A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Hogy ne lenne az o asztala o mondja meg hogy mennyi van ra vagy menmyi nincs :D vagy mire van penz mire nincs :D ha nem megfeleo az ar nem fogadja el /legfeljebb aztmondja faragjanak le belle/

Nem egészen így van a beszerzéseket a Védelmi Beszerzési Ügynökség bonyolítja le, szervezet beszerzési eljárást csak akkor indíthat, ha az adott igényt a Nemzetbiztonsági Kabinet véleményezte, a kormány pedig jóváhagyta. Ha a beszerzési körbe tartozó állami szervezet jóváhagyás nélkül köt szerződést, a megállapodás semmisnek minősül.

https://hvg.hu/itthon/20200117_Vede...it_a_kormany_Orban_egykori_tanacsadoja_vezeti
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 343
113
Nem egészen így van a beszerzéseket a Védelmi Beszerzési Ügynökség bonyolítja le, szervezet beszerzési eljárást csak akkor indíthat, ha az adott igényt a Nemzetbiztonsági Kabinet véleményezte, a kormány pedig jóváhagyta. Ha a beszerzési körbe tartozó állami szervezet jóváhagyás nélkül köt szerződést, a megállapodás semmisnek minősül.

https://hvg.hu/itthon/20200117_Vede...it_a_kormany_Orban_egykori_tanacsadoja_vezeti
Igen de ez nem a dontes ez az hogy legyen valami amirol donteni kell :D a vegen a dontes a honvedelmi minisztere. Alatta vergodhet barki hogy ez legyen ha a honvedelmi miniszter nem latja el kezjegyevel nem lessz. Tehat o dont lessz vagy nem lessz.
A honvedelmi miniszternek nem azt kell eldontenie hogy kell e alsogatya vagy sem ahogy azt sem hogy boxer vagy fecske legyen. Neki azt kell eldontenie lessz e vagy sem. Es kell kiadja erre jonnek az alternativak amik az asztalara kerulnek koztuk egy amit alatta kivalasztottak es o eldonti hogy lessz e gatya most vagy ujrainditja a folyamatot tehat nem lessz gatya most. Nem o donti el hogy kell gatya /persze eldonthetne./ nem o donti el milyen fazon legyen /persze eldonthetne./ nem o donti el hogy melyik legyen /eldonthetne./ o azt donti el hogy legyen vagy ne legyen. Tehat o a donteshozo... Mert alatta akarhat akarki akarmit ha o nem latja el kezjegyevel es elfogadasaval nem lessz. Es ehhez a donteshez meg csak gatyat sem kell probalnia az irodaba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 343
113
A parancsuralmi rendszer lenyege hogy a felette allo donthet az alarendeltjei mimden ugyebe de az alarendelt nem donthet a feljebbvaloja semmijen ugyebe /eggyiranyu utca./ ertsd egy dd tabornok kiadhatja parancsba mejik bokorba bujjal el kk /nem fogja./ de megtrhetne. De a kk nem adhat parancsot meg meg egy orvezetonek sem hogy gombold be a zubbonyod. Szolhat neki de ne az vagy begombolja vagy nem gombolja be a dotes az ove mert felette all.
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Ezeket a vállalati prezentációkat már @Terminator megkereste belinkelte (sőt újabbat). Szerintem egyáltalán nem egyértelmű a szövegből a Lynx.
Az egyik pénzügyi elemző szájából hangzik csak el ez, RM alkalmazottak ügyesen kerülik a témát...:rolleyes:


Azért vonhatták vissza, mert elírás volt benne, ez Csehországra vonatkozik, nem ránk, vagy kimaradt a Boxer rendelés belőle, mert a kettő együtt lehet ennyi!

Nem vonták vissza, csak nem nyilvános a dolog. Ettől függetlenül azért csak kikerült. Ezt olvashattad itt a fórumban.


Ez volt a januári preziben:

Rheinmetall Defence
International order potential
Actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials

Australia

  • Land 400 Phase 3 program
  • Quantity: 400 Lynx KF41
  • Status: In risk mitigation phase
  • Potential: ~€ 4.5bn
  • Timing: Decision in 2022
Czech Republic
  • BMP-2replacement
  • Timing: 2020 - 2026
  • Quantity: 210 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 1.7bn
Hungary
  • New IFV
  • Timing: 2020 - 2022
  • Quantity: ~220 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 2.3bn
Various IFV replacement programs
  • Deliver Lynx KF41 to NATO and other markets
  • Timing: 2020+


A korábbi és a későbbi prezikben is végig "IFV(wheeled/tracked)"-ről volt szó Magyarországgal kapcsolatba, csak a januáriban nem. Hogy ennek a magyar oldal elképzeléseinek folyamatos változása-e az oka vagy csak sima elírásról volt szó, nem tudjuk.

Mi lehet az oka, hogy a 10db-bal több Lynx-ért a magyaroknak 0,6 milliárd Euróval (kb. 210 milliárd forinttal), azaz 35%-kal kellene többet fizetni?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Akkor ne csináljunk semmit, mert úgyis sogor- uram bátyám rendszer van?

De, engedjük el a sógor-koma, oldjuk meg okosba rendszert. Mint mondtam már itt többször is, semmi kifogásom a hazai gyártás/közvetítő ellen amennyiben mind minőségben mind árban felveszi a versenyt a konkurenciával és nem a semmiért nagy lóvé szakítása a cél. Igen inkább veszek árának megfelelő színvonallal rendelkező külföldi terméket mint túlárazott vackot, ami legalább "magyar".
Kicsi+is%2C+savany%C3%BA+is%2C+de+a+mienk%21.jpg

Legyen már végre az a kibaszott "narancs" nagy is meg édes is és akkor joggal lehetünk rá büszkék, hogy Magyar.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Ez volt a januári preziben:

Rheinmetall Defence
International order potential
Actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials

Australia

  • Land 400 Phase 3 program
  • Quantity: 400 Lynx KF41
  • Status: In risk mitigation phase
  • Potential: ~€ 4.5bn
  • Timing: Decision in 2022
Czech Republic
  • BMP-2replacement
  • Timing: 2020 - 2026
  • Quantity: 210 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 1.7bn
Hungary
  • New IFV
  • Timing: 2020 - 2022
  • Quantity: ~220 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 2.3bn
Various IFV replacement programs
  • Deliver Lynx KF41 to NATO and other markets
  • Timing: 2020+


A korábbi és a későbbi prezikben is végig "IFV(wheeled/tracked)"-ről volt szó Magyarországgal kapcsolatba, csak a januáriban nem. Hogy ennek a magyar oldal elképzeléseinek folyamatos változása-e az oka vagy csak sima elírásról volt szó, nem tudjuk.

Mi lehet az oka, hogy a 10db-bal több Lynx-ért a magyaroknak 0,6 milliárd Euróval (kb. 210 milliárd forinttal), azaz 35%-kal kellene többet fizetni?

Nyilván nem a +10 db kerül +600 millió Euróba (az csak kb. 100 millió Euró lehet), a maradék 500 millió meg eloszlik a teljes mennyiségre. Akkor inkább úgy kérdezem hogy ha az 600 millió Euró nem képzés/támogatás/alkatrész sok évre, akkor mi férhet bele cseh járművekhez viszonyítva a kb. 2,3 millió Euró/db felárba?
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Nyilván nem a +10 db kerül +600 millió Euróba (az csak kb. 100 millió Euró lehet), a maradék 500 millió meg eloszlik a teljes mennyiségre. Akkor inkább úgy kérdezem hogy ha az 600 millió Euró nem képzés/támogatás/alkatrész sok évre, akkor mi férhet bele cseh járművekhez viszonyítva a kb. 2,3 millió Euró/db felárba?
Különböző verziók kialakítása stb. Baromi sok dolog okozhat eltérést.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
De, engedjük el a sógor-koma, oldjuk meg okosba rendszert. Mint mondtam már itt többször is, semmi kifogásom a hazai gyártás/közvetítő ellen amennyiben mind minőségben mind árban felveszi a versenyt a konkurenciával és nem a semmiért nagy lóvé szakítása a cél. Igen inkább veszek árának megfelelő színvonallal rendelkező külföldi terméket mint túlárazott vackot, ami legalább "magyar".
Kicsi+is%2C+savany%C3%BA+is%2C+de+a+mienk%21.jpg

