A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
753
2 244
93
Nem-e? Már egy ideje olvasom a fórumot,mert van itt jó pár olyan téma,ahol ragad rám más is,nem csak kosz.
De nem emlékszem hogy bárki is irt volna arról,hogy milyen mértékű tudás kiáramlás volt (van) a honvédségnél,vagy akár a rendőrségnél... és ez évről évre egyre siralmasabb.És ez a tudás nem pótolható sok esetben...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Álljunk már meg parasztleheletnyit bajtárs!
Eddig én Benkő papát csak támogatni tudtam mindenben, de ezt alaposan elkúrták.
Harangozónak ebben az ügyben 80%-ig igazat lehet adni.
Te most komolyan mondod, hogy az úgy rendben van, hogy úgy kellett volna tapsikolva igennel szavaznia mindenkinek egy 3000Mrd Forintos többelemű beszerzés kapcsán (ami a jelenlegi HM költségvetésének 5x-öse), hogy titkos anyag lévén ott helyben ismerték meg a gyűlés tényleges tárgyát? Minderre 1 órás időintervallumot kapnak, és ha valami ordas nagy csalásra bólintanak rá, akkor mehetnek Kósával egy zárkába?
Mindezt úgy, hogy a rendkívüli gyűlés egyedüli érintettje a Honvédelmi Minisztérium, ami még egy államtitkár erejéig sem képviseltette magát, de a Honvéd vezérkar sem, akitől esetleg érdemben kérdezni lehet?
Teljesen elgurult itt mindenki gyógyszere?
Még ha formalitás is az egész, és a kormánypárti bizottsági tagok úgy is átpaskolják az ügyet, akkor is legalább minimális mértékig csináljunk már úgy, mintha parlamentáris rendszerben működne az ország. Aztán utána meg lehet megsértődni, hogy az EU-ban kifogásolják az autoriter módszerek.
"Ejnye, összekevertem! Ez itt az ítélet volt..."
Elkerülhetetlen, hogy paprikajancsi reakciót kapjanak az ellenzéki tagoktól, de ebből akár utólag még politikai hasznot is lehetett volna húzniuk.
Ténylegesen nem az összeg nagyságrendjén volt kiakadva (az másodlagos), pusztán azt az arcpirító eljárást, ahogy előadták.
Tudtommal eddig minden nagyobb üzlet közbeszerzési eljárás nélkül lett végigjáratva, de rendben nekem teljesen 8, hogy akkor kiírják az eljárást és húzzák mint a taknyot 2-3 évig, azután jön a választás és jön a várt kormányváltás, a kormányváltás után törlik/módosítják az eljárást és kezdődik megint egy rövidke huzavona.
Ha ez így lett volna akkor talán most járnánk ott, hogy mindenki rányomta az OK pecsétet a leo2 üzletre és várhatnánk 1,5-2 évet még az első leo2a4-re.
Én személy szerint várom már a kormányváltást, aztán keserédes mosollyal az arcomon figyelem az itt lévők véleményváltozását (jó nem a külföldön dolgozókra gondolok, mert nekik kb mind1, hogy ki van itt hatalmon)
 
W

Wilson

Guest
Álljunk már meg parasztleheletnyit bajtárs!
Eddig én Benkő papát csak támogatni tudtam mindenben, de ezt alaposan elkúrták.
Harangozónak ebben az ügyben 80%-ig igazat lehet adni.
Te most komolyan mondod, hogy az úgy rendben van, hogy úgy kellett volna tapsikolva igennel szavaznia mindenkinek egy 3000Mrd Forintos többelemű beszerzés kapcsán (ami a jelenlegi HM költségvetésének 5x-öse), hogy titkos anyag lévén ott helyben ismerték meg a gyűlés tényleges tárgyát? Minderre 1 órás időintervallumot kapnak, és ha valami ordas nagy csalásra bólintanak rá, akkor mehetnek Kósával egy zárkába?
Mindezt úgy, hogy a rendkívüli gyűlés egyedüli érintettje a Honvédelmi Minisztérium, ami még egy államtitkár erejéig sem képviseltette magát, de a Honvéd vezérkar sem, akitől esetleg érdemben kérdezni lehet?
Teljesen elgurult itt mindenki gyógyszere?
Még ha formalitás is az egész, és a kormánypárti bizottsági tagok úgy is átpaskolják az ügyet, akkor is legalább minimális mértékig csináljunk már úgy, mintha parlamentáris rendszerben működne az ország. Aztán utána meg lehet megsértődni, hogy az EU-ban kifogásolják az autoriter módszerek.
"Ejnye, összekevertem! Ez itt az ítélet volt..."
Elkerülhetetlen, hogy paprikajancsi reakciót kapjanak az ellenzéki tagoktól, de ebből akár utólag még politikai hasznot is lehetett volna húzniuk.
Ténylegesen nem az összeg nagyságrendjén volt kiakadva (az másodlagos), pusztán azt az arcpirító eljárást, ahogy előadták.

Az a baj,hogy annyira arogánsak lettek a fiúk,hogy az már árt a haderőreform közvélemény általi megítélésének,erre ékes példa ahogy ezt a 3000MRD keresztül nyomták,kicsit vissza kellene venni az arcból mert ez nagyon nem jó irány.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 568
113
Nem igazán ment át úgy látom. o_O
Hogy értsd: Neked (nekünk) csak ez jut. Te hiába követelőzöl, hogy márpedig te követeled a hazai csőgyártást. Meg hogy vezessenek körbe a kkfélegyházi Arsenal üzemben, mert nem fognak. A gazdasági érdekek fogják meghatározni, hogy mi legyen. Ígéret van a csőgyártásra is, de ez részletkérdés. Nekünk nem a csőre van szükségünk, hanem kész, működő fegyverekre.
Pattoghatsz a fejeden is, hogy államszervezet-váltást akarsz, meg hogy csak akkor lesz rendes honvédség, stb. stb.
Hidd el nekem, hogy a katonák leszarják, hogy hol készül a cső. /Sőt a korábbi tapasztalatok alapján - szerintem alaptalanul - kicsit félnek is a magyar gyártmánytól/
Ha legyártanak 3-400.000 fegyvert, akkor azzal 20-30 évre le van tudva az ország békebeli és hadi szükséglete. Az már csak gazdasági érdek, hogy minél nagyobb részben hazai hozzáadott érték legyen. Honvédelmi szempontból, - ha már ekkora mennyiség legyártásra kerül - minden további lényegtelen. Úgy sem fogsz tudni még ennyi embert sem összeszedni, ha szükség lenne rá.
A szomszédunkban vannak a szerbek.Miért törekszenek,amennyire tudnak önellátásra?Az embargó miatt.
Ha mi összebalhézunk valamelyik szomszédunkkal,főleg ha az NATOtag,nagyon könnyen kaphatunk egy fegyverembargót.És mint fentebb irtam,egy hét alatt le lehet amortizálni egy csövet.Gp csövet meg akár 5perc alatt(extrém,de előfordul).
Hazai fegyvergyártásról szólt az agitprop.Csőgyártás nélkül nincs fegyvergyártás.
Továbbra is azt mondom,hogy a szervezeti rendszer helyretételével kéne kezdeni a dolgot.Hogy ne lehessen suskusolni,hazudozni,parasztvakitani,mint jelenleg.Éshogy legyen már legalább annyi bevethető szakaszunk,mint ahány tábornok van....
Mellesleg a tokot hol gyártják?Az sem sima fröccsöntés....Bár ami azt illeti,én idegenkedem a műanyak toktol.Nem bizom a tartósságában.Mennyi idő alatt öregszik el az a plasztik?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Álljunk már meg parasztleheletnyit bajtárs!
Eddig én Benkő papát csak támogatni tudtam mindenben, de ezt alaposan elkúrták.
Harangozónak ebben az ügyben 80%-ig igazat lehet adni.
Te most komolyan mondod, hogy az úgy rendben van, hogy úgy kellett volna tapsikolva igennel szavaznia mindenkinek egy 3000Mrd Forintos többelemű beszerzés kapcsán (ami a jelenlegi HM költségvetésének 5x-öse), hogy titkos anyag lévén ott helyben ismerték meg a gyűlés tényleges tárgyát? Minderre 1 órás időintervallumot kapnak, és ha valami ordas nagy csalásra bólintanak rá, akkor mehetnek Kósával egy zárkába?
Mindezt úgy, hogy a rendkívüli gyűlés egyedüli érintettje a Honvédelmi Minisztérium, ami még egy államtitkár erejéig sem képviseltette magát, de a Honvéd vezérkar sem, akitől esetleg érdemben kérdezni lehet?
Teljesen elgurult itt mindenki gyógyszere?
Még ha formalitás is az egész, és a kormánypárti bizottsági tagok úgy is átpaskolják az ügyet, akkor is legalább minimális mértékig csináljunk már úgy, mintha parlamentáris rendszerben működne az ország. Aztán utána meg lehet megsértődni, hogy az EU-ban kifogásolják az autoriter módszerek.
"Ejnye, összekevertem! Ez itt az ítélet volt..."
Elkerülhetetlen, hogy paprikajancsi reakciót kapjanak az ellenzéki tagoktól, de ebből akár utólag még politikai hasznot is lehetett volna húzniuk.
Ténylegesen nem az összeg nagyságrendjén volt kiakadva (az másodlagos), pusztán azt az arcpirító eljárást, ahogy előadták.

Alapvetően igazad van és azt mondta korábban pl. heli beszerzéseknél a kormány nem igy csinálta, hanem normálisan megtárgyalta bizottságban és úgy döntött.

De most nézzük a másik oldalról, vajon miért változtattak? A bizalom teljes hiánya, fölösleges botránykeltéssel ne hangoljanak a beszerzések ellen. Illetve ami hangsúlyosabb, néhány kepviselőnél felmerül a gyanú (Demeter totál ilyen volt, de van Afganisztánt amcsi "civil" szervezetek által megjárt képviselő is), hogy baráti országok szerveivel együttműködnek. Fegyverbeszerzéseknél meg alap a sajtóbotrányok általi befolyásolás, ha nem kedvezően alakulnak vkinek a dolgok.

Eddig a Z2026 kapcsán semmilyen konstruktív ellenzéki kritika nem hangzott el. Vadai, mint bizottsági tag legnagyobb aktivitása abban merül ki, hogy módosító javaslatokkal, mennyit csoportosítsanak el a honvédelmi tarcától más ügyekre.
A sajtójukban folyamatosan megy a hangulatkeltés a Z2026 ellen levitézlett katonai szakértők által.

Az a műdráma meg hogy nem akar úgy járni mint Demeter Marta, akit kitettek a bizottságból, mert elmondta az igazat, egy nagy hazugság volt. Nem nyilvanos iratok alapján hazudozott, hogy Orbán a lányát utaztatja honvédségi gépen. Benézett egy névazonosságot, egy Orbán nevű katonával.

Harangozó inkább kiment, mert a a döntése nyomán nem akar börtönbe vonulni.... Jajajj. Melyik politikus vonult börtönbe az elmúlt 30 évben Mo-n egy bizottsági szavazás miatt??
Ez kifejezetten röhejes volt...közbeszerzés alól ad mentesítést, nem korrupciós pénzeket fogad el. Ha ebből vki börizhetne, azok a döntéshozók, nem ez a pojáca.

Volt igazsága, unortodox eljárás volt, erőből átnyonva, a többi politikai bullshit volt. Csinaltak 1-2 címlapot, Orbán 3.000 milliárdos titkos beszerzése, a facen szépen mki kitombolta magát a szokásos körök szerint, de itt ezen sztem lépjünk túl. Mármint a politikai részén!!

Még annyi. Benkő bírálata ez ügyben baromság. Egy ügy politikai lebonyolítása, nem az ő kompetenciája, ő nem politikus.
Az EU-s bírálatok meg politikai alapúak. Ha az ország vezetése belesimulna a brüsszeli közegbe, 0 bírálat lenne.

2 kézzel lopják a 100%-ig demokrata politikusok is a pénzt, ha elítélik őket jogerősen, meg utána is lehetnek IMF elnökök (lásd a mostanit), vagy német Európai Bizottsági elnökök is, mégha eltűnnek a perdöntő hivatali mobiladatai egy százmillió eurós tanácsadói csalási ügyben....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Az a baj,hogy annyira arogánsak lettek a fiúk,hogy az már árt a haderőreform közvélemény általi megítélésének,erre ékes példa ahogy ezt a 3000MRD keresztül nyomták,kicsit vissza kellene venni az arcból mert ez nagyon nem jó irány.
A közvélemény többségének szemében minden egyes haderőre költött Ft. pazarlás. Úgyse lesz háború vagy a magyar haderő 5 perc után úgyis kapitulál.

Egy bizottsági ülés mínuszos hír, nem oszt nem szoroz. Max a luxuskormánygépezés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Tudtommal eddig minden nagyobb üzlet közbeszerzési eljárás nélkül lett végigjáratva, de rendben nekem teljesen 8, hogy akkor kiírják az eljárást és húzzák mint a taknyot 2-3 évig, azután jön a választás és jön a várt kormányváltás, a kormányváltás után törlik/módosítják az eljárást és kezdődik megint egy rövidke huzavona.
Ha ez így lett volna akkor talán most járnánk ott, hogy mindenki rányomta az OK pecsétet a leo2 üzletre és várhatnánk 1,5-2 évet még az első leo2a4-re.
Én személy szerint várom már a kormányváltást, aztán keserédes mosollyal az arcomon figyelem az itt lévők véleményváltozását (jó nem a külföldön dolgozókra gondolok, mert nekik kb mind1, hogy ki van itt hatalmon)
Neked tényleg ez jött le, hogy itt az volt a tét, hogy közbeszerzésre kerüljön az ügy? Harangozó is kiemelte, hogy ez egy teljesen normális eljárás a honvédelmi beszerzések esetén. De ha eléd tesznek politikai ellenfeleid (vagy neadjisten a jóbarátaid) egy 11db többszáz oldalas szerződésből álló ügycsomagot 3000Mrd forint összértékben, és kapsz rá 1 órát, hogy dönts róla, hogy biankó csekket adj rá, vagy sem, akkor aláírod? Mert ha igen, akkor - ilyet itt a fórumon eddig senkire nem mondtam - hülye vagy. Én a lakáshitel szerződésemet is 2 órán át tanulmányoztam. Pedig ott picit kisebb volt a volumen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Alapvetően igazad van és azt mondta korábban pl. heli beszerzéseknél a kormány nem igy csinálta, hanem normálisan megtárgyalta bizottságban és úgy döntött.

De most nézzük a másik oldalról, vajon miért változtattak? A bizalom teljes hiánya, fölösleges botránykeltéssel ne hangoljanak a beszerzések ellen. Illetve ami hangsúlyosabb, néhány kepviselőnél felmerül a gyanú (Demeter totál ilyen volt, de van Afganisztánt amcsi "civil" szervezetek által megjárt képviselő is), hogy baráti országok szerveivel együttműködnek. Fegyverbeszerzéseknél meg alap a sajtóbotrányok általi befolyásolás, ha nem kedvezően alakulnak vkinek a dolgok.

Eddig a Z2026 kapcsán semmilyen konstruktív ellenzéki kritika nem hangzott el. Vadai, mint bizottsági tag legnagyobb aktivitása abban merül ki, hogy módosító javaslatokkal, mennyit csoportosítsanak el a honvédelmi tarcától más ügyekre.
A sajtójukban folyamatosan megy a hangulatkeltés a Z2026 ellen levitézlett katonai szakértők által.

Az a műdráma meg hogy nem akar úgy járni mint Demeter Marta, akit kitettek a bizottságból, mert elmondta az igazat, egy nagy hazugság volt. Nem nyilvanos iratok alapján hazudozott, hogy Orbán a lányát utaztatja honvédségi gépen. Benézett egy névazonosságot, egy Orbán nevű katonával.

Harangozó inkább kiment, mert a a döntése nyomán nem akar börtönbe vonulni.... Jajajj. Melyik politikus vonult börtönbe az elmúlt 30 évben Mo-n egy bizottsági szavazás miatt??
Ez kifejezetten röhejes volt...közbeszerzés alól ad mentesítést, nem korrupciós pénzeket fogad el. Ha ebből vki börizhetne, azok a döntéshozók, nem ez a pojáca.

Volt igazsága, unortodox eljárás volt, erőből átnyonva, a többi politikai bullshit volt. Csinaltak 1-2 címlapot, Orbán 3.000 milliárdos titkos beszerzése, a facen szépen mki kitombolta magát a szokásos körök szerint, de itt ezen sztem lépjünk túl. Mármint a politikai részén!!

Még annyi. Benkő bírálata ez ügyben baromság. Egy ügy politikai lebonyolítása, nem az ő kompetenciája, ő nem politikus.
Az EU-s bírálatok meg politikai alapúak. Ha az ország vezetése belesimulna a brüsszeli közegbe, 0 bírálat lenne.

