[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

G

Galthran

Guest
6dfb0685027a148eb21d1528600d2096db15598c.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Kibírtuk Obamát, kibírjuk ezt is. Simán ki tudjuk védeni a beavatkozási kísérleteiket, ha ők védhetik a politikai szuverenitásukat az orosz befolyástól, akkor mi is, az amerikaitól ugyanazon módszerekkel, ez nagyon jó stratégia lesz a hazai balliberalizmus külföldi anyagi forrásainak elvágásra és a teljes soros-netvörk azonosítására és napvilágra hozására!

Nehezen tudunk veszteni, ha Amerika saját magát teszi meg ellenségképnek, márpedig egy arrogáns és korrupt fehér gerontokrácia vezette elmebeteg társadalmú szuperhatalom a legjobb keleteurópai ellenségkép! Imádni fogják a választóink, a migráns és a többi is egyből értelmet nyer majd ebben a kontextusban, mert az amerikaiak a legmagasabb pozícióból fogják felmondani azt a sorosista leckét, amiről néhány bizonytalan szavazó még azt gondolja felénk, hogy inkább összeesküvéselmélet, mint valóság! Ha az amerikai valóság bekopog, akkor Orbán még háromnegyedes többséggel is hozhatja 2022-őt és olyan legitimációval vághat neki az Amerikával való kemény konfliktusnak és ennek farvizén a magyarországi balliberalizmussal való leszámolásnak, amire nem volt példa a magyar történelemben!

A NASAMS szerződéssel meg kell várni az év végét, lássuk van e értelme egyáltalán egy fillért is elkölteni ott. Az ukránok miatt pedig nem kell aggódni, hanem fokozni rajtuk a nyomást, egy demokrata győzelem után meg pláne, akkor ráadásul bosszanthatjuk is őket az orosz embargó telibekaksizásával és szevasztopoli Orbán-Putyin baráti találkozókkal! Az ugyanis a nagy előnyünk, hogy semmilyen formában nem függünk Amerikától! Gazdasági kapcsolataink minimálisak, politikailag két egymást egyáltalán nem értő, egymással nem kompatibilis társadalom vagyunk, nemzetbiztonságilag pedig nagyon nincs szükségünk az oroszellenes amerikai uszításra, mert a valódi ellenségeink azonosak azokkal, akiket Amerika szövetségesnek tekint határainktól keletre és délkeletre! Szóval mit tudnak tenni az amerikaiak?

- Megzsarolnak, hogy nem építenek bázisokat nálunk, nem tartanak közös hadgyakorlatokat velünk? Tágra nyílt szemekkel kuncogunk majd a világtalan idiótákon, mert a fasz se akarja ezeket a dolgokat nálunk!
- Pénzelik az ellenzéket és NGO-kat nyíltan kijelentve, hogy az alkotmányos rendünk megdöntése a cél? Igen, kösz, pont ez hiányzik csak a külföldi ügynökökkel való elbánáshoz, az NGO-k durva korlátozásához, az a legitimitás, amikor a magyar választók többsége bólogat végre, hogy ez szükséges, igen.
- Nem fogadják Orbánt többet Washingtonban, vagy naponta baszogatják a követségi alkalmazottainkat? Nagy dolog, majd minimálisra csökkentjük a diplomáciai testületek létszámát és kinevezünk ügyvivőnek egy down-kórost, hogy méltó módon reprezentáljuk a véleményünket az amerikai külügyről, merthogy nagyjából ezt is, mint mindent kiröhöghetünk!

Nincs realitása nyílt, katonai intervenciónak hazán rabszolgasorba taszítása érdekében, szóval olyan magasról lesz@rhatjuk az amerikai hülyeségeket, amilyen magasról csak tudjuk!

