Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de ezek jól képzett provokátorok. Sosem személyeskednek, sosem állnak le birkózni, csak becopy pastézik a napi ukázt és hátradőlnek röhögve, hogy mindenki ráugrik.
Egyetlen megoldás van, az ignore list.
Így viszont használható marad a fórum.
Lada nem, de Uli azért nekem hiányozna! Kell olyan is aki a másik oldal "illuaztrációit" leplezi le. Szerintem ott hibáztok, hogy egy kalap alatt kezelitek ladagrantot, és ulippot. Uli a kék Boki, nincs ezzel baj szerintem.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 331
13 677
113
Erre itt szeretnék reagálni nem pedig a topicban amelyikbe beleírták. ulippón és ladagranton kívül van még néhány hasonló, de tényleg ők ketten azok akiknél szembetűnő, hogy csak heccelni akarják a fórumozókat. A legtöbb kommentjük stílusából azt gondolhatják az újabb vagy nem rendszeres olvasók, hogy csak pár agyament kommentelő. Lehetne mondani, hogy ennyire hülyék nem is létezhetnek, ezt főleg lada rózsaszín ködös kommentjei után írom, a moderátor pedig letudhatná annyival, hogy de lehetnek, ez pedig egy nyitott fórum had legyenek itt. Csakhogy voltak már itt nagyon rosszmájú emberek az évek alatt, voltak bunkók, voltak hülyék, akik régóta itt vannak tudhatják kik azok. Voltak akik minden második kommentjükben átkozódtak, szidtak minden magyar vonatkozású dolgot, szarozták az embereket meg az egész országot. De mikor végre eljutott a tudatukig, hogy a közösség nagy része utálja őket leléptek. Ez a különbség egy idióta és egy olyan ember között aki csak játssza a hülyét és szándékosan kárt akar okozni. Ezek ketten, sőt ki is lehetne egészíteni a sort még pár szerencsétlennel, de ők csak azért vannak itt, hogy szétbarmolják a fórumot.

Az ignore nem megoldás. A kommentjeiket nem látom, viszont mások idézett komentjeiből is hiányoznak az általam ignorált emberek hozzászólásai. Vannak topikok amik már szinte követhetetlenek, mert nem lehet rájönni, hogy ki mire válaszol, mert a válaszukból hiányzik az eredeti quote. Ha nem ignorálom őket akkor azért olvashatatlan a fórum, ha igen akkor azért. Oké, hogy nyitott fórum meg minden, de ez már az oldal használhatóságát cseszi szét. Rengeteg érdekes külföldi híreket, fasza cikkeket, fordításokat lehetett itt mindig olvasni szanaszét a topikok között. Kár lenne ha pár idióta szétbarmolná az oldalt. Miért engedik az üzemeltetők?

Közterületen a játszótérre ha bemegy egy részeg balfasz szórakozni a gyerekkel akkor mit csinál a szülő? Engedi neki mert hát közterület, vagy kizavarja a picsába?

Ez így amolyan véleményterror. Vastaps.
Itt csak arról van szó, hogy Lada meg ulippó nem a ruszki meg NER propagandát tolják, ahogy a fórumra járók többsége, akik többnyire megszólalni nem tudnak haditechnikai témában. Van valmelyik letiltottam, amelyik csak a NER oldalakat linkelgeti, de azt sem tudná megmondani, minek van a szárny a repülőgépen.

Az is nagyon szar kifogás, hogy miért nem tiltod le őket (ahogy én a propagandistákat) - az bassza a csőrödet, hogy mást mond, és az internet szabadsága miatt nem tudod őt eltaposni. Ezért hízelegtek/sírtok/fenyegetőztök itt, hátha a modik megteszik.
Nem tetszenek? Ne hisztizzetek mint a fürdőskurva, hanem győzzétek le őket észérvekkel, bizonyítékokkal - kár, hogy többnyire ők nyernek a témában.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 010
53 995
113
Ez így amolyan véleményterror. Vastaps.
Itt csak arról van szó, hogy Lada meg ulippó nem a ruszki meg NER propagandát tolják, ahogy a fórumra járók többsége, akik többnyire megszólalni nem tudnak haditechnikai témában. Van valmelyik letiltottam, amelyik csak a NER oldalakat linkelgeti, de azt sem tudná megmondani, minek van a szárny a repülőgépen.

Az is nagyon szar kifogás, hogy miért nem tiltod le őket (ahogy én a propagandistákat) - az bassza a csőrödet, hogy mást mond, és az internet szabadsága miatt nem tudod őt eltaposni. Ezért hízelegtek/sírtok/fenyegetőztök itt, hátha a modik megteszik.
Nem tetszenek? Ne hisztizzetek mint a fürdőskurva, hanem győzzétek le őket észérvekkel, bizonyítékokkal - kár, hogy többnyire ők nyernek a témában.



