Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
A fotón a zoom erősen csal. Erről már írtak sokan, hogy a nagy nagyítás a "síkokat" hogyan hozza közel. A videó alapján bőven biztonságos volt a történet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russian Su-35 fighters unsafely intercept U.S. Navy P-8A Poseidon patrol aircraft

EZAWIjWX0AEAAq7

EZAWIi8XQAI-39-

EZAWHlFWkAAFV6U


Egyik gépen 4xR-77-1, 2xR-27T v. ET, a másikon 2xR-77-1, 2xR-27T v. ET, 2xR-73 rakéta javadalmazás látható. Szóval nem egységes a keszi felfegyverzettségi szint Szíriában.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 084
60 162
113
Nem csak ott nem egységes, hanem odahaza sem. Kb a mostani képeken látható két kombináció váltogatja egymást.
Amúgy a Szu-35Sz-re alapból felmehet 12 darab légiharc rakéta, vagy akár 14 is, de ezt nem hiszem, hogy egy sima keszi javadalmazáshoz kihasználnák. Feleslegesen nem nyomják bele az összes készleten lévő rakétába a repidőt, csak, hogy minden készültségi gép a maximális javadalmazással szállhasson fel, aminek meg amúgy sincs békeidőben jelentősége.
A Szu-27-esek ezen a téren más képet mutattak, hiszen ott csak addig volt részleges keszi fegyverzet, amíg az R-73-asok meg nem jelentek. Utána már szinte kötelező jelleggel minden keszi Szu-27-esre felment a maximális tíz darab légiharc rakéta, ha kellett, ha nem. Ez csak később enyhült, váltotta fel a részleges javadalmazás.

Amíg nem terjed el rendesen az R-77-1-es, amíg még van mutatóban R-27T, addig ezeket úgy osztják el, hogy mindegyik egyelőre szóba jöhető típus (Szu-27SzM3, Szu-30SzM és Szu-35Sz) a szükséges minimummal száll fel.
Illetve a Szu-27SzM3-asoknál és Szu-30SzM-eknél is inkább még az R-27-eseket favorizálják.
Gondolom a cél az, hogy idővel teljesen kikoptatják az R-27-es család minden változatát (bár az infrás T/TE nem is rossz képesség) és csak R-73/74 és R-77-1 lesz, meg ezek mindenféle verziói.
Ezeken túl jön majd az R-37M, de az egy igencsak spec rakéta.
Nem tévesztendő össze a szintén nagy hatótávú nyugat-európai Meteorral, ami néhány alkalmazónál egyre inkább válik normál, már-már hétköznapi kiegészítővé az AMRAAM-ok mellett.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 540
113
A kommentek és a hsz leírása fájdalmasan buta.
Kémrepülő?
Nincs transzponder orosz gépen?

Lefejeltem az asztalt...
Hiába felderítő-tengeralattjáró vadász , Tartusznál kémkedik- fotóz, scannel, lehallgat. A transponder dolgot már sokszor kitárgyaltuk. Oroszok állítják, hogy a katonai gépeken(vadászgép, bombázó, vadászbombázó) nincs transzponder. Ott voltak a linkek nem egy évben.
 
M

molnibalage

Guest
Hiába felderítő-tengeralattjáró vadász , Tartusznál kémkedik- fotóz, scannel, lehallgat. A transponder dolgot már sokszor kitárgyaltuk. Oroszok állítják, hogy a katonai gépeken(vadászgép, bombázó, vadászbombázó) nincs transzponder. Ott voltak a linkek nem egy évben.
Ja persze, és akkor a saját radar az mit csinál?
A Parol az mégis micsoda...? Transzponder nélkül hogyan van IFF?
Akkor mostantól hívhatom az Il-38-at kémrepülőnek..:?

Lemegyek hídba...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 822
113
Ja persze, és akkor a saját radar az mit csinál?
A Parol az mégis micsoda...? Transzponder nélkül hogyan van IFF?
Akkor mostantól hívhatom az Il-38-at kémrepülőnek..:?

