[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Egyszeru akik usaba a tuzet szitjak ugyanazon erdekcsoport emberei mimt akik nallunk szinpatiatuntetest tartanak... /a tunti szervezoi sem hulyek tudjak hogy semmit sem ernek el es tok ertelmetlenul csinaljak es 1000x fontosább dolgok is voltak ithon amiert tuntetni lehetne.../ de nem erdekli oket mert a gazdajaiknak az a fontoa hogy reklamot kapjon az ugy vilagszerte. Ezzel rombolva amerika statusat. /persze nem lessz orokos ez a rombolas legalabbis ok igy szamolnak csak a gebaszba egy ujjabb kissebb gebasz bekeveresevel a kis es nagyhalak kiszorhatoak a capak egyeduralkodova valnnak./ hogy kik ezek a capak aki gigyel makd fel egy ev mulva es emlekszik erre olyan kb 2 evig. Az ra fog jonni konmyeden kik jottek ki ebnol myertesen./nem nem a sargak vagy az europaiak.../ a zome usa allampolgar....
A tüntetést itt élő külföldiek szervezik az fb-n, de a hazai szélsőbal hülye lenne nem kihasználni a lehetőséget egy kis szereplésre, rasszista rezsimezésre. Nem hiszem, hogy ennél többet ki tudnak hozni belőle, én is úgy gondolom, mint @SilvioD, hagyni kell őket.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Forrás: https://index.hu/kulfold/2020/06/02/usa_george_floyd_nancy_pelosi_rendorseg_rasszista_profilirozas/

"Pelosi szerint univerzális probléma az amerikai rendőrségnél a rasszista alapú profilírozás, amit meg kell szüntetni. Az etnikai profilalkotás során a rendőrök egyes etnikai csoportok bűnelkövetési hajlamát általánosítják, és ez alapján alkalmaznak szigorúbb intézkedéseket. Pelosi szerint ennek megszüntetésére rövid időn belül megoldást találnak, hogy a rendőrök valóban az amerikai népet szolgálják. "

Tegyük fel, hogy én egy rendőr vagyok Bivalybasznád City-ben, valahol az USA-ban.Én, mint rendőr pontosan tisztában vagyok a saját körzetemben a bűnelkövetések etnikai összetételével akkor is, ha azt nem rögzítem egy adatbázisban, statisztikában.Azaz ha 70%-ban feketék az elkövetők, a maradékban fehérek, ázsiaiak, latínók, akkor a feketéket még ugyanúgy gyanúsabbnak fogom találni és statisztikailag be is fog igazolódni a gyanúm.


Rosszul gondolom, hogy Pelosi érvelése téves?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Forrás: https://index.hu/kulfold/2020/06/02/usa_george_floyd_nancy_pelosi_rendorseg_rasszista_profilirozas/

"Pelosi szerint univerzális probléma az amerikai rendőrségnél a rasszista alapú profilírozás, amit meg kell szüntetni. Az etnikai profilalkotás során a rendőrök egyes etnikai csoportok bűnelkövetési hajlamát általánosítják, és ez alapján alkalmaznak szigorúbb intézkedéseket. Pelosi szerint ennek megszüntetésére rövid időn belül megoldást találnak, hogy a rendőrök valóban az amerikai népet szolgálják. "

Tegyük fel, hogy én egy rendőr vagyok Bivalybasznád City-ben, valahol az USA-ban.Én, mint rendőr pontosan tisztában vagyok a saját körzetemben a bűnelkövetések etnikai összetételével akkor is, ha azt nem rögzítem egy adatbázisban, statisztikában.Azaz ha 70%-ban feketék az elkövetők, a maradékban fehérek, ázsiaiak, latínók, akkor a feketéket még ugyanúgy gyanúsabbnak fogom találni és statisztikailag be is fog igazolódni a gyanúm.


Rosszul gondolom, hogy Pelosi érvelése téves?

Pelosi asszonyság maga az univerzális probléma. Jobban mondva az a szellemiség, amit megszemélyesít.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

Shektor11

Guest
Forrás: https://index.hu/kulfold/2020/06/02/usa_george_floyd_nancy_pelosi_rendorseg_rasszista_profilirozas/

"Pelosi szerint univerzális probléma az amerikai rendőrségnél a rasszista alapú profilírozás, amit meg kell szüntetni. Az etnikai profilalkotás során a rendőrök egyes etnikai csoportok bűnelkövetési hajlamát általánosítják, és ez alapján alkalmaznak szigorúbb intézkedéseket. Pelosi szerint ennek megszüntetésére rövid időn belül megoldást találnak, hogy a rendőrök valóban az amerikai népet szolgálják. "

Tegyük fel, hogy én egy rendőr vagyok Bivalybasznád City-ben, valahol az USA-ban.Én, mint rendőr pontosan tisztában vagyok a saját körzetemben a bűnelkövetések etnikai összetételével akkor is, ha azt nem rögzítem egy adatbázisban, statisztikában.Azaz ha 70%-ban feketék az elkövetők, a maradékban fehérek, ázsiaiak, latínók, akkor a feketéket még ugyanúgy gyanúsabbnak fogom találni és statisztikailag be is fog igazolódni a gyanúm.


Rosszul gondolom, hogy Pelosi érvelése téves?

Szerintem teljesen jól gondolod, azt feltételezni, hogy a fehérek/feketék/latinók/ázsiaiak ugyanolyan bűnelkövetési hajlammal rendelkeznek, egyszerűen baromság, mert ellentmond a valóságnak. Ezzel elveszik az objektív kutatás lehetőségét. Nem tudom, kik vannak főleg börtönökben az USA-ban, de gyanítom, hogy főleg feketék, ugyanúgy mint itthon is a cigányok száma dominál a börtönökben.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Végigolvastam az utóbbi 11 oldalt.
1, Tanulságos, hogy mennyire a világnézete, tudatállapota, előítélete és/vagy tapasztalata szerint látja minden hozzászóló ugyanazokat a képsorokat és híreket teljesen máshogy.
2, Próbáltam magamban véleményt megfogalmazni, de rájöttem, hogy soha nem ismerhetem meg teljes spektrumában ezt az eseménysort, így esélyesen téves lesz a következtetésem.
3, Persze egyszerűbb lenne a dolgom, ha egyszerűsítenék, skatulyáznék ( mint jó pár fórumtárs), de akkor lásd megint az előző következtetés.
4, Bármilyen vehemensen is hangoztatnám és védeném a (valamennyire kialakított) véleményemet, az az eseményekre innen nem lesz befolyással.
5, Így - fekete-fehér (hi-hi) látásmódot igyekezvést kerülve, remélhetőleg szemellenző nélkül - különösen érdekes várni az eseményfolyamot, a folytatást.

Amit tippelni mernék - na hiszen, nagy bátorság - hogy eddig minden ilyen zavargás kimerült az USA történelmében ("...Előbb-utóbb megunják, hazamennek..." elnézést az idézett személyért...).
Persze van az a zavargásnagyság ami khm. minőségből átcsap mennyiségbe, de az attól tartok, fájni fog a világ konszolidáltabb részeinek is.
Hogy a történések lecsillapodtával milyen hatással lesz az USA jövőjében, annak társadalmára, hogy milyen folyamatokat indít el, (szabadságjogok, rendfenntartás, az igazságszolgáltatás működése, fegyvertartás, alkalmazás, precedensnek) az még egy érdekes kérdés.
A következmények tényleg érdekesek lehetnek. Főleg elnökválasztasi évben. Sztem a Demokraták fognak szivni Biden a közép felé nyitás miatt lett jelölt. A régi bölcsesség szerint indít a Demokrata Párt, hogy középről lehet nyerni. De forradalmi helyzetben??
Trump nem tud közepén lenni, de neki nem is kell. Ő hozza a törzsszavazókat, plusz sok apolitikus fehér melóst is megszólit. Ez lehet gyári munkás, de farmer is nem csak férfiak, nők is. Bár legutóbb női ellenfele volt és a nőellenessége volt a kampány központi része, de hozta a fehér női szavazok több mint 50 %-át egy nő ellen. Most itt jobbak az esélyei, főleg, hogy Biden is egy pinabubus.

De nem is ez a fő kérdés, hanem hogy az Antifa állít-e önálló jelöltet? Trump érdeke, hogy állítson, mert Bident gyengíti. És sztem ebben a helyzetben fog. Fog és egy második Trump ciklus alatt erősödni fog, de a Demokraták rovására. Mint az európai szocik, a Demokraták is elindulnak a lejtőn. Ez nem egy tuti, de sanszos forgatókönyv.

