Trianoni békediktátum 100

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1526

Guest
Ne kezd, ne kezd...
Egy általános iskolás nem fog pont trianonra böngészni, az igény sem merül fel benne -ami a történelemoktatás hibája is.
De nem is az általános iskolások döngetik a mellüket és háborognak teli torokból. Nem az általános iskolások hazaárulózzák le azt aki többet tud náluk.

A mai fiatalok jobb mentális állapotban vannak és a tárgyi tudásuk is nagyobb azoknál a felnőtteknél akik csak abban versenyeznek, hogy kinek fáj jobban Trianon.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
De nem is az általános iskolások döngetik a mellüket és háborognak teli torokból. Nem az általános iskolások hazaárulózzák le azt aki többet tud náluk.

A mai fiatalok jobb mentális állapotban vannak és a tárgyi tudásuk is nagyobb azoknál a felnőtteknél akik csak abban versenyeznek, hogy kinek fáj jobban Trianon.


Te mi a gránátot csináltál általános iskolás korodban ? Hőbörögtél ? Hazaárulóztál ? Fociztál , fogócskáztál ? Ja nem már akkor is megmondták mit csinálj ! Az én lányom tudja mind a 64 vármegyét , de bármikor sorolja az Aradi 13-t is . Pontosan tisztában van a parasztvakítós áltörténelmünkel mert tudja , hogy a történelmet a győztesek írják ! És sohasem fogják a teféléd megmérgezni a globalista idiótizmusal pedig még nincs 14 se mert tudja , hogy Ő Magyar és az is marad egész életében ! És ha venné magát a szülő akkor más gyerekét se tudnák félre vezetni .
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Te mi a gránátot csináltál általános iskolás korodban ? Hőbörögtél ? Hazaárulóztál ? Fociztál , fogócskáztál ? Ja nem már akkor is megmondták mit csinálj ! Az én lányom tudja mind a 64 vármegyét , de bármikor sorolja az Aradi 13-t is . Pontosan tisztában van a parasztvakítós áltörténelmünkel mert tudja , hogy a történelmet a győztesek írják ! És sohasem fogják a teféléd megmérgezni a globalista idiótizmusal pedig még nincs 14 se mert tudja , hogy Ő Magyar és az is marad egész életében ! És ha venné magát a szülő akkor más gyerekét se tudnák félre vezetni .
Azért remélem a dolgozatokba olyanokat ír amiket a tanárai tanínatanak neki és nem olyanokat amiket a papa kommentel.

Többre megy az életben a tananyaggal és az ötössel, mint az alternatív verziókkal és az egyessel.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Szín ötös . 6 tantárgyból köztük töriböl dicséretes !
Az szép. Akkor tudja a rendes tananyagot kimerítően. Az ilyen tudás megvédi majd őt attól, hogy bedőljön youtube-akadémisták és a komment-professzorok alternatív verzióinak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
De nem is az általános iskolások döngetik a mellüket és háborognak teli torokból. Nem az általános iskolások hazaárulózzák le azt aki többet tud náluk.

A mai fiatalok jobb mentális állapotban vannak és a tárgyi tudásuk is nagyobb azoknál a felnőtteknél akik csak abban versenyeznek, hogy kinek fáj jobban Trianon.

Tudod az általános iskola adja az általános ismereteket. Ha rossz az alap nem lehet stabil épületet ráépíteni.

Hogy jobb mentális állapotban vannak e a fiatalok? Bár így lenne, de nem így van. De ez nem a trianoni évforduló témája.
 
W

Wilson

Guest
Amikor megláttam ezt a topikot biztos voltam benne,hogy ulippo meg fog jelenni mint lepkét a fény úgy vonzák ezek a kifejezések:):):)Csak azt nem értem,hogy mi a jó neki ebben mert szerintem még senkit sem győzött meg az ideológiája helyességéről,de persze ha a provokáció a cél azt ahogy látom elérte.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Amikor megláttam ezt a topikot biztos voltam benne,hogy ulippo meg fog jelenni mint lepkét a fény úgy vonzák ezek a kifejezések:):):)Csak azt nem értem,hogy mi a jó neki ebben mert szerintem még senkit sem győzött meg az ideológiája helyességéről,de persze ha a provokáció a cél azt ahogy látom elérte.