Magyarán nyugi, nyilván jobb lenne egy Trump adminisztráció, de a demokrata sok szempontból mégjobb, mert itthon legitimálja majd a keménykezű illiberalizmust! Én simán a demokratáknak drukkolnák ha Orbán lennék, mert komolyabb kiadások nélkül politikailag jobb helyzetbe hoznának itthon, mint a csak sok pénzbe kerülő együttműködés a republikánus hatalommal!
Sztem jobb ha nem basztatnak és nem kibírni kell. Trump egy majom, de számunkra hasznos.
Nyugat-Europaban felbuzdulva az amerikai teljesen irreális folyamatokon, beindulhat pár hülyénél a fantázia és gyorsan vagy besorolunk vagy gazdaságilag fognak szorongatni. Egyrészt EU pénzelvonás, amit könnyebb megakadályozni, de elkezdődhet a multik zsarolása. Ha ideologiailag nem megfelelő álláspontot képviselsz, bojkott. Civil és akár állami. Ez már fájhat közvetetten nekünk is, ha nem működhetnek együtt diktatúrákkal. És mi már régóta így futunk a nyugati ballib közvélemény előtt.

Sztem egy patrióta, de minimum a nyugati közvetlen pénzügyi befolyastól független ellenzék közvetett megteremtése szükséges itthon, hogy hosszú távon Mo. stratégiai érdekei ne sérüljenek egy kormányváltásnál. És legyen kontrollja a jelenlegi hatalomnak is. Ne kelljen mindig ráhúzni az ikszet, akkor is, ha két kézzel lopnak. A fél kezes lopás oké. :)

Pont emiatt lehet veszélyes Amerika. Titkosszolgálati eszközökkel, bármikor lehet egy Strache videó vagy Boriszov fotók. Lásd legutóbbi Borkai buli. 10 év sok idő. És aki lebukik megérdemli, de lehet az ország nem, hogy egy külföldi pénzügyi befolyás alatt álló kormány iranyitson. Főleg a Z2026 végigvitelének, továbbfejlesztésének tükrében. Hogy maradjunk a fórum fősodornál.

Ehhez most max. egy blokkoló kisebbséget lehet megteremteni az ellenzéken belül, akik hatalomváltásnál, mondjuk a Z2026 leépítését megakadályoznák. A DK vezette ellenzéki irányvonal beszántaná. Ezt bármilyen fura egy Mesterházy vezette MSZP blokkolhatná, még jól jöhet a régi állampárt. Mesterházy NATO közgyűlési poziciójával, kimenthetné Vadai kezéből a HM-et.
Ami jó hír Fegyőr is hátrébb szorította a Momentumon belül a közvetlen hálózati embereket. Egy francia Macron kopi pártot kihozhatna a Momoból, azokkal meg lehet tárgyalni, a liberáltálibokkal nem.
@Kishuszár??? Maradna a progi? :)

A Nasamsnál igazad van, lehet taktikusan ki kell várni, bár én inkább sürgetném és aláirnám. Hátráljanak ki ők belőle.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Sztem jobb ha nem basztatnak és nem kibírni kell. Trump egy majom, de számunkra hasznos.
Nyugat-Europaban felbuzdulva az amerikai teljesen irreális folyamatokon, beindulhat pár hülyénél a fantázia és gyorsan vagy besorolunk vagy gazdaságilag fognak szorongatni. Egyrészt EU pénzelvonás, amit könnyebb megakadályozni, de elkezdődhet a multik zsarolása. Ha ideologiailag nem megfelelő álláspontot képviselsz, bojkott. Civil és akár állami. Ez már fájhat közvetetten nekünk is, ha nem működhetnek együtt diktatúrákkal. És mi már régóta így futunk a nyugati ballib közvélemény előtt.

Sztem egy patrióta, de minimum a nyugati közvetlen pénzügyi befolyastól független ellenzék közvetett megteremtése szükséges itthon, hogy hosszú távon Mo. stratégiai érdekei ne sérüljenek egy kormányváltásnál. És legyen kontrollja a jelenlegi hatalomnak is. Ne kelljen mindig ráhúzni az ikszet, akkor is, ha két kézzel lopnak. A fél kezes lopás oké. :)

Pont emiatt lehet veszélyes Amerika. Titkosszolgálati eszközökkel, bármikor lehet egy Strache videó vagy Boriszov fotók. Lásd legutóbbi Borkai buli. 10 év sok idő. És aki lebukik megérdemli, de lehet az ország nem, hogy egy külföldi pénzügyi befolyás alatt álló kormány iranyitson. Főleg a Z2026 végigvitelének, továbbfejlesztésének tükrében. Hogy maradjunk a fórum fősodornál.

Ehhez most max. egy blokkoló kisebbséget lehet megteremteni az ellenzéken belül, akik hatalomváltásnál, mondjuk a Z2026 leépítését megakadályoznák. A DK vezette ellenzéki irányvonal beszántaná. Ezt bármilyen fura egy Mesterházy vezette MSZP blokkolhatná, még jól jöhet a régi állampárt. Mesterházy NATO közgyűlési poziciójával, kimenthetné Vadai kezéből a HM-et.
Ami jó hír Fegyőr is hátrébb szorította a Momentumon belül a közvetlen hálózati embereket. Egy francia Macron kopi pártot kihozhatna a Momoból, azokkal meg lehet tárgyalni, a liberáltálibokkal nem.
@Kishuszár??? Maradna a progi? :)

A Nasamsnál igazad van, lehet taktikusan ki kell várni, bár én inkább sürgetném és aláirnám. Hátráljanak ki ők belőle.
Egy fura kérdés. Visszaszervezhető e kínábol a gyártás oda ahol a munkamorál il hatékonyság nem a legjobb. Várhatóan a társadalmi feszültségek nem fognak csökkeni vagy rosszabb esetben rosszabbodni fognak. És így tovább...........
Vagy robotizálsz vagy leszarod az usa-Trump hozunk haza mindent politikáját. Mindkettőre a társadalmi feszültségek miatt is meg társadalmilag nincsenek felkészülve.
Az a hajó már nem léket kapott hanem már a tatig el van sülyedve.
Visszatérve. Én szívesebben látnék egy európai lérakot mint egy Nasams-t.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 611
14 581
113
Csak hogy lássuk mire számíthatunk amerikai rezsimváltásnál. (saját kieg.)


"Hal Brands, aki egyébként Johns Hopkins Egyetem tanára és az American Enterprise Institute kutatója szerint talán még korai volna a teljes szakítás, de a dolgok ebbe az irányba mutatnak. A magyar kormány ugyanis rettenetes precedenst teremt.

Úgy látja: olyan államról van szó, amely felkarolta az illiberalizmust, ujjong a demokrácia válsága láttán , örül annak, ha gyengül az USA, viszont feljönnek annak tekintélyelvű kihívói. (sztem nálunk egyik sem érzelmi kérdés, egyszerűen a folyamatok felismerése) Továbbá irredenta követeléseket támaszt szomszédjaival szemben (?? ? Ezért kellenek a román és horvát elnök megalapozatlan kirohanásai, mások tényként hivatkozhassanak erre) és a és a rothadást terjeszti a Washington által vezetett nemzetközi rend kulcsfontosságú intézményeiben (rohadnak azok maguktól) . A legújabb példa a kétoldalú kapcsolatok lehűlésére, hogy Trianon 100. évfordulóján Orbán képmutató amerikai birodalmat emlegetett (tények leírása) , mármint hogy az több más kapzsi állammal együtt kizsákmányolta az országot. Pusztán a beszéd alapján nem is lehetett megmondani, hogy itt egy NATO-tagország miniszterelnöke szólalt meg. De általában abból sem, amit az utóbbi 10 évben művelt.

Kihasználta a vírusfertőzést, hogy még több hatalmat szerezzen: rendeleti úton kormányzott, de nem sok független elemző gondolja, hogy ezek után visszaállnának az eredeti állapotok.(ezek a hülye független elemzők, mint referencia, már visszaállt...)A különleges felhatalmazás egyenes folytatása annak, hogy mélyen korrupt, kvázi tekintélyelvű államot épített ki.(vicces mindezt az USAból üzenni) Alaposan felforgatta a politikai rendszert a maga javára, elnyomta a bírálatokat.(jaja, nyisd meg a netet, semmi kormanybírálat..) A nacionalista érzelmekre játszott, amikor ördögként festette le a migránsokat, a „muzulmán betolakodókat és a zsidó pénzembereket”.(az a Gyurka, aki pénzel, ne azonosítsd a zsidókkal, pl. Netanjahu cimbi) A szerző szerint a rezsim most nagyon olyan, mint a putyini Oroszország a legelején.

De nem sokkal jobb a külpolitikája sem. Budapest az orosz kémek terepe. Kelti a feszültséget Romániával szemben (inverz valóság) és igényt tart a határon túli magyarok hűségére. Orbán az orosz érdekeket szolgálja akkor is, amikor aláássa a demokratikus szolidaritást az Észak-Atlanti Szövetség Szervezetében(fáj a megfúrt ukrán buli?) , valamint az unióban. Végül pedig engedélyezi, hogy a Huawei közreműködjön az 5G-hálózat kiépítésében(kettős merce, Nyugaton is ez zajlik) , noha félő, hogy ily módon Magyarország nem csak az orosz, hanem a kínai törekvések ugródeszkája lesz.

Röviden a rendszert olyan geopolitikai termeszhez lehet hasonlítani, amely mindent felzabál ott, ahol él. Az EU támogatások arra jók neki, hogy megolajozza a korrupciót. De kihasználja a NATO biztonsági ernyőjét is. Csak éppen közben aláássa mindkét szervezet értékeit és stratégiai érdekeit. És sajnos, a modell egyre terjed. Hogy Orbán ezt meg tudja tenni, annak az az egyik oka, hogy nem sok ellenállásba ütközött.

A leghatékonyabb elleneszköz az USA részéről az volna, ha jelezné, hogy a magyar fél esetében veszélyben van a kölcsönös segítségnyújtási záradék a katonai szövetségen belül.(lehet fellélegezhetünk:)) Azon kívül korlátozhatná a két hadsereg együttműködését, a gyakorlatokat, az anyagi támogatásokat, valamint a fegyvereladásokat. (pici zsarolás... Legyen NASAMS alternatíva?) De ha minden kötél szakad, még meg lehet vonni a NATO által nyújtott védelmet is. Erre már volt példa másutt.

Az ellenérvekre nem igazán érdemes szót fecsérelni(ez természetes vitának nincs helye, csak a dogmák) , mert Magyarország már így az oroszok és a kínaiak szálláscsinálója. Viszont Orbánt oly módon is rá lehetne ébreszteni arra, hogy sokba kerül neki ez a fajta politika, ha az Egyesült Államok támogatná a magyar ellenzéket.(végre a megoldás, a hazaárulás mindig jó befektetés) Ez egyúttal, volna más illiberális partnereknek is. Annál is inkább, mivel a magyar állam stratégiailag nem sokat számít, viszont a vele szemben alkalmazott kemény fellépésből okulhatnak más, fontosabb szövetségesek.

Nem arról van szó, hogy már holnap el kell engedni az Orbán-kormány kezét. De meg kell mutatni, hogy a miniszterelnöknek, hogy a kilátás nagyon is reális. Lehet, hogy ily módon veszélybe kerül a magyar kapcsolat, ám ha Magyarország a mostani úton megy tovább, akkor egyébként sem sok marad az összefogásból – hangsúlyozza a Bloomberg tudós (ő egy tudós!! :D) elemzője.

Te előfizetsz a hvg-re? :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 988
113
Én szívesebben látnék egy európai lérakot mint egy Nasams-t.
Lehet erre várunk, a meads-ról van valami hír?
17-ben indult a lengyeleknél, meg 15-ben a németek ezt a rendszert választották a patriot leváltására de azóta hír sincs, hogy rendszeresítették-e valahol.
Mondjuk a lengyeleknél azóta patriot lett.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 950
82 742
113
Ami jó hír Fegyőr is hátrébb szorította a Momentumon belül a közvetlen hálózati embereket. Egy francia Macron kopi pártot kihozhatna a Momoból, azokkal meg lehet tárgyalni, a liberáltálibokkal nem.
Minimális belpol ON:
Na akkor egy régi véleményem, még október utánról. Ismertek, utálom a Momentum országhoz való hozzáállását, mint a szar, DE ...

Tehát, annak ellenére, hogy bár most nagyon nem látszik ez, szerintem a Momentumot nem a ballibek, hanem Orbánék kreálták. Egyszerűen megcsinálták a saját ellenzéküket. Egy saját ballibek által kreált "Jobbikot", csak ballib térfélen. Egy trójai falovat, akik ha kell, koaláznak velük 2022ben azért, hogy lekopjon rólunk a nyugati média és haladó baromállatok közössége.
A Jobbikot és sorsát anno telibetaláltam. Már 2014ben elmondtam az önkormányzati választás után, hogy mi fog velük történni, ahogy Simicska feltűnt körülöttük!
Belpol. OFF:
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Csak hogy lássuk mire számíthatunk amerikai rezsimváltásnál. (saját kieg.)


"Hal Brands, aki egyébként Johns Hopkins Egyetem tanára és az American Enterprise Institute kutatója szerint talán még korai volna a teljes szakítás, de a dolgok ebbe az irányba mutatnak. A magyar kormány ugyanis rettenetes precedenst teremt.

Úgy látja: olyan államról van szó, amely felkarolta az illiberalizmust, ujjong a demokrácia válsága láttán , örül annak, ha gyengül az USA, viszont feljönnek annak tekintélyelvű kihívói. (sztem nálunk egyik sem érzelmi kérdés, egyszerűen a folyamatok felismerése) Továbbá irredenta követeléseket támaszt szomszédjaival szemben (?? ? Ezért kellenek a román és horvát elnök megalapozatlan kirohanásai, mások tényként hivatkozhassanak erre) és a és a rothadást terjeszti a Washington által vezetett nemzetközi rend kulcsfontosságú intézményeiben (rohadnak azok maguktól) . A legújabb példa a kétoldalú kapcsolatok lehűlésére, hogy Trianon 100. évfordulóján Orbán képmutató amerikai birodalmat emlegetett (tények leírása) , mármint hogy az több más kapzsi állammal együtt kizsákmányolta az országot. Pusztán a beszéd alapján nem is lehetett megmondani, hogy itt egy NATO-tagország miniszterelnöke szólalt meg. De általában abból sem, amit az utóbbi 10 évben művelt.

Kihasználta a vírusfertőzést, hogy még több hatalmat szerezzen: rendeleti úton kormányzott, de nem sok független elemző gondolja, hogy ezek után visszaállnának az eredeti állapotok.(ezek a hülye független elemzők, mint referencia, már visszaállt...)A különleges felhatalmazás egyenes folytatása annak, hogy mélyen korrupt, kvázi tekintélyelvű államot épített ki.(vicces mindezt az USAból üzenni) Alaposan felforgatta a politikai rendszert a maga javára, elnyomta a bírálatokat.(jaja, nyisd meg a netet, semmi kormanybírálat..) A nacionalista érzelmekre játszott, amikor ördögként festette le a migránsokat, a „muzulmán betolakodókat és a zsidó pénzembereket”.(az a Gyurka, aki pénzel, ne azonosítsd a zsidókkal, pl. Netanjahu cimbi) A szerző szerint a rezsim most nagyon olyan, mint a putyini Oroszország a legelején.

De nem sokkal jobb a külpolitikája sem. Budapest az orosz kémek terepe. Kelti a feszültséget Romániával szemben (inverz valóság) és igényt tart a határon túli magyarok hűségére. Orbán az orosz érdekeket szolgálja akkor is, amikor aláássa a demokratikus szolidaritást az Észak-Atlanti Szövetség Szervezetében(fáj a megfúrt ukrán buli?) , valamint az unióban. Végül pedig engedélyezi, hogy a Huawei közreműködjön az 5G-hálózat kiépítésében(kettős merce, Nyugaton is ez zajlik) , noha félő, hogy ily módon Magyarország nem csak az orosz, hanem a kínai törekvések ugródeszkája lesz.

Röviden a rendszert olyan geopolitikai termeszhez lehet hasonlítani, amely mindent felzabál ott, ahol él. Az EU támogatások arra jók neki, hogy megolajozza a korrupciót. De kihasználja a NATO biztonsági ernyőjét is. Csak éppen közben aláássa mindkét szervezet értékeit és stratégiai érdekeit. És sajnos, a modell egyre terjed. Hogy Orbán ezt meg tudja tenni, annak az az egyik oka, hogy nem sok ellenállásba ütközött.

