[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
53 997
113
Csak a vitaindító hozzászólásom alátámasztása végett:

2db0d604a34ee8ada0f5760799adf782.jpg


A 152 mm integrálása T-72-be nem lehetetlen. Ez itt nagyobb, feltételezem nehezebb, mivel harckocsiágyú, a nagyobb torkolati sebesség elérése miatti visszarúgási erőhatás is nagyobb mint a felvázolt D-20 esetében és még némi páncélzatot is kapott. D-20-szal borzalmas erejű tűzcsapásokat tudna mérni együtt mozogva a haderő bármelyik részével. Azonnali reakcióidővel, a ballisztikai radarok számára láthatatlanul, kemény páncélzattal.



PZH 2000?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 992
113
Csak a vitaindító hozzászólásom alátámasztása végett:

2db0d604a34ee8ada0f5760799adf782.jpg


A 152 mm integrálása T-72-be nem lehetetlen. Ez itt nagyobb, feltételezem nehezebb, mivel harckocsiágyú, a nagyobb torkolati sebesség elérése miatti visszarúgási erőhatás is nagyobb mint a felvázolt D-20 esetében és még némi páncélzatot is kapott. D-20-szal borzalmas erejű tűzcsapásokat tudna mérni együtt mozogva a haderő bármelyik részével. Azonnali reakcióidővel, a ballisztikai radarok számára láthatatlanul, kemény páncélzattal.
Az orosz 2A83 löveget tesztelték amit később a T95-be szántak.
Azt ugye tudod, hogy nagyjából 14-16 lőszert lehetett bemálházni (módosított torony stb... ráadásul kb az új torony kifejlesztése felemelné annyival az ősöreg T72-ink árát hogy ihajj), ami a T72 esetén még kevesebb málházható lőszer lenne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Áruld már akkor nekem,hogy a csehek akiknek hozzánk képest több T-72 van és van egy hadiipara is miért csak addig akarja rendszerben tartani őket míg nem vesz új MTB-t.
Nálunk mennyi használható T-72 van 30??? A többi pótalkatrészeknek. Sztem a cseheknek sincs 30-nál több.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Benkő nyilatkozott a T-72 jövőjéről.

Újságírói kérdésre a jelenleg rendszerben álló T–72-esekkel kapcsolatban azt mondta: 2025–2026-ig párhuzamosan készítik fel az állományt a régebbi tankok kezelésére, alkalmazására, később pedig az alkatrészellátástól, illetve a kormány döntésétől függően akár az ellenerő században, oktatásra, kiképzésre vagy akár a tartalékos egységeknél is megfontolandó a további rendszerben tartásuk.
 
W

Wilson

Guest
Benkő nyilatkozott a T-72 jövőjéről.

Újságírói kérdésre a jelenleg rendszerben álló T–72-esekkel kapcsolatban azt mondta: 2025–2026-ig párhuzamosan készítik fel az állományt a régebbi tankok kezelésére, alkalmazására, később pedig az alkatrészellátástól, illetve a kormány döntésétől függően akár az ellenerő században, oktatásra, kiképzésre vagy akár a tartalékos egységeknél is megfontolandó a további rendszerben tartásuk.

Remélem ez mindenki számára nyilvánvalóvá teszi,hogy nem lesz itt semmilyen szintű fejlesztés illetve modernizáció.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Nálunk mennyi használható T-72 van 30??? A többi pótalkatrészeknek. Sztem a cseheknek sincs 30-nál több.
Kb 70. Amik tatan vannak hasznalhatoak idoszakosan persze valtozik hogy mikor melyik. /pl a leo atadon 4 feliratos csovu is volt. Par eve csak a herkules volt hasznalatba pingalt csovubol./ az elleneronel is hasonlo a szitu egy szakasz kb ami hasznalva van az elleneronel a tobbi pihizik ott is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Remélem ez mindenki számára nyilvánvalóvá teszi,hogy nem lesz itt semmilyen szintű fejlesztés illetve modernizáció.
Szerintem ha a tarcsisokhoz kerul vagy az ellenero megtartj . A magaet esetleg ragyur . az erakat rajuk fogjak hegeszteni. Valoszinuleg a kevesbe intenziv hasznalat miatt drasztikusan megbfog ugrani a 72 esek muszaki alllapota es szepennfeltornazodnak./a muhelybe kalocsai hk kat beuzemeltek es az felert egy felujitassal nemeiknel./mert olyan tuzetesen atvizsgaltak es volt hogy tobbet csereltek mint a minimum /altalaba./hogy tovabb fusson./
 
W

Wilson

Guest
Szerintem ha a tarcsisokhoz kerul vagy az ellenero megtartj . A magaet esetleg ragyur . az erakat rajuk fogjak hegeszteni. Valoszinuleg a kevesbe intenziv hasznalat miatt drasztikusan megbfog ugrani a 72 esek muszaki alllapota es szepennfeltornazodnak./a muhelybe kalocsai hk kat beuzemeltek es az felert egy felujitassal nemeiknel./mert olyan tuzetesen atvizsgaltak es volt hogy tobbet csereltek mint a minimum /altalaba./hogy tovabb fusson./

Biztos lehetsz benne ,hogy nem lesz itt semmilyen fejlesztés maximum az lesz a lényeg,hogy guruljanak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Benkő nyilatkozott a T-72 jövőjéről.

