Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Büntetés a kocsi új ára, kocsit bűnjelként lefoglalni, elkobozni és árverésen eladni. :mad::hadonaszos::hadonaszos: A bunkó meg ezután örüljön hogy nem ölt meg senkit (bár ő mindent megtett ezért), meg annak is hogy nem lőttek utána, ellenszegülés rendőri intézkedésnek és életveszély ismételt és szándékos okozása miatt ...
Valami tartós részletfizetés a büntetésre, hogy emlékezzen mit csinált. Csekken. Nehogy könnyen automatizálni tudja, s elfeledkezzen róla, ha esetleg futná rá.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Valamelyik este 10 után bringáztam a városban, és teljesen általános volt a lámpa nélküli kerékpáros. Jóval több volt a lámpátlan, mint a lámpás. Próbáltam szólni az egyiknek, kb. azt felelte, hogy "jaizé, öeöeü.. ".
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Valamelyik este 10 után bringáztam a városban, és teljesen általános volt a lámpa nélküli kerékpáros. Jóval több volt a lámpátlan, mint a lámpás. Próbáltam szólni az egyiknek, kb. azt felelte, hogy "jaizé, öeöeü.. ".
Hajrá! Sajnos nagyon sokan járnak kivilágítatlanul, meg sok szempontból felelőtlenül kerékpárral. Estére maradnak a kerékpárosok közül többnyire a buliból spiccesen hazafele kerekezők, és különösen veszélyeztetett csoport. Nem kívánom senkinek, hogy elé kerüljenek, mert a mai bírói gyakorlat alapján szinte garantált, hogy az autóst ítélik el.

Ha lámpát nem is rak valamiért, egy 500 ft-os láthatósági mellényre igazán beruházhatna az ilyen öngyilkosjelölt, de a legjobb, ha mindkettő van.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 556
113
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Ok, hogy csúnyán előzött záróvonalon, de az árokban landoló erősen túlreagálta az esetet.
Jobb félni, mint megijedni. Múlt héten egy autós úgy gondolta, hogy megfordul egy kétirányú utcában. Csak az nem tűnt fel neki, hogy szemből jövök. A járdára tudtam csak menekülni. Mázli, hogy nem parkolt és sétált éppen ott bárki. Lehet, hogy az én korrekcióm is nagy volt, de inkább ne legyen reccs, mert a túloldali is lehet még nagyobb béna...
 
M

molnibalage

Guest

Mi lesz, ha egyszer tényleg kiszáll az, akinek a kocsiját ütlegelik és jól összecsomagolja az ilyen pattogó gyökereket? Az jogos önvédelem lenne? Mert mondhatja azt, hogy veszélyben érezte magát, vagy családját és mit mérlegeljen...? Van kitérési kötelezettség..?

Nálam egyszer volt, amikor egy lepattant platós kisteherből pattant ki egy KGST indián emberkedni, mert szerinte miattam nem érte el a lenti helyen a zöldet (már akkor sárga volt, amikor gurultam felé..), de egyébként meg ki nem szarja le? KRESZ van, nem "én akarom".

Nekem megy éppen "jó kedvem" volt és kb. 3kg-os fém lánc lakatom. Az emberkedő C kategóriás állampolgár úgy vasággyal lehetett 60 kiló. Eleve nem értem, nem látta ki ül a bringán...? Jó egy fejjel voltam magasabb nála...

Bringa kitámaszt (úgyis piros van) lánc elővesz. Hogyhogynem egyből nem lett fontos a parasztjának. Persze közben a lámpa zöldre váltott és dudálni kezdtek mögötte, ő meg akkor hirtelen menni akart... Ha jött volna közelebb én istenbizony lendítettem volna a láncot. Nem mérlegeltem volna, hogy akkor mi van nála... Ő akar powerkodni. Hát, viselje is bazdmeg a következményét...

https://www.google.hu/maps/@47.4777278,19.0687901,46m/data=!3m1!1e3

És ilyen barmokkal van teli az út. Akik semmi másból nem érteknek, csak ha jól pofánverné őket valaki, mert csak az erőből értenek, mert kb. ezen a "szellemi" színvonalon vannak.
 
