Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
Megnéztem az utolsó sw-t, az elozo 3-4 résznél sokkal jobb, a foszereplok hullottak rendesen, rajottem, hogy bizony olyan negyedik, ötödikes lehettem, mikor az elso részt láttam, a rezeda szagú kis falum filmszíházában, így ideje is volt befejezni a sztorit, a végjátéknál jobb volt, de már nem akkora izgalom, mint régen.
Kellemes kis fantasy, kalandfilm.
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem az utolsó sw-t, az elozo 3-4 résznél sokkal jobb, a foszereplok hullottak rendesen, rajottem, hogy bizony olyan negyedik, ötödikes lehettem, mikor az elso részt láttam, a rezeda szagú kis falum filmszíházában, így ideje is volt befejezni a sztorit, a végjátéknál jobb volt, de már nem akkora izgalom, mint régen.
Kellemes kis fantasy, kalandfilm.
A 9. részre gondolsz?
Sokkal jobb...? Minél...? A legostobább filmek között van, amit valaha láttam.
  • Ellentmond a korábbi SW univerzum "törvényeivel" A hiperszökkenéses ökörség úgy, hogy TIE vadászok is ugrálnak. WUT?
  • Hullanak, mint e legyek? Kik? Hol? Csubakka is kb. 2 percig volt "halott".
  • Még a droid memóriáját elvesztését sem vállalták be. Senki nem hozott semmiféle áldozatot.
  • A két "főszereplőnek" mi is volt a konfliktusa...?
  • Hát az micsoda, hogy a két rendező egymásnak üzenget a vásznon? A lézerszablya eldobása vs elkapása a szellem által. A szellem hogyan is kapta el...?
  • Hogyan is volt, hogy csak spéci izével lehet eljutni arra a szutyok bolygóra, majd egy egész flotta odaér...?
  • Honnan is jött a flotta...? A 8. rész végén segélykérés és drámai tekintett, hogy nem jön senki.... Most meg egy vén elfeledett kujon kedvéért jönnek..? Oszt miért is?
  • A távoli jövő, de a Csillagrombolók nem tudják merre van a fel és le...? Ez valami vicc...? Egy 8 éves nem ennyire buta, de ez hollywood, belefér...
  • stb. stb.
Az egész új SW még az 1-3-hoz mérve is egységesen....
SZUTYOK.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
A 9. részre gondolsz?
Sokkal jobb...? Minél...? A legostobább filmek között van, amit valaha láttam.
  • Ellentmond a korábbi SW univerzum "törvényeivel" A hiperszökkenéses ökörség úgy, hogy TIE vadászok is ugrálnak. WUT?
  • Hullanak, mint e legyek? Kik? Hol? Csubakka is kb. 2 percig volt "halott".
  • Még a droid memóriáját elvesztését sem vállalták be. Senki nem hozott semmiféle áldozatot.
  • A két "főszereplőnek" mi is volt a konfliktusa...?
  • Hát az micsoda, hogy a két rendező egymásnak üzenget a vásznon? A lézerszablya eldobása vs elkapása a szellem által. A szellem hogyan is kapta el...?
  • Hogyan is volt, hogy csak spéci izével lehet eljutni arra a szutyok bolygóra, majd egy egész flotta odaér...?
  • Honnan is jött a flotta...? A 8. rész végén segélykérés és drámai tekintett, hogy nem jön senki.... Most meg egy vén elfeledett kujon kedvéért jönnek..? Oszt miért is?
  • A távoli jövő, de a Csillagrombolók nem tudják merre van a fel és le...? Ez valami vicc...? Egy 8 éves nem ennyire buta, de ez hollywood, belefér...
  • stb. stb.
Az egész új SW még az 1-3-hoz mérve is egységesen....
SZUTYOK.

A Zsivány Egyesen kívül az összes Disney SW film kuka.A Mandalorian jó de az ugye sorozat.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Megnéztem az utolsó sw-t, az elozo 3-4 résznél sokkal jobb, a foszereplok hullottak rendesen, rajottem, hogy bizony olyan negyedik, ötödikes lehettem, mikor az elso részt láttam, a rezeda szagú kis falum filmszíházában, így ideje is volt befejezni a sztorit, a végjátéknál jobb volt, de már nem akkora izgalom, mint régen.
Kellemes kis fantasy, kalandfilm.