Annyi negatív hatása van, hogy Trump azért nem egy nagy spíler... De ő nekünk a legkisebb rossz. Kivancsi leszek a júliusi kutatásokra, de sztem Trump javít az esélyein, pedig a korona jól betett neki.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Forrás: https://index.hu/kulfold/2020/06/02/usa_george_floyd_nancy_pelosi_rendorseg_rasszista_profilirozas/

"Pelosi szerint univerzális probléma az amerikai rendőrségnél a rasszista alapú profilírozás, amit meg kell szüntetni. Az etnikai profilalkotás során a rendőrök egyes etnikai csoportok bűnelkövetési hajlamát általánosítják, és ez alapján alkalmaznak szigorúbb intézkedéseket. Pelosi szerint ennek megszüntetésére rövid időn belül megoldást találnak, hogy a rendőrök valóban az amerikai népet szolgálják. "

Tegyük fel, hogy én egy rendőr vagyok Bivalybasznád City-ben, valahol az USA-ban.Én, mint rendőr pontosan tisztában vagyok a saját körzetemben a bűnelkövetések etnikai összetételével akkor is, ha azt nem rögzítem egy adatbázisban, statisztikában.Azaz ha 70%-ban feketék az elkövetők, a maradékban fehérek, ázsiaiak, latínók, akkor a feketéket még ugyanúgy gyanúsabbnak fogom találni és statisztikailag be is fog igazolódni a gyanúm.


Rosszul gondolom, hogy Pelosi érvelése téves?

Ez nálunk is így megy, csak nem mondják ki. Amikor egy kisvárosban betörnek egy boltba, a rendőrség kapásból benéz a potenciálisan szóba jöhető delikvensekhez. Az esetek 90 %-ában, ezek között van a bűnös. El is kapják. Sok esetben ezért van meg gyorsan az elkövető.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Ia fo celjuk egyszeru ebbe az osszes eggyet ert akinek a penz az istene. Orszagokra nincs szukseg. Kormamyokra a penz toke aramlasanak szabajzoira nimcs szukseg. Nekik ez csupan fek. Az emberek vedelmere sincs szukseg orszagok hilyan nem kell hadsereg ha ok az urak magukat es az erdekeiket megvedenek.

Egy bizomyos toke birtoklasa felett mar nem eleg egy orszag iranyitasa mar a vilagot akarja de a vilagot egyetlen orszaga egyesoteni nem lehet /ezert szerintuk az orszag a nemzet epp oly elavult mint a torzs. A torzsek mar latszolag elvesztek a nagycsaladok szetveresevel./ de az orszagot a kis csaladok tartjak egyben a /torzseket a nyagycsalafok tartottak egyben./ ezert kellett a szingli a legy egyedi legy onallo fuggetlen stb... /az emberi tarsas oszton ellenere is sikerult elerniuk kulonbozo divatcsoportok letrehozasaval es az internet segitsegevel /ami osszekot szlogennel elvalasztja az embereket../ oszt meg es uralkodj csak kicsit nagyban. De nem fog nekik osszejonni mert nem a bontassal lehetne a foldet egysegesiteni hanem po t ellenkezoleg az epitessel... /tobbszaz ezer even keresztul nem volt hulye az ember :) mar akkor is voltak haonlo vagyak :) probalkoztak hasonlokkal hiaba....
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
A következmények tényleg érdekesek lehetnek. Főleg elnökválasztasi évben. Sztem a Demokraták fognak szivni Biden a közép felé nyitás miatt lett jelölt. A régi bölcsesség szerint indít a Demokrata Párt, hogy középről lehet nyerni. De forradalmi helyzetben??
Trump nem tud közepén lenni, de neki nem is kell. Ő hozza a törzsszavazókat, plusz sok apolitikus fehér melóst is megszólit. Ez lehet gyári munkás, de farmer is nem csak férfiak, nők is. Bár legutóbb női ellenfele volt és a nőellenessége volt a kampány központi része, de hozta a fehér női szavazok több mint 50 %-át egy nő ellen. Most itt jobbak az esélyei, főleg, hogy Biden is egy pinabubus.

De nem is ez a fő kérdés, hanem hogy az Antifa állít-e önálló jelöltet? Trump érdeke, hogy állítson, mert Bident gyengíti. És sztem ebben a helyzetben fog. Fog és egy második Trump ciklus alatt erősödni fog, de a Demokraták rovására. Mint az európai szocik, a Demokraták is elindulnak a lejtőn. Ez nem egy tuti, de sanszos forgatókönyv.

Annyi negatív hatása van, hogy Trump azért nem egy nagy spíler... De ő nekünk a legkisebb rossz. Kivancsi leszek a júliusi kutatásokra, de sztem Trump javít az esélyein, pedig a korona jól betett neki.
Trump fog nyerni mert trump nyerese nagyobb erdek mint sokan gondolnak... /valoszinuleg ezt meg trumpal sem kozoltek./ trump megoszt rombol feszultseget szit uszit ellenseget szerez es ellensegekke tesz ./ nem all kifejezetten szandekaba szerintem ezek ala jatszani de o egy ilyen karakter nem kell formalni alkalmas a feladatra anelkul is hogy kozolnek vele mit kell tennie... :) es igy a legegyszerubb...
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Hogy a történések lecsillapodtával milyen hatással lesz az USA jövőjében, annak társadalmára, hogy milyen folyamatokat indít el, (szabadságjogok, rendfenntartás, az igazságszolgáltatás működése, fegyvertartás, alkalmazás, precedensnek) az még egy érdekes kérdés.