M

molnibalage

Guest
Az utolsóhoz hasonlót láttam ma reggel, csak részese voltam.

Itt ment el a villamosra váró sor mellett a sraffozott résznél, mert elfért. Éppenhogy. Csak közben szembe én és egy kocsi jöttünk szemből és a mellettem levő jobbra rántott kormányt, mikor mellettem ment el. Majdnem rám. És menekülni sem volt most sehova, mert parkoltak. Kurva közel volt hozzám a kocsi.
https://www.google.hu/maps/@47.4754...4!1sKXQj5O-l4blNZPLc_4P_hg!2e0!7i16384!8i8192

Kurvára elegem van az ilyen faszokból. 100%-ban szabályosan megyek és ilyen köcsögök miatt lassan már sakkoznom kell, hogy merre menjek, mert a végén ezek megölnek. Most kb. olyan hangulatban vagyok, hogy veszek kamerát és mindenféle kitakarás nélkül kiteszem a videókat és basszák meg ezek a faszok.
Mi a faszt képzelnek egyesek magukról...? Rohadjanak meg, ahol vannak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kurvára elegem van az ilyen faszokból. 100%-ban szabályosan megyek és ilyen köcsögök miatt lassan már sakkoznom kell, hogy merre menjek, mert a végén ezek megölnek. Most kb. olyan hangulatban vagyok, hogy veszek kamerát és mindenféle kitakarás nélkül kiteszem a videókat és basszák meg ezek a faszok.
Mi a faszt képzelnek egyesek magukról...? Rohadjanak meg, ahol vannak.

Írtam már, hogy átmentünk Ukrajnába a vírus alatt...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amikor az értelmes kezdeményezést is köpködni kell, mert politika...

A baloldal fizetőssé tette Erzsébetvárosban az elektromos töltőállomásokat
öt töltőállomás kialakítására pályázott a Jedlik Ányos Terv keretében sikeresen. Több mint 13 millió forint támogatást kaptak a projektre, amelynek teljes költsége 28,3 millió forint volt.
Ujvári-Kövér Mónika, DK-s alpolgármester azzal érvelt az ülésen, hogy ezeknek a töltőállomásoknak a fenntartása évente 30-40 millió forintjába kerül az önkormányzatnak.

https://www.origo.hu/itthon/20200722-erzsebetvarosban-fizetosse-tettek-a-toltoallomasokat.html
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 556
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 210
113

Mi lesz, ha egyszer tényleg kiszáll az, akinek a kocsiját ütlegelik és jól összecsomagolja az ilyen pattogó gyökereket? Az jogos önvédelem lenne? Mert mondhatja azt, hogy veszélyben érezte magát, vagy családját és mit mérlegeljen...? Van kitérési kötelezettség..?

Kitérési kötelezettséged nincs a téged, másokat vagy vagyontárgyaitokat jogtalan támadás vagy azzal közvetlenül fenyegető helyzet elől (pre-emptive strike rulz, nem vagy köteles megvárni amíg támad ha nyilvánvalóan arra készül).

A védekezésnek viszont van időbeli korlátja - a támadást tehát elháríthatod, de ha a támadás abbamarad, és utána mész az elkullogó vagy a támadást éppen abbahagyó, és nem is fenyegetően fellépő delikvensnek és még jól seggbe rúgod kétszer, onnantól kezdve már nem vagy jogos védelmi helyzetben.

Nálam egyszer volt, amikor egy lepattant platós kisteherből pattant ki egy KGST indián emberkedni, mert szerinte miattam nem érte el a lenti helyen a zöldet (már akkor sárga volt, amikor gurultam felé..), de egyébként meg ki nem szarja le? KRESZ van, nem "én akarom".

Nekem megy éppen "jó kedvem" volt és kb. 3kg-os fém lánc lakatom. Az emberkedő C kategóriás állampolgár úgy vasággyal lehetett 60 kiló. Eleve nem értem, nem látta ki ül a bringán...? Jó egy fejjel voltam magasabb nála...

