[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Tehát technikai értelemben órákra/napokra vagyunk attól, hogy az oroszok és a NATO egymást lövöldözzék/bombázzák majd Szíriában, ha jól értem a helyzetet.
Nice, akkor talán lassan lehet készülődni...
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 179
20 131
113
Az amcsik tagadnak.
"Coalition spokesman Colonel Steve Warren has insisted, however, that the only airstrikes in the area were delivered some 55km away.

“We’ve seen those Syrian reports but we did not conduct any strikes in that part of Deir ez Zor yesterday. So we see no evidence,” he said."
https://www.rt.com/news/324940-syrian-army-coalition-strike/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Amúgy szerintem a törökök léptek egy merészet. Felbecsülték, hogy az oroszok katonailag gyengébbek mint ők a hagyományos térfélen Szíriában, ami kifejezetten gyenge pontjuk, ott szinte teljesen védtelenek egy modern haderővel szemben és úgy döntöttek, hogy a sok orosz pofátlanság (a Törökország támogatta terroristák bombázása, az alapvető török érdekekbe beletenyerelés) után megpróbálnak megszabadulni az oroszoktól éspedig azon a nyelven, amin az oroszok is beszélnek ott. Ez csak a kezdet, a cél a szíriai orosz jelenlét ellehetetlenítése. Nem látom igazából, mit tehetnének ez ellen az oroszok katonai válaszcsapás nélkül, ám az eszkaláció kétesélyes és inkább fogadnák arra, hogy Törökország érzékeny, de tolerálható veszteségekkel ki tud védeni egy komolyabb orosz csapássorozatot is úgy, hogy borzalmas veszteséget okoz az orosz támadóknak és ezért egyértelmű, hogy a gazdasági téren visszavágni nem tudó Oroszország elvesztette a szíriai játszmáját hosszú távon. Mert nem ez volt az utolsó lelőtt orosz gép és biztos vagyok abban is, hogy a török szolgálatok már dolgoznak a nagyarányú szárazföldi terrortámadásokon is a helyi orosz jelenlét ellen.

És igen:

Turkish President Recep Tayyip Erdogan planned to shoot down a Russian warplane engaged in Moscow's anti-Daesh campaign in Syria six weeks prior to the Su-24 incident, a famous Turkish whistleblower apparently said on Twitter.

Erdogan is worried about the outcome of the upcoming elections and is contemplating bringing down a Russian aircraft, the anonymous Twitter user, who goes by the name of Fuat Avni, posted on October 11.
http://sputniknews.com/middleeast/20151206/1031323963/wikileaks-fuatavni-turkey-erdogan-su24-russia.html

Az egyetlen meglepetés, hogy nem lassú víz partot most elvén az oroszokat támadják be terrorakciókkal, hanem direktbe bevonulnak iraki és szíriai Kurdisztánba igen jelentős szárazföldi erőkkel. Sokkal jobban felbátorodtak az oroszok teljes tehetetlenségét látva, mint azt gondoltam volna.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Értelmezhetetlen az összehasonlítás. Az oroszok kevésbé tehetetlenek Szíriában mint a törökök a Krím esetében. A török haderő benyomulása Irakba iráni, nem pedig orosz ellenlépést iniciál. ;D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 707
113
Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?
 

grigorij2

Member
2014. augusztus 20.
109
0
16
Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?

Felkérik a macit, hogy zavarja ki a disznókat a málnásból... :D
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Tehát technikai értelemben órákra/napokra vagyunk attól, hogy az oroszok és a NATO egymást lövöldözzék/bombázzák majd Szíriában, ha jól értem a helyzetet.
Nice, akkor talán lassan lehet készülődni...

En nem a ket szekertabor bombazasa miatt aggodom hanem esetleg egy specnac vagy egy orosz tengereszgyalogos egyseget ert tamadas miatt. Persze nem szandekosrol beszelek de az adott szempontbol lenyegtelen mert Putyinnak igy is ugy is koporsokkal kell elszamolnia odahaza.

