A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 467

Guest
Ezt viszont Dudi fogalmazta meg jol.Az a mázlink,hogy a németek a vezérkutyák.Ha a franciák lennének,tőlük vettünk volna.Függetlenúl attol,hogy melyik hk a jobb.
Meg egyszer: ez miert fontos? Leo 2a7. Pzh2000. Varhatoan lesz mas is. Melyik nem jo? Ha jo, akkor mi a francot erdekel, hogy ki mit akar emellett?
Ne valaszolj de gondolkodj el azon, hogy a svedejtol minek vettunk Cg-t, ha amugy van nemet hasonlo?
Hogy ugy mondjam, engedd el mar kicsit a politikat. Leo, Pzh. Nem joindulat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Meg egyszer: ez miert fontos? Leo 2a7. Pzh2000. Varhatoan lesz mas is. Melyik nem jo? Ha jo, akkor mi a francot erdekel, hogy ki mit akar emellett?
Ne valaszolj de gondolkodj el azon, hogy a svedejtol minek vettunk Cg-t, ha amugy van nemet hasonlo?
Hogy ugy mondjam, engedd el mar kicsit a politikat. Leo, Pzh. Nem joindulat.
Ha végigolvasod,ez a cseh és lengyel hk fejlesztési tervekből és az esetleges lengyel K2 rendszeresités kapcsán került elő.És ehez kapcsolódott egy K9 vs PzH melyik jobb kérdés.Én csak a csehek kapcsán jegyeztem meg,hogy spec nekik(nem nekünk) a K2 lehet,hogy jobb-lengyeleknek meg a Leo.De ti mindenféle szakmai megfontolás helyett azt a megjegyzésemet ragadtátok ki,hogy jó lenne,ha politikai megfontolások helyett gyakorlati összehasonlitó vizsgálatokon születnének a döntések.Ami viszont nekem nem új vágyálmom.Én mindig a gyakorlati összehasonlitó vizsgálatokat pártolnám.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Ocses
T

Törölt tag 467

Guest
Ha végigolvasod,ez a cseh és lengyel hk fejlesztési tervekből és az esetleges lengyel K2 rendszeresités kapcsán került elő.És ehez kapcsolódott egy K9 vs PzH melyik jobb kérdés.Én csak a csehek kapcsán jegyeztem meg,hogy spec nekik(nem nekünk) a K2 lehet,hogy jobb-lengyeleknek meg a Leo.De ti mindenféle szakmai megfontolás helyett azt a megjegyzésemet ragadtátok ki,hogy jó lenne,ha politikai megfontolások helyett gyakorlati összehasonlitó vizsgálatokon születnének a döntések.Ami viszont nekem nem új vágyálmom.Én mindig a gyakorlati összehasonlitó vizsgálatokat pártolnám.
Nem, en ilyet nem ragadtam ki. Olyat ragadtam ki, hogy szerinted haditechnikai szempontok helyett a joindulatvasarlas a fontos. Tobbszor ideztem. Mikozben 2a7-et veszunk.
Ja, "szakmai megfontolas", na ez jo volt. :)
Megyek inkabb edzeni, tul sok nekem mar itt a szakma.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 096
113
Ja isten tudja hogy hányszor kiálltak pl domb tetőre, fedezet és biztosítás nélkül pl út mellett..... és még sorolhatnánk. Tankönyvi példák hogyan harcászkodjunk IQ bajnok szinten. Il hogyan neveljünk ki jó atgm kezelőt.
A harckocsi harci ertéke 50% hardware, 50% jól képzett szemèlyzet.
( Nem én találtam ki!)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Románok M30 és M31-es rakétákat vásároltak a Modularba pedig ezidáig még csak M26 és gyakorló M28-as rakéták vannak integrálva.
Kazetta belemegy.Mert mindegyik rakétatipus ugyan olyan szabványos kazettában van.Integrálás annyibol áll,hogy a ballisztikai számitógépbe beviszik a rakéta paramétereit.Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 301
113
Portugál egyeztetések. Műhód!
Múlt héten a miniszterelnökük volt itt, most Szíjjártó ment ki.