Bringa kitámaszt (úgyis piros van) lánc elővesz. Hogyhogynem egyből nem lett fontos a parasztjának. Persze közben a lámpa zöldre váltott és dudálni kezdtek mögötte, ő meg akkor hirtelen menni akart... Ha jött volna közelebb én istenbizony lendítettem volna a láncot. Nem mérlegeltem volna, hogy akkor mi van nála... Ő akar powerkodni. Hát, viselje is bazdmeg a következményét...

A fenti példa szerint pont eddig a pillanatig állt fenn a jogos védelmi helyzetet, ha támadni akart volna.

Viszont a rendőr aki majd kijön nem feltétlenül mélyedt el a büntetőjogi dogmatikában, és ilyenkor mindenki a másikra mutogat, szóval jó eséllyel begyűjtött volna mindkettőtöket, mint garázdát, hiszen kihívóan közösségellenes, magatartást tanúsítottál/tanúsítottatok, amely alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen. Ez eddig szabálysértés, 150 000 forintig terjedő pénzbírsággal, aztán majd lehet ezen idő/pénz/szabadság terhére vitatkozni a hatósággal.

Paraszthajszálakon múlik az egész, mert ha a cselekmény erőszakos jegyeket mutat, amit ráadásul lánccal felfegyverkezve valósítasz meg, úgy, hogy már nem is vagy jogos védelmi helyzetben (közös anyázást követően tettlegességbe fajul a dolog, senki nem fogja kibogozni később, ki kezdte) kezdhetnél aggódni, mert az már már bűntetti alakzat, és 3 évig terjedő, bensőséges meditációs kurzust érhet. Bár feltételezem elsőbűntényesként majd felfüggesztett kapsz vagy erősen enyhítenek valami pénzbüntire.

Nem tiszta helyzetben így jobb a békesség.
 
M

molnibalage

Guest
Kitérési kötelezettséged nincs a téged, másokat vagy vagyontárgyaitokat jogtalan támadás vagy azzal közvetlenül fenyegető helyzet elől (pre-emptive strike rulz, nem vagy köteles megvárni amíg támad ha nyilvánvalóan arra készül).

A védekezésnek viszont van időbeli korlátja - a támadást tehát elháríthatod, de ha a támadás abbamarad, és utána mész az elkullogó vagy a támadást éppen abbahagyó, és nem is fenyegetően fellépő delikvensnek és még jól seggbe rúgod kétszer, onnantól kezdve már nem vagy jogos védelmi helyzetben.



A fenti példa szerint pont eddig a pillanatig állt fenn a jogos védelmi helyzetet, ha támadni akart volna.

Viszont a rendőr aki majd kijön nem feltétlenül mélyedt el a büntetőjogi dogmatikában, és ilyenkor mindenki a másikra mutogat, szóval jó eséllyel begyűjtött volna mindkettőtöket, mint garázdát, hiszen kihívóan közösségellenes, magatartást tanúsítottál/tanúsítottatok, amely alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen. Ez eddig szabálysértés, 150 000 forintig terjedő pénzbírsággal, aztán majd lehet ezen idő/pénz/szabadság terhére vitatkozni a hatósággal.

Paraszthajszálakon múlik az egész, mert ha a cselekmény erőszakos jegyeket mutat, amit ráadásul lánccal felfegyverkezve valósítasz meg, úgy, hogy már nem is vagy jogos védelmi helyzetben (közös anyázást követően tettlegességbe fajul a dolog, senki nem fogja kibogozni később, ki kezdte) kezdhetnél aggódni, mert az már már bűntetti alakzat, és 3 évig terjedő, bensőséges meditációs kurzust érhet. Bár feltételezem elsőbűntényesként majd felfüggesztett kapsz vagy erősen enyhítenek valami pénzbüntire.

Nem tiszta helyzetben így jobb a békesség.
Felfegyverkezve?
Ő jött felém bömbölve. Én megálltam, kitámasztottam és egy szó nélkül vettem elő a bringa láncot. Akkor hátrált meg. Nem mentem utána, ha ha érintés távba jött volna, akkor ütöttem volna.

Amikor visszaült, akkor röhögtem fel, hogy "mi van, hirtelen sürgős?".
Ezek szerint akkor egy toll is fegyver, ha leszúrok vele valakit? Akkor fel vagyok "fegyverkezve"...?
OMG...

Meg ne védje senki magát semmivel ezek szerint, mert végén még engem csuknak le..?
Az eszem megáll...

A jobb a békesség meg dumának jó, de láttad pl. a parasztot, aki buszsáv elé vágott be motorosnak.
Most akkor megint ott vagyunk, hogy a VÉDEKEZŐ felet a jog kb. ugyanúgy basztatja...?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ezek szerint akkor egy toll is fegyver, ha leszúrok vele valakit? Akkor fel vagyok "fegyverkezve"...?
OMG...

wnunz15c7wq01.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 210
113
Felfegyverkezve?
Ő jött felém bömbölve. Én megálltam, kitámasztottam és egy szó nélkül vettem elő a bringa láncot. Akkor hátrált meg. Nem mentem utána, ha ha érintés távba jött volna, akkor ütöttem volna. Amikor visszaült, akkor röhögtem fel, hogy "mi van, hirtelen sürgős?".

Ez eddig teljesen oké. Klasszikus védelmi helyzet, a fellépéseddel elvetted a támadási kedvét. Fenyegetőleg lépett fel, ha támadást intéz ellened, védekezhetsz és ha közben alaposan megvered, bár egyébként amit csinálsz az kimeríti egy bűncselekmény elemeit, azaz a tényállásszerű lesz a cselekményed (pl. garázdaság, testi sértés), de a jogos védelemi helyzeted kivételt biztosít és kizárja hogy büntetést szabjanak ki rád.

Ettől persze lehet, hogy ha nem tiszta az eset, nincsenek egyértelmű tanúk, kamerafelvételek, amik tisztáznak, akkor megvádolnak és csak egy hosszú és kellemetlen eljárásban dönti el az ügyész/bíró, hogy nem követtél el bűncselekményt.

Ezek szerint akkor egy toll is fegyver, ha leszúrok vele valakit? Akkor fel vagyok "fegyverkezve"...?
OMG...

Tollra szerintem nincs ilyen bírói gyakorlat (bár vannak kifejezetten önvédelmi "tollak"). A felfegyverkezve pedig minden, ami nem kifejezetten fegyver (lőfegyver, robbanóanyag, robbantószer, ezeket kombináló "készülék") - tehát klasszikusan a balta, kés, bunkósbot de azért a három kilós bicikliánc is ide tartozik , hiszen az élet kioltására tökéletesen alkalmas. Felfegyverkezve azt jelenti, hogy valamilyen olyan eszközt használsz, ami döntő előnyt ad a harcban, használatával, de akár a puszta látványával is megtöri/megtörheti az ellenállást a pusztakezes harchoz képest és akár meg is ölheted vele a másikat: "felfegyverkezve követi el a bűncselekményt, aki az ellenállás leküzdése vagy megakadályozása érdekében az élet kioltására alkalmas eszközt tart magánál;". Ez súlyosbító tényező, mert az alapbűncselekmény minősített esete lesz, súlyosabb büntetési tétellel.

Meg ne védje senki magát semmivel ezek szerint, mert végén még engem csuknak le..? Az eszem megáll...

Nem, régen volt ugyan egy ilyen rossz gyakorlat, arányosságot nagyon hülyén kezelték (pl. testi sértésre irányuló támadást nem védhetsz ki élet ellene ellentámadással) ez részben most is van, de egyrészt ésszerű keretek között engedik az arányosság túllépését - nyilván ha valaki ad egy pofont és készülne a következőre, a jogos védelem keretében azért ne robbantsd le a fejét sörétessel, mert a támadás elhárításához ez nem szükséges, ököllel nyugodtan arcon csaphatod vagy szarrá karatézheted. Ugyanakkor ha ijedségből vagy menthető felindulásból léped túl akár az időbeli korlátot, vagy az arányosságot, akkor korlátlanul enyhíti a felelősséget.