Egyszer már írtam ide egy részletes kritikát a 9. részről. Nem ismétlem meg, csak röviden annyit, hogy a világtörténelem legrosszabb és legostobább filmje, a Star Wars franchise meggyalázása. Számomra a 7.-8-.9. nem a Star Wars canon része, csak egy baromi rosszul sikerült fan fiction trilógia..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Egyszer már írtam ide egy részletes kritikát a 9. részről. Nem ismétlem meg, csak röviden annyit, hogy a világtörténelem legrosszabb és legostobább filmje, a Star Wars franchise meggyalázása. Számomra a 7.-8-.9. nem a Star Wars canon része, csak egy baromi rosszul sikerült fan fiction trilógia..

Én a Solora mondom,hogy nem Star Wars.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
A 9. részre gondolsz?
Sokkal jobb...? Minél...? A legostobább filmek között van, amit valaha láttam.
  • Ellentmond a korábbi SW univerzum "törvényeivel" A hiperszökkenéses ökörség úgy, hogy TIE vadászok is ugrálnak. WUT?
  • Hullanak, mint e legyek? Kik? Hol? Csubakka is kb. 2 percig volt "halott".
  • Még a droid memóriáját elvesztését sem vállalták be. Senki nem hozott semmiféle áldozatot.
  • A két "főszereplőnek" mi is volt a konfliktusa...?
  • Hát az micsoda, hogy a két rendező egymásnak üzenget a vásznon? A lézerszablya eldobása vs elkapása a szellem által. A szellem hogyan is kapta el...?
  • Hogyan is volt, hogy csak spéci izével lehet eljutni arra a szutyok bolygóra, majd egy egész flotta odaér...?
  • Honnan is jött a flotta...? A 8. rész végén segélykérés és drámai tekintett, hogy nem jön senki.... Most meg egy vén elfeledett kujon kedvéért jönnek..? Oszt miért is?
  • A távoli jövő, de a Csillagrombolók nem tudják merre van a fel és le...? Ez valami vicc...? Egy 8 éves nem ennyire buta, de ez hollywood, belefér...
  • stb. stb.
Az egész új SW még az 1-3-hoz mérve is egységesen....
SZUTYOK.



Ez tetszett, jót mosolyogtam, koszi.
Majd este írok pár sort, telóról nem faxa.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
A 9. részre gondolsz?
Sokkal jobb...? Minél...? A legostobább filmek között van, amit valaha láttam.
  • Ellentmond a korábbi SW univerzum "törvényeivel" A hiperszökkenéses ökörség úgy, hogy TIE vadászok is ugrálnak. WUT?
  • Hullanak, mint e legyek? Kik? Hol? Csubakka is kb. 2 percig volt "halott".
  • Még a droid memóriáját elvesztését sem vállalták be. Senki nem hozott semmiféle áldozatot.
  • A két "főszereplőnek" mi is volt a konfliktusa...?
  • Hát az micsoda, hogy a két rendező egymásnak üzenget a vásznon? A lézerszablya eldobása vs elkapása a szellem által. A szellem hogyan is kapta el...?
  • Hogyan is volt, hogy csak spéci izével lehet eljutni arra a szutyok bolygóra, majd egy egész flotta odaér...?
  • Honnan is jött a flotta...? A 8. rész végén segélykérés és drámai tekintett, hogy nem jön senki.... Most meg egy vén elfeledett kujon kedvéért jönnek..? Oszt miért is?
  • A távoli jövő, de a Csillagrombolók nem tudják merre van a fel és le...? Ez valami vicc...? Egy 8 éves nem ennyire buta, de ez hollywood, belefér...
  • stb. stb.
Az egész új SW még az 1-3-hoz mérve is egységesen....
SZUTYOK.


