Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
A kutyát is majd a gazdáját is kB fellógatnam.... Valamint azonnali hatállyal betiltanam ezt a totál idegroncs, full agresszív emberölesre tenyésztett fajtát... Nem tudom hogy ez csak hatasvadaszat de kb az összes kutyatàmadas 4/5e pitbullnak van irva... Ha ez igaz nem is értem miért nincs tiltva ez a fajta???? Akinek van gyereke ilyenkor kicsit gondolkodjon el mi lenne ha az ő kislányának tépné le az arcát egy ilyen felesleges kutyafajta.....
Az a baj, hogy lehet, hogy kóbor kutya.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Magyarázni mindent meglehet . Nekem 25 évnyi vadászat után 1x sült el "véletlen" a puskám de akkor is én voltam a hibás és ha valaki lik iránt áll akkor kampeca !

Sajnálatos tragédia de aki vadászfegyvert vesz a kezébe az tudatosítsa magában , hogy a figyelmetlensége embert ölhet !

Tragédia mind két oldalon ami fegyelmezett fegyver kezeléssel elkerülhető lett volna !

Nyugodjon békében az áldozat és találjon megnyugvást az elkövető !
Nincs ezzel gond, ha valaki úgy érzi, hogy rövid a pöcse és ezért vadászgat és embert öl, annak villamosszék. Ennyi.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Nincs ezzel gond, ha valaki úgy érzi, hogy rövid a pöcse és ezért vadászgat és embert öl, annak villamosszék. Ennyi.
Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....
 
W

Wilson

Guest
Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....

Teljes mértékben egyetértek veled, minden olyan embernek aki a vadászokban kivétel nélkül csak az aljas gyilkosokat látja melegen ajánlom,hogy vessen egy pillantást pl azon afrikai országokra ahol betiltották a vadászatot,a vadállomány a betiltás óta nem győz hálálkodni ezen országok bölcs vezetőinek,hogy megszabadította őket a nagy fehér vadászoktól,mert így most már akadálytalanul tudnak vándorolni, azon fekete állampolgárok gyomrába akik tűzzel vassal vadásszák őket míg írmagjuk sem marad.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....

Ez is a libsizmus velejárója.Van amúgy tényleg pár fasz a vadászok között igen , ők tipikusan a rongyrázó réteg.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and phaidros

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....
Szerintem meg meg kicsit túl lett tolva a vadászat, mint "nemes sport", és bizony a gazdagok sportja. Mibe is kerül egy őzbak-trófea, ha csak bronz fokozatú is, hát, még ha arany?
A vadászati világkiállításba is milliárdokat tolnak, úgyhogy nagyon nincsenek elveszve a vadászok.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 889
113
A kutyát is majd a gazdáját is kB fellógatnam.... Valamint azonnali hatállyal betiltanam ezt a totál idegroncs, full agresszív emberölesre tenyésztett fajtát... Nem tudom hogy ez csak hatasvadaszat de kb az összes kutyatàmadas 4/5e pitbullnak van irva... Ha ez igaz nem is értem miért nincs tiltva ez a fajta???? Akinek van gyereke ilyenkor kicsit gondolkodjon el mi lenne ha az ő kislányának tépné le az arcát egy ilyen felesleges kutyafajta.....

Megértelek de a pitbull speciel pont nem emberölésre van tervezve, kutyaviadalra lett tenyésztve és pont nem agresszív az emberrel. A kutyatámadások nagy részét korcs kutyák okozzák. A kutya gazdája és a nő és gyereke rokonok voltak (két házzal arrébb laktak).
Egyébként be van tiltva (vagy 20 éve a Fidesz tiltotta be a tenyésztését és a tartását).
Véleményem szerint nem szabad agresszívnak nevelni a kutyákat és nem szabad a rossz idegrendszerű kutyákat tenyészteni (pontosabban szaporítani)
Amúgy a tulajt én is fellógatnám!
 