Újságírói kérdésre a jelenleg rendszerben álló T–72-esekkel kapcsolatban azt mondta: 2025–2026-ig párhuzamosan készítik fel az állományt a régebbi tankok kezelésére, alkalmazására, később pedig az alkatrészellátástól, illetve a kormány döntésétől függően akár az ellenerő században, oktatásra, kiképzésre vagy akár a tartalékos egységeknél is megfontolandó a további rendszerben tartásuk.

Tartom, amit tegnap írtam, mindennemű további üzemben tartása a T-72-es harckocsiknak, a legkevesebb, hangsúlyoznám, a legkevesebb ,hogy kapnak egy felújítással felérő nagyjavítást. Amiben még nincs semmi modernizáció. Valamint, hosszú évekre biztosítjuk a tankok alkatrész és normális lőszerellátását is. Nem tudom mit hoz a holnap, de ha ma kellene dönteniük az illetékeseknek, lehet kohóba küldenék őket. Azért a normális üzemeltetés, alkatrész ellátás, ezen harckocsik esetében, ma sem üti meg a mértéket. Pedig most van pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Biztos lehetsz benne ,hogy nem lesz itt semmilyen fejlesztés maximum az lesz a lényeg,hogy guruljanak.
A meglevo erak felhegesztese fejlesztes meg nem is. Mert megvannak /csak a karbantartas konnyitese vegett nem kerultek fel./ fejlesztes szerintem akkor lenne ha uj erakat vennenk hozzajuk./igy reszben neked is igazad van reszben nekem is :) nezopont kerdese./
 
W

Wilson

Guest
A meglevo erak felhegesztese fejlesztes meg nem is. Mert megvannak /csak a karbantartas konnyitese vegett nem kerultek fel./ fejlesztes szerintem akkor lenne ha uj erakat vennenk hozzajuk./igy reszben neked is igazad van reszben nekem is :) nezopont kerdese./

Ahoz,hogy eljátszák az ellenerőt nem kell az era.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Egy acelpalca felhegyesztesejert db onkent szerintem 5.000 ft nal meg jol tularazva sem kerhet tobbet senki. /de ez egy igen elrugaszkodott tularazott ar szerintem... De van itt hegeszto makd o megmondja mennyibe kostalna egy db palca felhegesztese a festes anyaggal eggyutt par szaz ft os tetel /tularazva/db./ meg igy sem eri el a tobb millio ft ot...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Ahoz,hogy eljátszák az ellenerőt nem kell az era.
Igen meg ahhoz hogy bekebe gyakorlatozz se kell era /ezert nem kerultek fel eddig./ de mint a fentebbi hozzaszollasom kiadja hogy tularazva is filleres osszeg a kazettak felhelyezese. Most hogy nem lessznek akkora intenzitassal hasznalva /az ellenero bar intenzivebben fogja valszeg a jovobe de tobb is fog a rendelkezesere allni./ a kedelyek megnyuktatasa vegett szerintem nyugodtan feltehetoek. /100 millio extran tularazva mind a 70 db ra./70 m autopalya./ es akkor maris a4 felett allnak pancelzatba./ pl
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 607
113
Tehat 100 milliobol /tularazva./ van 70 leo a4 feletti vedelmu hk. Ha a4 beszerzes lenne. Azoknak a felujitasat is ki kellene csengetni a radiojukat kicerelni ha harcerteket kivannank nekik elsellato csere... Tuzvezeto szamitogep. Tehat ugyan azokat es pancelvedelembe a 72 meg mindig elorrebb jar. Azonos tuzvezeto elyallato eseten. 100 millio tehat a 70 72. Hogy leo fole keruljon. Ami leokat be kellene szerezni /az tobb lenne mint 100 millio./ a tobbit meg igyis ugyis kolteni kellene mindkettore... Es tartalekosoknak elleneronek tokeletes.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 697
6 471
113
Nem érdemes belemenni,Wikipédiás számokból nem lehet inváziót végrehajtani.
amúgy se :D
Ha ennyire csehek vagyunk, hol az ifv tenderünk? Mert itt megy az agyalás, hogy puma lesz, vagy lynx, vagy valami török csoda? De realizálva még semmi. Tudom majd lesz. Majd a 72-eseket is kidobják vasba...

És pont ezért gondolnám a csehek tettei miatti feltételezésekbe merülve komolytalan kapkodásnak a kidobását egy hatékonyra alakítható harceszköznek. Mivel nem önmagában gondolom a bevetésüket, hanem együttműködésben más harcjárművekkel, rendszerekkel, talán lenne esélyük több lövésre is.
ki mondta hogy csehek vagyunk? szeretnénk mi ott járni... nekünk meg nem volt ifv tenderünk, realizálva is van már elvileg, be kell majd jelenteni és kész, a csehek amúgy is most parkoltatják a saját tenderüket
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
766
2 277
93
Szerintem ha a tarcsisokhoz kerul vagy az ellenero megtartj . A magaet esetleg ragyur . az erakat rajuk fogjak hegeszteni. Valoszinuleg a kevesbe intenziv hasznalat miatt drasztikusan megbfog ugrani a 72 esek muszaki alllapota es szepennfeltornazodnak./a muhelybe kalocsai hk kat beuzemeltek es az felert egy felujitassal nemeiknel./mert olyan tuzetesen atvizsgaltak es volt hogy tobbet csereltek mint a minimum /altalaba./hogy tovabb fusson./

Én nem tudom te mikor láttad az ellenerő teknikáit,de ha hozzájuk kerülnek,tuti lekukázódnak rövid idő alatt.A nullon szabadég alatt állnak a btr-ekkel együtt.A btr-eken rozsdafoltok,a t72-őkön nő a gaz....Akkor már inkább menjen a kohóba,mert ez szégyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson