UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ülőbika

New Member
2020. július 1.
2
1
3
"A nagyított képen sem túl természetes a környezethez képest."

Ugyan így látom én is.:)

De nem mertem leírni, mert korábban is 1-es ( :) ) fórumtárs megbélyegezett, hogy nem vagyok UFO hívő.
:)

Ne is legyél UFO hívő, mert az ufológia nem tudomány, hanem csak a népbutítás egyik módszere. No meg a pénzszerzés egyik módszere. Lásd pl. az Ufómagazin eladási árát.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Ezt nem értem.
Akkor a vas nem 900 fokon olvad, hanem vagy 860,vagy 940?
Akkor a víz nem 100 fokon for, hanem 95,vagy 105?
Csak egy helyes értéket ismerünk, a helyes érték pedig a valódi érték méréssel meghatározható legjobb becslése, így igen mind a két állításod igaz lehet. Minél többet mérsz a mérőműszerrel annál pontosabb helyes értéket kapsz ha a mért adatokat átlagolod.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Ha te ilyen sokat tudsz az ózdi UFO figyelőközpontról és


Mindenki téved, aki lenézi és bármiért kigúnyolja Pataky Attilát. Én sok éve ismerem. Ő nem csak zenei és éneklési téren zseni, hanem több más vonatkozásban is. Mindig mindennek utánanéz, ami szokatlannak, vagy bármiért érdekesnek látszik számára. Ezért nagyon sok magyar és külföldi tudós barátja van, akikkel mindig megbeszélte az ufológiai élményeit is. Ezért tavaly arra is rájött, hogy időnként nem földönkívüliek rabolták el, hanem olyanok, akik villámhipnózissal, vagy más módszerekkel elaltatták, kikérdezték és így a tudtán kívül hamarabb tudták megszerezni a legújabb szerzeményei kottáit, még mielőtt azok szerzői jogát bejegyeztette volna. Erre többek közt az én segítségemmel jött rá. Azóta senkivel sem áll szóba, aki ufológiai élményeiről érdeklődik. Ezért azt az ősi szabályt javaslom figyelembe venni, hogy senki se vádaskodjon és ítélkezzen anélkül, hogy a vádlottat kikérdezné. Lád: https://www.gyakorikerdesek.hu/ezot...enze-vagy-csak-siman-egy-sult-bolond__oldal-2
Erre csak annyi a válaszom, hogy semmiképpen nem akarom elemezni a bejegyzésedet, mert ez kb. a bulvársajtó nyáladzó szintje és

ez a Fórum a HTKA része! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Július 10 körül láttam egy ufo-t valószínűleg valahol Pécs belvárosa felett, kb. este 10 óra tájékán. (a távolság becslés miatt kb. +2 km-el lehet kijjebb is, de többel szerintem semmiképp) A viták elkerülésére semmilyen további részlettel nem szolgálok. Egyébként láttam még műholdakat és repülőgépeket is az adott időszakban, de azokat bármikor megkülönböztetem egy ilyentől. 30 éve volt hogy tömegével figyeltem meg műholdakat alkonyat után, őrségben, mert unatkoztam. Volt hogy egy időben öt is látható volt. (ez a megfigyelhetőség naplemente után a hatalmas kontrasztnak köszönhető, ezt már akkoriban is betéve tudtam). A kérdéses ufo nagyon alacsony magasságban nagyon határozottan volt észlelhető rövid ideig, minden tévedési lehetőséget kizárva. Ugyan még sokáig leskelődtem utána, de többé nem mutatkozott, én már nem észleltem. Nem ez volt számomra az első eset Pécs felett ufo-t megfigyelni.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
  • Tetszik
Reactions: jani22

