[BIZTPOL] Líbiai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Sztem ez a törzsi ok-okozat máshogy van. A kicsik tuti sodródnak, de a komolyabbak sztem meg lettek kenve.
Szerinted melyikek a komolyabbak? Mert szerintem, ahogy mondtam is, a déli törzsek akiknek van erejük dönteni a saját ügyeikben azok komolyak. Líbiában a törzsek legfeljebb lokális frátriákat jelentenek, nincsenek nagy regionális törzsek számottevő erővel.

Minden a fejük felett történik. Líbia is a külföldi hatalmak játékszere lett mint Szíria. Külföldön dől el a sorsuk. Esetleg arra lehet gondolni, hogy Trump eddig nem szállt be ebbe, de ez a nagy változás talán annak az előjele, hogy ő is letette a garast.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 089
113
Szerinted melyikek a komolyabbak? Mert szerintem, ahogy mondtam is, a déli törzsek akiknek van erejük dönteni a saját ügyeikben azok komolyak. Líbiában a törzsek legfeljebb lokális frátriákat jelentenek, nincsenek nagy regionális törzsek számottevő erővel.

Minden a fejük felett történik. Líbia is a külföldi hatalmak játékszere lett mint Szíria. Külföldön dől el a sorsuk. Esetleg arra lehet gondolni, hogy Trump eddig nem szállt be ebbe, de ez a nagy változás talán annak az előjele, hogy ő is letette a garast.

Haftar hirtelen felívelő hadjárata eléggé sejteti, hogy Trump beleszállt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Haftar hirtelen felívelő hadjárata eléggé sejteti, hogy Trump beleszállt.
Leívelő, nem felívelő, de amúgy egyáltalán nem biztos ez. Mindez egyedül Erdogan eredménye is lehet, mert az biztos, hogy őt sokan lenézték Szíriában is és nagyot koppantak utána.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 156
10 897
113
Hende, mennyire volt benne? ...jókat -na jó: nem sok rosszat- hallottam róla. Ez meglep. :(
Néhány ember (a megfelelő ember), néhány napi -esetleg néhány heti- munkája lett volna. :mad:
Össze sem mérhető a megmentett értékkel!!!

Én meg annyit, hogy egy igazi aktakukac, akinek csak az számít, hogy a papír meglegyen.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 810
81 099
113
Haftar hirtelen felívelő hadjárata eléggé sejteti, hogy Trump beleszállt.
Pont fordítva.
A napokban hirtelen ki lettek vonva Tripoli közeléből az LNH(Líbiai Nemzeti Hadsereg) erői. Köztük az orosz Vagnerosok.Egyik orosz zsoldos sajnos életét vesztette. Valamilyen háttér alku lehet a dologban.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Haftar nem alkudott semmit, sőt egy pár hete még Tripoli küszöbön álló bevételéről beszélt. A mostani beszédeiből az jön le, hogy bekapott egy vereséget. Az LNA azért vonult vissza mert áttörték a védelmüket. A wagnerosok azért vonultak vissza mert így már ők sem maradhattak ott.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Haftar nem alkudott semmit, sőt egy pár hete még Tripoli küszöbön álló bevételéről beszélt. A mostani beszédeiből az jön le, hogy bekapott egy vereséget. Az LNA azért vonult vissza mert áttörték a védelmüket. A wagnerosok azért vonultak vissza mert így már ők sem maradhattak ott.

Szövegértés öcsi. Nem Haftar alkudott. A feje felett alkudott a 2 oldalt segítő erők. Pont mint Szíriában a harcoló felek feje felett lévő támogatók üzletelnek. (Töröko., USA, Franciao., Oroszo., Egyiptom a fő háttérjátékosok ebben a konfliktusban. A britek, belgák, és pár egyéb ország a kisebb támogató játékosok.)
 