Lemegyek hídba...

A NATO elvileg nem tudja az orosz katonai IFF-et "lekérdezni", gyakorlatilag lehet, hogy tudja, csak az nem "legális", civil transzponder lehet, hogy valóban nincs az orosz katonai gépek egy részében...
A P-8 aligha a ruszki tengeralattjárókat kereste Tartúsznál, bár lehet, hogy azt is. Gyakorlatban a P-8 egy sokoldalú felderítőgép, az indiaiak is használják szárazföldi felderítésre a P-8I-t:

In February 2020, Chief of Defense Staff General Bipin Rawat stated that "I came to know about the capabilities of the P-8I anti-submarine warfare planes after they were deployed in Doklam for surveillance." The Doklam Standoff between Indian Army and Chinese People's liberation Army went on for 73 days. Indian Navy used the P-8I to keep eyes on Pakistani Army after Pulwama standoff.[92]

(Bár itt tengeralattjáró-elhárítónak nevezi az indiai tábornok a gépet, a szövegkörnyezetből világos, hogy szárazföldi felderítésre használták a gépet.)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 362
113
A NATO elvileg nem tudja az orosz katonai IFF-et "lekérdezni", gyakorlatilag lehet, hogy tudja, csak az nem "legális", civil transzponder lehet, hogy valóban nincs az orosz katonai gépek egy részében...
A P-8 aligha a ruszki tengeralattjárókat kereste Tartúsznál, bár lehet, hogy azt is. Gyakorlatban a P-8 egy sokoldalú felderítőgép, az indiaiak is használják szárazföldi felderítésre a P-8I-t:



(Bár itt tengeralattjáró-elhárítónak nevezi az indiai tábornok a gépet, a szövegkörnyezetből világos, hogy szárazföldi felderítésre használták a gépet.)

Ha valaki nem tud akármilyen transpondert felmutatni, az el sem hagyhatja a lajstromozó ország légterét - se másikéba, sem nemzetközibe (max spec útvonal engedéllyel). És katonai tud civilt, muszály neki, már ha ki akar menni mások közé békeidőben. Ez úgy szar kifogás ahogy van. Tipikus komiszár hazudozás.

Ja persze, és akkor a saját radar az mit csinál?
A Parol az mégis micsoda...? Transzponder nélkül hogyan van IFF?
Akkor mostantól hívhatom az Il-38-at kémrepülőnek..:?

Lemegyek hídba...

Hagyd a francba, teszik a hülyét, ez a munkájuk. Amúgy is egy hulladék az az oldal, egyszer néztem meg, minősíthetetlen szemét tele pontatlanságokkal és nyers propagandával.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 540
113
Ja persze, és akkor a saját radar az mit csinál?
A Parol az mégis micsoda...? Transzponder nélkül hogyan van IFF?
Akkor mostantól hívhatom az Il-38-at kémrepülőnek..:?

Lemegyek hídba...
Több éves vita ez az orosz transzponder dolog. A katonai szállítógépeken van. De a harci gépeken nincs illetve 2016-ban megigérték, hogy felszerelik a harci gépekre is idővel - legalább 2-3 gépre egy ezredben.
A Parol szép dolog még képek is voltak róla . A gyártó oldalát is én linkeltem anno.:)
Másik dolog, hogy 10 éve intenzíven(napi 3-4 óra) olvasom az orosz oldalakat(sajtót) és az emlékező képességem is jó így megmaradnak bennem több éves infók is.

Íme a Transzponderes történet 2016-ból :
https://vz.ru/politics/2016/7/13/821299.html

Maradjunk annyiban, hogy én tudom milyen célból és miért volt úgy írva. Most Kővárit akarod utánozni a kötekedéssel, akiről köztudott, hogy ruszofób(ő vetette fel a transzponderos dolgot) ?! Ha nem tetszik vagy nem értesz vele egyet nem kell olvasnod.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 540
113
Hagyd a francba, teszik a hülyét, ez a munkájuk. Amúgy is egy hulladék az az oldal, egyszer néztem meg, minősíthetetlen szemét tele pontatlanságokkal és nyers propagandával.