Meg a direkt NATO Orosz osszecsapastol sem tartok. Az oroszok egyszeruen nincsenek pariban hagyomanyos fegyverzet teruleten. Az igazi problema ha a vilag kezd el polarizalodni es beszalnak a tobbiek ki ide ki oda. Ezt hivjak vilaghaborunak.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?
Gondolom ENSZ BT elé viszik az ügyet. Ez ebben az esetben talán nem is lenne teljesen meddő dolog, mert színvallásra kényszerítené az USA-t.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="plushun">Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?

Felkérik a macit, hogy zavarja ki a disznókat a málnásból... :D

</blockquote>

A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit.
A törökök meg már 1923-as béke óta áhítoznak arra, hogy újra övék legyen Moszul és Kirkuk.
A jelen a törököknek kedvez.
Irán is ki van véreztetve, most tudnának elkezdeni kimászni a gödörből, nem fognak azok se csinálni semmit, sőt talán még érdekük is a "Sííta félhold" megerősítése céljából a többségében nem sííták lakta területet elengedni.

Meggyőződésem, hogy a térképek változni fognak Szír-Török, Irak-Török tekintetben.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 090
113
Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?

1. Esetleg megszórják őket az irakiak. Azért annyi törökkel könnyen elbánnak amennyi ott van.
2. Esetleg megszórják őket az irányiak (irakinak álcázva)
3. Esetleg megszórják őket az oroszok (nem hivatalosan, iraki légierőnek álcázva)
4. Esetleg még a kurdok is begyújtanak nekik, akik most a török kivételével mindenkinél jól szeretnének feküdni, hátha összejön egy kurd állam.

Az még messze nem háborús ok, hogy a török katonák egy idegen állam területén fűbe harapnak. Ott ahova nem hívták őket, sőt szóltak nekik, hogy egészségtelen lenne a további ott tartózkodásuk. A NATO nagy eséllyel nem állna mögöttük, hiszen ők támadnak és vállalhatatlan amit csinálnak. A törökök meg nem csak Irakkal kerülnének szembe, ha leállnak háborúzni Irakban.

Miért lenne jó Törökországnak egy nyílt háború akár Irakkal, akár Szíriával? Már az orosz gép lelövését is kamatostul kapják vissza. Az iraki kalandjuk is pont ugyanolyan értelmetlen. Mit nyernek vele?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
"A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit"

Ja megnézném én őket egy korlátozott összecsapásban mire mennének ott az oroszok! 200 f-16 megfogná őket .
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
"A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit"

Ja megnézném én őket egy korlátozott összecsapásban mire mennének ott az oroszok! 200 f-16 megfogná őket .

F-16 se kell, célmegjelölős tevéket vetnének be ellenük, azok majd elintézik a komplett orosz haderőt.
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
"A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit"

Ja megnézném én őket egy korlátozott összecsapásban mire mennének ott az oroszok! 200 f-16 megfogná őket .
Nem csak erre gondolok hanem, hogy 10 hónap alatt a devizatartalékaik 85%-a eltünt, 1 év alatt 3%-ról 20% köré kúszik az infláció, 30% alatt nincs bankhitel.
20%-os államkötvényekkel is csak nehezen finanszirozzák magukat.
kb. 40%-al értékelték le a Rubelt eddig.
Jövő nyárra nem tudom mit terveznek, de csúnya dolog is lehet ebből, mert már fél Európa többek közt a Dunaferr is Dél-Afrika-i alapanyagot vásárol nem oroszt, nyersanyagok ára a mélyben.
Igy nem lehet háborút viselni. (győztesen lagalábbis)
Max ilyen dzsihadista kalasnyikovos bohócok ellen.

