Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Hogy ne offoljuk szét a témát, így áthoztam...
Dehogy. Ha tárgyakról beszélsz, akkor az azonos típusú darabok azonos tervrajzból készülnek. Ez az emberre nem igaz - illetve csak egypetéjű ikreknél -, mivel minden ember egyedi tervrajz szerint készül (DNS). Tehát ahogy minden - nem egypetéjű iker - ember úgy a dédnagyapám is egyedi tervezésű, konstrukciójú.
A C130A és a C130J is eszerint nem azonos konstrukciós terv szerint készült?Mert nagyobb a tervrajzon a két modelen a különbség százalékosan,mint az ember és a csimpánz között.....
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Leírtam neked a megfejtést.
A megfejtés az, hogy ma Csobánka és Esztergom között találkoztam:
- konvojjal, amit egy autó követett vészvillogóval, és segített az előzésben;
- két f@szfejjel, akik egymás mellett közlekedtek, az úttest közepén;
- egy barommal, aki az úttest közepén élvezte az ereszkedést ezerrel - kanyarban, ahol egyébként lehet előzni, tehát simán felkenődhetett volna egy kocsira;
- Dunabogdány és Tahi között sokan a kerékpárúton (ami a 11-estől úgy 4 méterre van), és néhány genyó a főúton, "mert nem kötelező" szerinted.
Nem írom az anyát két kisgyerekkel maga mögött, a legnagyobb forgalomban a 11-esen Esztergom és Pilismarót között. Rengetegen voltak ma, az autók nem győzték kerülgetni őket, de a biciklisek többsége normális volt. De azt a néhány barmot szívesen megfenyíteném.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 349
46 150
113
A megfejtés az, hogy ma Csobánka és Esztergom között találkoztam:
- konvojjal, amit egy autó követett vészvillogóval, és segített az előzésben;
- két f@szfejjel, akik egymás mellett közlekedtek, az úttest közepén;
- egy barommal, aki az úttest közepén élvezte az ereszkedést ezerrel - kanyarban, ahol egyébként lehet előzni, tehát simán felkenődhetett volna egy kocsira;
- Dunabogdány és Tahi között sokan a kerékpárúton (ami a 11-estől úgy 4 méterre van), és néhány genyó a főúton, "mert nem kötelező" szerinted.
Nem írom az anyát két kisgyerekkel maga mögött, a legnagyobb forgalomban a 11-esen Esztergom és Pilismarót között. Rengetegen voltak ma, az autók nem győzték kerülgetni őket, de a biciklisek többsége normális volt. De azt a néhány barmot szívesen megfenyíteném.
Megteszed nekem, hogy bemásolod ide nekem azt a részt a hozzászólásomból, ahol azt írtam, hogy lakotterületen kívül a főközlekedési útjainkon lehet az úttesten kerêkpározni? Így, ha van mellette kerékpárút, akkor csak azon közlekedhetnek szabályosan a biciklisek (vagy a padkán).
Azt viszont nem teheted meg, hogy tapló módjára 40-50-nel nagyobb tempóval leelőzve ledudálod az útról.
Leírtam neked, hogy mit tehetsz, ahelyett, hogy habzó szájjal elégedetlenkedsz. De tudom még javasolni a menetrögzítő kamerát, aminek a segítségével feljelentést tehetsz a megyei r.kapitányságon.
Tudom, hogy dudálni sokkal egyszerűbb, de ettől még holnap, meg holnapután is ugyan úgy kint lesznek a bringások.
A dudálással max. tényleg csak az életüket veszélyezteted. Tényleg ez a cél?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Megteszed nekem, hogy bemásolod ide nekem azt a részt a hozzászólásomból, ahol azt írtam, hogy lakotterületen kívül a főközlekedési útjainkon lehet az úttesten kerêkpározni? Így, ha van mellette kerékpárút, akkor csak azon közlekedhetnek szabályosan a biciklisek (vagy a padkán).
Azt viszont nem teheted meg, hogy tapló módjára 40-50-nel nagyobb tempóval leelőzve ledudálod az útról.
Leírtam neked, hogy mit tehetsz, ahelyett, hogy habzó szájjal elégedetlenkedsz. De tudom még javasolni a menetrögzítő kamerát, aminek a segítségével feljelentést tehetsz a megyei r.kapitányságon.
Tudom, hogy dudálni sokkal egyszerűbb, de ettől még holnap, meg holnapután is ugyan úgy kint lesznek a bringások.
A dudálással max. tényleg csak az életüket veszélyezteted. Tényleg ez a cél?
Az a cél, hogy szabályosan közlekedjenek. Ha nem megy szép szóval, akkor dudálok, hogy figyelmeztessem, és ne kerüljön a kerekem alá. Ma is volt olyan tapló (mert szerintem az ilyenek azok), aki a társa mellé húzott, miközben már kezdtem előzni. Szerencsére visszanézett a válla fölött és visszarántotta a kormányát... Kell ez nekem?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and nyugger

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Szerintem ez csak akkor lehet ha mindegyik fényevő vagy kannibál volt, másképpen gyorsan éhen haltak volna, esetleg a második héten kitört volna az éhséglázadás ... :D:p



A mai 5-6000 fos ladikokon sem fogyókúráznak a hajózók, ott Ua, csak nagyobban.
Feltankolnak, whiskeybol, burgerbol, pityókából, csokiból, azt irány a tenger/a galaxis túlfele, leverni a lázadókat.
 