https://magyarnemzet.hu/kulfold/unios-afrika-strategia-magyar-portugal-egyuttmukodes-johet-8418609/

Elmondta: most egy újabb high-tech iparággal bővítik az együttműködést, ez az űripar. Portugália komoly műholdfejlesztési és -kilövési kapacitáson dolgozik, és Magyarország is dolgozik a műholdprogramján: két kisműholdja már az űrben van, a harmadik felbocsátása küszöbönáll, 2024-től pedig egy nagy műhold Föld körüli pályára állítására lesz jogosultsága. Tehát az együttműködés Portugáliával a magyar űripar jövője szempontjából is rendkívül fontos, és most alá is írtak egy együttműködési megállapodást – közölte a tárcavezető.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Kevés kép van fent a neten amik konkrétan leírják, hogy éppen mivel találták el a merkavát, erre pl kornetet írnak
merkava_kornet_hit.jpg
Erre viszont nem írták, hogy mi lelte
c1b841f2e45e9999a2eab5ed0163206b.jpg
Ezekről sem írják, hogy mit kaptak be, az első kép Libanonban készült, oldalról kapott valamit, második kép szintén Libanon ehhez már Kornetet írtak, harmadik-negyedik kép valószínűleg IED Libanonban, ötödik képről megint semmi infó Libanon
9qixlbzmrzv31.jpg

0WytyGD.jpg

main-qimg-cc659042c97943fc8621d58612de6e21

main-qimg-a0b9265362f134fc79b25747a2f38f50.webp

damaged-merkava.jpg
Szerk.: ezt nem neked akartam hanem negannak de ez már így marad.
A legtöbb veszteséget álitólag IED okozta.De volt eredményes tandemes Maljutka is,szerencsés találattal IIID változattal szemben.Azért nem véletlen,hogy 2006 után lett alapfelszerelés náluk az APS.A 29 találatot túlélt IVes meg szerintem ha igaz is,baromi mázli.Meg elavult támadófegyverek.Különben 2006ban a zsidók is sokat balfaszkodtak.
Hogy magyar vonatkozás is legyen,anno egy korai,még 105milis ágyús Merkavát AMPvel is lőttek ki Libanonban.
 
K

kamm

Guest
A legtöbb veszteséget álitólag IED okozta.De volt eredményes tandemes Maljutka is,szerencsés találattal IIID változattal szemben.Azért nem véletlen,hogy 2006 után lett alapfelszerelés náluk az APS.A 29 találatot túlélt IVes meg szerintem ha igaz is,baromi mázli.Meg elavult támadófegyverek.Különben 2006ban a zsidók is sokat balfaszkodtak.
Hogy magyar vonatkozás is legyen,anno egy korai,még 105milis ágyús Merkavát AMPvel is lőttek ki Libanonban.

A Merkava sosem allna meg a 2A7+ elleneben sehol.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and rappali_

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 845
12 343
113
Portugál egyeztetések. Műhód!
Múlt héten a miniszterelnökük volt itt, most Szíjjártó ment ki.

https://magyarnemzet.hu/kulfold/unios-afrika-strategia-magyar-portugal-egyuttmukodes-johet-8418609/

Elmondta: most egy újabb high-tech iparággal bővítik az együttműködést, ez az űripar. Portugália komoly műholdfejlesztési és -kilövési kapacitáson dolgozik, és Magyarország is dolgozik a műholdprogramján: két kisműholdja már az űrben van, a harmadik felbocsátása küszöbönáll, 2024-től pedig egy nagy műhold Föld körüli pályára állítására lesz jogosultsága. Tehát az együttműködés Portugáliával a magyar űripar jövője szempontjából is rendkívül fontos, és most alá is írtak egy együttműködési megállapodást – közölte a tárcavezető.

Space Force! :hadonaszos::D
 
K

kamm

Guest
Hát,ha kiragadod a beszélgetés fonalábol,akkor lehet úgy is értelmezni.
Szerintem a Leo,az amerikai változatú Abrams és a Merkava az élvonal.Hogy kinek melyik a legjobb,azt az egyedi felhasználói szempontok is befolyásolják szerintem.Visszautalok arra a gondolatomra,hogy lehet,cseheknek jobb lenne a hegyi viszonyokra tervezett koreai tank.Elvileg.Gyakorlatilag meg ki kéne próbálni.