Szerencsére a korábbi rossz gyakorlatot már rendbe szedték és a kúria elvi döntései, amit minden bíróság köteles követni is alapvetően a jogos védelem talaján állót védik, sőt kifejezetten a védekezőt segítő megdönthetetlen vélelmeket raktak bele a Btk-ba, ami kimondja hogy bizonyos élethelyzetekben eleve úgy kell tekinteni, mintha az életedre törnének, így az arányos védekezés kérdése fel sem merül, simán ki is olthatod az illető életét, és nem vehetnek elő - ami egyébként nagyon hasonlít a régi római jogi szabályozásra (éjjel tetténért tolvajt megölhetted, a nappal fogottat nem) vagy az amcsi "castle" doktrinára, azaz:

fb75997bd18456cc1a80b97e9a7e88d9c734522e73a6aa6ae145c5da20f33093.jpg


A mostani magyar szabályozás szerint ezek a vélelmek:

Btk. (2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha
a) azt személy ellen
aa) éjjel,
ab) fegyveresen,
ac) felfegyverkezve vagy
ad) csoportosan (3 v több fő támad rád)
követik el,

b) az a lakásba
ba) éjjel,
bb) fegyveresen,
bc) felfegyverkezve vagy
bd) csoportosan (3 v több fő támad rád)
történő jogtalan behatolás, vagy
c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

Fontos hogy jogtalan legyen a behatolás, tehát a számodra kellemetlen, de a kötelességét jogszerűen végző végrehajtót sajnos nem küldheted át a túlvilágra.

A jobb a békesség meg dumának jó, de láttad pl. a parasztot, aki buszsáv elé vágott be motorosnak.
Most akkor megint ott vagyunk, hogy a VÉDEKEZŐ felet a jog kb. ugyanúgy basztatja...?

Ennek az az egyetlen oka, hogy az állampolgárnak a jogos védelem esetét kivéve nincsen joga erőszak alkalmazására. Egyedül az államé az erőszak monopóliuma. Aki pedig ezt a monopóliumát elvitatja, azt az állam megzúzza. De ennek megvan az oka - ha nem így lenne, mindenki szabadon alkalmazhatna erőszakot, akkor csúnya vadnyugati körülmények lennének itt.

Ha a jogos védelemi helyzetben vagy, jogtalanul támadnak, védekezz, és minden lehetséges eszközzel védd meg magad. A bíróság neked fog igazat adni. Az egyetlen korlát hogy ennek a támadás elhárításához szükséges mértékűnek kell maradnia - tehát addig verheted az illetőt, amíg feladja és elmegy a kedve, vagy ki van ütve, de a támadókedvét, eszméletét vesztett támadót utána már nem cipőzheted kedvedre, bármennyire is jól esne.

Viszont ami a gyakorlati része - adott esetben, ha nem teljesen tiszta a kívülállóknak, hogy mi miért történik, az igazságod majd 2-3 év múlva, töménytelen tárgyalási nap és sokszázezer forint védői munkadíjra elszórt pénz után fog csak kiderülni. A pénzt persze majd visszakapod, vagy persze lehet ingyen is kirendelt védőd, akinek 30 másik ügye folyik párhuzamosan..

Ezért inkább azt mondom, ha az egyszeri ork bepróbál, ha lehet, vonj vállat, térj ki és hagyd ott. Sokkal jobb, mint ha a primkó állat közben megbicskázna, vagy évekig járhatnál büntetőtárgyalásra úgy, hogy a damoklészi kard azért ott lebeg a fejed fölött. Nem éri meg ennek kitenni magad, bár nem vagy köteles előle kitérni, de egyszerűbb így az életed. Ha viszont nincs más mód, akkor szerintem inkább üsd addig amíg mozog és bármilyen támadási kedvet/képességet mutat, jobb tárgyalásra járni, mint kórházba, temetőbe.