Legyen már végre az a kibaszott "narancs" nagy is meg édes is és akkor joggal lehetünk rá büszkék, hogy Magyar.
Úgy legyen. Amúgy szerencsére én nem olyan helyen dolgozom, S nem is szeretnék.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ez volt a januári preziben:

Rheinmetall Defence
International order potential
Actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials

Australia

  • Land 400 Phase 3 program
  • Quantity: 400 Lynx KF41
  • Status: In risk mitigation phase
  • Potential: ~€ 4.5bn
  • Timing: Decision in 2022
Czech Republic
  • BMP-2replacement
  • Timing: 2020 - 2026
  • Quantity: 210 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 1.7bn
Hungary
  • New IFV
  • Timing: 2020 - 2022
  • Quantity: ~220 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 2.3bn
Various IFV replacement programs
  • Deliver Lynx KF41 to NATO and other markets
  • Timing: 2020+


A korábbi és a későbbi prezikben is végig "IFV(wheeled/tracked)"-ről volt szó Magyarországgal kapcsolatba, csak a januáriban nem. Hogy ennek a magyar oldal elképzeléseinek folyamatos változása-e az oka vagy csak sima elírásról volt szó, nem tudjuk.

Mi lehet az oka, hogy a 10db-bal több Lynx-ért a magyaroknak 0,6 milliárd Euróval (kb. 210 milliárd forinttal), azaz 35%-kal kellene többet fizetni?
Hát picit több mint fele a 400-as Ausztrálnak. Azaz stimmelhet. Lehet a csehek szállítanak valamit, ami csökkenti árat...
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Az aknavetogyar is vesztesegesnek volt kikialtva ezen az oldalon aztan kiderult hogy megsem. Aztan a jovokep nelkuliseg lett raaggatva aztan kiderult hogy tobb evre elorre le vannak szerzodve nagy tetelek szallotasara...utanna hogy nincs benne innovacio aztan kiderult hogy de van...
Mondjuk a Hirtembergerről azonkívül, hogy megvettük semmi infó nincs lassan 1 éve. Pedig volt már elvileg idén éleslövészet is itthon..
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ez volt a januári preziben:

Rheinmetall Defence
International order potential
Actual Infantry Fighting Vehicles tenders and potentials

Australia

  • Land 400 Phase 3 program
  • Quantity: 400 Lynx KF41
  • Status: In risk mitigation phase
  • Potential: ~€ 4.5bn
  • Timing: Decision in 2022
Czech Republic
  • BMP-2replacement
  • Timing: 2020 - 2026
  • Quantity: 210 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 1.7bn
Hungary
  • New IFV
  • Timing: 2020 - 2022
  • Quantity: ~220 Lynx KF41
  • Potential: ~€ 2.3bn
Various IFV replacement programs
  • Deliver Lynx KF41 to NATO and other markets
  • Timing: 2020+


A korábbi és a későbbi prezikben is végig "IFV(wheeled/tracked)"-ről volt szó Magyarországgal kapcsolatba, csak a januáriban nem. Hogy ennek a magyar oldal elképzeléseinek folyamatos változása-e az oka vagy csak sima elírásról volt szó, nem tudjuk.

Mi lehet az oka, hogy a 10db-bal több Lynx-ért a magyaroknak 0,6 milliárd Euróval (kb. 210 milliárd forinttal), azaz 35%-kal kellene többet fizetni?
Igen, ez az, azóta én is megtaláltam az átiratot, amiben (rosszul tördelve) benne van.
Szerintem ez túl konkrét elírásnak, véletlennek. A cshekkel sem keverhették, a darabszám is más, az ár is.
Mivel semmi többet nem tudunk, szerintem az érdemi info az, hogy minimum komolyan érdeklődtünk 220 db csúcskategóriás láncos ifv-re.