M

molnibalage

Guest
Idegenforgalom. Szép dolog, de turizmusból nem lesz vadászgép, ezek soha nem voltak ár/érték arányban egymással azonos kategóriájú bevételek és költségek.
Az a nemzet, amelyik 10 millió fős lakosságra és 93 ezer négyzetkilométerre vetítve rendes hadsereget akar, annak nehézipparra, saját korszerű gépiparra, fajlagosan olcsó, a nemzeti igényekhez képest túltermelő, expanzív energiaszektorra, olaj és gázlelőhelyekre van szüksége. Jelentősen túlméretezett és ezért a szomszédos fogyasztókkal szemben invazív árképzésre képes atomenergetikára, meg saját járműiparra. Ilyesmikre. Erre kellett volna költeni a hiteleket.

Persze okosgyerekekre, meg balatoni lángossütőre is szükség van, de abból nem lesz növekedési pálya.

Érdekes téma, keressünk neki topikot és folytassuk ott!
Svédország ezen a téren kb. a minta. Lakossága akkorák, mint mi.
Egyébként pont 2-3 hete töprengek azon, hogy mi az a minimális országméret, ahol az oktatás és ipar folyamatosan képes kitermelni azt a szürkeállományt, ami azt tudja, hogy a II. vh után képest volt kitolni magából egy Draken, Viggen, Gripen vonalat. A bibi (?) az, hogy ezt is csak úgy, hogy a második után a fegyverzet és hajtómű nem teljesen svéd volt. És akkor finoman fogalmaztam.

Egész egyszerűen 10 millió emberből adott az, hogy potenciálisan mennyi alkalmas arra, hogy adott szellemi szintű munkát végezzen. Meg az állam bevételei és gazdaság ereje, amiből lehet gazdálkodni...

Úgy tűnik, hogy már 50 éve is teljesen reménytelen volt önerőből egy 10 milliós országnak a vadászgépgyártás. De fogalmazzunk úgy, hogy a svéd ipar több szereplője ismert világszinten is. Ilyen magyar cég gyakorlatilag ma nem létezik...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Svédország ezen a téren kb. a minta. Lakossága akkorák, mint mi.
Egyébként pont 2-3 hete töprengek azon, hogy mi az a minimális országméret, ahol az oktatás és ipar folyamatosan képes kitermelni azt a szürkeállományt, ami azt tudja, hogy a II. vh után képest volt kitolni magából egy Draken, Viggen, Gripen vonalat. A bibi (?) az, hogy ezt is csak úgy, hogy a második után a fegyverzet és hajtómű nem teljesen svéd volt. És akkor finoman fogalmaztam.

Egész egyszerűen 10 millió emberből adott az, hogy potenciálisan mennyi alkalmas arra, hogy adott szellemi szintű munkát végezzen. Meg az állam bevételei és gazdaság ereje, amiből lehet gazdálkodni...

Úgy tűnik, hogy már 50 éve is teljesen reménytelen volt önerőből egy 10 milliós országnak a vadászgépgyártás. De fogalmazzunk úgy, hogy a svéd ipar több szereplője ismert világszinten is. Ilyen magyar cég gyakorlatilag ma nem létezik...



A politikai rendszert na felejtsd ki, mert azon múlik a finanszírozás, a transzatlani térség, elotte angol birodalom mindig jobban finanszírozhatta magát mint mint az eurázsiai.
Ha van /lehet pénzt tenni az ország a, akkor a kisebb országból is lehet ipari tényező, akár globális szinten is, lásd a Svédek, vagy a kis Tigrisek, ha meg úgy dontene, hogy lófutty van x országban, nem finanszírozás, akkor lófutty lesz x országból, nem globális szereplo.
 
M

molnibalage

Guest
A világ első számú hatalma pont olyan pénzügyi aknamezőn táncolt mint a SZU csak az általa felügyelt , befolyásolt , elnyomott világrész több mozgásteret engedett meg . Lásd hiába hihgtech és a legnagyobb katonai költségvetés ha mindez egy magán kézben lévő pénznyomdán múlik . Most , hogy csökken jelentősen a befolyás és belső férgek is elkezdték rágni a No.1 hatalom testét így könnyen múlhat esment a világ dicsősége ! Az USA is pont olyan putyilov ország mint a SZU volt csak a marketing jobb . Csak egy pici példa hiába hozok össze egy giga üzletet 10mrd Ft-ért ha nekem 11 mrd Ft-ba fog kerülni rgo ez nem egy giga üzlet hanem egy giga bukás pont mint USA éves költségvetése . De ami késik az nem múlik az a lélegeztető gép amit a FED jelent az USA-nak se lesz örök életű .
Jaj, ez hallgatom egész felnőtt koromban, hogy elnyomú USA, mert pénzügyi aknamező.
Eddig valahogy mégis a lényegében a szabályozott szabadpiac mentén emelkedtek fel az országok és a komcsi féle tervgazdálkodás megbukott mindenhol.

