Könyvespolc (Szakkönyvtár)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Megtudnátok mondani hogy a 70-80 években hogyan lehetett tájékozódni a gépek fejlesztésével kapcsolatban ? pl újságok stb? Vagy a hidegháború alatt az volt amit a tv-ben mutattak? Azért azok elég izgalmas évek lehettek Haditechnika szempontból :)

Átöltöztél utcai ruhába.
Kimentél (középiskolás vagy) a buszmegállóba.
A busszal beutaztál (vidéki vagy) pl. Miskolcra.
Elgyalogoltál a megyei könyvtárba.
Megkerested az egyetlen könyvet, amiben Repülőgépek, helikopterek, hajtóművek szerepeltek.(talán ez is volt a címe)
Hurrá! Bent van!
Megnézted a tartalomjegyzéket.
Hurrá! Szerepel benne a keresett típus!
Fellapoztad a megfelelő oldalra.
Ki van tépve a keresett lap.
Hazamentél.

Ha szerencsés voltál, akkor láttad a tévében az Őrjárat az égen, illetve Daniel Costelle: A repülés története című filmsorozatokat.
Esetleg valami nyugati filmben láttál harci repülőgépeket egy snitt erejéig.
Nem volt még akkor nemhogy videómagnód, de még színes tévéd sem, úgyhogy láttál, amit láttál, mert:
1, fújt a viharos szél, s elmozdult a padláson a Yagi-antenna
2, vagy épp akkor pöckölte az ujjaival a szerellő az elektroncsöveket (hogy melyik döglődik már megint)

oszt így jártál.

S azt hiszed, hogy viccelek.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
9d4d328389af8334038ebb02f1b8414f.jpg
ZKI374
ZKI374
Vagy esetleg összekuporgattál 60-70 forintot,és megvetted ezeket:)
ZKI374
ZKI374
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
Átöltöztél utcai ruhába.
Kimentél (középiskolás vagy) a buszmegállóba.
A busszal beutaztál (vidéki vagy) pl. Miskolcra.
Elgyalogoltál a megyei könyvtárba.
Megkerested az egyetlen könyvet, amiben Repülőgépek, helikopterek, hajtóművek szerepeltek.(talán ez is volt a címe)
Hurrá! Bent van!
Megnézted a tartalomjegyzéket.
Hurrá! Szerepel benne a keresett típus!
Fellapoztad a megfelelő oldalra.
Ki van tépve a keresett lap.
Hazamentél.

Ha szerencsés voltál, akkor láttad a tévében az Őrjárat az égen, illetve Daniel Costelle: A repülés története című filmsorozatokat.
Esetleg valami nyugati filmben láttál harci repülőgépeket egy snitt erejéig.
Nem volt még akkor nemhogy videómagnód, de még színes tévéd sem, úgyhogy láttál, amit láttál, mert:
1, fújt a viharos szél, s elmozdult a padláson a Yagi-antenna
2, vagy épp akkor pöckölte az ujjaival a szerellő az elektroncsöveket (hogy melyik döglődik már megint)

oszt így jártál.

S azt hiszed, hogy viccelek.
Igen,pomt az a cime.Még nekem az meg is van.
Anno sokkal jobb volt a Zrinyi kiadó.Volt a Tipuskönyv sorozat,amit 10-15évente frissitve kiadtak.Haditechnika fiataloknak sorozat,éventa a Haditechnika évkönyv,valamint a Tisztek Könyvtára sorozat,amit bárki megvehetett,nem csak katona.És az egyedi könyvek,amiket kiadtak,mint az Arab-Izraeli háborúk,Páncélosok korunk háborúiban,stb.Valójában jobb volt a felhozatal,mint ma a katonai könyvkiadás terén.
Ami nagyon jellemző volt,hogy a nyugati technikát aktuálisan irták le,addig a keletit igen elnagyoltan,és abbol is a már elavúltat.Tipikus volt az a beszólás,hogy
-Természetesen a Szovjetúnió és a VSz tagországok is rendelkeznek/gyártanak/fejlesztenek ilyen jellegű harceszközt,ami paramétereiben egyenrangú,illetve felülmúlja az ismertetett nyugati fejlesztést......
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Igen,pomt az a cime.Még nekem az meg is van.
Anno sokkal jobb volt a Zrinyi kiadó.Volt a Tipuskönyv sorozat,amit 10-15évente frissitve kiadtak.Haditechnika fiataloknak sorozat,éventa a Haditechnika évkönyv,valamint a Tisztek Könyvtára sorozat,amit bárki megvehetett,nem csak katona.És az egyedi könyvek,amiket kiadtak,mint az Arab-Izraeli háborúk,Páncélosok korunk háborúiban,stb.Valójában jobb volt a felhozatal,mint ma a katonai könyvkiadás terén.
Ami nagyon jellemző volt,hogy a nyugati technikát aktuálisan irták le,addig a keletit igen elnagyoltan,és abbol is a már elavúltat.Tipikus volt az a beszólás,hogy
-Természetesen a Szovjetúnió és a VSz tagországok is rendelkeznek/gyártanak/fejlesztenek ilyen jellegű harceszközt,ami paramétereiben egyenrangú,illetve felülmúlja az ismertetett nyugati fejlesztést......
"És az egyedi könyvek,amiket kiadtak,mint az Arab-Izraeli háborúk,Páncélosok korunk háborúiban,stb"
Ezek mind hamis politikai propaganda kiadványok voltak. Minden mondatuk hazugság.
A "Hosszú Villámháború" című pl 45 lelőtt izraeli gépet vízionál 82ben a Bekaa völgyben.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 337
10 690
113
Ami nagyon jellemző volt,hogy a nyugati technikát aktuálisan irták le,addig a keletit igen elnagyoltan,és abbol is a már elavúltat.Tipikus volt az a beszólás,hogy
-Természetesen a Szovjetúnió és a VSz tagországok is rendelkeznek/gyártanak/fejlesztenek ilyen jellegű harceszközt,ami paramétereiben egyenrangú,illetve felülmúlja az ismertetett nyugati fejlesztést......
De engem pont a szovjet repülőgépek érdekeltek volna!:hadonaszos:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
"És az egyedi könyvek,amiket kiadtak,mint az Arab-Izraeli háborúk,Páncélosok korunk háborúiban,stb"
Ezek mind hamis politikai propaganda kiadványok voltak. Minden mondatuk hazugság.
A "Hosszú Villámháború" című pl 45 lelőtt izraeli gépet vízionál 82ben a Bekaa völgyben.
Arab-Izraeli háborúk mondjuk pont úgy fogalmazott,hogy szovjet jelentések szerint.És leirta az izraeli jelentések szerinti verziót is.
Persze,sok volt az agitprop,már akkor is.És megvoltak a kötelező körök.Általában az első pár oldal után tudni lehetett,hogy milyen a könyv.Agitprop,vagy a kötelező letudása után érdemi tartalom is van.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 950
30 820
113
De engem pont a szovjet repülőgépek érdekeltek volna!:hadonaszos:
80as évek végén ismertem egy tököli,kazak pilótát.Horgászat révén.80akármennyiben új repülős tipuskönyvet megvettem,és megmutattam neki.Hanyattesett,hogy a MiG31 meg a Tu160 szigorúan titkos,nálunk meg egy polgári piaci könyvben megjelennek?
covers_107817.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ezekkel nem is találkoztam.:(
Nekem egy pár még meg is van. A legérdekesebb a műholdas navigációról szólt. Sajnos, most nem találtam a polcon, ahol lennie kéne, így a kiadási évet nem tudom megírni.

Megvette az ember Jakovlev, vagy German Tyitov könyvét, és csodálkozva tapasztalta, hogy nincs benne semmi. Ennyi erővel akár üres oldalakkal is kiadhatták volna.
Míg Zsukov emlékiratai részletes adatokkal van tele.
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
80as évek végén ismertem egy tököli,kazak pilótát.Horgászat révén.80akármennyiben új repülős tipuskönyvet megvettem,és megmutattam neki.Hanyattesett,hogy a MiG31 meg a Tu160 szigorúan titkos,nálunk meg egy polgári piaci könyvben megjelennek?
covers_107817.jpg
Pistike barátomnak megvan. Amikor nála voltam, ez volt a kedvenc olvasmányom.
 
M

molnibalage

Guest
A fentiekből egy csomó megvolt nekünk otthon, de hát nekem helyzeti előnyöm volt a fater miatt. :)