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nemrég találkoztam egy általam személyesen nem ismert emberrel, sajnos közelebbi személyes részleteket nem közölhetek vele kapcsolatban, mert nincs rá engedélyem. Az 1990-es évek környékén (amikor az két közvetlen észlelésem is volt) ő 5 esetről számolt be, de ennél sokkal többről kapott beszámolókat a munkaköréből adódóan. Ha sikerül vele még a nyáron beszélnem, megkérem hogy meséljen az ő konkrét észleléseiről, és azokról amikről még tudomást szerzett. A rövid beszélgetésünkkor igen érdekes sztorikat említett. Azóta egyébként nem találkozott ufo jelenségekkel. Erről már korábban írtam, hogy én milyen eseményekhez kötöm az ufok hirtelen, sokszor nagy esetszámú megjelenését. Abban az időben a politikai rendszerváltás és a jugoszláv háború előszele együttesen vonzotta ide őket.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Régebben egy másik légvédelmis topicban rákérdeztem a témakörre, de csak egy kevés mismákolást kaptam. Vagy nem volt észlelésük, vagy nem akarták mondani. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Régebben egy másik légvédelmis topicban rákérdeztem a témakörre, de csak egy kevés mismákolást kaptam. Vagy nem volt észlelésük, vagy nem akarták mondani. :(
Pedig van egy ismert sztori az egyik légvédelmi bázisnál, akik el is kábítottak egy időre, az egyik ufo vagy abból valaki. Ha nem is velük történt meg, a sztorit kell hogy ismerjék.

Itt azért már többen vannak akik maguk is láttak ufót közelről, amikor már tévedhetetlenül tudja valaki, hogy itt tévedés kizárva, mert az orra előtt van egy számos ember által nem ismert jelenséggel rendelkező létező és működő gép, ami sok-százszorosan túltesz minden ember által készített repülő szerkezet fejlettségén és teljesítményén. Én már sokkal azelőtt elfogadtam a létezésüket, mielőtt a valóságban is sikerült egyet megpillantanom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Július 10 körül láttam egy ufo-t valószínűleg valahol Pécs belvárosa felett, kb. este 10 óra tájékán. (a távolság becslés miatt kb. +2 km-el lehet kijjebb is, de többel szerintem semmiképp) A viták elkerülésére semmilyen további részlettel nem szolgálok. Egyébként láttam még műholdakat és repülőgépeket is az adott időszakban, de azokat bármikor megkülönböztetem egy ilyentől. 30 éve volt hogy tömegével figyeltem meg műholdakat alkonyat után, őrségben, mert unatkoztam. Volt hogy egy időben öt is látható volt. (ez a megfigyelhetőség naplemente után a hatalmas kontrasztnak köszönhető, ezt már akkoriban is betéve tudtam). A kérdéses ufo nagyon alacsony magasságban nagyon határozottan volt észlelhető rövid ideig, minden tévedési lehetőséget kizárva. Ugyan még sokáig leskelődtem utána, de többé nem mutatkozott, én már nem észleltem. Nem ez volt számomra az első eset Pécs felett ufo-t megfigyelni.

Az UFÓtagadásért is börtön jár?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az UFÓtagadásért is börtön jár?

:D:D:D:D:D (térdet csapkodós röhögés, végül is a reggelem jól indul köszi !!!! :) Amúgy ezt nyugodtan tagadhatod, bár maga az ufok léte (a sokkal fejlettebb technológiájuk miatt) sokkal több veszélyt rejtegethet a jelenlegi vírusnál, sőt az sem zárható ki, hogy "belelóg a kezük" valamilyen mértékben)
Egyébként az ilyen börtön témákról az azt kiadó országokkal referálj (ugye az ausztrálok súlyos COVID-19 járvány büntetéseiből jött elő nálad ez a kérdés ha jól tudom:))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
:D:D:D:D:D (térdet csapkodós röhögés, végül is a reggelem jól indul köszi !!!! :) Amúgy ezt nyugodtan tagadhatod, bár maga az ufok léte (a sokkal fejlettebb technológiájuk miatt) sokkal több veszélyt rejtegethet a jelenlegi vírusnál, sőt az sem zárható ki, hogy "belelóg a kezük" valamilyen mértékben)
Egyébként az ilyen börtön témákról az azt kiadó országokkal referálj (ugye az ausztrálok súlyos COVID-19 járvány büntetéseiből jött elő nálad ez a kérdés ha jól tudom:))

Na akkor megnyugodtam, hogy még az UFO-k létét szabad tagadni :)

"bár maga az ufok léte (a sokkal fejlettebb technológiájuk miatt) sokkal több veszélyt rejtegethet a jelenlegi vírusnál"

akkor ha lecseng ez a koronavírus dolog, utána lehet, hogy az UFO-k miatt lesz majd kijárási tilalom? nehogy elvigyenek az UFO-k az út széléről?
 
H

Hummen23

Guest
Én két alkalommal láttam olyan égi jelenséget, amit nem lehet sem a természettel, sem pedig emberi technológiával megmagyarázni. Mindkét alkalommal többed magammal láttam.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Pedig van egy ismert sztori az egyik légvédelmi bázisnál, akik el is kábítottak egy időre, az egyik ufo vagy abból valaki. Ha nem is velük történt meg, a sztorit kell hogy ismerjék.

Itt azért már többen vannak akik maguk is láttak ufót közelről, amikor már tévedhetetlenül tudja valaki, hogy itt tévedés kizárva, mert az orra előtt van egy számos ember által nem ismert jelenséggel rendelkező létező és működő gép, ami sok-százszorosan túltesz minden ember által készített repülő szerkezet fejlettségén és teljesítményén. Én már sokkal azelőtt elfogadtam a létezésüket, mielőtt a valóságban is sikerült egyet megpillantanom.
Tudod, néha csak azért írok ide, hogy a topicban legyen 1-2 érdekesség.

Én kb. 5. ált. iskolás korom óta bűvölöm az eget, már sokszor írtam a tapasztalataimról ide. Pl a Hold Aristarchos krátere, általam is látott fényjelensége.
Volt, mikor 1 MiG-21 utánégetős üzemmódban fordult. Ezek megleptek pillanatnyilag, de UFO-t eddig nem láttam. Mindig érdekelt a madárvilág, a felhőzet alakulása, a éjszakai égbolt - távcsővel is - érdekességei, megkerestem a Neptunusz bolygót is, mármint távcsővel, a félreértések elkerülése érdekében.

Engem az UFO-k nagy ívben elkerülnek -, biztos megdelejeztem ezeket is, elölről, hátulról. :D :D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Én két alkalommal láttam olyan égi jelenséget, amit nem lehet sem a természettel, sem pedig emberi technológiával megmagyarázni. Mindkét alkalommal többed magammal láttam.
Írjál róla, minden részlettel és beszéljük meg. :)

Én szkeptikus vagyok ufóügyileg, de próbálok magyarázatot keresni az eseményekre.

Biztos vannak olyan fizikai folyamatok, amelyek nincsenek kellően kiértékelve /ugye a fekete lyuk csak 1 példa/, még ha csak a Föld és környezetét vizsgáljuk is. Csak a légkörünknek a Pl. a vörös lidérc magaslégköri jelenségeit nézzük.

Csak bátran írd le!
Személy szerint én örülnék olvasni annak , hogy mit lát más, amit én nem. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Az UFÓtagadásért is börtön jár?
A lekezelés más felé a fő írásnemed, ez nem zárja ki, hogy normális is vagy.

Valahol jó a felvetésed a fentiekre - értem a kinyilatkozásodat, aminál nem írod végig a gondolataidat, így más nem biztos hogy megérti !

Le kellene írnod konkrétan, hogy mi a gondod a korábbi bejegyzésekkel,

de nem az a célod az adott Fórumban, hanem csesztetni KELL a másikat.

Így nem biztos hogy más megérti - az adott szituban - de te biztos jól érzed magad! :eek:

Csak ennyi. :D :D

Tuti, hogy Téged nem az UFO-k vittek el és fárasztó vagy. Hahaha :hadonaszos:o_O
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ez az írásod innen jön, a kósza gondolataid hirtelen 5lettől való megszabadulásképpen. Csak 1 linkkel szennyezem az oldalt. :confused:

"Börtönéről vallott UFO Zsolti"

https://www.blikk.hu/aktualis/krimi/bortonerol-vallott-ufo-zsolti/vkc4snj

Csak még annyit, hogy örömmel olvasom a bejegyzéseidet. :D
Régebben jobb voltál.
További szép napokat Neked is. :)
 