Még egy jó vicc is volt erről.

Hol tart a kapitalizmus?
A szakadék szélén.
És hol jár a szocializmus?
Mint mindig, egy lépéssel előbbre...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Jaj, ez hallgatom egész felnőtt koromban, hogy elnyomú USA, mert pénzügyi aknamező.
Eddig valahogy mégis a lényegében a szabályozott szabadpiac mentén emelkedtek fel az országok és a komcsi féle tervgazdálkodás megbukott mindenhol.

Még egy jó vicc is volt erről.

Hol tart a kapitalizmus?
A szakadék szélén.
És hol jár a szocializmus?
Mint mindig, egy lépéssel előbbre...


Azért ez egy elég dilettáns hozzá állás ! Csak nézd már meg 1973-t ha nem tudja rávenni az OPEC-t már akkor megbukott volna a US$ . Biztosan nem volt ott semmi erőszaknak még nyoma sem . Vagy a demokrácia exportok mi célt szolgáltak ? Nagyon sokáig lehetne sorolni a tényeket . Ha a FED is úgy működne mint a többi nemzeti bank akkor az USA semmivel se lenne jobb mint Argentina !
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azért ez egy elég dilettáns hozzá állás ! Csak nézd már meg 1973-t ha nem tudja rávenni az OPEC-t már akkor megbukott volna a US$ . Biztosan nem volt ott semmi erőszaknak még nyoma sem . Vagy a demokrácia exportok mi célt szolgáltak ? Nagyon sokáig lehetne sorolni a tényeket . Ha a FED is úgy működne mint a többi nemzeti bank akkor az USA semmivel se lenne jobb mint Argentina !
A komcsik is ezt csinálták. Éves rendszerességgel utaltuk a pénzt a SZUnak és barteleztük az eladhatatlan árújukat kajára.

Ha választhattam volna a HH alatt az USAban élek és nem a komcsi uralom alatt. Ma már nem. Már felépítettük az országot, mostmár jó itt, csak a vörösök ne jöjjenek vissza lerombolni. 1x kijöttünk a mélyszegénységből, nincs kedvem hozzá még egyszer.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A komcsik is ezt csinálták. Éves rendszerességgel utaltuk a pénzt a SZUnak és barteleztük az eladhatatlan árújukat kajára.

Ha választhattam volna a HH alatt az USAban élek és nem a komcsi uralom alatt. Ma már nem. Már felépítettük az országot, mostmár jó itt, csak a vörösök ne jöjjenek vissza lerombolni. 1x kijöttünk a mélyszegénységből, nincs kedvem hozzá még egyszer.

Ugyan így látom én is ! Mind két rendszer az elnyomáson alapszik ! Nagyon is jól érzem magam itt a Kárpátok ölén !
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
molnibalage

Pedig alapvetően igaza van. Az USA egy pénzügyi gyarmatosító állam. A Németek is ugyan ezt csinálják amúgy.
És nincs új a nap alatt:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Déloszi_Szövetség

A Szovjet is egy kizsákmányoló rendszer volt, ahol a KGST tagokat szépen lehúzták anyagilag. Csak ők primitívebben csinálták az egészet. A nyugatiak szofisztikáltabb tolvajok, lásd EU működését. (Ugye ugye, a nyugat mellet szól a rutin és az évek. 500 éve mások kifosztásából gazdagok....)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 362
113
molnibalage

Pedig alapvetően igaza van. Az USA egy pénzügyi gyarmatosító állam. A Németek is ugyan ezt csinálják amúgy.
És nincs új a nap alatt:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Déloszi_Szövetség

A Szovjet is egy kizsákmányoló rendszer volt, ahol a KGST tagokat szépen lehúzták anyagilag. Csak ők primitívebben csinálták az egészet. A nyugatiak szofisztikáltabb tolvajok, lásd EU működését. (Ugye ugye, a nyugat mellet szól a rutin és az évek. 500 éve mások kifosztásából gazdagok....)
Lehet, hogy sokan el fognak küldeni melegebb égtájra. A történelemben mikor létezett olyan világhatalmi rendszer, ami nem mások lefosztásán alapult? A kapitalista nyugat annyiban más, mint pl a kommunista rendszer, hogy nagyobb szabadságot enged a népnek, és igyekszik "betömni" a száját (otthon, és a közeli szövetségesi rendszerben). A nagy kérdés sajnos annyi szerintem, hogy a fasz melyik végén állsz. Mi 48-60 között a szarabbik végén voltunk, utána a lehetőségekhez mérve a jobbikon (bele is rokkant a gazdaságunk). Jelenleg most is a jobbik felén vagyunk. Szar ezt kimondani, de sajnos így van.