Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Zeal... ahogy véded ezt a törvényt, szánalmas
Nekem jól jött. Bocsmár', hogy ennek hangot adok.
Tényleg ne hari. Nem akartam megzavarni a kormányt fikázó szeánszotokat. Folytassátok csak! Tünci mikor lesz? :rolleyes:
elolvastad egyáltalán végig amit írtam?!!
Nem, csak a feléig, és aztán elfáradtam az olvasásban... Köszi, hogy nem vagy leereszkedő. o_O
Volt bármi köze a nehéz sorsodnak az úgynevezett rabszolga-törvényhez vagy annak mostani módosításához? Ez egy egyszerű eldöntendő kérdés. Igen vagy nem?
A túlórát is azonnal fizetik?
Az eü-ben úgy fizetik, ahogy kéred, de még van pár eldugott hely, ahol valamiért még csak lecsúsztatni engedik. Passz. Ne kérdezd miért.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ők olyat kamuznak, hogy 24 hónap után jönne a fizu érte, már ezt kamuzták két éve is. Fake.
Látom még nem dolgoztál ilyen cégnél soha, szóval itt és most te kamuzol. NEM a FIZETÉS jön 24 hónap után, az alapbért kifizetik minden hónapban. A túlórapénzt viszont csak a munkaidő-keret, a 24 hónap lezárása után fizetik ki (nálunk ez eddig fél év volt, 6 hónap után fizették a plusz órákat).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nekem jól jött. Bocsmár', hogy ennek hangot adok.
Nem, csak a feléig, és aztán elfáradtam az olvasásban... Köszi, hogy nem vagy leereszkedő. o_O
Volt bármi köze a nehéz sorsodnak az úgynevezett rabszolga-törvényhez vagy annak mostani módosításához? Ez egy egyszerű eldöntendő kérdés. Igen vagy nem?
Nem tudom te mit hívsz rabszolga-törvénynek, én a Munka Törvénykönyv 2012-es módosításáról beszélek, ezt már korábban is leírtam, ezért kérdeztem hogy egyáltalán elolvastad-e!? A mostani módosításhoz már nincs közöm mert közben (szerencsémre) nyugdíjas lettem, viszont a három fiamra és a családjukra sajnos vonatkozik a családbarát "rabszolgatörvény #1 és #2" is - neked kell tudni (meg sajnos nekik is) azok mit jelentenek.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nem tudom te mit hívsz rabszolga-törvénynek, én a Munka Törvénykönyv 2012-es módosításáról beszélek, ezt már korábban is leírtam, ezért kérdeztem hogy egyáltalán elolvastad-e!? A mostani módosításhoz már nincs közöm mert közben (szerencsémre) nyugdíjas lettem, viszont a három fiamra és a családjukra sajnos vonatkozik a családbarát "rabszolgatörvény #1 és #2" is - neked kell tudni (meg sajnos nekik is) azok mit jelentenek.
Miert lesz ez rosszabb a fiadnak és családjának?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem tudom te mit hívsz rabszolga-törvénynek, én a Munka Törvénykönyv 2012-es módosításáról beszélek
Ja, nem. A "rabszolgatörvény" csak 2019 jan.1-től lépett hatályba, a rabszolgatörvény 2.0 pedig a mostani módosítás. 2012-ben még senki sem ágált a több munka ellen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Miert lesz ez rosszabb a fiadnak és családjának?
Eddig is előfordult, hogy egyik volt kollégám hetekig csak aludni látta a kislányát, még aludt mikor melóba indult, és már aludt mikor hazaért. Aztán mikor egyszercsak ébren is találkoztak a kiscsaj nem ismerte meg és úgy megrémült tőle hogy sírógörcsöt kapott és csak injekcióval tudták lenyugtatni az ügyeleten (hétfőn a kolléga már nem is volt hajlandó átöltözni se munkaruhába, a zsebében hozta a felmondását). Nem szeretném ha ez a fiaméknál is előfordulna, mert már eddig is közel jártak hozzá. Mondjuk most a koronavírus legalább segített, hetente csak 2-3-szor kellett neki bemenni a céghez, a többi melót otthonról intézte, ez jót tett a családnak. De erről ugye nem a kormány és a MT tehet ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ja, nem. A "rabszolgatörvény" csak 2019 jan.1-től lépett hatályba, a rabszolgatörvény 2.0 pedig a mostani módosítás. 2012-ben még senki sem ágált a több munka ellen.
Ezek szerint 2012-ben csak az én cégem vezette be olyan fürgén az új szabályokat, de még egyszer mondom:
- "Ez semmiben se ellentétes a MT 2012-es módosításával." - se a szakszervezet jogásza, se külsős munkajogászok szerint.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ezek szerint 2012-ben csak az én cégem vezette be olyan fürgén az új szabályokat, de még egyszer mondom:
- "Ez semmiben se ellentétes a MT 2012-es módosításával." - se a szakszervezet jogásza, se külsős munkajogászok szerint.
