A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
442
1 458
93
Ezt a repülés dilemmát nem nagyon értem. Ezért csúszik a szerződés... . Vki nem ugrik haza Németországból, eldobhatná Pestre a srácot.
Valószínűleg azóta már rég aláírták amit alá kellett, azonban szerintem jun.4 -e után akarják csak nyilvánosságra hozni, hogy ne tudják felebarátaink ezt agitprop-ként felhasználni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 449
113
18 March 2020: Armin Papperger is Chief Executive Officer at Rheinmetall AG.

"We are in the final negotiation in Hungary, maybe there is some delay at the moment because of the final decision. But I personally expect this all weeks, not month.

We will have a delay of I think, minimum three or four weeks because to most of the countries we are, at the moment, not able to fly in. And if I want to sign a contract in Hungary, it is impossible at the moment because we cannot fly in. And therefore we will have a delay of maybe some weeks. My expectation is that we have not a delay of some months or of years, yes? But if there are some weeks I say yes, there will be a delay. It would be unfair if we say no, because as you see, all the travelling issues are big issues at the moment."

Jó várjuk, jöjjön csak. :)
Nagy találat @Terminator!!!
De van abban a szövegben még érdekesség!
Velünk és Ausztráliával együtt 10 Mrd-os pipeline-ot emleget meg " big ticket"-tet. Az pedig gyártósor értelemben fordítanám.
Mondjuk ez azért érdekes mert az ausztrál land 400 phase 3 maga ennyit kitesz.
A phase 2-t nem hinném, hogy új biznisznek titulálnák.
Mindenesetre van még valami:
Mindkét big ticket-et "transactional business" kategóriába teszi, amit nem igazán tudok értelmezni ebben a kőrnyezetben. (Talán azt jelenti, hogy nem önálló üzlet lesz nekik. Mert ebben az esetben csak a PUMA lehet a szóban forgó "big ticket)
Szerintem kérdezzük meg @kamm -ot!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nagy találat @Terminator!!!
De van abban a szövegben még érdekesség!
Velünk és Ausztráliával együtt 10 Mrd-os pipeline-ot emleget meg " big ticket"-tet. Az pedig gyártósor értelemben fordítanám.
Mondjuk ez azért érdekes mert az ausztrál land 400 phase 3 maga ennyit kitesz.
A phase 2-t nem hinném, hogy új biznisznek titulálnák.
Mindenesetre van még valami:
Mindkét big ticket-et "transactional business" kategóriába teszi, amit nem igazán tudok értelmezni ebben a kőrnyezetben. (Talán azt jelenti, hogy nem önálló üzlet lesz nekik. Mert ebben az esetben csak a PUMA lehet a szóban forgó "big ticket)
Szerintem kérdezzük meg @kamm -ot!
HX és TG teherautók is lehetnek. Ha kis szerencsénk van, akkor soha többé nem veszünk RÁBA teherautót, hanem jönnek helyettük az eredeti német Rheinmetall-MAN tehergépjárművek. Mindazonáltal ez a nagy tétel (big ticket) szerintem a debreceniek Boxerje lesz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
55. Oldal érdekes!
Először leírja, hogy a cseh tender csak elhalasztva lett, döntés 2020 második felére várható.
Viszont a következő sor:
Egy kelet-európai ország IFV tenderén folyamatban vannak tárgyalások, döntés a 2.-3. Negyedévben, IDÉN!
Na kívancsi vagyok, hogy ki lehet. Mert ha a cseheket kivettük, nem marad sok jelentkező! :rolleyes::D

Feltehetően mi leszünk azok.
A Csehek halasztanak. Lengyelek most nem hinném hogy Pumát vesznek. Szlovákok, a BMP-2 modernizációt erőltetik, hogy olcsóbban megússzák. Románoknál üres a kassza. Bulgária, nem hinném hogy bármit is vesznek a németektől most. Szerbia Orosz vonalon van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
HX és TG teherautók is lehetnek. Ha kis szerencsénk van, akkor soha többé nem veszünk RÁBA teherautót, hanem jönnek helyettük az eredeti német Rheinmetall-MAN tehergépjárművek. Mindazonáltal ez a nagy tétel (big ticket) szerintem a debreceniek Boxerje lesz.