Érdekes módon 2020 évre a Gyártó oldaláról csak a januári prezi hiányzik, februártól pedig a szöveg megegyezik a jan. előtti prezikével: ifv wheeled/tracked darabszám nélkül.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Igen, ez az, azóta én is megtaláltam az átiratot, amiben (rosszul tördelve) benne van.
Szerintem ez túl konkrét elírásnak, véletlennek. A cshekkel sem keverhették, a darabszám is más, az ár is.
Mivel semmi többet nem tudunk, szerintem az érdemi info az, hogy minimum komolyan érdeklődtünk 220 db csúcskategóriás láncos ifv-re.

Érdekes módon 2020 évre a Gyártó oldaláról csak a januári prezi hiányzik, februártól pedig a szöveg megegyezik a jan. előtti prezikével: ifv wheeled/tracked darabszám nélkül.
Mi a frásznak kell nekünk 220 láncos IFV, mikor a közepes dandinak kerekesre van szüksége, Tatának kb 100 darabra, amennyiben 2 lövész zászlóaljal és a felderítőkkel számolgatunk, a másik 120 hova menne?
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Nyilván nem a +10 db kerül +600 millió Euróba (az csak kb. 100 millió Euró lehet), a maradék 500 millió meg eloszlik a teljes mennyiségre. Akkor inkább úgy kérdezem hogy ha az 600 millió Euró nem képzés/támogatás/alkatrész sok évre, akkor mi férhet bele cseh járművekhez viszonyítva a kb. 2,3 millió Euró/db felárba?
Ha feltételezzük,hogy ez 3zl a nehéz dd-ba,akkor a kiszolgáló/támogató járművek alvázai is benne vannak.Azoknak egy részét meg még ki is kell fejleszteni.És a felszereltségi szint se mindegy.Pl APS-sel drágább.
Persze ez most találgatás.Nem tudunk semmi konkrétumot,még a tervezett hadrendet se.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Gondolom nem olyan helyen dolgozol, ahol túlárazott, gyengébb képességű vackokat kell használni, mert sógor-koma nagyot akart szakítani.
Teljesen politikától függetlenül többször is belefutottam ebbe itthon.
Láttam a 13 000 forintos telefont 40 ezerért árajánlatozni, Aliexpressen 50 centért vett szarokat 900 forintos beszerárral kínálni, a "mesteremberek" pofátlan túlárazásai miatt karbantartórészleget létrehozni és felszerszámozni.
Bármilyen magyar gyártás/összeszerelés/közvetítő esetén sajnos vastagon benne van annak az esélye, hogy a valós értékénél sokkal drágábban kapsz valamit. Legyen szó fakanálról, munkavédelmi ruháról vagy IFV-ről.
Nem mentegetni akarom a politikusokat, mert az állami szférával nincs közvetlen tapasztalatom és olvastam cifrákat, de a versenyszférában is rengeteg ilyen példa van....nem magyar cégeknél!!!
- Szeretném látni a 2019 es auditált éves beazámolót. Majd abban lesznek a hivatalos számok a 2019 es évről. Ma 2020 Jún. 5. van. Szerintem hamarosan kijön...
- Várom a számokat hogy mennyi nyereséget produkált a cégnek az új üzlet. Ez is a beszámolóból fog kiderülni. Francot se ér a plusz sales ha nics rajta elég profit.
- Kicsit gyanús hogy ha annyira rózsás a helyzet akkor a jelenlegi tulajdonos miért adja el a céget?