Ez a nem utazhattok Törökországba is inkább olyan szankció, hogy "basszus ne vigyétek ki a pénzt amikor ég a ház és idehaza is kell".
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Valahogy így járnának ott az oroszok.D

https://www.youtube.com/watch?v=F7Jq3P5-U_c

"F-16 se kell, célmegjelölős tevéket vetnének be ellenük, azok majd elintézik a komplett orosz haderőt"

Csak tudod a célmegjelölős izén már Kína is túltette magát oly annyira hogy már exportra küldik.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 090
113
<blockquote rel="grigorij2"><blockquote rel="plushun">Én arra leszek kíváncsi, hogy mit csinál Irak akkor, ha a törökök 48 óra elmúltával sem mennek ki. Hadat üzen Törökországnak? A hadserege már így is le van kötve teljesen nem hiszem, hogy sok értelme lenne egy nyílt konfliktus felvállalása az oszmánokkal. Katonailag Irak nem nyerhet. Szóval akkor mit fognak lépni?

Felkérik a macit, hogy zavarja ki a disznókat a málnásból... :D

</blockquote>

A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit.
A törökök meg már 1923-as béke óta áhítoznak arra, hogy újra övék legyen Moszul és Kirkuk.
A jelen a törököknek kedvez.
Irán is ki van véreztetve, most tudnának elkezdeni kimászni a gödörből, nem fognak azok se csinálni semmit, sőt talán még érdekük is a "Sííta félhold" megerősítése céljából a többségében nem sííták lakta területet elengedni.

Meggyőződésem, hogy a térképek változni fognak Szír-Török, Irak-Török tekintetben.</blockquote>

Azok a "kivéreztetett" irániak olyan gyengék, hogy az USA nem merte őket megdemokratizálni a várható veszteségek miatt.

A maci meg pont nem úgy néz ki, mint aki csak annak örül, hogy lyuk van a hátsóján.

Nem kell az oroszoknak hivatalosan háborúzni a törökökkel. Oda visznek egy csomó Sz-300, BUK, Pancir, TOR rakétát és hivatalosan Irak és Szíria megveszi tőlük 5 perccel a bevetésük előtt. Hivatalosan Szíria, vagy Irak által megvásárolt Iszkanderek fognak a török repterekbe csapódni. Az irakiak fogják Grad és Uragan esővel köszönteni a törököket. Az oroszok csak a fegyvert viszik és a lőelemeket adják meg. Az aknamező sem fog bemutatkozni és elmondani, hogy ki telepítette oda.

A kurdok meg hirtelen sok hatékony fegyverhez juthatnak.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Jövő nyárra nem tudom mit terveznek, de csúnya dolog is lehet ebből, mert már fél Európa többek közt a Dunaferr is Dél-Afrika-i alapanyagot vásárol nem oroszt, nyersanyagok ára a mélyben.

Mivel vasúton szállították ezért tudom, hogy a Dunaferr Ukrajnából hozatta...
 

hausser

Member
2015. január 22.
282
0
16
<blockquote rel="hausser">
Jövő nyárra nem tudom mit terveznek, de csúnya dolog is lehet ebből, mert már fél Európa többek közt a Dunaferr is Dél-Afrika-i alapanyagot vásárol nem oroszt, nyersanyagok ára a mélyben.

Mivel vasúton szállították ezért tudom, hogy a Dunaferr Ukrajnából hozatta...</blockquote>
Ukrán, de orosz tulajdonosi háttérrel rendelkező cégtől, amúgy pont Donyeckből és amúgy az orosz tulajtól kommunizálták el a céget az oroszok. :))))

Most Dél-Afrikából veszi. Hajón jön Fiumébe a buga és onnan vonatoztatják.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 387
2 635
113
"A maci örül hogy luk van a seggén, nem fog az üldözni senkit"

Ja megnézném én őket egy korlátozott összecsapásban mire mennének ott az oroszok! 200 f-16 megfogná őket .
200 F-16 vs 1db EMI ( nem nukleáris) :)