Van egy májusi telekonferenci átirat is, ott konkrétan azt kérdezik, hogy mi van már a magyar, cseh és az ausztrál Lynx tenderrel...

"But also maybe could you give an update, please, on Hungary and Australia in terms of Lynx tenders there, please?"
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
HX és TG teherautók is lehetnek. Ha kis szerencsénk van, akkor soha többé nem veszünk RÁBA teherautót, hanem jönnek helyettük az eredeti német Rheinmetall-MAN tehergépjárművek. Mindazonáltal ez a nagy tétel (big ticket) szerintem a debreceniek Boxerje lesz.

Adná a Mindenható, hogy így legyen. Leo, PZH, Puma, Boxer- szerintem ennél jobb kategória nem valószínű,hogy létezik. Én már 88 Puma meg vagy ugyanennyi Boxerrel is megelégednék, persze nem bánnám, ha több lenne. Bocs, de nem értek hozzá; a Boxer IFV vagy APC változat lenne? Gondolom, az utóbbi. Ezekre ez ilyen litván verzió lenne, olcsóbb toronnyal.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 753
113
Itt is előre kell gondolkodni a Gepárd nem annyira jó ötlet. Régi elektronikája van, Leopard 1-es alváza nincs hozzá már alkatrész, 20 év múlva már csak múzeumból tudnánk lopni hozzá bármit is.
Viszont nagyon elfelejtette a katonai vezetés a csöves légvédelmi eszközöket. Egynémely helyen cikkeztek a hazai C-RAM képesség megteremtéséről, de állítólag a légvédelmi szakemberek csak Mistral-t ismernek, nem is igen jelent meg ilyen témájú publikáció a magyar szakirodalomban az elmúlt évtizedekben. A németeknek van jó fajta 35 mm-es rendszere, ajánlgatják is, de nálunk teljes értetlenség és érdektelenség szokott mutatkozni általában.
Ez nem egy olyan piaci elemzés, mint pl a Gripenek esetében, hogy kinek mit ajánlanának?
Mi is készítünk (a cégem) üzleti terveket, piaci elemzéseket, kinek mit akarunk eladni... milyen áron stb.
Remélem hogy ennél lényegesen komolyabb alapja van a belinkelt anyagnak, de erősen gyanús hogy szinte minden országra ki van hegyezve, miközben sok technikáról tudjuk, hogy tutira nem az lesz.
Nem. Ha nem volna biztos, akkor nem ilyen nyíltan és egyértelműen fogalmazna a CEO. Szerintem már a részletkérdésekben is megegyeztek márciusban, azóta már alá is írhatták a szerződést. A héten plusz 95 milliárdot kapott a HM. Eddig arra tippeltem, hogy aláírták végre a Nasams szerződést, de most hogy ennyire profin megtalálta Terminátor ezt a pdf-et (nagy gratula érte) inkább arra fogadnék, hogy a kedvenc Hiúzom végre elindult hazánk felé.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Én már 88 Puma meg vagy ugyanennyi Boxerrel is megelégednék

Nem tudom feltűnt e, hogy a debreceni dandárnak három gépesített lövészzászlóalja van, szóval nem lesz elég 88 Boxer oda, hanem csak 130-140 darab. Még mindig ezek a reális darabszámok:
90-100 darab lánctalpas IFV
130-140 darab 8x8-as IFV/APC
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Nem. Ha nem volna biztos, akkor nem ilyen nyíltan és egyértelműen fogalmazna a CEO. Szerintem már a részletkérdésekben is megegyeztek márciusban, azóta már alá is írhatták a szerződést. A héten plusz 95 milliárdot kapott a HM. Eddig arra tippeltem, hogy aláírták végre a Nasams szerződést, de most hogy ennyire profin megtalálta Terminátor ezt a pdf-et (nagy gratula érte) inkább arra fogadnék, hogy a kedvenc Hiúzom végre elindult hazánk felé.
Hát nagyon reméljük nem, mert csúnyán leszerepelt a Pumával szemben a cseh tenderen és Marderből krampácsolt másodvonalbeli technikát (felpimpelt hidegháborús cucc), aminek a tornyát kenterbe veri a Puma tornya pontosságban ne vegyünk már irdatlan pénzért!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nem. Ha nem volna biztos, akkor nem ilyen nyíltan és egyértelműen fogalmazna a CEO. Szerintem már a részletkérdésekben is megegyeztek márciusban, azóta már alá is írhatták a szerződést. A héten plusz 95 milliárdot kapott a HM. Eddig arra tippeltem, hogy aláírták végre a Nasams szerződést, de most hogy ennyire profin megtalálta Terminátor ezt a pdf-et (nagy gratula érte) inkább arra fogadnék, hogy a kedvenc Hiúzom végre elindult hazánk felé.