A hiperszökkenésnél segítette Poe srácot az erő,a nyakkendő vadászok meg a fedélzeti számítógép segítségével követték.˙

Leia hercegnő elhunyt,Kaylo Ren elhunyt,s vele Ben Solo is.

Dehogy nem vesztette el a jó öreg C3PO a memóriáját,csak utána mégis vissza adták neki.

A 2 főszereplőn Ray-t,és Kaylo Rent érted?Elejétől fogva abban a dilemmában volt a Ren srác,mint a nagyapja Luke-Kal,át akarta állítani,és tanítani,de úgy,hogy nem ölimeg.Itt a Ren srác is átállítani,meg tanítani akarta,nem megölni,főleg miután derékba vágta a Snoke legfőbb vezér,legfőbb vezetői karrierjét,itt is mondta,hogy csatlakozzon a Ray lány hozzá,és ketten Palpatine fő lovagságát is kölcsönhatásba hozzák a Jedik fő fegyverével,hagy szokja a kis kancsó.

A rendezőket nem ismerem,használjanak fb-t,ne a filmet trollkodják szét,nehogy leitassam a kellékest,és véletlenül összekeverje a kellék fénykardokat az igazival,azt mehet a traumatológiára mindkettő....
A lézerszabját el tudja kapni az emberi szellem,ha nagyon képben van,be tud törni alblaok,tükröt,tud csoszogni,szuszogni,ajtót,ablakot csukogatni,zajongani,eltüntetni apróságokat,amik utána teljesen lehetetlen helyről kerülnek elő,stb,pl.Ebben az volt a gagyi,hogy a szellemnek nem mozog a szája beszéd közben,és nem vesz levegőt a beszédhez,mivel nincs fizikai testben,ezért nem beszéddel kommunikál,hanem gondolatokkal.

Itt egy sóhaj :D ,mérnök úr,a spéci izé külföldiül wayfinder-nek mondták,vagyis út(irány) kereső,úgy talált oda a lázadó flotta,hogy a Ray lány X-szárnyújának látták a transzponder jelét,és azt követték,azért kapcsolta be a csajszi pont,hogy lássa a lázadó flotta,merre is van az arra.

Nem a vén,elfeledett kujon kedvéért jött most a civil flotta,hanem mert hírül vitte a Lando srác,hogy Palpatine főlovagsága visszatért,és qrvára széjjeldurrantja azokat a bolygókat,amelyek lakói nem óhajtanak neki adót fizetni,vagy behódolni/akármi,mivel teljesen mindegy,hogy otthon ülve robbannak szét a bolygójukon,vagy a Szith flotta elleni harcban,az utóbbit választották,lásd Dugovics Tituszunkat,vagy ha az öszödi böszbe visszatérne,nem sokan haboznánk jelenlétünkkel is nemtetszésünket kifejezni a megfelelő köztereken.

A távoli jövőben/vagy múltban is volt rendesen korrupció,főleg ha mindenki a sötét oldalt szolgálja,így esett meg,hogy menet közben ellopták a pénzt a komolyabb navigációs rendszer beépítésétől,de még a navigátorok kiképzését is elprivatizálták,ezért még az sem játszott,hogy kiállnak walkie-talkie-kkel a csillagromboló szélére,és közvetlenül navigálják az a pár száz,város méretű ladikot,mert a walkie-talkie-ket meg simán a raktáros eladta,és egy Missie nevű prostira költötte az árát.
Így maradt a megörökített verzió,vagyis éppen ráhangolták volna már a vezérhajóra az összes többi hajó jelét,de addigra 2 dezertált rohamosztagos,és egy ismeretlen helyről odakerült BBA droid meg hackelte az egyik fedélzeti ágyút,és nem kevés kárörömmel az arcukon,rommá lőtte a hajóhidat,így ez a megoldás is kútba esett,vagyis a bolygó felszínére.