2012 környékén nálunk egy úgynevezett kollektív szerződés vonatkozott mindenkire, még a nem szakszervezeti tagokra is, mert mindannyian aláírtuk. Ez számított és nem a munka törvénykönyvében leírt általános szabályok, mert ha ezzel átvertek, akkor magad vállaltad a terheket és nem volt mit tenni, de nálunk ebből soha semmi dráma nem volt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
2012 környékén nálunk egy úgynevezett kollektív szerződés vonatkozott mindenkire, még a nem szakszervezeti tagokra is, mert mindannyian aláírtuk. Ez számított és nem a munka törvénykönyvében leírt általános szabályok, mert ha ezzel átvertek, akkor magad vállaltad a terheket és nem volt mit tenni, de nálunk ebből soha semmi dráma nem volt.
Nem lehet, hogy nálatok a kollektív szerződés része csúszott félre a dolognak? Úgy is törvényes, de azért ahhoz kell egy bamba/korrupt szakszervezet is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
2012 környékén nálunk egy úgynevezett kollektív szerződés vonatkozott mindenkire, még a nem szakszervezeti tagokra is, mert mindannyian aláírtuk. Ez számított és nem a munka törvénykönyvében leírt általános szabályok, mert ha ezzel átvertek, akkor magad vállaltad a terheket és nem volt mit tenni, de nálunk ebből soha semmi dráma nem volt.
Remélem nem mindenben vagy ennyire naív! Csak hogy tudd: a MT az TÖRVÉNY, vagyis semmiféle szerződés nem mondhat ellent neki, mert akkor az a szerződés érvénytelen. Illetve egy irányban eltérhet: a munkavállalók számára kedvező irányban, vagyis TÖBBET fizethetnek pl. a kötelező minimumnál túlórapénznél, meg gyorsabban is kifizethetik (most majd pl. ha rendes a cég akkor nem két, hanem már másfél év után is kifizethetik ... rendes lesz a cég?!! Szóval ki mondja meg mi a kedvező a munkavállalóknak a piacgazdaságban, véletlenül nem az alkalmazó cég?!! Semmit se kötelező elfogadni meg aláírni, csak aztán fogadd szeretettel az A/4-est (leszámoló-sétáló papír).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Látom még nem dolgoztál ilyen cégnél soha, szóval itt és most te kamuzol. NEM a FIZETÉS jön 24 hónap után, az alapbért kifizetik minden hónapban. A túlórapénzt viszont csak a munkaidő-keret, a 24 hónap lezárása után fizetik ki (nálunk ez eddig fél év volt, 6 hónap után fizették a plusz órákat).
Vihar mondta a 24 hónapot ... Csak jelzem.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Eddig is előfordult, hogy egyik volt kollégám hetekig csak aludni látta a kislányát, még aludt mikor melóba indult, és már aludt mikor hazaért. Aztán mikor egyszercsak ébren is találkoztak a kiscsaj nem ismerte meg és úgy megrémült tőle hogy sírógörcsöt kapott és csak injekcióval tudták lenyugtatni az ügyeleten (hétfőn a kolléga már nem is volt hajlandó átöltözni se munkaruhába, a zsebében hozta a felmondását). Nem szeretném ha ez a fiaméknál is előfordulna, mert már eddig is közel jártak hozzá. Mondjuk most a koronavírus legalább segített, hetente csak 2-3-szor kellett neki bemenni a céghez, a többi melót otthonról intézte, ez jót tett a családnak. De erről ugye nem a kormány és a MT tehet ...
Itt kezdődik a történet: elvállalod, vagy sem. Nem rád van kényszerítve. Ez nem 2002-2010, hogy nem találsz munkát ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Itt kezdődik a történet: elvállalod, vagy sem. Nem rád van kényszerítve. Ez nem 2002-2010, hogy nem találsz munkát ...
Hát a kolléga anno egy komor bika arckifejezésével jött be hétfőn, nem vállalta, úgy mondott fel hogy azt se tudta hol talál munkát (ez olyan 2013-14 táján volt). Csak az a probléma, hogy valószínűleg a szakmát is elhagyta, mert a mi szakmánkban és spec végzettségeinkkel nincs minden sarkon munkahely, össz 2 cég van a hazában ahol ezekkel a jogosításokkal dolgozni lehet. A másik meg a MALÉV csődje óta folyamatosan mélyrepülésben van, rengeteg embert küldtek el onnan is ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Mondj fel, keress nyugisabb munkát. Hogy ott kevesebbet fizetnek? Ki gondolta volna ? :)
Ha ez nekem szólt, akkor hogy világos legyen: nekem már nem kell felmondani mert megtettem, sikeresen megértem a nyugdíjat. Mondjuk Marci kollégának nem sikerült, ő három héttel előtte egyik reggel nem ébredt fel. Pedig már majd egy éve ünnepélyesen vágta a centit minden reggel (kettőt vett és ragasztott össze, így 300 naptól indította a visszaszámlálást szegény).
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nekem jól jött. Bocsmár', hogy ennek hangot adok.
Tényleg ne hari. Nem akartam megzavarni a kormányt fikázó szeánszotokat. Folytassátok csak! Tünci mikor lesz? :rolleyes:
...