A Merkava, ez az amerikai meg europai cuccokbol osszehekkelt ujabb zsido csodaszerszam meg az Abrams nyomaba sem er, nemhogy a 2A7-nek a kozeleben legyen.
 
K

kamm

Guest
Az az igazság, hogy nemrégiben nyomoztam kicsit az alternatívák miatt a rakétatüzérség kapcsán.
Az az igazság, hogy a legtöbb helyen Excalibur Army "színekben" hivatkoznak rá, pedig ők max ajánlgatják.
Az RM75/80 Modular a Delta Defence és a Diehl BGT közös gyermeke.
Szóval valószínüleg full szabványosak a rakétái. ;)

Az Excalibur a Czechoslovak Group holding resze, ez a szoba joheto legtobb cseh es szlovak hadiipari ceget fogja ossze, azt csinalnak neked, amit kersz, csak ugye nalunk a mennyiseg olyan alacsony lenne, hogy nem feltetlenul eri meg.

A kerdes inkabb az, hogy lesz-e HIMARS avagy elfelejtik az egesz modern raketas tuzerseget, egyben sajnos lemondanak az ATACMS opciorol is.
Az iranyelv, hogy "elavult szovjet ill keleti technika ki, legmodernebb nyugati technika be" - marpedig ez a cseh cucc tutira olcsobb az amerikainal, az biztos, de azert ez megiscsak egy Grad, akarmennyire is upgradelt verzio; a fele tavolsagra visz, mint a HIMARS (max 40 vs 80 km) es hat ugye nincs is opcio a 250-300km tavu ATACMSra sem.... vagy azt valamilyen csoda loszerrel meg lehetne oldani masbol (Pzh, akarmi)...?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 926
18 390
113
Az meglehet.A német-lengyel sikságon egyenesen biztos.Csak nem fontos.
A fontos az,hogy a számunkra várható harckörülmények és harcformák között melyik állja meg jobban a helyét.

Merkava nem való a Közép európai hadműveleti térségbe. Itt mindennel küzdeni kell majd, ha úgy hozza a sors, nemcsak AK-t lengető RPG-s palesztinokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Az Excalibur a Czechoslovak Group holding resze, ez a szoba joheto legtobb cseh es szlovak hadiipari ceget fogja ossze, azt csinalnak neked, amit kersz, csak ugye nalunk a mennyiseg olyan alacsony lenne, hogy nem feltetlenul eri meg.

A kerdes inkabb az, hogy lesz-e HIMARS avagy elfelejtik az egesz modern raketas tuzerseget, egyben sajnos lemondanak az ATACMS opciorol is.
Az iranyelv, hogy "elavult szovjet ill keleti technika ki, legmodernebb nyugati technika be" - marpedig ez a cseh cucc tutira olcsobb az amerikainal, az biztos, de azert ez megiscsak egy Grad, akarmennyire is upgradelt verzio; a fele tavolsagra visz, mint a HIMARS (max 40 vs 80 km) es hat ugye nincs is opcio a 250-300km tavu ATACMSra sem.... vagy azt valamilyen csoda loszerrel meg lehetne oldani masbol (Pzh, akarmi)...?
Már megint nem figyelsz.Ugyanazokat a rakétakazettákat tudja használni mint az MLRS/HIMARS.Beleértve az ATACMS rakéta kazettáját is.Az alkalmazott kazetták egyébbként német gyártásúak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 947
30 803
113
Merkava nem való a Közép európai hadműveleti térségbe. Itt mindennel küzdeni kell majd, ha úgy hozza a sors, nemcsak AK-t lengető RPG-s palesztinokkal.
Őőőő,ugye azt tudod,hogy 82ben a ma már kivont 105milis ágyús változatokkal lötték halomra a szir T72eket....Meghogy pl a LAHAT rakétát eredetileg ehez tervezték.