  • Tetszik
Reactions: Ratamahata

vantsy

Active Member
2014. június 16.
285
219
43
Szerintem meg meg kicsit túl lett tolva a vadászat, mint "nemes sport", és bizony a gazdagok sportja. Mibe is kerül egy őzbak-trófea, ha csak bronz fokozatú is, hát, még ha arany?
A vadászati világkiállításba is milliárdokat tolnak, úgyhogy nagyon nincsenek elveszve a vadászok.


Nem kell érmes bakot löni. Lehet kicsit, tagit stb. Pont a múlt héten ejtettem el a 26. bakomat 15 év alatt. 1 érmes, bronz érmes bakom van.
A vadászat nem csak a pénről szól, lehalábbis nekem nem.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem meg meg kicsit túl lett tolva a vadászat, mint "nemes sport", és bizony a gazdagok sportja. Mibe is kerül egy őzbak-trófea, ha csak bronz fokozatú is, hát, még ha arany?
A vadászati világkiállításba is milliárdokat tolnak, úgyhogy nagyon nincsenek elveszve a vadászok.

A vadászat azon belül a trófeavadászat mindig is a tehetős emberek sportja volt, a vadászok között is vannak normális vadászok és törtető mindenen és mindenkin átgázoló egyének is, ugyanúgy mint a társadalomban.A vadászat pedig az egyik legősibb és legnemesebb "sport" (azért raktam idézőjelbe mert szerintem annál sokkal több,komplexebb) ha azt pl:Studinka László (de írhattam volna még egy sereg kiváló vadász nevét is) szellemiségében művelik.
A vadászati világkiállítást meg érdemes elválasztani a vadászattól még ha névleg a vadászatról is szól,mivel ez a világkiállítás nem más mint a hatalom megalomán pénz lenyúlós kirakatrendezvénye.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
A vadászat nem csak a pénről szól, lehalábbis nekem nem.
Elnézést, szerencsére vannak ilyen vadászok is. De sajnos azt látom, státuszszimbólum lett a vadászat egy csoport számára, ahol a fontos dolgok eldőlnek. Ismerek településvezetőt, aki azért kezdett vadászni, mert a vadászatnak nevezett dzsemborikon dőlt el a fejlesztési pénzek sorsa, ha nem volt ott, kimaradt a település.
Nyilván ez nem a hétköznapi vadászról szól, aki kikapcsolódásként űzi a sportot, de ez jobban is látszik, így a szemlélő szerint jogos a kritika.
Nekem is forog a gyomrom attól, amit a MOHOSZ művel a horgászokkal, mint szavazói célcsoporttal. De mivel választott tisztségviselők, max. elmondani tudom a különvéleményem, a kritikák attól még jogosak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nincs ezzel gond, ha valaki úgy érzi, hogy rövid a pöcse és ezért vadászgat és embert öl, annak villamosszék. Ennyi.

Már ne haragudj de ha így gondolod akkor te olyan h.ly. vagy , hogy tuti felfelé sikítasz a hullámvasúton ! Halvány lila fingod sincs arról , hogy vadászat !
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Jaja a gyilkos vadászok mi?? A sok gyilkolni vàgó lelőtte Bambi anyukáját és Vuk apukájàt is.... Azért a vadászat nem erről szól, vadgazdàlkodas, élelem szerzés, spertespestis elleni védekezés stb... A vagóhidi mészárosnak is rövid a pöcse, mert ő naponta 1500 disznót bök le hogy másnap tolhasd a TESCOs virslit a Kőbányaival.... Mi a különbség... A vadászatot kicsit divat lett köpködni, de kicsit mélyebben bele kéne előtte menni szerintem....

Ez is a libsizmus velejárója.Van amúgy tényleg pár fasz a vadászok között igen , ők tipikusan a rongyrázó réteg.