Mackócska, milyen észérvek, bizonyítékok, amikor szembesíted a tényekkel, vagy a gazdái/pártfogoltjai viselt dolgaival, aminknek az ellenkezojét kéri rajtuk számon, akkor simán nem válaszol, vagy eltunik pár napra.
Az, meg hogy értesz a repuléshez nem azért van, mert superman vagy, hanem mert pilóta vagy, aki nem pilóta, még nem szar ember, bármiben lefogadom veled, hogy vagyok olyan jó szerelo, vagy gépkezelo, vagy so for, mint te pilóta, de ettől még nem nézem le azokat akik nem tudnák azt úgy megcsinálni amit én, mert ok meg másban jobbak nálam.
Szukségtelen ezzel duborognod Szerintem.
Ha besegítesz itt bármilyen munkában, tedd orommel, onzetlen ul.
Peace.
 
M

molnibalage

Guest
Neme egyre hízik az ignore list. Ha van valami kommentszál, amit nem értek, akkor rányomok, és ha van értelme (ritkán), akkor hozzászólok. Ha nem, akkor szarom le.
De ettől függetlenül kb. avatar alapján vannak olyan emberek, akik kommentjeit simán átgörgetem, mert érdemben úgysem adnak hozzá semmit az oldalhoz.

Perpill 4 ember van nálam ignore-on, de ez bármikor felugorhat 6-8-ra is.
A másik igen egyszerű megoldás, hogy olvasni sem mész a biztpolba vagy más olyan topikba, ami ahhoz hasonló. Akkor talán ritkábban olvasni baromságot, de azért a technikai topokokat is sikerült egyeseknek rendszeresen teleszemetelni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Mit meg tudtok itt problémázni, meg szekértáborokat építgetni, mint ha épp ezen a fórumon és annak vélt vagy valós tisztaságán múlna családi életetek, egzisztenciátok, lelki nyugalmatok. Néha elég röhejesek ezek a belefeszülések, melyet néhányan a fórumon lenyomnak. :)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 331
13 677
113
Mackócska, milyen észérvek, bizonyítékok, amikor szembesíted a tényekkel, vagy a gazdái/pártfogoltjai viselt dolgaival, aminknek az ellenkezojét kéri rajtuk számon, akkor simán nem válaszol, vagy eltunik pár napra.
Az, meg hogy értesz a repuléshez nem azért van, mert superman vagy, hanem mert pilóta vagy, aki nem pilóta, még nem szar ember, bármiben lefogadom veled, hogy vagyok olyan jó szerelo, vagy gépkezelo, vagy so for, mint te pilóta, de ettől még nem nézem le azokat akik nem tudnák azt úgy megcsinálni amit én, mert ok meg másban jobbak nálam.
Szukségtelen ezzel duborognod Szerintem.
Ha besegítesz itt bármilyen munkában, tedd orommel, onzetlen ul.
Peace.

Szóval nem mondtam egy szóval sem a pofa egy szent, annyi ökörséget össze tud hozni, amire a legkomolyabb agitátor is büszke lenne - csak ő ezt kékben csinálja, nem vörösben.
Viszont itt nem lenézésről van szó, hanem tematikáról.
Te szakember vagy a területeden, jó szerelő? Nálam biztos jobb amit csinálsz, idősebb vagy, jóval több tapasztalattal - oszd meg! Örömmel olvasom, tényleg! Itt ez érdekel, ezért jövök ide. Műszaki témákért - még Ozi írásain is átrágtam magam. Ezt kéne tiszteletben tartani.
Itt az a baj, hogy a politika túlcsordul mindenhol - és ez egy military fórum. Ennyi a bajom, nem más. Beszélgetek szívesen katonai dolgokról - amit tudok, megosztok én is (ha gyökér is a stílusom) - és EZ legyen a fórum. Ne NER oldalak linkgyűjteménye, Pravda Hungary, vagy hogy egyes kommenterktől többször szerepel az, hogy gyurgyány, mint hogy pl. légvédelem...
 