Köszönöm,hogy belinkelted,de én is olvastam, ez mind szép és jó,de ahogy rudi én is utána néztem a cég pénzügyi beszámolóinak amelyek annyira nem rózsásak, a 2019-s pénzügyi év ugye nem publikus,esetleg az változtathat egy kicsit a helyzeten,de én nagy durranásra nem számítok.De szerintem legalább ennyire fontosak a cég kilátásai,én úgy látom,hogy egy olyan céget akarnak megvenni amelybe nagyon sok zsét kellene belepumpálni,hogy felzárkózzon a nála fajsúlyosabb piaci szerepelőkhöz és szerintem ez egy igazán kétséges üzlet,azért azon érdemes elgondolkodni ha annyira nagy potenciál lenne a cégben,akkor abban biztos vagyok,hogy a csehek nem engednék,hogy egy külföldi befektető csoport többségi tulajdont szerezzen a cégben,ráadásul ez a cseh hadiipar egy nagy múltú képviselője.Természetesen ezt az eszmefuttatást feltételes módban kell érteni,hiszen még nem tudunk arról semmit,hogy ténylegesen megveszik-e a céget.
Tuti, hogy kell nekik a zsé, ezért keresnek új tulajdonost a 2109es eredménytől függetlenül. Most 2 év szenvedés lesz minimum.
A cég több lábon áll és sztem van benne bőven potenciál.
De majd lássuk a részleteket, ha szivárognak az infók
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Mi a frásznak kell nekünk 220 láncos IFV, mikor a közepes dandinak kerekesre van szüksége, Tatának kb 100 darabra, amennyiben 2 lövész zászlóaljal és a felderítőkkel számolgatunk, a másik 120 hova menne?
Én sem értem, azért is lepődtem meg.
Mivel új alakulatról nincs szó, esetleg a Bocskai is (részben) láncos lenne a jövőben? Vagy a tatai dandárt bővítenék ki jelentősen?
De valószìnűbb, hogy ez csak egy a kért ajánlatok, lehetőségek közül, nincs eldöntve, hogy ennyi láncost fogunk venni.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 563
113
Mi a frásznak kell nekünk 220 láncos IFV, mikor a közepes dandinak kerekesre van szüksége, Tatának kb 100 darabra, amennyiben 2 lövész zászlóaljal és a felderítőkkel számolgatunk, a másik 120 hova menne?
Ha nem csak egy karcsú kirakat dd lesz,hanem egy rendes önálló dd,bizony elfér ez a létszám,mint eszközhordozó alvázat is beleszámolva.
Karcsúsitás elötti német páncélgránátos dd 3+1zl volt,önálló hadrendben egy zl erejű felderitő egységgel.Plusz a páncéltörő osztály alvázai,müszaki-akadályelháritó rohamutász változatok,SHORAD hordozó,pk és sebesültszállitó,löszer és egyébb harctéri logisztikai szállitók,REH eszközhordozók.....és még abba nem is mentünk bele,hogy a zl hadrend is lehet többféle
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Szerintem te túlságosan nagy befolyást tulajdonítsz Benkőnek, nem ő bonyolítja a beszerzéseket a Honvédelmi tárca megfogalmazza a szakmai igényeket a beszerzendő harceszközökkel kapcsolatban és aztán,hogy azt mennyiért veszi meg a magyar állam abba nincs beleszólása,szerintem neki az a fontos,hogy a lehetőségekhez képest a legjobb eszköz kerüljön a honvédséghez,hogy mennyiért az nem az ő asztala.
Ezt sztem, ha nem is ilyen formában, de el is mondta. Ezek Orbán asztalán dőlnek el. Nem tudom kik vannak a szűk körben, de tippre Szíjjártó, Varga, Palkovics, Benkő, Maróth. Benkő a szakmai javaslatokért felel, Maróth meg az egész lebonyolításáért tartja a hátát. A pénzt Varga teremti elő, Szíjjártó/Palkovics, de inkább Szíjjártó meg a gazdasági ellentételezéseket intézi. Ki ugrott, amikor a BMW-től bizonytalan infók jöttek? Szíjjártó és 2 hét alatt lezsírozták.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Csak kérdezem, ha valaki ért ehhez, össze lehet rakni modern közepes dandárt nyolckerekűek nélkül?
Tehát láncos gyhj. és a török 4×4ek kombinálásával, vagy ez eleve halva született ötlet lenne?
Kinél van olyan mostanában, hogy egy közepes dd is láncon jár? Ha a franciák dönthettek úgy, hogy nekik elég a kerék, gondolom ennek ellenkezője is lehetséges, azt viszont nem tudom, értelme lenne-e.