  • Tetszik
Reactions: boki
T

Törölt tag 1526

Guest
Az USA nem hitte el a belarusz és szerb repülősök történetét, szerintük Oroszország küldött repülőket Líbiába és ott Oroszország is üzemelteti őket.
22005037_0.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Az USA nem hitte el a belarusz és szerb repülősök történetét, szerintük Oroszország küldött repülőket Líbiába és ott Oroszország is üzemelteti őket.
22005037_0.jpg
És akkor mi van??!! Az USA és a NATO meg Törökország küldhet harcigépeket Líbiát szarrá bombázni, az oroszoknak vagy akár Kínának meg megtiltotta őfelsége I. Isten a beavatkozást?!! Mi ez a kettős mérce már megint??!!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
És akkor mi van??!! Az USA és a NATO meg Törökország küldhet harcigépeket Líbiát szarrá bombázni, az oroszoknak vagy akár Kínának meg megtiltotta őfelsége I. Isten a beavatkozást?!! Mi ez a kettős mérce már megint??!!
Nyugi, mehetnek az oroszok is bombázni. Mennek is. Na jobb már? Megnyugodtál? Csak nehogy utána meg a Stingerek miatt őrjöngj.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Btw mot csak egy hírt közölt. Még csak nem is írt hozzá semmi szubjektívet.
Csak aki ilyen aktív, mikor ÁLLÍTÓLAG oroszok jelennek meg Líbiában, akkor mélyen hallgatott, nem hozta a híreket mikor a NATO-gépek bombázták szarrá ugyanazt a Líbiát. Ezért is céloztam a kettős mércére, ő-ulipposága akkor is azonnal hozza a linket ha egy orosz csak szellent egyet a sivatagban, a másik oldalon meg azt se akarja észrevenni ha az USAF egy nemzetközi orvos-szervezet kórházát lövi rommá a Közel-Keleten. Jellemzően időnként még mindig foglalkozik az Ukrajnában lelőtt maláj géppel, de nem akar foglalkozni azzal mikor a kedvenc ukránjai lőttek le rakétával egy utasszállító gépet a Fekete-tenger fölött. Pedig akkor még csak háború se volt a térségben ...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csak aki ilyen aktív, mikor ÁLLÍTÓLAG oroszok jelennek meg Líbiában, akkor mélyen hallgatott, nem hozta a híreket mikor a NATO-gépek bombázták szarrá ugyanazt a Líbiát. Ezért is céloztam a kettős mércére, ő-ulipposága akkor is azonnal hozza a linket ha egy orosz csak szellent egyet a sivatagban, a másik oldalon meg azt se akarja észrevenni ha az USAF egy nemzetközi orvos-szervezet kórházát lövi rommá a Közel-Keleten. Jellemzően időnként még mindig foglalkozik az Ukrajnában lelőtt maláj géppel, de nem akar foglalkozni azzal mikor a kedvenc ukránjai lőttek le rakétával egy utasszállító gépet a Fekete-tenger fölött. Pedig akkor még csak háború se volt a térségben ...
Amikor azok történtek még itt se voltam a fórumon, hogyan is írhattam volna akkor. Ezek viszont most történnek, miért ne tehetném be? Mert különben dühöngsz?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Amikor azok történtek még itt se voltam a fórumon, hogyan is írhattam volna akkor. Ezek viszont most történnek, miért ne tehetném be? Mert különben dühöngsz?

Dzsúlia ne komolytalankodj ! Persze , hogy itt voltál csak más néven ! Azért mert nálatok ezt kanyar nélkül beveszik itt már kevés a kisdobos becsszó !
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Betettem egy hírt, a hülye trollok meg már megint velem akarnak személyeskedni. Semmi szükség erre, tegyetek be ti is híreket, ne velem foglalkozzatok.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valamilyen háttér alku lehet a dologban.
Nem hiszem. A Wagner masszív utóvédharcokat vívott, IED telepítések mentek/mennek tömegével, és több bázisuk úgy lett elfoglalva, hogy szinte minden cucc érintetlen, ergo iszonyú gyorsan. Ha alku lenne az nem így nézne ki, szerintem itt rajtaütések sorozatáról lesz szó... nyugati SOF.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 923
113
Dzsúlia ne komolytalankodj ! Persze , hogy itt voltál csak más néven ! Azért mert nálatok ezt kanyar nélkül beveszik itt már kevés a kisdobos becsszó !
Annyi féligazsága lehet azért a galambosnak, hogy mikor az ukránok az első lelövésüket produkálták, akkor még valószínűleg nem volt itt... akkor még lehet, hogy htka sem volt...
most néztem meg, 2001-ben verték le a Tu-154-est.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem hiszem. A Wagner masszív utóvédharcokat vívott, IED telepítések mentek/mennek tömegével, és több bázisuk úgy lett elfoglalva, hogy szinte minden cucc érintetlen, ergo iszonyú gyorsan. Ha alku lenne az nem így nézne ki, szerintem itt rajtaütések sorozatáról lesz szó... nyugati SOF.
És szerinted nem számoltak volna be a wagneresek, ha nyugati katonák űzték volna el őket? Ettől zúgna az orosz média, de semmi erre utaló jel sincs.