Ne szégyelj kérdezni...:rolleyes::D
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 614
113
Megnéztem az utolsó sw-t, az elozo 3-4 résznél sokkal jobb, a foszereplok hullottak rendesen, rajottem, hogy bizony olyan negyedik, ötödikes lehettem, mikor az elso részt láttam, a rezeda szagú kis falum filmszíházában, így ideje is volt befejezni a sztorit, a végjátéknál jobb volt, de már nem akkora izgalom, mint régen.
Kellemes kis fantasy, kalandfilm.
Elaludtál az elején és a végén ébredtél ? :D
Még ebben is több a rendezői munka mint abban a filmben:
Ez pedig kedvenc:
 
M

molnibalage

Guest
A hiperszökkenésnél segítette Poe srácot az erő,a nyakkendő vadászok meg a fedélzeti számítógép segítségével követték.˙
Mióta van TIE vadászon hiperhajtómű....? Mondom, a saját szabályaira szarik a sorozat...

Leia hercegnő elhunyt,Kaylo Ren elhunyt,s vele Ben Solo is.
Ezt most viccnek tetszik szánni, hogy egy embert kettőnek veszel és egy szereplőt ki kellett írni, mert a valóságban meghalt...?

Dehogy nem vesztette el a jó öreg C3PO a memóriáját,csak utána mégis vissza adták neki.
Tehát nem vesztette el. Semmiféle áldozatot nem hozott senki.

Nem a vén,elfeledett kujon kedvéért jött most a civil flotta,hanem mert hírül vitte a Lando srác,hogy Palpatine főlovagsága visszatért,és qrvára széjjeldurrantja azokat a bolygókat,amelyek lakói nem óhajtanak neki adót fizetni,vagy behódolni/akármi,mivel teljesen mindegy,hogy otthon ülve robbannak szét a bolygójukon,vagy a Szith flotta elleni harcban,az utóbbit választották,lásd Dugovics Tituszunkat,vagy ha az öszödi böszbe visszatérne,nem sokan haboznánk jelenlétünkkel is nemtetszésünket kifejezni a megfelelő köztereken.
A 7. részben is volt vicchalálcsillag, megint...
Akkor miért nem gyűlt a nép?
Miért is folyamatosan ez a szuperfegyverezés van...?
Ne szégyelj kérdezni...:rolleyes::D
:DSimán a problémát sem értetted meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 864
113
Bírom már az ilyen repcsiket meg helikoptereket elkapó baromságokat .


Itt van pl ez is :persze "film "meg minden csak sisak nem egyezik az f-35-nél meg a középen lévő botkormány :)
Meg azt harcot ami a valóságban több km zajlana egy iylen lény ellen .

De ide lehetne még sorolni az új king kong filmet filmet is ahol a helikoptereket egymás után fogdossa le az égről . Ott sem repülnének magasabbra :hadonaszos::hadonaszos:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 357
113
Michael Douglas egyik legjobb filmje ( szerintem): Összeomlás

movieposter.webp

A pillanatnyi (USA) helyzetben azt is mondhatnám, hogy aktuális.



Egy másik "legjobb" filmje holnap?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 357
113
Michael Douglas egyik legjobb filmje ( szerintem): Összeomlás

movieposter.webp

A pillanatnyi (USA) helyzetben azt is mondhatnám, hogy aktuális.



Egy másik "legjobb" filmje holnap?



Michael Douglas ( másik :D ) egyik legjobb filmje ( szerintem ) : Játsz/ma

Előzetes

A rendező ezeket "követte el" (nem teljes lista):
  • 2007 A Zodiákus 8.0/10 rendező (amerikai thriller, 158 perc, 2007)
  • 2002 Pánikszoba 8.3/10 rendező (amerikai akcióthriller, 105 perc, 2002)
  • 1999 Harcosok klubja 9.1/10 rendező (amerikai filmdráma, 139 perc, 1999)
  • 1997 Játsz/ma 9.0/10 rendező (amerikai thriller, 128 perc, 1997)
  • 1995 Hetedik 9.3/10 rendező (amerikai krimi, 122 perc, 1995)
  • 1992 A végső megoldás: Halál 8.3/10 rendező (amerikai akció-horror, 114 perc, 1992)













.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Schurrer