M

molnibalage

Guest
Szóval nem mondtam egy szóval sem a pofa egy szent, annyi ökörséget össze tud hozni, amire a legkomolyabb agitátor is büszke lenne - csak ő ezt kékben csinálja, nem vörösben.
Viszont itt nem lenézésről van szó, hanem tematikáról.
Te szakember vagy a területeden, jó szerelő? Nálam biztos jobb amit csinálsz, idősebb vagy, jóval több tapasztalattal - oszd meg! Örömmel olvasom, tényleg! Itt ez érdekel, ezért jövök ide. Műszaki témákért - még Ozi írásain is átrágtam magam. Ezt kéne tiszteletben tartani.
Itt az a baj, hogy a politika túlcsordul mindenhol - és ez egy military fórum. Ennyi a bajom, nem más. Beszélgetek szívesen katonai dolgokról - amit tudok, megosztok én is (ha gyökér is a stílusom) - és EZ legyen a fórum. Ne NER oldalak linkgyűjteménye, Pravda Hungary, vagy hogy egyes kommenterktől többször szerepel az, hogy gyurgyány, mint hogy pl. légvédelem...
Hát igen. Lövésem sincs minek járnak azok ide, akik profilját megnézve gyakorlatilag nincs HT komment.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pocok75

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Akkor ezért én vagyok a hibás,gondolom nem tetszett a kínaiaknak,hogy leszóltam a fegyverük.
Nem is tudom ki szólhatott nekik:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Szerintem fokozatosság elve alapján most még csak simán kiszedik a HTKA találatokat a baidu keresőjükből emiatt :D

-----

Amúgy nem nálunk volt gond szerver szinten, hanem a szolgáltató hálózata térdelt le két menetben, szűk 1,5 órára. Vagy legalábbis azon része, amin a HTKA is van. Múlt héten basztatták több nap is az egyik tárhely szerverüket valakik, lehet most benyaltak valami combosabb esetet. Majd úgyis jön holnap
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mac tagad. ddos volt :p


"Amúgy nemtom", de ha valóban az volt, akkor az azt jelzi( a "maga módján"), hogy jó az oldal, támadják ! :)

u.i: nekem is "eltűnt"

Nem volt itt semmilyen "támadás", én ebben szinte biztos vagyok ! :D:D:D:p

Nálam is eltűnt, de ennek részben ki is derült az oka ! :eek: Szóval... más weboldalak is becsődöltek, nem csak a HTKA fórum. A 98% valószínűség szerint leállt az a szerver, amelyikről a HTKA fórum fut. Erről csak Tcat, Mackensen és más szerkesztőségi tagok tudnának tájékoztatást adni, hogy ki a szerver tulajdonos, esetleg ez a szerver hol helyezkedik el fizikailag. A hiba oka a következő lehetett: valamiért leállt a gerinchálózat a futtató szerver és az internet között. Ez lehetett szerver meghibásodás, áramszünet, és egyéb baleset. (kábel átvágás, stb.)

Van még egy eshetőség, de az azért esik ki, mert más magyar oldalak is leálltak. Ez az eset az lenne, hogy Tcat "szögelte az oldalt", de a próba nem sikerült, és megállt minden a korábbi működő rendszer visszatöltéséig. Még-egyszer mondom, hogy ennek nincs valószínűsége (azaz 0), de ezt Tcat biztos elmondja ha netán mégis így volt. :)

Amúgy a szervereknél is van egy "szolgáltatási üzemidő", tehát a technikai hibák miatti átmeneti szolgáltatás kiesés az egy normális dolog, bármikor előfordulhat. Erre számítsatok a jövőben is :):p (azokat is túl fogjuk élni !!! :D:D:D:p)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez így amolyan véleményterror. Vastaps.
Itt csak arról van szó, hogy Lada meg ulippó nem a ruszki meg NER propagandát tolják, ahogy a fórumra járók többsége, akik többnyire megszólalni nem tudnak haditechnikai témában. Van valmelyik letiltottam, amelyik csak a NER oldalakat linkelgeti, de azt sem tudná megmondani, minek van a szárny a repülőgépen.

Az is nagyon szar kifogás, hogy miért nem tiltod le őket (ahogy én a propagandistákat) - az bassza a csőrödet, hogy mást mond, és az internet szabadsága miatt nem tudod őt eltaposni. Ezért hízelegtek/sírtok/fenyegetőztök itt, hátha a modik megteszik.
Nem tetszenek? Ne hisztizzetek mint a fürdőskurva, hanem győzzétek le őket észérvekkel, bizonyítékokkal - kár, hogy többnyire ők nyernek a témában.

Hali! Úgy tűnik nem ment át a mondandóm. Ha valaki elvakult az egyik politikai irányba az engem nem érdekel. Vannak akik éjjel nappal fideszes linkeket tolnak igen, vannak akik védik még a védhetetlen álláspontokat is meggyőződésből. Ami a mondandóm lényege ladánál maradva, hogy azt nem tudom, hogy tényleg olyan hülye-e mint amilyennek látszik vagy csak színjáték és egyszerűen ezt a stílussal együtt építette fel pedig egyébként lehet, hogy tök intelligens, a lényeg, hogy ő nem neres, vagy dk-s vagy tedd ide ami neked tetszik, linkeket jön osztogatni, hanem trollkodni. Az emberek szándékos heccelésén kívül semmilyen célja nincs. Ez egyértelműen lejön a kommentjeiből. Uli ugyanezt csinálta az elején, most már "csak" az ideje 90%-ban, csak akkor kezdett tartalmat is megosztani amikor ez másoknak is feltűnt és szóvá tették. Azóta alibiből berak néhány hírt is, és lám lehet rá hivatkozni, hogy ő konstruktívan beszállt egy topicba. lol