Szabadságjog.
Egyre több lesz, lassan mar csak az van, kötelesség nincs. Egy megkötés azért van, legyen progresszív a véleményed. Akkor az asztalra is....

Rendfenntartas.
Csökkenő rendőri jogok, ez a trend marad. A nagyvárosi rendfenntartás egyre nehezebb lesz egy bevándorlásra építő tarsadalomban. Trump mást képvisel, de ezt a folyamatot 10 év alatt is nehéz megforditani.

Igazsagszolgaltatás
Az amcsit nem ismerem, de ha az európai érzékenyítés kint is trend ( és már miért ne lenne, hisz onnan jön), akkor fokozatosan puhul.

Fegyvertartás
Nah ez ilyen helyzetben, ahol fosztogatnak, nem fog szigorodni. A középosztály csőre töltött shotgunnal várja a vendégeket.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 318
113
Szabadságjog.
Egyre több lesz, lassan mar csak az van, kötelesség nincs. Egy megkötés azért van, legyen progresszív a véleményed. Akkor az asztalra is....

Rendfenntartas.
Csökkenő rendőri jogok, ez a trend marad. A nagyvárosi rendfenntartás egyre nehezebb lesz egy bevándorlásra építő tarsadalomban. Trump mást képvisel, de ezt a folyamatot 10 év alatt is nehéz megforditani.

Igazsagszolgaltatás
Az amcsit nem ismerem, de ha az európai érzékenyítés kint is trend ( és már miért ne lenne, hisz onnan jön), akkor fokozatosan puhul.

Fegyvertartás
Nah ez ilyen helyzetben, ahol fosztogatnak, nem fog szigorodni. A középosztály csőre töltött shotgunnal várja a vendégeket.

Pedig a liberálisoknak továbbra is az egyik fő célja a lakosság lefegyverzése. Amíg a "redneckeknél" kint van az a sok AR-15 meg shotgun, addig tartanak tőle, hogy egyszer belázadnak a kultúrmarxista utópiájuk ellen.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 993
32 318
113
A következmények tényleg érdekesek lehetnek. Főleg elnökválasztasi évben. Sztem a Demokraták fognak szivni Biden a közép felé nyitás miatt lett jelölt. A régi bölcsesség szerint indít a Demokrata Párt, hogy középről lehet nyerni. De forradalmi helyzetben??
Trump nem tud közepén lenni, de neki nem is kell. Ő hozza a törzsszavazókat, plusz sok apolitikus fehér melóst is megszólit. Ez lehet gyári munkás, de farmer is nem csak férfiak, nők is. Bár legutóbb női ellenfele volt és a nőellenessége volt a kampány központi része, de hozta a fehér női szavazok több mint 50 %-át egy nő ellen. Most itt jobbak az esélyei, főleg, hogy Biden is egy pinabubus.

De nem is ez a fő kérdés, hanem hogy az Antifa állít-e önálló jelöltet? Trump érdeke, hogy állítson, mert Bident gyengíti. És sztem ebben a helyzetben fog. Fog és egy második Trump ciklus alatt erősödni fog, de a Demokraták rovására. Mint az európai szocik, a Demokraták is elindulnak a lejtőn. Ez nem egy tuti, de sanszos forgatókönyv.

Annyi negatív hatása van, hogy Trump azért nem egy nagy spíler... De ő nekünk a legkisebb rossz. Kivancsi leszek a júliusi kutatásokra, de sztem Trump javít az esélyein, pedig a korona jól betett neki.

Szerintem Bident le fogják cserélni Andrew Cuomóra, legalábbis olvastam ilyen találgatásokat. Bár lehet, hogy csak alelnökjelölt lesz Cuomo, aztán Bident demencia miatt alkalmatlannak minősítik az elnökségre, miután megválasztották.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 857
15 243
113
Majd belevarják a dologba az elnyomott, szegregált cigányokat.
Veszélyes!

Az a durva hogy én nem tudom elképzelni hogy magyar cigányok tömegesen így viselkedjenek, ott a balhénak, akármilyen ordenáré, mindig szokott lenni egy közvetlen kiváltó oka és némi szájtépés után le is csillapodik.

Amit a videókon látok az viszont tiszta Dél-Afrika. Teljesen másik államban megy a gyújtogatás és a fosztogatás. Nyugodtan készülhetett volna a legsötétebb afrikai diktátorváltás idején is a legtöbb felvétel. Pedig ezek ott nem sárkunyhókban nőttek fel.