[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azóta láttam videón élelmiszerboltot, tele élelmiszerrel. Azt nem mondom, hogy általános, de valahogy nem a rúd szalámikat, meg a konzerveket tolják ki a videók 99%-ám.

Értem én a felvetésed, de, Te most komolyan azt feltételezed, hogy ezek napi 18 órában azon elméletiközgazdászkodnak, hogy összeomlik a ollár, ha igen, milyen várható árfolyamok lesznek a feketepiacon? :D

Hogy a média mit közvetít egy dolog, de mi a média, a telefonnal videózó is már média?

Nem, nem ezen "elméletiközgazdászkodnak", hanem azon, hogy nincs pénzük, járvány van és nincs munka

Ja és igen, a telefonnal videózó is média

Maga a média szó többes számban van (az egyes száma a médium), és ezért minden médiát magában foglal
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 820
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
aGdDpY7_700bwp.webp
Most jobb lett volna, ha a könyvesboltokat is felgyújtották volna?

Te mire cserélnél el szívesebben pár kiló kenyeret: könyvre vagy cipőre?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 820
113
Az ember kihagy egy fél napot, ti meg felosztjátok az USA-t a fórumban :D

Az éjszaka képe számomra a Corvette-ből kilógó TV.Nyilván ő is a társadalom peremén van és ennek okán gyűjtötte be a TV-t, de legalább őt elfogták.

Trump egyébként ritka hülye.Amikor még nem volt elnök, akkor annyi f*szságot hordott össze a Twitteren, hogy most bármit szól, azt azonnal a nyakába zúdítják és a helyzet az, hogy ebben igaza van azoknak akik támadják.Neki tényleg jobb lenne, ha inkább becsuknák a Twittert és nem osztaná ott az észt.Ő maga adja a muníciót sok esetben az őt bírálóknak.

Amúgy felpofoznám az összes celebet amelyik buzdítja is ezeket a szutykokat, mert nekik is rohadt nagy felelősségük van ám!

Nem sok van a választásokig, de mindent a nyakába kapott, amit csak lehetett.Persze innen szép nyerni.De akár nyer, akár veszít, az USA-nak sürgős változtatásokra van szüksége.Most még lehet mit csinálni, mert fehér többség van, de ne várják meg ameddig ez megváltozik.

1968-ban Nixon földcsuszamlásszerű győzelmet aratott, mert a nép megijedt a felforgatóktól. Franciaországban is tarolt a jobboldal Vörös Daniék performanszai után. Persze akkor még más volt mindkét ország demográfiai összetétele.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Most jobb lett volna, ha a könyvesboltokat is felgyújtották volna?

Te mire cserélnél el szívesebben pár kiló kenyeret: könyvre vagy cipőre?
Nem hozzámszólt a kérdés, de szívesen áttudnék adni egy legalább százas listát pár kiló szalonnáért. :D

Alapvetően értem a felvetésedet, és valóban hülyén néz ki. De azt azért érted, hogy ott se mindenki fog éhezni, lesz aki megvegye tőlük féláron a cuccost?
Persze, nem is mondom, hogy nincs így, mármint, hogy ne lenne piaca, de két dologgal nem értek egyet baglyunkkal, egyik, hogy szerintem nem nevezhető éhséglázadásnak, másrészt szerintem (nyilván nem végeztem felmérést, csak amolyan megérzés) legnagyobb része a fosztogatóknak nem a járvány miatt munkanélkülivé váló tömegek.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 770
7 004
113

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Speciel egy hatvankilós rendőr is meg tudta volna fojtani nyakbatérdeléssel azt az izmos fekát. Az ember nem rovar, nincs külső váza, az artériák és légcsövek elérhetőek.
Csak egyszer néztem meg a felvételt, de úgy emlékszem, hogy a tarkóján térdelt, nem a torkán. Nem nyomhatta el a carotist sem.
Ahhoz, hogy ilyen nyugodtan kimúljon, mind a két oldalt nyomás alá kell helyezni a carotisokat. Még csak a feje sem volt elfordítva csak félig. A légutak sem voltak komprimálva. Nekem anatómiailag nem áll össze a fulladás. Ehhez még kellett valami más is. Súlyos alkoholmérgezés, esetleg valamilyen ópiát a szervezetében. Úgy már elég lehet, ha félig ráülnek a hátára.
Már megint a polgári gőg :) Hé te "nagydarab izmos feka csávó" (idéztem csak), nem tudod te, hogy ha rád térdel egy átlagos (polgári) zsaru, akkor abba még nem szokás belehalni? Hát mit képzelsz te, hogy belehalsz!? :rolleyes: Különben is gyanús volt az alak, nagyon gyanús... a rendőr meg hát észrevehette volna, de hát nem hibáztatható azért... nem kerek ez a történet! Soros!!!