A fizetése !
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Amikor megláttam ezt a topikot biztos voltam benne,hogy ulippo meg fog jelenni mint lepkét a fény úgy vonzák ezek a kifejezések:):):)Csak azt nem értem,hogy mi a jó neki ebben mert szerintem még senkit sem győzött meg az ideológiája helyességéről,de persze ha a provokáció a cél azt ahogy látom elérte.
Az én ideológiám az, hogy aki a trianoni szerződésről vitázik, annak nem árt az ha olvasta is azt. És, hogy aki még többet akar tudni az a részleteket az iskolák és egyetemek környékén keresse, ne a youtube-on meg a kommentek között.

Biztos vagyok benne, hogy a bugyuta bandán kívül itt mindenki osztja az ideológiámat.
 
W

Wilson

Guest
Az én ideológiám az, hogy aki a trianoni szerződésről vitázik, annak nem árt az ha olvasta is azt. És, hogy aki még többet akar tudni az a részleteket az iskolák és egyetemek környékén keresse, ne a youtube-on meg a kommentek között.

Biztos vagyok benne, hogy a bugyuta bandán kívül itt mindenki osztja az ideológiámat.

Miért?Mi is pontosan a te ideológiád Erdéllyel és a környező országokban élő magyar kisebbségekkel kapcsolatban?
 
Last edited by a moderator:

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
Trianon kapcsán érdemes szépirodalmat is olvasni; Somogyvári írta, h a horvátokkal mennyire megromlott a viszony (felmenőim alattomosnak és szadistának ismerték meg őket 48 kapcsán). Az akkori közvélekedés elengedte volna a kezüket, de ilyen mérvű csonkításra nem gondoltak. Főleg, h az oláhok 16ra elkészültek mind gazdaságilag, mind katonailag. Ha nincs őszirózsás importforradalom (de ismerős szitu), a honvédség bőven helytállt (akarat is megvolt...gondolok a nagyváradiak hazavonulására) volna...még most is röhej, h 40 ezer idegen "katona" meg tudott szállni egy olyan országot, ahol 600 ezer honvéd fegyverben, rendben hazajött. Túl sok a jelennel analóg folyamat (galilei kör = ...).
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Az én ideológiám az, hogy aki a trianoni szerződésről vitázik, annak nem árt az ha olvasta is azt. És, hogy aki még többet akar tudni az a részleteket az iskolák és egyetemek környékén keresse, ne a youtube-on meg a kommentek között.

Biztos vagyok benne, hogy a bugyuta bandán kívül itt mindenki osztja az ideológiámat.
Nyúlipo te átt tanulmányoztad a szerződést hogy ekkora szád van? Osztod itt az észt miközben vered a melled hogy átt olvasni de te nem tetted!
Ha annyira tudni akarod eredeti magyar nyelven alig akad a szerződésből. Tanulmány és irodalmi mű van belőle, hegyet lehet építeni ezekből. De ha te azt mondod hogy átt olvastád a Trianoni szerződést akkor megemelem a kalapom mert igen vaskos nem két oldalas szerződésröl van szó. Akik viszont olvasták tudják hogy a határok nem véglegesek, azt felül lehet vizsgáltatni az Ensz álltal. De sajnos potencia ebben és a többi leendő kormányokban nem lesz. Pedig etnikai alapon lehetne határ kiigazítás.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Összeszedtem a chartae-antiquae.cz oldaláról néhány Cseh területi igényeket térképen 1918-20 tájékáról. Mindegyik egy kicsit más térkép. Talán ami közös bennük és érdekes, hogy Kárpátalját nem vették számításba, nem tartottak rá igényt; simán elismerik, hogy igen nagy nem szlovákok (illetve csehek) lakta területet igényelnek és persze Délebre húzóik az igényelt határ (Miskolctól Délre).

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82947

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82946

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82963

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82944

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82945

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82962

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/83043

http://chartae-antiquae.cz/en/maps/82951