Nekem az nem tetszett, hogy kétségbevontad azt, hogy valakinek ezek a munka törvénykönyvét érintő változatások hátrányosak lehettek.

Amikor az illető (emel) leírta, mi volt neki a rossz, akkor először kétségbevontad, hogy nem mond igazat, utána meg amikor már nem tudtad kétségbevonni, akkor kétségbevontad azt, hogy ez a munka törvénykönyvét érintő változtatások miatt lett volna...

... nem szeretem azokat az embereket, akik 100%-ig védik az épp regnáló hatalmat...

volt valaki, aki azt akarta korábban bemesélni, hogy nem baj, hogy aláírtuk az EU-s hitelfelvételt, mivel nem mi kapunk belőle pénzt, nem nekünk kell törleszteni. Vagyis, azt kellene elhinnünk, hogy ugyan aláírtunk egy hitelt, de nem kell törleszteni...

mi a két dologban a közös...

a 100%-os hit a hatalomban. Hogy amit a hatalom tesz, az mindig jó. Ellenvéleménynek joga nincs. És ez az, ami nekem ellenszenves, ezért szólaltam meg.

A másik dolog amiben tévedsz: hogy ellenzéki lennék. Nem vagyok ellenzéki. De nem jellemezném magam 100%-os kormányhívőnek sem. Kb. 70%-ban hiszek a jelenlegi hatalomnak, de hadd legyen már jogunk a maradék 30%-ban kételkedni.

Ami a tüntetést ("tüncikézést" illeti, gunyoros stílusban, ahogyan a hatalmat kiszolgálók szoktak beszélni fölényesen a hatalmat ellenzőkkel szemben, mert erőt éreznek magukban): tüntetni mindenkinek joga van.

Még egy dolog, amiben - látatlanul ítélkezve - tévedsz: nem szoktam tüncikézni. (Konkrétan életemben nem voltam még tüntetésen.)

Az ilyen stílusú, gunyoros, fölényes, hatalmat kiszolgáló stílust nevezem én polgári gőgnek.

És jobban undorodom ettől, mint a baloldaltól.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Ahhoz, hogy mit vállalunk el, az sima agyműködés. Ha valakire valamit rákényszerítenek úgy, hogy alapból látszódik, se neki, se a családjának nem jó, akkor tovább kell állni, ha eldurvulNA a viszony amiatt, hogy NEM.
Ha nincs más, örülsz, hogy ez is van, akkor goto tetszett volna mást tanulni anno nevű blabla.
MINDIG kényelmesEBB azt mondani, hogy jajj mi lett belőle, így a gyerek, úgy a gyerek, pedig semmi más nem volt, csak nagyobb mani az arcunk előtt.
Nekem ilyenekkel ne gyertek, nagyon nagy hülyének kell lenni ahhoz, hogy valaki bármi ilyenbe belemenjen. Mindig egy a lényeg: bármikor tudjál jól aludni úgy, hogy még a gerinc sem deformálódik. És nincs olyan, hogy kell! Aki erre hivatkozik, az nem beszámítható a kérdésben.

"a dolgozók feje felett, a szakszervezeteket teljesen kihagyva tudnák alkalmazni a kétéves munkaidőkeretet, 12 órás munkanapokkal és havi egy pihenőnappal, túlórapénz nincs, és ha valaki időkeret lejárta előtt felmondana, kifizettetik vele a “negatív órákat”.

TUDNÁK!

Meg tudnám dugni Megan Foxot, de a koronavírus és a zavargások miatt nem utazom az USAba. Hát így járt.

Ha egy cég G, akkor nem a tv. a hibás. Pont. Olyan helyen dolgozzon a Szél Bernadett vagy a Szabó Tímea miután kibukik a paradicsomból legközelebb!