na kb. ilyen az érvelésed - és tök véletlen, de ismét a hatalmat véded
Sok emberbe térdelnek így, de nem szoktak meghalni. Nem védtem az idiótákat, csak pár, egyébként szinte lényegtelen részlet után érdeklődtem. Nehogy már rákérdezzek részletekre, mert akkor én vagyok a gőgös náci... Nincs jobb dolgod ma, mint engem szívatni? :oops:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem hozzámszólt a kérdés, de szívesen áttudnék adni egy legalább százas listát pár kiló szalonnáért. :D

Persze, nem is mondom, hogy nincs így, mármint, hogy ne lenne piaca, de két dologgal nem értek egyet baglyunkkal, egyik, hogy szerintem nem nevezhető éhséglázadásnak, másrészt szerintem (nyilván nem végeztem felmérést, csak amolyan megérzés) legnagyobb része a fosztogatóknak nem a járvány miatt munkanélkülivé váló tömegek.

Haha, de a kérdés úgy szólt, hogy te miért adnál szalonnát? :) Cipőért vagy könyvért? Mit szeretnél kapni érte cserébe?

"legnagyobb része a fosztogatóknak nem a járvány miatt munkanélkülivé váló tömegek"

ebben úgy van igazad, hogy nagyrészt ezek már a járvány előtt is munkanélküliek voltak...

mellesleg ha a pszichológiáját nézed a dolognak, annak aki sohasem tudott megvenni márkás dolgokat, iphone-t, nagyképernyős tv-t, az ezektől jön izgalomba, hogy most olyanja is lehet, amely eddig csak a gazdagabb rétegeknek jutott... ezért is lop tv-t, telefont, márkás cipőt...

aztán persze, majd eladja, ha éhezik... vagy elcseréli fegyverre, drogra... ki tudja
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Nem hozzámszólt a kérdés, de szívesen áttudnék adni egy legalább százas listát pár kiló szalonnáért. :D


Persze, nem is mondom, hogy nincs így, mármint, hogy ne lenne piaca, de két dologgal nem értek egyet baglyunkkal, egyik, hogy szerintem nem nevezhető éhséglázadásnak, másrészt szerintem (nyilván nem végeztem felmérést, csak amolyan megérzés) legnagyobb része a fosztogatóknak nem a járvány miatt munkanélkülivé váló tömegek.

Ezzel én is egyetértek, a fosztogató és vandálkodó tömeg nagy része nem most került ebbe a helyzetbe, de most végre találtak egy konkrét eseményt, amire ráfoghatják, hogy miért élik ki magukat így. És mellékesen összelopnak maguknak pár havi jövedelemre elég cuccot. Aztán majd meglátják mi lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
W

Wilson

Guest
Hm, azért érdekes ez a család ügyvédje által felkért független kórboncnok, aki már több fekete "mártír" esetét szakértette meg. Rajta kívül csak nemfüggetlen, rasszista kórboncnokok vannak az USA-ban?

Ezek nem himi humi kórboncnokok,szerinted kockára tennék a szakmai hitelességeuket,azzal,hogy nem az igazi okokat hozzák nyilvánosságra.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezzel én is egyetértek, a fosztogató és vandálkodó tömeg nagy része nem most került ebbe a helyzetbe, de most végre találtak egy konkrét eseményt, amire ráfoghatják, hogy miért élik ki magukat így. És mellékesen összelopnak maguknak pár havi jövedelemre elég cuccot. Aztán majd meglátják mi lesz.

Igen, mivel azt azért ezek az emberek is felfogják, hogy nagyon bizonytalan időszak előtt állunk ezért bármi, amit most szerezni tudnak, még jól jöhet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Oké. Akkor ezt mivel magyarázod?

