Eurofighter Typhoon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Nem emlékszek Barack Hussein feliratú plakátokra, de még a hiradásokban is messzire elkerülték a nevének azt a részét.
Lehet azért mert sosem lett volna belőle elnök ilyen névvel?

Republikánusok erőltetettek, de ebben az orszagban mindenkinek hulye neve van, nem ragadt meg meg a sajat sajtojukban sem.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Latatlanban mondom, hogy hagyd a Muskozast, mert 10x-100x tobbet tudok az egesz eleterol, sot, volt kollegam is, aki anno vele dolgozott, tenyleg ne eroltesd.
En kedvelem alapvetoen, de mindene megvolt a vilagon mindig, ez az irodaban alvas duma meg total rohejes (ki nem aludt Amerikaban irodaban, aki informatikus, basszus?) Sokat elarul a fogalmatlansagrol, ha szrrinted az nelkulozes...

Obamarol sem tudsz semmit, latszik. A feher nagyanyja nevelte es soha semmilyen munkaja nem volt, okosan jogot vegzett, mint szinte minden politikus parazita ideat es amolyan kamu akademiai palyan elvolt, mikozben politikaban nyomult. Megegyszer, kedves, helyes gyerek, de a nagyanyjanak koszonhetoen normalis hatterbol jott (bar az a muszlim iskola kisgyerekkent nem tartozik a buszkesegei koze.)

Musk kezdeti éveiről nagyon nem az elérhető mint amit te előadsz de persze lehet te jobban tudod.

Obamanal meg láthatóan képtelen voltál értelmezni amit írtam.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nem emlékszek Barack Hussein feliratú plakátokra, de még a hiradásokban is messzire elkerülték a nevének azt a részét.
Lehet azért mert sosem lett volna belőle elnök ilyen névvel?

Lehet nem érted/hiszed/nem tudod elképzelni de ezzel a névvel lett az USA elnöke. Feketeként.
Igen amerikában ez lehet. Bár nem erre szokták mondani de ez is az amerikai álom ami pl MOon lényegében elképzelhetetlen/nincs.

Többször és többen rácsimpaszkodtak a témára nemhogy 2008 elött de még 2.mandátuma végén is. Odáig ment, hogy republikánus szavazók túlnyomó többsége muszlimnak gondolta...
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Lehet nem érted/hiszed/nem tudod elképzelni de ezzel a névvel lett az USA elnöke. Feketeként.
Igen amerikában ez lehet. Bár nem erre szokták mondani de ez is az amerikai álom ami pl MOon lényegében elképzelhetetlen/nincs.

Többször és többen rácsimpaszkodtak a témára nemhogy 2008 elött de még 2.mandátuma végén is. Odáig ment, hogy republikánus szavazók túlnyomó többsége muszlimnak gondolta...

2. mandátum végéről tudok, de a kampányok során sehol sem vállalta fel teljes nevét büszkén.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
K

kamm

Guest
Musk kezdeti éveiről nagyon nem az elérhető mint amit te előadsz de persze lehet te jobban tudod.

Szerintem olvass utana angolul (feltetelezem, hogy megerted.)
Mint irtam del-afrikai normak szerint gazdag csaladban nott fel, semmilyen problemaja nem volt soha, ha becsodolt volna Amerikaban lett volna hova szepen hazamenni. Semmi koze az amerikai alomhoz, ami az eredeti allitas, amin te fennakadtal.
EN kifejezetten kedvelem, mert minden mernoki problemanak hajlando nekimenni, uzletembernek kicsit tul izgaga, de az engem nem zavar annyira, viszont az is koztudott, hogy nincsenek erkolcsi problemai a politikaval: peldaul ha a Tesla nem kapott volna csaknem felmilliard dollarnyi allami kolcsont a kritikus evekben, akkor nem letezne. Ennek masik oldala, hogy viszont 10 evvel korabban visszafizettek, mint kellett volna.

Obamanal meg láthatóan képtelen voltál értelmezni amit írtam.

Nem, hanem irrelevans es nem erted a valaszt, mert mar azt is elfelejtetted, mibe kotottel bele - az un 'amerikai alom' valoszinuleg sosem letezett, de legalabbis regen halott.
 
K

kamm

Guest
Lehet nem érted/hiszed/nem tudod elképzelni de ezzel a névvel lett az USA elnöke. Feketeként.
Igen amerikában ez lehet. Bár nem erre szokták mondani de ez is az amerikai álom ami pl MOon lényegében elképzelhetetlen/nincs.

Ennek semmi koze az "alomhoz" - mint irtam, itt minden masodik embernek hulye neve van - es vegkepp nem ertem, mi koze ennek barmelyik europai nemzetallamhoz, peldaul Magyarorszaghoz...?

Többször és többen rácsimpaszkodtak a témára nemhogy 2008 elött de még 2.mandátuma végén is.

Teljesen marginalis kerdes volt, a fringe szelsojobbon kivul a kutyat nem erdekelte.

Odáig ment, hogy republikánus szavazók túlnyomó többsége muszlimnak gondolta...

Ez meg szimplan nem igaz. Vagy fogalmad nincs, mirol beszelsz, vagy nem ertetted, amit osszeolvastal.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Ennek semmi koze az "alomhoz" - mint irtam, itt minden masodik embernek hulye neve van - es vegkepp nem ertem, mi koze ennek barmelyik europai nemzetallamhoz, peldaul Magyarorszaghoz...?



Teljesen marginalis kerdes volt, a fringe szelsojobbon kivul a kutyat nem erdekelte.



Ez meg szimplan nem igaz. Vagy fogalmad nincs, mirol beszelsz, vagy nem ertetted, amit osszeolvastal.

Jól mutatja mért amerikai az amerikai álom. MOon megtörténhetetlen dolog, hogy roma Lakatos Hussein mégha anagymamája nevelte is olyan magasra jusson ahova Fekete Hussein Obama.
Pont ezért amerikai. Ott megtörtéhet. Sött adott pldaban megtörtént.

Hát ezaz. Ott a "a fringe szelsojobbon kivul a kutyat nem erdekelte".

Nem tudom épp itt mire írtad, hogy nem igaz.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
2. mandátum végéről tudok, de a kampányok során sehol sem vállalta fel teljes nevét büszkén.

Akkor már vmi dereng. Itt nem arról van szó, hogy felvállata e vagy sem. Hanem, hogy ez a neve. Meg ja muszlim iskollába is járt, Koránt tanult... és megválasztották. MOon és a világ nagy részén ez elképzelhetetlen.

Most vettem észre EF topik csak replyoztam evvel be is fejeztem.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
EbrBamwXsAAhk_K
 
K

kamm

Guest
Hát sok repült óra nem lehet bennük...:rolleyes::D

Sot, meg annal is kevesebb:
https://www.janes.com/defence-news/...ia-for-potential-sale-of-eurofighter-typhoons

"Since entering service, budgetary constraints have limited usage of the aircraft use to just 1,500 hours per year across all airframes. As such, Austrian Typhoon pilots fly just 70–80 flight hours annually, instead of the planned 110 hours. The NATO standard for combat pilots is 180 flight hours per year, according to Janes All the World’s Aircraft."

Ugy tunik, az osztrak legiero (is) eleg botranyos alapotban leledzik jo ideje...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Csak hogy egy helyen legyen az információ...

Mondjuk elég nehéz átlátni ezt az egész EF helyzetet...
Vannak ugye a Tranche-k, amiből van Tranche 1/2/3A/3B...elvileg rendelés leadás a 3A szériáig van...de nehéz azt átlátni, hogy a német/spanyol AESA radaros rendelés az a meglévő gépekre lenne retrofitt-elve, vagy ez a 3B szériát jelenti...számomra az sem világos, hogy ha a németek kivonják a Tranche 1-et, akkor azt most ez alapján a 3B szeriával pótolják, vagy akkor annyival kevesebb EF-el repülnek majd. Viszont ha jól olvastam, akkor a a Tranche 2 gépek már olyanok, amiket gond nélkül lehet a CAPTOR-E radarral upgrade-lni, mert megvan bennük a szükséges hűtőkapacitás (a tranche 1-et nem lehet)

Aztán a tranche-on belül vannak a block-ok...a Tranche 1 block 5 előtt pl. nem volt IRST rendszer a gépeken (block 1/2/2b). a Tranche 2 gépek végét a block 20 jelenti

És ezen felül vannak az upgrade package-ek, amik az P1E/P2E/P3Ea és a P3Eb...amiből ha jól éértettem amit olvastam, akkor a P3Ea valóában a Tranche 3A gépek képesség szintjét jelenti, a 3Eb pedig a Tranche 3b képességet jelenti...magyarán elvileg a Tranche 2 gépektől kezdve elvileg minden gép megkaphatja ezeket az upgrade-eket egészen a P3Ea szintig, és minden gép felhozható a Tranche 3A szintre...


A kivonásra kerülő Tranche 1 és Tornado gépek helyére rendelik az új 3B gépeket. (ugye az atomhordozó és EW feladatokra F-18-at terveznek venni) Ha nem tudnak a belső ellenzőkkel zöld ágra vergődni, akkor még az F-18-asok helyett is EF-eket fognak rendelni.

Őszintén szólva én mintha azt olvastam volna (talán valami white paper-ben), hogy a németek hosszú távon 225 gépes flottával számolnak. ez jelenleg úgy jönne ki, hogy 140 EF+85 ASSTA 3 korszerűsítésen átesett Tornado.

Miután bejelentették a Hornetet (ami ugye elvileg 45 db), akkor meg úgy jött volna ez ki logikisan, hogy a németek megrendelik az eredtileg tervezett 180 EF-t és lesz még 45 hornet. Ez ezt jelentette volna, hogy a németeknek még kell 37 új Ef-t rendelni. Hogy ha a Trance 1 gépeket is lecserélik, ami 33 gép volt, akkor ez 70 gépet jelentene.

az is érdekes, hogy a németek 110 adrab E-scan radart rendeltek, ami pont a meglévő Tranche2+tranche3a gépek száma.

A 110-hez ezt add hozzá. (A Jane's szerint):
EWSfAk_WAAEUnDB