2 kézzel lopják a 100%-ig demokrata politikusok is a pénzt, ha elítélik őket jogerősen, meg utána is lehetnek IMF elnökök (lásd a mostanit), vagy német Európai Bizottsági elnökök is, mégha eltűnnek a perdöntő hivatali mobiladatai egy százmillió eurós tanácsadói csalási ügyben....


Hanyadjára van ez a baromság leírva, hogy a Benkő nem politikus.
Egy miniszter!
De ő politikus.

Amúgy ma megkérdeztem 5 kollégámat mit gondolnak az ügyről.
Egyrészt mindössze 1 hallott róla.
Másrészt amikor kimondtam, hogy 3000 milliárd mind azt kérdezte pont most?
Még akkor is húzták a szájukat amikor mondtam ez 10-15 év. Úgyhogy évente kb 250 milliárd, ráadásul lehet van gazdasági haszna is.
Amit ugyancsak nem tudunk.

Az meg, hogy az ellenzék félbolond idiótákból áll, akik szakmailag nullák, nem mentesíti Vityeszéket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 819
117 993
113
A szomszédunkban vannak a szerbek.Miért törekszenek,amennyire tudnak önellátásra?Az embargó miatt.
Ha mi összebalhézunk valamelyik szomszédunkkal,főleg ha az NATOtag,nagyon könnyen kaphatunk egy fegyverembargót.És mint fentebb irtam,egy hét alatt le lehet amortizálni egy csövet.Gp csövet meg akár 5perc alatt(extrém,de előfordul).
Hazai fegyvergyártásról szólt az agitprop.Csőgyártás nélkül nincs fegyvergyártás.
Továbbra is azt mondom,hogy a szervezeti rendszer helyretételével kéne kezdeni a dolgot.Hogy ne lehessen suskusolni,hazudozni,parasztvakitani,mint jelenleg.Éshogy legyen már legalább annyi bevethető szakaszunk,mint ahány tábornok van....
Mellesleg a tokot hol gyártják?Az sem sima fröccsöntés....Bár ami azt illeti,én idegenkedem a műanyak toktol.Nem bizom a tartósságában.Mennyi idő alatt öregszik el az a plasztik?
Még szerencse, hogy a tok alumínium és csak a tárajak rész műanyag. illetve, elég sok most már 30 évet közelítő (vagy éppen meghaladó) műanyag tokos fegyver van a haderők kezén és láss csodát még nem estek szét.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 463
113
Alapvetően igazad van és azt mondta korábban pl. heli beszerzéseknél a kormány nem igy csinálta, hanem normálisan megtárgyalta bizottságban és úgy döntött.

De most nézzük a másik oldalról, vajon miért változtattak? A bizalom teljes hiánya, fölösleges botránykeltéssel ne hangoljanak a beszerzések ellen. Illetve ami hangsúlyosabb, néhány kepviselőnél felmerül a gyanú (Demeter totál ilyen volt, de van Afganisztánt amcsi "civil" szervezetek által megjárt képviselő is), hogy baráti országok szerveivel együttműködnek. Fegyverbeszerzéseknél meg alap a sajtóbotrányok általi befolyásolás, ha nem kedvezően alakulnak vkinek a dolgok.
Ha most konkrétan meggyanúsítasz valakit hazaárulással, azt csak óvatosan! o_O
Biztos vagyok benne, hogy a Szolgálatok ezerrel vadásznak az ilyen jellegű külföldi kapcsolatokra. Senki nem kockáztatna ilyen jellegű minősített adatot nyilvánosságra hozni!
A beszerzések ellen pedig sokkal jobban lehet a mostani helyzettel hangulatot kelteni. Csak ezt az, aki ezt az 1 órás bizottsági ülést szervezte - igen ostobán - nem gondolta végig...

Harangozó inkább kiment, mert a a döntése nyomán nem akar börtönbe vonulni.... Jajajj. Melyik politikus vonult börtönbe az elmúlt 30 évben Mo-n egy bizottsági szavazás miatt??
Ez kifejezetten röhejes volt...közbeszerzés alól ad mentesítést, nem korrupciós pénzeket fogad el. Ha ebből vki börizhetne, azok a döntéshozók, nem ez a pojáca.

Volt igazsága, unortodox eljárás volt, erőből átnyonva, a többi politikai bullshit volt. Csinaltak 1-2 címlapot, Orbán 3.000 milliárdos titkos beszerzése, a facen szépen mki kitombolta magát a szokásos körök szerint, de itt ezen sztem lépjünk túl. Mármint a politikai részén!!

Még annyi. Benkő bírálata ez ügyben baromság. Egy ügy politikai lebonyolítása, nem az ő kompetenciája, ő nem politikus.
Az EU-s bírálatok meg politikai alapúak. Ha az ország vezetése belesimulna a brüsszeli közegbe, 0 bírálat lenne.

2 kézzel lopják a 100%-ig demokrata politikusok is a pénzt, ha elítélik őket jogerősen, meg utána is lehetnek IMF elnökök (lásd a mostanit), vagy német Európai Bizottsági elnökök is, mégha eltűnnek a perdöntő hivatali mobiladatai egy százmillió eurós tanácsadói csalási ügyben....
Azt felejtitek el, hogy egy ilyen 3000Mrd-os csomag már történelmi léptékű (a Gripen döntés ennél lényegesen kisebb volumen volt!!!). Akármennyire is kutyakomédia is ez az egész bizottságosdi, de erről a kutyakomédiáról jegyzőkönyv készül. Az elhangzó ellenvetésekkel, javaslatokkal együtt. És bár jóidőre titkosítják, de előbb utóbb ezek nyilvánosságra kerülnek, és mindenki szerepe kiderül....
Te mit tettél volna??? MINDEN épeszű ember (nem csak politikus) kivonult volna.
Eddig a Z2026 kapcsán semmilyen konstruktív ellenzéki kritika nem hangzott el. Vadai, mint bizottsági tag legnagyobb aktivitása abban merül ki, hogy módosító javaslatokkal, mennyit csoportosítsanak el a honvédelmi tarcától más ügyekre.
A sajtójukban folyamatosan megy a hangulatkeltés a Z2026 ellen levitézlett katonai szakértők által.

Az a műdráma meg hogy nem akar úgy járni mint Demeter Marta, akit kitettek a bizottságból, mert elmondta az igazat, egy nagy hazugság volt. Nem nyilvanos iratok alapján hazudozott, hogy Orbán a lányát utaztatja honvédségi gépen. Benézett egy névazonosságot, egy Orbán nevű katonával.
Benkőnek hogyne lenne felelőssége. A beszerzéseket az őáltala felügyelt minisztérium kéri!
Ez még akkor is áll, ha a tudta nélküli partizánakció is volt mondjuk Kósa - mint elnök - szervezésében. Mondjuk ezen kevésbé is lepődnék meg...;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 568
113
Még szerencse, hogy a tok alumínium és csak a tárajak rész műanyag. illetve, elég sok most már 30 évet közelítő (vagy éppen meghaladó) műanyag tokos fegyver van a haderők kezén és láss csodát még nem estek szét.
Istenneklegyenhála.Nincs bizodalmam a műanyag tokban.Alutokot meg tudunk gyártani.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Az a baj a 3,5 milliárd dolláros (több mint ezermilliárd Forintos) IFV/APC tétellel, hogy azon mit supportolnak tizenöt éven át! Nem igazán tud az a program véget érni 2035-40 között. A litvánok 2016-ban megrendeltek 88 darab Boxert, 2019-ben megkapták az elsőt és 2021-ig kifut a program (435 millió USD). Nálunk is ilyen öt évben kell ezzel kapcsolatban gondolkodni, ha most bejelentik, akkor 2026-ban fel van szerelve a dandár és nem 2035-40-ben valamikor!

Szóval nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a legnagyobb tétel itt az IFV/APC lenne. Ez lehet, hogy valami lízingszerződés! Lehet, hogy a gyalogsági harcjárművek kapnak olyan támogatást, mint a Gripen vadászgépek (tehát a hadrafoghatóság érdekében német együttműködéssel folyamatosan karban lesznek tartva), de akkor mondjuk a harckocsik és önjáró lövegek miért nem ilyen konstrukcióban érkeznek? Inkább repülőnek tűnik.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 617
113
Neked tényleg ez jött le, hogy itt az volt a tét, hogy közbeszerzésre kerüljön az ügy? Harangozó is kiemelte, hogy ez egy teljesen normális eljárás a honvédelmi beszerzések esetén. De ha eléd tesznek politikai ellenfeleid (vagy neadjisten a jóbarátaid) egy 11db többszáz oldalas szerződésből álló ügycsomagot 3000Mrd forint összértékben, és kapsz rá 1 órát, hogy dönts róla, hogy biankó csekket adj rá, vagy sem, akkor aláírod? Mert ha igen, akkor - ilyet itt a fórumon eddig senkire nem mondtam - hülye vagy. Én a lakáshitel szerződésemet is 2 órán át tanulmányoztam. Pedig ott picit kisebb volt a volumen.
Igen a fickó meg a végén arról beszél, hogy törvényileg közbeszerzés kellene mert máskülönben törvénytelen. Amúgy ha nem akarják elfogadni akkor nem írják alá, nem kell itt nekik a cirkuszt csinálni. Látod te se írtad alá a devizát, ők is csak ülhettek volna bent a seggükön és amikor aláírás van nem írják alá.
hihetetlen, hogy csak szerintem ilyen egyszerűen meg lehetett volna oldani, de nekik kell a szereplés mert az ország véletlenül elfelejti, hogy itt vannak és kavarják azt a bizonyost...
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Gyurma