Mennyi kaját lehetne egy AMGért kapni? :D

Elkeseredés, düh...

bár sok kaját lehetne kapni egy autóért, de az jobban beazonosítható, nyomonkövethető, hogy ki lopta el... 2-3 pár cipőt elseftelni a feketepiacion kevésbé veszélyes, mint autókat lopni

nem véletlenül nem rabolnak bankot sem... ahhoz embert kellene ölni, meg őket is lelőhetnék
és ez azt mutatja, hogy nem maffiózók ezek, mert ha azok lennének, akkor nagyban játszanának...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ráadásul egy drága kocsit csak olyannak adhatnák el, aki gazdag, van sok pénze... olyan meg az ő ismerősi körükben nincs, ki kellene lépniük hozzá a saját társadalmi körükből, hogy vevőt találjanak
2-3 pár cipőt meg bárkinek el lehet adni, nem kell hozzá a "gazdagokhoz" menni, ami kockázatos
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Haha, de a kérdés úgy szólt, hogy te miért adnál szalonnát? :) Cipőért vagy könyvért? Mit szeretnél kapni érte cserébe?

"legnagyobb része a fosztogatóknak nem a járvány miatt munkanélkülivé váló tömegek"

ebben úgy van igazad, hogy nagyrészt ezek már a járvány előtt is munkanélküliek voltak...

mellesleg ha a pszichológiáját nézed a dolognak, annak aki sohasem tudott megvenni márkás dolgokat, iphone-t, nagyképernyős tv-t, az ezektől jön izgalomba, hogy most olyanja is lehet, amely eddig csak a gazdagabb rétegeknek jutott... ezért is lop tv-t, telefont, márkás cipőt...

aztán persze, majd eladja, ha éhezik... vagy elcseréli fegyverre, drogra... ki tudja

Bocsánat, az lemaradt, hogy könyvért. :D

Én sem tudtam soha megvenni (na jó, soha nem is volt prioritás elektronikai eszközökre költeni), meg nyilván sokan mások sem, mégsem megyek féltéglával betörni egy bolt kirakatát sem. Mondjuk érdekes, hogy nem futja cipőre, meg telefonra -na nem mint ha közben nem azzal videóznák az eseményeket és nem lepukkant roncs autókkal, vagy ne adj isten gyalog mennek sokszor fosztogatni.

Elkeseredés, düh...
Mindenre van valami "mentő" magyarázatod? :)
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Oké. Akkor ezt mivel magyarázod?

Mennyi kaját lehetne egy AMGért kapni? :D

Valami ilyesmi lehet:
Vigyük, vigyük... De hol a kulcs? És az autót mégse lehet bedobni a hátsó ülésre és elhajtani vele, meg van benne egy csomó azonosítható dolog, a lopásgátlókról nem is szólva. Ájj, ez sokkal macerásabb, mint eltenni egy laptopot, menjünk át inkább az apple store-ba. És ha már ellopni nem lehet, gyújtsuk fel, mert az milyen cool, és ezzel is megmutatjuk, hogy nem viccelünk!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ráadásul egy drága kocsit csak olyannak adhatnák el, aki gazdag, van sok pénze... olyan meg az ő ismerősi körükben nincs, ki kellene lépniük hozzá a saját társadalmi körükből
Dehogynem, eddig is volt autólopás, értékesítés, szétszedik alkatrésznek, kiviszik valami dél-amerikai államba ... van annak piaca :D
 
W

Wilson

Guest
"családja által megrendelt kórboncnoki jelentés" - aha, biztos nagyon független.
Egyébként nem kell bedrogozva bűnözni, és akkor nem térdel rád a rendőr. Ilyen egyszerű.

De hiszen a toxikológiai jelentés még csak hetek múlva lesz meg,honnan tudod,hogy a szerencsétlen drogok hatása alatt állt.Akik a független boncolást végezték elég nagy nevek a szakmában, nem fogják a szakmai hitelességüket veszélyeztetni azzal,hogy nem mondanak igazat a halál okát illetően.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mindenre van valami "mentő" magyarázatod? :)

Nincs. Nem mentegetem őket, csak próbálom megérteni mit miért tesznek. És erre kérlek titeket is.

Úgy látom, hogy a középosztálybeliek, "polgárok" számára sokaknak érthetetlen a szegényebb sorsú embertársaik világa. Egy polgár szeret abban hinni, hogy ő jobb, különlegesebb, ő "nem olyan".

Én próbálom megérteni ezeket az embereket, de nem mentem fel őket a tetteik alól. Lehet, hogy ez a megértés részemről azért is van, mert munkás-paraszt származású vagyok... amolyan 1.5 generációs értelmiségi. Még nem kerültem túl messzire a néptől ahhoz, hogy ne értsem többé őket...