Ha a politikai vonal miatt lenne bajom a kommentelőkkel akkor azt írtam volna, hogy tegyenek ki téged is, mert általában veled se szoktam egyetérteni ha politikai témában megnyilvánulsz. De miért tenném? A beszélgetéssel, vitával semmi bajom, a politikai témák miatt még a veszekedések is érthetőek mert azok általában azt szülnek. De különbséget kéne tenni azok között akik beszélgetni jönnek ide, legyenek azok DK-sok, neresek vagy fasztudja kik, meg azok között akik csak rombolni jönnek.. és az utóbbiakat banolni mondjuk örökre..

Hát igen. Lövésem sincs minek járnak azok ide, akik profilját megnézve gyakorlatilag nincs HT komment.

Talán azért mert érdekli őket, de süketek a témában? Le lehetne szállni a magas lóról, mert jelenleg az oldalon több topik van amiknek vagy egyáltalán nem vagy csak érintőlegesen van köze a HT-hez. A járványok topikban, a villamosenergia gaz. topikban is rengeteg hasznos információ volt eddig is. Filmek, játékokba kb kéthetente látok valamit, de általában számomra az is érdekes. A htka.hu nyitóoldalán pedig éppen számítógépes játékokról szóló cikk van legfelül.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
M

molnibalage

Guest
Talán azért mert érdekli őket, de süketek a témában? Le lehetne szállni a magas lóról, mert jelenleg az oldalon több topik van amiknek vagy egyáltalán nem vagy csak érintőlegesen van köze a HT-hez. A járványok topikban, a villamosenergia gaz. topikban is rengeteg hasznos információ volt eddig is. Filmek, játékokba kb kéthetente látok valamit, de általában számomra az is érdekes. A htka.hu nyitóoldalán pedig éppen számítógépes játékokról szóló cikk van legfelül.
Azok azért vannak, mert pl. kapcsolódnak a HT-hez (pl.a szimel és strat játékok) és mellette posztol oda az ember. De nem csak oda.
Mert akit lényegében csak biztpolba látok meg beszélgetőbe vagy máshova tolni be a bizonyos tartalmat, nos...
... mehetne bőven máshova is.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Azok azért vannak, mert pl. kapcsolódnak a HT-hez (pl.a szimel és strat játékok) és mellette posztol oda az ember. De nem csak oda.
Mert akit lényegében csak biztpolba látok meg beszélgetőbe vagy máshova tolni be a bizonyos tartalmat, nos...
... mehetne bőven máshova is.

Kapcsolódnak a HT-hez? :D Ja persze!! Linkelek egy képet a cikkből alul. Tessék!! Ha ez kapcsolódik a HT-hez akkor nem értem miért sírsz mert nincs HT komment sok regisztrálónál. Ha szerinted ez kapcsolódik a HT-hez, ami lássuk be vicces ugyan de igaz, akkor bizony a biztpolba kommentelők 99%-a te "elvárásaidnak" is meg kell feleljen, mert valami halvány megjegyzést a témához már mindegyikük hozzátett az elmúlt években.

03-SWOTL-3D-terep-kabin.png


Egyébként tök egyszerű a dolog, amint kitiltják az összes topikot ami nem szigorúan HT, beleértve a történelmit, biztpolt, járványt, játékokat, filmeket akkor lehet beszélni, hogy ki minek jár ide beböfögni egy HT-s threadbe politikai tartalmú vagy kifejezetten troll írást. De akkor is fölösleges lesz, mert akkor meg elég lenne a modinak jelezni aki akkor törli a nem odavaló kommentet és tiltja a felhasználót. Amíg van százféle téma addig csak magadat járatod/járatjátok le ezzel a lenéző arroganciával a nem szakavatott kommentelők felé.

De megfordítom. Ha van egy fórum aminek nagy része a sütés, főzés körül mozog, és a lelkes amatőrök akik egy rántottát se tudnak megcsinálni de érdekli őket elkezdenek írogatni a filmek, játékok topikba, nem lenne szánalmas és megmosolyogtató ha a helyi faszagyerek aki ugyan nem szakács csak ért a főzéshez, mindenkit elküldene a picsába, mert hát ő az istencsászár aki mellett Gordon Ramsay is elbújhat? De..
 
Status
Not open for further replies.