96К6 Pancir / Pantsir / SA-22 Greyhound (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Már akkor megemelkedik az ember pulzusa amikor meghallja , hogy " Első fok ! Mindenki a harcállásába ! !" . Akkor milyen lehet amikor hozzá teszik , hogy " Éles ! Nem gyakorlat !" . És milyen akkor amikor tudja , hogy mindez nem vicc !
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1945
T

Törölt tag 1526

Guest
A végén a "találatnál" úgy nevetgélnek mintha ez valami videójáték lenne amiben most nyertek 100 pontot. A rakéta is pár másodpercig repül, mintha a "Bayraktar" ott lebegne közvetlenül a Pancir felett, hogy legyen min gyakorolniuk. Kamu ez már megint.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Igen főleg abba belegondolva, hogy a jelek szerint ez a vadászat nem egyoldalú semmiképp sem, valószínűleg stresszesebbek lennének ha éles lenne.
A másik meg az, hogy tkp már 2x annyi lelövésről adtak hírt mint ahány drónjuk lehet az ottománoknak.
Gondolom egy ízlés szerinti 3-4-5-el érdemes leosztani a közölt számokat :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Igen főleg abba belegondolva, hogy a jelek szerint ez a vadászat nem egyoldalú semmiképp sem, valószínűleg stresszesebbek lennének ha éles lenne.
A másik meg az, hogy tkp már 2x annyi lelövésről adtak hírt mint ahány drónjuk lehet az ottománoknak.
Gondolom egy ízlés szerinti 3-4-5-el érdemes leosztani a közölt számokat :)
Ugyanúgy az oszmánok részéről is. Szerintük 9 Pancirt lőttek szét, videójuk jó , ha a feléről van. Tudatosítani kell ilyenkor, hogy információs háború is folyik az LNA és a GNA között.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Ilyen a hangulat egy valódi lérak kabinban, amikor éleslövészeten tüzelnek (mínusz a zene)...
... és itt ugye a kezelők nincsennek közvetlen életveszélyben.

Amelyik parancsnok ezt az ordibálást megengedte, arról nem tudok mit mondani. A Neva kabinban minimum heten voltak. Ordít a lövő parancsnok, a rávezető tiszt, ordítanak a kézikövetők, de mi van akkor, ha az elöljáró valamit beledörmög a hangosba? Rosszabb, mint a bantu négerek lövészete, mikor a rakéta indítása után mindenki kiszaladt a kabinokból megnézegetni a rakétát.
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Amelyik parancsnok ezt az ordibálást megengedte, arról nem tudok mit mondani. A Neva kabinban minimum heten voltak. Ordít a lövő parancsnok, a rávezető tiszt, ordítanak a kézikövetők, de mi van akkor, ha az elöljáró valamit beledörmög a hangosba? Rosszabb, mint a bantu négerek lövészete, mikor a rakéta indítása után mindenki kiszaladt a kabinokból megnézegetni a rakétát.

Ilyen az amikor a valóság nem egyezik meg a fotelből megállmodott világgal.
:cool:

Amúgy minden szereplőnek jó koreografálva megvan, hogy mikor mit kell jelentenie.
250. dandár meg konkrétan pont a két leghíresebb lelövést produkálta (F117A + F16CG az USAF jelenlegi parancsnokát).
:D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Ilyen az amikor a valóság nem egyezik meg a fotelből megállmodott világgal.
:cool:

Amúgy minden szereplőnek jó koreografálva megvan, hogy mikor mit kell jelentenie.
250. dandár meg konkrétan pont a két leghíresebb lelövést produkálta (F117A + F16CG az USAF jelenlegi parancsnokát).
:D
Nem tudom, hogy mire gondoltál, mert én nem a fotelből álmodoztam, hanem a valóságban ott szolgáltam és ezért írtam ezt a véleményt. Elhiszem, hogy a HTK-n nem volt mindenki katona, de aki volt annak lehet véleménye. Egyéb iránt a jelentés nem egyenlő az ordibálással. Voltál harci munka alatt az UNK kabinban? Mert ha nem, akkor légy oly kedves és ne nyilváníts véleményt. Egyéb iránt nem a dandár lőtt le két usák repcsit, hanem Dani Zoltán (akkor) alezredes osztálya.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
T

Törölt tag 1945

Guest
Nem tudom, hogy mire gondoltál, mert én nem a fotelből álmodoztam, hanem a valóságban ott szolgáltam és ezért írtam ezt a véleményt. Elhiszem, hogy a HTK-n nem volt mindenki katona, de aki volt annak lehet véleménye. Egyéb iránt a jelentés nem egyenlő az ordibálással. Voltál harci munka alatt az UNK kabinban? Mert ha nem, akkor légy oly kedves és ne nyilváníts véleményt. Egyéb iránt nem a dandár lőtt le két usák repcsit, hanem Dani Zoltán (akkor) alezredes osztálya.

És melyik lövészeten voltál? Mikor? Hol? Milyen beosztásban? Levideóztátok? Megosztod?
:D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
És melyik lövészeten voltál? Mikor? Hol? Milyen beosztásban? Levideóztátok? Megosztod?
:D
A kíváncsiságod nem elégítem ki. Négy alkalommal voltam Asulukban lövő parancsnokként, de gondolom ez számodra semmit nem jelent. Abban az időben gondolod, hogy lehetett videózni, és ha lehetett volna, volt mivel? Nagyképűsködni lehet tapasztalat nélkül, de hidd el nekem a tapasztalatom meg van és nem a HTK-ból. Amit pedig leírtam, az úgy igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
A kíváncsiságod nem elégítem ki. Négy alkalommal voltam Asulukban lövő parancsnokként, de gondolom ez számodra semmit nem jelent. Abban az időben gondolod, hogy lehetett videózni, és ha lehetett volna, volt mivel? Nagyképűsködni lehet tapasztalat nélkül, de hidd el nekem a tapasztalatom meg van és nem a HTK-ból. Amit pedig leírtam, az úgy igaz.
Egyébként a Nyevát nálunk 2001 július 1-én vonták ki a hadrendből, te ekkor hány éves lehettél?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
A kíváncsiságod nem elégítem ki. Négy alkalommal voltam Asulukban lövő parancsnokként, de gondolom ez számodra semmit nem jelent. Abban az időben gondolod, hogy lehetett videózni, és ha lehetett volna, volt mivel? Nagyképűsködni lehet tapasztalat nélkül, de hidd el nekem a tapasztalatom meg van és nem a HTK-ból. Amit pedig leírtam, az úgy igaz.

Akkor elnézést kérek...
...mindenesetre az MN Nyeva osztályai között nem volt olyan ami 4x lett volna lövészeten Asulukban.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pocok75
T

Törölt tag 1945

Guest
Egyébként a Nyevát nálunk 2001 július 1-én vonták ki a hadrendből, te ekkor hány éves lehettél?

2005-re mindenesetre már pont megtanultam fotózni...
;)

P9290257.jpg

P9290258.jpg

P9290268.jpg


... de mostmár elég lesz itt az off-ból.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and fishbed