A leghatékonyabb elleneszköz az USA részéről az volna, ha jelezné, hogy a magyar fél esetében veszélyben van a kölcsönös segítségnyújtási záradék a katonai szövetségen belül.(lehet fellélegezhetünk:)) Azon kívül korlátozhatná a két hadsereg együttműködését, a gyakorlatokat, az anyagi támogatásokat, valamint a fegyvereladásokat. (pici zsarolás... Legyen NASAMS alternatíva?) De ha minden kötél szakad, még meg lehet vonni a NATO által nyújtott védelmet is. Erre már volt példa másutt.

Az ellenérvekre nem igazán érdemes szót fecsérelni(ez természetes vitának nincs helye, csak a dogmák) , mert Magyarország már így az oroszok és a kínaiak szálláscsinálója. Viszont Orbánt oly módon is rá lehetne ébreszteni arra, hogy sokba kerül neki ez a fajta politika, ha az Egyesült Államok támogatná a magyar ellenzéket.(végre a megoldás, a hazaárulás mindig jó befektetés) Ez egyúttal, volna más illiberális partnereknek is. Annál is inkább, mivel a magyar állam stratégiailag nem sokat számít, viszont a vele szemben alkalmazott kemény fellépésből okulhatnak más, fontosabb szövetségesek.

Nem arról van szó, hogy már holnap el kell engedni az Orbán-kormány kezét. De meg kell mutatni, hogy a miniszterelnöknek, hogy a kilátás nagyon is reális. Lehet, hogy ily módon veszélybe kerül a magyar kapcsolat, ám ha Magyarország a mostani úton megy tovább, akkor egyébként sem sok marad az összefogásból – hangsúlyozza a Bloomberg tudós (ő egy tudós!! :D) elemzője.
Így jár az, aki nem tudja, hogy melyik csapatban focizik. Ha kikacsintgatsz egy szövetségi rendszerből az ellenségre, akkor árulóvá válasz és úgy is fognak kezelni. Szövetségi rendszert kiépíteni hosszú idő, de lerombolni úgy tűnik, hogy nem sok. Észkombájn kormányunknak ez nem esett le, ennyire értenek a külpolitikához. Azért a NATO védernyő leszerelésénél én elgondolkoznék azon, hogy a környező országok, hogy viszonyulnak hozzánk. Szóval azért az nagyon durva fenyegetés. Nem sok jót ígér.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 303
113
Nyugaton minket is ázsiai söpredéknek tartanak, vagy a még hülyébbek szlávnak. Ázsiában meg örülnek nekünk mind a türk népek, mind a távol-keletiek. Ha nagyon borul a bili és Ázsia veszi át a világ abszolút vezető szerepét, akkor erre a vonalra nagyon rá kell erősíteni, mert jelentős előnnyel járhat a környékünkön lévőkkel szemben.
Ha Amerika tényleg kénytelen lesz bezárkózni a bolygó nyugati féltekéjére, akkor a keleti féltekén nagyon erős hatalmi verseny indul, és nem mindegy a kisebbeknek, hogy kinek lesz a legtöbb támogatója.

Ugye hiába van EU, mi már a keleti félteke vagyunk. Messze USA-tól és Kínától is. Kína nem tud ilyen messze közvetlen beleszólni a dolgokba, és lassan az USA elveszti a régebben meglévő képességét erre. Így német, török, orosz, háromszög által határolt térséggé válik közép-európa lassan. Nem véletlen próbálunk ezekkel a hatalmakkal jóba lenni, és közben a saját szövetségeinket kiépíteni (V4, és Horvátország meg Szerbia, bár én az utolsóban nem bíznék, nem az a tisztességes fajta.)
Földrajz atlasz. Nézz rá, hogy a környező országok mely szövetségi rendszer tagjai. És ezek vajon hogyan viszonyulnak hozzánk. Ezen országok közül, vajon ki keresné a keletiek szövetségét? Gazdasági befolyása vajon kinek van, ránk nézve? Keletnek vagy Nyugatnak? Ésatöbbi.