[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Volt róla videó, hogy a szakiknak kiakadt a Geiger-Müller a fronton néhány kilőtt gép mellett...
Videó nem volt róla csak álhír, de ilyenek ezek az álhírek, legendává változnak és kiszínesednek, a zavarodott fejűek később már videóra emlékeznek és szövik tovább a legendát.

Eleve nem akadna ki a műszer ma egy ilyen tanktól, mérne egy kis sugárzást, de csak a kamu mesékben akadna ki. Aztán azokat a tankokat beindítani se tudták volna nemhogy bevetni. Kamu orosz propaganda volt arról, hogy úgy fogynak a tankjaik hogy már a csernobili eszközökhöz kell nyúlniuk, de annyira volt igaz mint a kiakadó sugárzásmérők.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
T

Törölt tag 1526

Guest
Volt videó róla...

...csak lehet te később regisztráltál. Persze ha láttad volna is letagadod. :rolleyes:
Ugyanolyan kamu mint a le nem szállított thai tankok. A dezinformációs hadjárat hazugságai.

A csernobili tankok be se indultak volna és lett volna helyettük ezer másik felújítható tank ami nem szennyezett. Full mese az egész, semmi sem igaz belőle. Az orosz zugoldalak legendái, a zavarodott trollok tévképzetei, ennyi nem több.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ugyanolyan kamu mint a le nem szállított thai tankok. A dezinformációs hadjárat hazugságai.

A csernobili tankok be se indultak volna és lett volna helyettük ezer másik felújítható tank ami nem szennyezett. Full mese az egész, semmi sem igaz belőle. Az orosz zugoldalak legendái, a zavarodott trollok tévképzetei, ennyi nem több.

Elhagytad a szövegből, hogy "banda" legalább egy "zavarodott troll banda" legyen már, lécci-lécci. :D

És a hibásan leszállított technikára is ugyan ez igaz?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ugyanolyan kamu mint a le nem szállított thai tankok. A dezinformációs hadjárat hazugságai.
Hát sajnos nem volt alaptalan a hír. Jut eszembe a mi an-26-os gépeinket ők javították utoljára, aztán valamiért nagyon hamar lemondtunk az uki szerelőkről mi is...
A horvát migeket inkább hagyjuk, de pont azon agyaltam a minap, hogy a szarábokkal összehozott szállítógépből lett azóta valami? Emlékszem olyan lelkesen közvetítettél róla.
A csernobili tankok be se indultak volna és lett volna helyettük ezer másik felújítható tank ami nem szennyezett. Full mese az egész, semmi sem igaz belőle. Az orosz zugoldalak legendái, a zavarodott trollok tévképzetei, ennyi nem több.
Több ez annál. Túl sok sumákolás és ügyeskedés van már a számlájukon és korrupcióban világbajnokok, vagyis simán kinézem belőlük/belőletek. :rolleyes:
(Ha jól emlékszem ezek gyanúsan könnyen megszerzett, hátrahagyott tankok voltak. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán működtek-e, de pár ajdaros zseniből kinézem a dolgot.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Hát sajnos nem volt alaptalan a hír. Jut eszembe a mi an-26-os gépeinket ők javították utoljára, aztán valamiért nagyon hamar lemondtunk az uki szerelőkről mi is...
A horvát migeket inkább hagyjuk, de pont azon agyaltam a minap, hogy a szarábokkal összehozott szállítógépből lett azóta valami? Emlékszem olyan lelkesen közvetítettél róla.

Több ez annál. Túl sok sumákolás és ügyeskedés van már a számlájukon és korrupcióban világbajnokok, vagyis simán kinézem belőlük/belőletek. :rolleyes:
(Ha jól emlékszem ezek gyanúsan könnyen megszerzett, hátrahagyott tankok voltak. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán működtek-e, de pár ajdaros zseniből kinézem a dolgot.)
Mi sem veszünk semmit sem tőlük, gumin kívül miután használhatatlan minőséget szállítottak a szárazföldi technikához.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A feldarabolt minyók évekig ott rohadtak azon a mezőn a google szerint. Meg a járműek java egy rozsdahalomban ott van most is mellette!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Volt róla videó, én is láttam
Mit láttál? Hogy egy 30 éve elhagyott tank életre kel és harcba indul? Hogy kiakad tőle a Geiger-Müller számláló? Ezt a valóságban nem láthattad.

Azt láttad amit látni szerettél volna, miközben egy megrendezett kamuvideót néztél.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
591
2 511
93
"Nekem különösen ez az igen hatékony, helytakarékos, emeletes tárolási technika tetszett meg."
Vajon azokban az ERA kockákban benn van a robbanóanyag is?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Amit vettünk tőlük, azt hiszem infracsapda gyártósort azzal mi van? Beüzemelték vagy egyáltalán leszállították már?
Szerintem az valami rossz kamu lehetett, mert amúgy az ég világon semmi sincs róla sehol azon az 1 említésen kívül amit anno itt előástatok.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez
T

Törölt tag 1526

Guest
Amúgy azt imádom, hogy a horvát és iraki témában meg a hazai tapasztalatoknál az ukrán termékekkel Uli milyen kis csendes :cool:
A thai esetben álhírekkel jöttek elő amiket én helyre tettem. Ha más esetben is álhírekkel próbálkoznak azokat is helyre fogom tenni. Ne aggódj, nem leszek csendes ha álhíreket kell lelőni. Szeretem amikor az igazság felülkerekedik a hazugságokon.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A thai esetben álhírekkel jöttek elő amiket én helyre tettem. Ha más esetben is álhírekkel próbálkoznak azokat is helyre fogom tenni. Ne aggódj, nem leszek csendes ha álhíreket kell lelőni. Szeretem amikor az igazság felülkerekedik a hazugságokon.
Hmm de akkor legalább amit mondok annak valóságtartalmát nem kérdőjelezed meg ebben az esetben.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A thai esetben álhírekkel jöttek elő amiket én helyre tettem. Ha más esetben is álhírekkel próbálkoznak azokat is helyre fogom tenni. Ne aggódj, nem leszek csendes ha álhíreket kell lelőni. Szeretem amikor az igazság felülkerekedik a hazugságokon.

Én is szeretem, amikor helyre kell téged igazítani ("néha" előfordul, ugye ) ;)