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 791
30 568
113
Még szerencse, hogy a tok alumínium és csak a tárajak rész műanyag. illetve, elég sok most már 30 évet közelítő (vagy éppen meghaladó) műanyag tokos fegyver van a haderők kezén és láss csodát még nem estek szét.
Viszont ha bezárt Fűzfő,hol van most lőporgyártás?
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Tudtommal eddig minden nagyobb üzlet közbeszerzési eljárás nélkül lett végigjáratva, de rendben nekem teljesen 8, hogy akkor kiírják az eljárást és húzzák mint a taknyot 2-3 évig, azután jön a választás és jön a várt kormányváltás, a kormányváltás után törlik/módosítják az eljárást és kezdődik megint egy rövidke huzavona.
Ha ez így lett volna akkor talán most járnánk ott, hogy mindenki rányomta az OK pecsétet a leo2 üzletre és várhatnánk 1,5-2 évet még az első leo2a4-re.
Én személy szerint várom már a kormányváltást, aztán keserédes mosollyal az arcomon figyelem az itt lévők véleményváltozását (jó nem a külföldön dolgozókra gondolok, mert nekik kb mind1, hogy ki van itt hatalmon)

Itt az arrogancián van a hangsúly. Még csak le sem futják a tiszteletköröket a kormány részéről. A tisztelet itt nem is a szociknak szólna igazándiból, hanem a keretekről, meg a hozzáállásukról, hogy nem csak odavetik a vazallusoknak, hogy itt van egy kiló papír, írjátok alá most.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Hanyadjára van ez a baromság leírva, hogy a Benkő nem politikus.
Egy miniszter!
De ő politikus.

Amúgy ma megkérdeztem 5 kollégámat mit gondolnak az ügyről.
Egyrészt mindössze 1 hallott róla.
Másrészt amikor kimondtam, hogy 3000 milliárd mind azt kérdezte pont most?
Még akkor is húzták a szájukat amikor mondtam ez 10-15 év. Úgyhogy évente kb 250 milliárd, ráadásul lehet van gazdasági haszna is.
Amit ugyancsak nem tudunk.

Az meg, hogy az ellenzék félbolond idiótákból áll, akik szakmailag nullák, nem mentesíti Vityeszéket.
Mikor kéne? Most van félidő... jövőre már kezdődik a pre-kampány időszak. Ezt most lehetett utoljára, vagy majd 3 év múlva meglépni....
Ha politika, akkor kicsit gondolkozzunk politikusként.:rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Másrészt amikor kimondtam, hogy 3000 milliárd mind azt kérdezte pont most?
Még akkor is húzták a szájukat amikor mondtam ez 10-15 év. Úgyhogy évente kb 250 milliárd, ráadásul lehet van gazdasági haszna is.
Amit ugyancsak nem tudunk.
t.
Ahogy kiszivárgott hosszabb távú szerződések lesznek, mint az eddigiek. 250-300 mrd. fejlesztési pénz mist is benne van a HM-es büdzsébe. De ha duplát költenek azt se forgatja fel a költségvetést.

Viszont lehet azért akartak szabad kezet (lényegébenaazt kaptak), mert most hogy több ország visszafogta a beszerzéseket, repülőgyártók a csőd szélén, lényegesen kedvezőbb feltételekkel lehet szerződéseket kötni, mint 2-3 év múlva.
Ha rövid távú lenne, még szerencsésen is alakulhat a Z2026 szempontjából a válság.