A munkaidőkeret egyfajta szerződés. Vállalod? Igen vagy nem? Ha nem, akkor ez van. Max. továbbállsz, ha elmérgesedett a viszony emiatt oda, ahol ez nincs vagy nem ebben a formában. Ha igen, akkor így jártál. Nem ám siránkozni!
Két éve azt sugallták, hogy konkrétan nem kapsz majd fizut HA ... Komolyan gondolták. Vihar még mindig a legirreálisabb állapottal jön, pedig nem erről szól a történet, mert akkor mindenki szopna, de nem szop.
Én már átestem azon, hogy visszautasítottam melót, hiába volt nagy mani, tényleg nagy, csak mert fontosabb volt a család. Nem bántam meg. Ez mindig így működik. Ez nem a fa..om Gyurcsány-Bajnai ERA, hogy mindenki foggal-körömmel védi a melóját, mert a nyomor és a kilátástalanság, szar adók miatt, nincs más és mi lesz, jaj, jaj, örüljünk annak ami van c. rémmesék.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nekem az nem tetszett, hogy kétségbevontad azt, hogy valakinek ezek a munka törvénykönyvét érintő változatások hátrányosak lehettek.
Nem ez történt. Azt mondtam, már 18-ban is, hogy nem kell hisztizni a rabszolga-törvény miatt, mert sokaknak hasznos. Nem vonom kétségbe, hogy van akinek hátrányos lehet, de ők lehetnek kevesebben.
Nekem az nem tetszett, hogy kétségbevontad azt, hogy valakinek ezek a munka törvénykönyvét érintő változatások hátrányosak lehettek.

Amikor az illető (emel) leírta, mi volt neki a rossz, akkor először kétségbevontad, hogy nem mond igazat, utána meg amikor már nem tudtad kétségbevonni, akkor kétségbevontad azt, hogy ez a munka törvénykönyvét érintő változtatások miatt lett volna...

... nem szeretem azokat az embereket, akik 100%-ig védik az épp regnáló hatalmat...
Emellel már vagy harmadszorra futunk neki a történetnek, de az ő sorsának semmim köze a két rabszolga-törvényhez. Már évek óta nyugdíjas. A horror foglalkoztatásnak sincs köze ezekhez a törvényekhez. Ha a szakszervezet elad, akkor nem a kormányt kell szidni.
volt valaki, aki azt akarta korábban bemesélni, hogy nem baj, hogy aláírtuk az EU-s hitelfelvételt, mivel nem mi kapunk belőle pénzt, nem nekünk kell törleszteni. Vagyis, azt kellene elhinnünk, hogy ugyan aláírtunk egy hitelt, de nem kell törleszteni...

mi a két dologban a közös...
Miért kötöd össze azt a beszélgetést teljesen más hülyeségekkel. Ügyes taktika, csak nagyon átlátszó. Inkább hanyagold az ilyen dolgok összemosását.
a 100%-os hit a hatalomban. Hogy amit a hatalom tesz, az mindig jó. Ellenvéleménynek joga nincs. És ez az, ami nekem ellenszenves, ezért szólaltam meg.
Pedig mondtam, hogy a wuhani vírushelyzet alatt ne használják a batman-jelet, de nem hallgattak rám. Mindegy, azért köszi, hogy jöttél megmenteni a világot.
Ami a tüntetést ("tüncikézést" illeti, gunyoros stílusban, ahogyan a hatalmat kiszolgálók szoktak beszélni fölényesen a hatalmat ellenzőkkel szemben, mert erőt éreznek magukban): tüntetni mindenkinek joga van.
Ne legyél már hülye! Pár ügynök politikus véletlenül éppen most akarja összeugrasztani az embereket a kormánnyal... Basszus, úgy ugrasz erre a gumicsontra, mintha nem tudnád, hogy más van a dolog mögött. Épp elég kamu jogvédőt hallani mostanság. Ne kezd el te is! Úgy teszel mintha képben lennél a politikai összefüggésekkel, de ezt nem látod? Nem hiszem.
Az ilyen stílusú, gunyoros, fölényes, hatalmat kiszolgáló stílust nevezem én polgári gőgnek.

És jobban undorodom ettől, mint a baloldaltól.
Akkor lehet sétálni és keress másik lábtörlőt magadnak. Rühellem az ilyen kamu felháborodásokat.
Ez a hozzáállás pont jó lesz a tüntetésen... :oops:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ne legyél már hülye! Pár ügynök politikus véletlenül éppen most akarja összeugrasztani az embereket a kormánnyal... Basszus, úgy ugrasz erre a gumicsontra, mintha nem tudnád, hogy más van a dolog mögött. Épp elég kamu jogvédőt hallani mostanság. Ne kezd el te is! Úgy teszel mintha képben lennél a politikai összefüggésekkel, de ezt nem látod? Nem hiszem.

Eddig még én is elhittem ezt a magyarázatot, viszont most már mindkét oldal kezd félelmetes lenni. Az is, amelyik a fenti általad idézett érveket hangoztatja.
 
Status
Not open for further replies.