban, hetekben is hatékonyan hátráltatta a román csapatok térnyerését. (Még a halogató harcok részeként, szeptember 15-én, a pálosi ütközetben két székely zászlóalj (a 82/II. és a 82/III.) indult rohamra és két román ezredet futamított meg. Saját veszteségeik meghaladták a 300 főt, de a románoknak csak halottakban is okoztak ennyit.) A hódítókat a földrajzi viszonyok is akadályozták, a hegyeken, erdőkön át nem tudták megszervezni az egyes alakulataik közötti kapcsolattartást, a legtöbb helyen úgy léptek ki a hágókból, szorosokból, hogy fogalmuk sem volt, mi van a szárnyaikon.

Az elfoglalt területeken a román katonák általában közönséges rablóként viselkedtek, csupán a helyi románokkal voltak kíméletesek. Ők azonban többségükben nem csatlakoztak regáti "testvéreik" áldatlan tevékenységéhez. Sehol nem lázadtak föl, Erdélyben nem tört ki újabb polgárháború (aminek rémképe '48-'49 óta kísértett), a hátországban sehol nem volt szükség karhatalmi fellépésre. A Monarchia hadseregeiben szolgáló románok körében nem került sor dezertálásra, parancsmegtagadásra, lázadásra, az erdélyi román katonák augusztus 27-e után is a Monarchiát szolgálták. Stefan Pop-Ciceo, országgyűlési képviselő, a Román Nemzeti Párt vezetője felháborítónak nevezte a román hadüzenetet, melyben a Románia több millió román hazájának üzen hadat. Hasonlóan vélekedett Alexandru Vaida-Voevod képviselő is, szerinte éppen a románság érdekében kellett volna Romániának nemcsak tartózkodnia a támadástól, de aktívan a központi hatalmak oldalára állnia. Theodor Mihail, ki szintén a Román Nemzeti Párt vezetője volt, biztosította az országot arról, hogy a románság hű marad a trón és a haza iránt. A görögkeleti egyház aradi püspöke is hasonló hangú nyilatkozatot tett. Maga a román király is csalódottságának adott hangot, látva a magyarországi románok bizalmatlanságát.