H

Hummen23

Guest
A Gellért hegyen voltunk, hogy megnézzük a csillaghullást. Barátnőm figyelt fel arra, hogy valami lebeg Pest felett a bazilika környékény. Nagyon izgatott lett, mutogatott rá, azt mondta fel le és oldalazva mozog, de csak akkora, mint egy csillag. Nem láttam. Próbáltam lenyugtatni.
Esetleg repülő, helikopter, drón, bármi lehet.
Annyiban hagytuk a dolgot.
Rá egy percre viszont olyat láttunk, amit bizony semmihez sem lehet hasonlítani.
A Duna felett elrepült valami, vagy valamik.
Négy egyforma fényforrás, kicsivel erősebb. Három hátul egy sorban, egy elől, így háromszöget alkotva.
Az alakzat körülbelül 100-200 méteres lehetett.
Nem sokkal felettünk a legalsó felhők alatt húzták el, nagyon nagy sebességgel és minden hang nélkül. Azért volt néhány másodpercünk szemügyre venni mielött eltűnt. Sokkot kaptunk mindketten.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tudod, néha csak azért írok ide, hogy a topicban legyen 1-2 érdekesség.

Én kb. 5. ált. iskolás korom óta bűvölöm az eget, már sokszor írtam a tapasztalataimról ide. Pl a Hold Aristarchos krátere, általam is látott fényjelensége.
Volt, mikor 1 MiG-21 utánégetős üzemmódban fordult. Ezek megleptek pillanatnyilag, de UFO-t eddig nem láttam. Mindig érdekelt a madárvilág, a felhőzet alakulása, a éjszakai égbolt - távcsővel is - érdekességei, megkerestem a Neptunusz bolygót is, mármint távcsővel, a félreértések elkerülése érdekében.

Engem az UFO-k nagy ívben elkerülnek -, biztos megdelejeztem ezeket is, elölről, hátulról. :D :D
Nem, nem téged kerülnek el. Most nincs olyan társadalmi politikai vihar a térségünkben, ami olyan ufo rajzást okozna, mint az 1990-es évek ben és utána pár évig. De azért előfordul ma is nálunk, csak sokkal ritkább. Nem jellemző rájuk, hogy a világ bármely részéről eltűnnének, csak nagyon megritkulnak a látogatásaik. Gyakorlatilag szinte semmit nem tudunk róluk. Miért vannak itt, mi ez az állandó monitorozása a földnek. Persze történet az van sok, ezekről is, csak nehéz kiszűrni a "mesemondókat" a nagyon kevés valós információt adók közül. Ez mind az ufo észlelőkre, mind a róluk információkkal rendelkezőkre vonatkozik. Sajnos a legtöbb történet mese. Rossz megfigyelők, kevés tudással rendelkezők nem rosszindulatból sok fals észlelést produkálnak, ez sajnos tény. Ezért is van akkora szkepticizmus a témában. A leggyakoribb összetévesztés talán a Vénusszal kapcsolatos. A légkör nagyításában a horizonthoz közel, földközelségben, statisztikailag is kimutatható az ufo észlelés bejelentések számának megemelkedése. Az átlag polgárok műveltsége, tudása túlságosan sekélyes ahhoz, hogy a valódi észleléseket kiszűrjék a légköri / égi jelenségek közül. Akár egy sima szemmel jól látható műholdat is simán ufonak minősítenek, pedig nem bonyolult a megkülönböztetésük. Egyenes pályán mozog, azonos sebességgel, egyenletesen, de fényereje eközben nagyokat változhat. De ettől még nem lesz ufo. Ugye ? :D:D A laikusoknál csak a közeli, egyértelmű észleléseket lehet elfogadni. Amúgy távoli észlelésből is kevés van, és nagyon időrabló figyelni őket. Én már nem is figyelek ilyenre. Persze ha látnék egyet, lehet hogy kiszúrnám az anomáliát.

Ne add fel, még lehet szerencséd neked is. Én vagy 20 évet várhattam az első igazi észlelésre. :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22