• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Nekem a Medieval 2 volt a kedvencem. Megvettem Steamen a Three Kingdoms-ot, de visszatérítést kértem mert nekem nagyon nem tetszett.
 
M

molnibalage

Guest
Mikor rájöttem, hogy az MI mennyire csaló és buta 15+ év stratégiázás után minden ilyen játékot hagytam a fenébe. Semmi értelme, időpazarlás az én szememben. Egyedül a WG:RD és ALB hadjáratait toltam le, hogy véleményt mondhassak róla. Ott is kőhülye az MI.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 846
15 171
113
Nekem a Medieval 2 volt a kedvencem. Megvettem Steamen a Three Kingdoms-ot, de visszatérítést kértem mert nekem nagyon nem tetszett.

A Med 2 is szuper jó volt, csak sajnos abban az AI tényleg nagyon hülye volt, meg tele volt utólag idegesítő dolgokkal, főleg a harci animációk miatt. De nálam a nagy klasszikus TW szériából a medieval 1 volt. Jó lenne már ha jönne a három a kínai idétlenkedés helyett, bennem az első totalwar cím, ami totális érdektelenségbe fulladt.
 
M

molnibalage

Guest
A Med 2 is szuper jó volt, csak sajnos abban az AI tényleg nagyon hülye volt, meg tele volt utólag idegesítő dolgokkal, főleg a harci animációk miatt. De nálam a nagy klasszikus TW szériából a medieval 1 volt. Jó lenne már ha jönne a három a kínai idétlenkedés helyett, bennem az első totalwar cím, ami totális érdektelenségbe fulladt.
Én kb. 5-6 óra után dobta ki. Amikor a szövetségesem seggét is kinyaltam, házasság révén kapocs és az első adandó alkalommal elárult. Köv játék dettó.
Igazság szerint nem láttam én soha olyan játékot, amiben a diplomácia valaha is ért volna bármit. Alaposabban megnézve csak púder volt.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Én kb. 5-6 óra után dobta ki. Amikor a szövetségesem seggét is kinyaltam, házasság révén kapocs és az első adandó alkalommal elárult. Köv játék dettó.
Igazság szerint nem láttam én soha olyan játékot, amiben a diplomácia valaha is ért volna bármit. Alaposabban megnézve csak púder volt.

A Stellarisban szeretem a diplomáciát, illetve a Paradoxnak még vannak grand strat játékai amiben állítólag jó a diplomácia. Ezt nem tudom, mert én csak a Stellarissal játszottam tőlük.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet menni a Total War: SHOGUN 2-ért ingyen (május 1 -ig, úgyhogy húzzatok bele és ne zavarjon meg, hogy a lenti link 30 ojrót 1r. Tényleg ingyen van mosty.)

A The Division 2-ből meg kijött egy ingyened próba verzió. Max 8 óra és 8-as szint. Arra jó, hogy kipróbáljátok bejön-e a cover based játék és a hangulat. Nekem mondjuk nagyon bejött az 1.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 378
23 041
113
Hát a grafika az nagyon ott van, de a gépigény is :eek:


Sajnos nálam esélytelen!

b4ef817962405ab28d80d0f92c9ce91a.jpg
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Lehet menni a Total War: SHOGUN 2-ért ingyen (május 1 -ig, úgyhogy húzzatok bele és ne zavarjon meg, hogy a lenti link 30 ojrót 1r. Tényleg ingyen van mosty.)

A The Division 2-ből meg kijött egy ingyened próba verzió. Max 8 óra és 8-as szint. Arra jó, hogy kipróbáljátok bejön-e a cover based játék és a hangulat. Nekem mondjuk nagyon bejött az 1.

Én megvettem a D2-t, de megbántam. Nevetségesen magas a gépigénye. YT videók alapján tök ugyanaz mint a D1, sőt a black zone 3 felé osztása a többség szerint hatalmas hiba, szóval ebből a szempontból rosszabb. User interface kb ugyanaz, grafika kb ugyanaz. Más a pálya, néhány képesség más. Hatalmas pénzlehúzás, inkább az egyet kellett volna folytatni még évekig. 90%-ban ugyanaz a játék csak rohadt magas gépigénnyel és magas árcédulával.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 290
17 355
113
Az MP visszatér.
Ez egy Harpoon remakenek tűnik és ilyesmi már most van, a leírásában szereplő Cold Water. Fura döntés egy ilyen fejlesztése. Mi értelmen ennek? Vajh milyen eltérés lehet a mai áramvonalasított szimulációk tekintetében...?

Még másik kettő.
https://www.gamewatcher.com/news/Microprose-announces-three-new-games
A Cold Waters az elsősorban nem tengeralattjáró szimulátor? Ez a Sea Power általánosnak tűnik, ahol szinte minden felszíni hajót (vagy egész flottákat?) irányíthatsz.
 
M

molnibalage

Guest
A Cold Waters az elsősorban nem tengeralattjáró szimulátor? Ez a Sea Power általánosnak tűnik, ahol szinte minden felszíni hajót (vagy egész flottákat?) irányíthatsz.
Meg IDDDQD FB oldalán tudtam meg, hogy a CW az multis, a SP meg sanszosan single player lesz, ha az Harpoon utódnak van szánva. Hossza miatt a MP nehéz lenne. De ki tudja.

Én mindenesetre be vagyok sózva, hogy hátha feltámaszt valamit az MP megjelenése. Akik surmóként játszottak anno valami játékukkal vagy 30+-osan, azok ma vásárlóerőt jelentenek.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy nézem ezek harcdcore dolgok lesznek, mert a grafikai megjelenítés kb. 10 évvel ezelőtti szinten sincsenek. Meg ez is modulárisnak tűnik. Mondjuk, ha tereptárgyak esetén nem lesz lövedék átütés modellezve, akkor szerintem vicc az egész. Ma kb. ez lenne a minimum ilyen grafikai "szinten". Ha ezt feláldozzák, akkor legyen végre legalább egyszerűsített "fizika".



Tegnap végighallgattam a fenti podcastet. A Mitgthy 8th nem szimulátor lesz. Inkább személyzet management és egyfajta karrier / story vezérelt valami.

Az eddigiek és a többi elhangzott dolog alapján HC szimet egyelőre senki ne várjon, főleg Falcon 5.0-át ne. Persze benyögték, hogy semmi sem kizárt, de az eddigiek alapján nekem az jön le, hogy csak az ilyen "áramvonalasított" manager szerű megközelítésre van kereslet talán és pénz fejleszteni.

Egy full HC repszim kifejlesztése 0-ról ma olyan pénz és erőforrás F4.0 szerű din. hadjárattal, amit szerintem nem mernek felvállalni. Mert lényegében az F4.0 vitte magával sírba a régi MP-t....