Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
79491814_1144655172534579_4219477516286427136_n.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Brezsnyev a túlvilágon meglátogatja Szulejmán szultánt.

− Ide figyelj szultán, szeretnék tőled kérdezni valamit.
− Kérdezz nyudogtan Leonyid ..
− Tudod, soha nem értettem, miért nem szeretnek minket a magyarok, s ugyanakkor miért nem utálnak benneteket annyira. Holott mi csak alig négy évtizedig voltunk Magyarországon, ti pedig másfél évszázadig.
− Három alapvető hibát követettek el.
- Mi lenne az?
- Hát barátom. Először is mi nem tettük kötelezővé az iskolákban a török nyelv tanulását. Másodszor a százötven év alatt egyszer sem mondtuk, hogy ideiglenesen állomásozó török csapatok vannak Magyarországon. Harmadszor, nem nyilvánítottuk a mohácsi vészt a magyar felszabadulás ünnepévé...
 
M

molnibalage

Guest
A túlvilágon találkozik Hannibál, Szulejmán és Napóleon, ámulnak a XX. század haditechnikai eszközein. Majd felsóhajt Hannibál.
- Ha nekem egyetlen szovjet T-34-es tankom lett volna, nem álltam volna meg Róma kapui előtt, áttöröm, beveszem és én lettem volna legnagyobb hadvezér a világon.
- Az semmi! - kontrázik Szulejmán - Ha nekem a nándorfehérvári csata idején egyetlen szovjet helikopterem lett volna, leszedem vele az a Dugonics Tituszt a vár fokáról, meg sem állok Bécsig és nem harangoznának délben.
- Na, ja. Dörmögi Napóleon. Ha nekem olyan újságom lett volna mint a Pravda, a büdös életben meg nem tudta volna senki a világon, hogy elvesztettem a waterlooi csatát...
 
M

molnibalage

Guest
Kádár és Hruscsov együtt nyaralnak, majd Kádár felveti, hogy kicsit szórakozzanak fogadással egybekötve. Kádár szerint a magyar bika erősebb, mint egy szovjet tank. Hruscsov röhög egy jót és a szovjet tankra fogad.

Gyorsan odafüttyentene egy tankot és egy bikát. Mielőtt megkezdődne a viadal, Kádár odamegy a bikához és súg neki valamit. A bika szeme elkerekedik. Összeugrasztják a bikát és a tankot és a bika pillanatok alatt szétkapja. Hruscsov csak pislogni tud:
- Hát ez hihetetlen, ha nem látom el sem hiszem . De azért áruld már el Jánosom, hogy mit súgtál a bika fülébe?
- Ó, semmi komolyat, csak annyit mondtam neki hogy ezek vitték el 1945-ben a teheneket...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Három tábornok a Nílus partján vitatkozik, kinek van jobb katonája. Az amerikai bizonyításképpen odaszól katonájának:
- Joe, a krokodil!
Joe be is ugrik, örvénylő víz, küzdelem, pár perc múlva kihozza a döglött krokodilt.
Jön az orosz tábornok:
- Ivan, dva krokogyili!
Iván is ugrik, habzik a víz, küzdelem, de hozza a két döglött krokodilt.
A magyar:
- Á, gyerekek, ez semmi, nálunk ezt otthon az asszonyok csinálják!
- Hogyhogy? Bizonyítsd be! - kéri meg a másik kettő.
- János, hozzon három krokodilt!
- Hozzon az anyád!



Az őrmester az első kimenőre készülődő újoncokat oktatja:
- Emberek, ha a vendéglőben a szomszéd asztalnál ketten összeverekednek, maguk ne avatkozzanak közbe! Igyák ki a sörüket, és csendben távozzanak a helyiségből. Világos?
Az eligazítás után az őrmester meg akar győződni róla, hogy megértették a mondanivalóját, ezért megkérdi:
- Tóth honvéd, ha a szomszéd asztalnál két férfi elkezd verekedni, maga mit tesz?
- Jelentem, kiiszom a sörüket, és csendben távozom.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
A magyar és az orosz határőr kimegy a határra. A magyar kérdi az orosztól:
- Kell egy pofon?
- Da, da!
Puff, lekever neki egyet.
Másnap megint kimennek, megkérdezi a magyar:
- Kell egy pofon?
- Da, da!
Puff, lekever neki egy nagyot.
Harmadnap ugyanez megismétlődik. Ezután az orosz határőr megy a parancsnokságra:
- Parancsnok úr, a magyar határőr minden nap kérdez tőlem valamit, én mondom, hogy igen, és kapok egy nagy pofont. Mit csináljak?
- Mondja, hogy ne, akkor hátha nem kap!
Negyedik nap is kimennek a határra, a magyar kérdi az orosztól:
- Hát még mindig nem volt elég?!
Az orosz:
- Nyet, nyet!



Az U.S. Air Force pilótái által feljegyzett problémák és megoldások:
- A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem cserére érett.
- A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem kicserélve.

- Teszt repülés OK, kivéve, hogy a landoló automatika igen durva.
- Landoló automatika nincs a gépen.

- A 2. motor üzemanyag fogyasztása magas.
- A 2. motor üzemanyag fogyasztása normális - 1. 3. és 4. motor üzemanyag-fogyasztása alacsony.

- Valami meglazult a műszerfalon.
- Valami meghúzva a műszerfalon.

- A jobb főfutón olajszivárgásra utaló egyértelmű bizonyíték.
- Bizonyíték eltüntetve.

- A DME hangereje hihetetlenül nagy.
- A hangerő beállítva hihetőbb szintre.

- Robotpilóta magasságtartás üzemmódban 50m/perces süllyedést produkál.
- Hibát a földön nem sikerült előidézni.

- IFF nem működik.
- IFF soha nem működik OFF (kikapcsolt) állapotban.

- Gázkar rögzítő használatakor a gázkar beragad.
- Ezért van.