Ha Hiúz akkor nagyon lassan fog jönni...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Nem. Ha nem volna biztos, akkor nem ilyen nyíltan és egyértelműen fogalmazna a CEO. Szerintem már a részletkérdésekben is megegyeztek márciusban, azóta már alá is írhatták a szerződést. A héten plusz 95 milliárdot kapott a HM. Eddig arra tippeltem, hogy aláírták végre a Nasams szerződést, de most hogy ennyire profin megtalálta Terminátor ezt a pdf-et (nagy gratula érte) inkább arra fogadnék, hogy a kedvenc Hiúzom végre elindult hazánk felé.
A cseh tenderből vonjál le következtetést
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Hát nagyon reméljük nem, mert csúnyán leszerepelt a Pumával szemben a cseh tenderen és Marderből krampácsolt másodvonalbeli technikát (felpimpelt hidegháborús cucc), aminek a tornyát kenterbe veri a Puma tornya pontosságban ne vegyünk már irdatlan pénzért!
Igazából második lett, szóval a többi szereplőnél mégis csak jobb lett ezek szerint. Szerintem jelen pillanatban a Lynx kiforratlansága ellenére is a TOP 2. láncos IFV a Puma után. Ami ellene szól az a kiforratlanság, igazából más nemigen. (amúgy meg tavaly még egy kissé rendbetett mardert is messiásként üdvözöltetek volna, szóval hátrébb már az agarakkal ezen a téren) De meglátjuk mi lészen, előbb utóbb.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
A honvédelem.hu-ról eltűnt amikor Böröndinek kint németben mutogatták a Pumát meg a német gyalogsági felszereléseket. Sőt a heer oldaláról is levették.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Igazából második lett, szóval a többi szereplőnél mégis csak jobb lett ezek szerint. Szerintem jelen pillanatban a Lynx kiforratlansága ellenére is a TOP 2. láncos IFV a Puma után. Ami ellene szól az a kiforratlanság, igazából más nemigen. (amúgy meg tavaly még egy kissé rendbetett mardert is messiásként üdvözöltetek volna, szóval hátrébb már az agarakkal ezen a téren) De meglátjuk mi lészen, előbb utóbb.
Most már elkapattuk magunkat, hogy van pénz az elsőre! A cseh tenderen pedig hidegháborús cuccok indultak két poszthidegháborús termékkel szemben (a CV90 még a hidegháborús idők tervezői tevékenységének terméke)! Nem csoda, hogy ilyen csapatban második tudott lenni! Megnéztem én volna ha Armatával és Namerrel kell versenyeznie!
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Nem tudom feltűnt e, hogy a debreceni dandárnak három gépesített lövészzászlóalja van, szóval nem lesz elég 88 Boxer oda, hanem csak 130-140 darab. Még mindig ezek a reális darabszámok:
90-100 darab lánctalpas IFV
130-140 darab 8x8-as IFV/APC

Úgy legyen! Viszont, ahogy írtam, nem vagyok képben a dolgokkal,csak kérdeztem. Nekem semmi kifogásom ellene, kis adópénzemből szívesen hozzájárulok ezekhez a dolgokhoz. Az esetleges Boxereket, vajon milyen tornyokkal rendelnénk? Egyfélét vagy többfélét? Bocs,de nem tudom, hogy a Boxerek milyen toronnyal vannak.