Megszólalt az egyik legnagy oroszgyűlölő az oldalon, aki zsigerből gyűlöl mindent ami orosz. Nem sokat számít a véleményed. Először csinálj egy oldalat aztán bíráljál másokat. És érjél el 17,3 E követőt 2,5 év alatt.
 
M

molnibalage

Guest
Megszólalt az egyik legnagy oroszgyűlölő az oldalon, aki zsigerből gyűlöl mindent ami orosz. Nem sokat számít a véleményed. Először csinálj egy oldalat aztán bíráljál másokat. És érjél el 17,3 E követőt 2,5 év alatt.
Bocs, ez érv volt a nagy büdös semmire.
Ha Binkov oldalán kijön a videóm és lesz 200k nézettsége, akkor én leszek a csaászár? Vagy mi?
Vagy mivel a HTKA oldalon sanszosan nekem van a legtöbb olvasóm, akkor most is én vagyok?
Egyébként meg nem vettem észre, hogy gyűlölné az oroszokat...
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 540
113
Bocs, ez érv volt a nagy büdös semmire.
Ha Binkov oldalán kijön a videóm és lesz 200k nézettsége, akkor én leszek a csaászár? Vagy mi?
Vagy mivel a HTKA oldalon sanszosan nekem van a legtöbb olvasóm, akkor most is én vagyok?
Egyébként meg nem vettem észre, hogy gyűlölné az oroszokat...

Te most elfogult vagy vele szemben, de én még nem olvastam tőle oroszokkal kapcsolatos pozitív irányzatú hsz-t. 3 szor volt kitiltva az orosz nemzet gyalázásáért. Másik dolog meg akkor gyalázzon , szarozzon és propagandázzon le egy oldalt , ha neki is van és megtudja mennyi munka van benne.
Ha eléred a 200k nézettséget csak gratulálni fogok. (Nekem már van 200k+ nézettségü videóm.) :) DE már korábban is írtam, ha orosz haditechnikával kapcsolatos írásod van szivesen megosztom, ugyanúgy mint nyugger írásait vagy másét.
 
M

molnibalage

Guest
Te most elfogult vagy vele szemben, de én még nem olvastam tőle oroszokkal kapcsolatos pozitív irányzatú hsz-t. 3 szor volt kitiltva az orosz nemzet gyalázásáért. Másik dolog meg akkor gyalázzon , szarozzon és propagandázzon le egy oldalt , ha neki is van és megtudja mennyi munka van benne.
Ha eléred a 200k nézettséget csak gratulálni fogok. (Nekem már van 200k+ nézettségü videóm.) :) DE már korábban is írtam, ha orosz haditechnikával kapcsolatos írásod van szivesen megosztom, ugyanúgy mint nyugger írásait vagy másét.
Tőlem sem olvashattál, mert nem politizálok. Szóval a technikai jellegű kommentben ez meg amúgy miért is számítana?
Az nem elfogultság, hogy egy ASW gépet kémrepülőnek nevez az oldal?
Bocs, most akkor ki is az elfogult...?

A videót megosztod velünk? :rolleyes:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 729
80 540
113
Tőlem sem olvashattál, mert nem politizálok. Szóval a technikai jellegű kommentben ez meg amúgy miért is számítana?
Az nem elfogultság, hogy egy ASW gépet kémrepülőnek nevez az oldal?
Bocs, most akkor ki is az elfogult...?

Hidd el a biztpolban korábban nagyon "elengedte magát", most kevesebbet ír és visszafogja magát. Te nem írsz a biztpolba és nem is olvasod, ha jól tudom. De ezzel zárjuk is le a témát.