Én ezt úgy szoktam aposztrofálni , hogy nem minden puskás emberből lesz vadász !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Szerintem meg meg kicsit túl lett tolva a vadászat, mint "nemes sport", és bizony a gazdagok sportja. Mibe is kerül egy őzbak-trófea, ha csak bronz fokozatú is, hát, még ha arany?
A vadászati világkiállításba is milliárdokat tolnak, úgyhogy nagyon nincsenek elveszve a vadászok.


Látom ezen ismeretek elég haloványok a bucidban és inkább sztereotípiákban gondolkozol !

1. A vadászat az sosem volt olcsó bár a szocializmusba ezt próbálták tagadni és "mindenki " számára elérhetővé tenni , akkor nem pénz hanem beosztás és ismeretség kellett hozzá meg persze pénz is ! De a mostani vadgazdálkodásnak ami világhírű az "átkos rendszer " volt a megteremtője !
2. Igen , sokan passzióból és csak a látszatért "vadásznak " na ők NEM vadászok csak puskások , sok pénzel !
3. "A vadászat vadűzés és erdőzúgás de több erdőzúgás" gróf Széchenyi Zsigmond mondása mindent kifejez és örök érvényű !
4. A vadgazdálkodás az nemzetgazdasági érdek és jelentős bevételeket prezentál a nagy közösbe . Sok ember megélhetését biztosítja . Ennek egyik alapja a trófea vadászat amit ma kőkeményen a piac szabályoz és a bevételek jelentős mértékét produkálja !
5. Ha ezen "nemes sport" -szerintem inkább komoly szakma , hivatás és szenvedély - nem lenne akkor urbanizált világunkban igen csak baj lenne ugyanis rövid időn belül úgy elszaporodna a vadállomány , hogy gyakorlatilag ki ennének minket a vagyonunkból .
6. A vadászati világ kiállítás 1971-ben is nagyon komoly szakmai és monetáris sikereket hozott , most is így lesz de ebbe be kell fektetni ! Semmivel nem kisebb volumenű mint egy-egy nagyobb airshow !

Abban a témában amiben sekélyek az ismereteid nagyon óvatosan szólj bele . Ez csak egy kéretlen jó tanács !
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Elnézést, szerencsére vannak ilyen vadászok is. De sajnos azt látom, státuszszimbólum lett a vadászat egy csoport számára, ahol a fontos dolgok eldőlnek. Ismerek településvezetőt, aki azért kezdett vadászni, mert a vadászatnak nevezett dzsemborikon dőlt el a fejlesztési pénzek sorsa, ha nem volt ott, kimaradt a település.
Nyilván ez nem a hétköznapi vadászról szól, aki kikapcsolódásként űzi a sportot, de ez jobban is látszik, így a szemlélő szerint jogos a kritika.
Nekem is forog a gyomrom attól, amit a MOHOSZ művel a horgászokkal, mint szavazói célcsoporttal. De mivel választott tisztségviselők, max. elmondani tudom a különvéleményem, a kritikák attól még jogosak.


Látod itt válik el a vadász a puskástól . Az anyagi helyzet sem egyértelmű mert inkább az ember vagy a vadász a személyisége és nem a pénze után ítéltetik . Ismerek "csóró" idióta kapzsi faxkalapot meg full mrd-os becsületes vadászembert . Ha valaki xar ember az vadásznak is az lesz , de fordítva is pontosan így van !
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Nem egy súlycsoport. Ha az embert négykézlábra állítod, mint ahogy a hosszanti állatok állnak (Mint az őz, akkor látható, hogy más az erőssége és a gyengesége. Az ember megnyúlt, erősebb végtagokkal rendelkezik, a gerinc és a mellkas hosszirányú terhelése javult viszont ezért a keresztirányú csökkent. a lapocka nem teherhordó ezért vékonyabb, a lábcsontok viszont jóval erősebbek, mivel teherhordó funkcióval rendelkeznek. A karcsontok is erősebbek, A felegyenesedésből a lágyhasi rész szabadabbá vált, mert nem az "állat" alatt van mint az őznél.
Van amit sokkal jobban bír az ember, van amit kevéssé. (Pl.: az ember nagyon jól tolerálja a mérgeket az őzhöz képest, az áramütést is valamivel jobban bírja, végtagtörés sem végzetes nála.)

Nem ócskább csak más.
Összehasonlításul a busmanokat, vagy a keleti sztyeppék nomád embereit vedd, mert azok élnek a természetben, a kanapén élő emberek nem mérvadóak, mert cseppet sem edzettek (Civlizációs burok).
A szarvasok meg fajtától függően van ami ember súlyú, de inkább 3-7x-es súllyal rendelkeznek ami meg más kategória.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
2. Igen , sokan passzióból és csak a látszatért "vadásznak " na ők NEM vadászok csak puskások , sok pénzel
Ők is vadásznak mondják magukat, és a külső szemlélő is annak látja, tehát a vadászat megítélésekor bizony beleesnek a mérlegbe, bármennyire nem szeretnék a többiek, hogy ez
. "A vadászat vadűzés és erdőzúgás de több erdőzúgás" gróf Széchenyi Zsigmond mondása mindent kifejez és örök érvényű !
Olvastam, ismerem is. Nem erről szólt a megjegyzésem. Szerintetek divat lett minden alap nélkül elítélni a vadászatot, a vadászokat. Szerintem meg van olyan rétege - nevezheted ezt "puskásnak" - akik miatt az átlagember jogosan kritizál. Azt kellene látni, hogy ezeket próbálja kivetni magából a vadásztársadalom, és akkor a megítélés is más lenne.
A vadgazdálkodásról is fel lehetne homályosítani a társadalom nem-vadász részét, ha már nemzetgazdasági érdek.
Nem bántani akartam senkit, de ne csak belülről nézzétek szeretett sportotokat, azt is figyelembe kell venni, amikor kritizálnak, hogy mit lát belőle az, aki kritizál. Nyilván az alapján tud nyilatkozni, ameddig az ismeretei érnek. Az ismeretek hiányáról pedig nem csak ő tehet.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
@ogretankHU
Mondok egy szemléletes példát, mint földimnek; A nyéki tavak partján, ha körbenézel, nyakig áll a szemét, legalább is a Gólem-tóra ez igaz. Kik szemetelnek? A horgászok - ez a válasz. Tehát én is, mert horgászok. Hiába mondanám, hogy én pergető horgászként nem viszek magammal zacskókat, pillepalackokat, nem sz@rok oda több heti sátorozás alatt úgy, hogy nem ások neki gödröt; ettől még azt mondják a tóparton lakók és nyaralók, hogy a horgászok szemetelnek. Ők ezt látják, én meg szégyellem magam a bugrisok helyett is, ha csak látom, mit művelnek. Pedig a szabályok szerint szemetes helyen el se kezdhetné a horgászatot. De nem láttam még ilyenért büntetést...
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Vadászbaleset - az áldozatnak iszonyat peche volt, 2000 méterről érte lapockatalálat, és a kórházban így is belehalt.

https://168ora.hu/itthon/vadaszat-loves-halal-ugyeszseg-ujfeherto-185510

Nem tudom itt mivel találták meg a delikvenst, de ilyenkor azért az ember elgondolkodik a ‘jajj az a kaliber őznél többre nem elég’ típusú vadászviták létjogosultságán. ;)

Több mint egy éve írtam ezt, és lám mekkora igazság volt az öreg szavaiban.

A "fényes" oldaláról csak egy régi az egyik legjobb barátom nagypapájától származó gondolatmenet. Hivatásos vadász volt az öreg aki csak sörétet használt. Mikor kérdeztük miért akkor elmagyarázta, hogy a golyós fegyverben akkora rizikót lát, hogy Ő nem tudja nyugodt szívvel használni. Azt mondta nézd ez a puska elvisz másfél km-re. A lesről ellátok 150 méterre, ha mellélövök ki tudja hol áll meg.