[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
nem ismered a magyar vállalkozót?
az ukrán kevesebbért melózik(igaz, általában még szarabbul mint a magyar vagy cigány melós), szóval 3 fillért lehet rajtuk spórolni elvileg!
ez az építőiparra értendő, gyárban már más a helyzet, meg kell kérdezni olyat aki mondjuk a gödi samsungban dolgozik. oda is tömegével veszik fel az ukránokat, de a legtöbbje nem bírja a munkát ezért elmegy vagy egyszerűen kibasszák
A SAMSUNG-ban dolgozók fele ukrán. Amúgy azért van ennyi ukrán melós, mert más nincs. Jobb mint a cigány, de rosszabb, mint a magyar. Ez van, ez elérhető. De az iparban sok helyen vannak mongolok is. Ami a legsúlyosabb hiány jelenleg az a mezőgazdasági idénymunkás, na az nagyon nincs.

De kicsit fű alatt nem árt tudni, hogy már verseny van a csicskákért vidéken, tehát azokért az alkoholistákért, akik korábban napi egy kanna tablettásért éltek az ólban és végeztek el minden aljamunát a gazdaságban, most már úgy lopják őket egymástól a gazdák őket, rálicitálva a bérükre, mert már az is van! Kemény dolog a munkaerőhiány! :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 034
113
Ilyenkor szoktam a pofájába röhögni a sok kreténnek, mikor megy a duma, hogy "Magyarország meg van védve", ezért kell elviselni ezt a maffiát...
Ugyan az megy Magyarországon, ugyan az a betelepítés, mint nyugaton, csak azért nem annyi van itt, mert szarabb az életszínvonal + nehezítésnek itt vannak a cigányok bónuszba, hogy annál is szarabb legyen a helyzet (és persze a csókos média mélyen hallgat róla, naná!).

Szóval kár a nyugat összeomlásán álmodozni, hogy Mo. majd milyet röhög akkor - itt pontosan ugyanakkor lesz még kegyetlenebb összeomlás és nagyobb szar. És a vezír nem védett meg senkit, csak átverte minden hülye hívét amelyik hinni akart. Aki meg nem hiszi, a fenti kommenteknek megfelelően kukkantson körbe a belvárosban...
Mostanában sokkal kevesebb fejkendős nőt, meg arabnak látszó férfit lehet látni a Vörösmarty téren meg a Váci utcán. Fél éve még tele volt velük minden. Bár ez egész környék elég kihalt ahhoz képest, amilyen volt a járvány előtt. A magyar és az angol mellett mostanában leginkább szláv beszédet szoktam hallani.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Mostanában sokkal kevesebb fejkendős nőt, meg arabnak látszó férfit lehet látni a Vörösmarty téren meg a Váci utcán. Fél éve még tele volt velük minden. Bár ez egész környék elég kihalt ahhoz képest, amilyen volt a járvány előtt. A magyar és az angol mellett mostanában leginkább szláv beszédet szoktam hallani.
Az más, a hidzsábos nők turisták voltak, a turizmussal együtt tűntek el. Apropó, most voltam a városban. Deák-Astoria viszonylaton a négerek száma:

néger 1: CBA előtt a Dáknál.
néger 2: gyalogátkelőnél a Dob utcánál
( volt egy bangladesi is a volt mozinál a Dohány sarkon, de olyan sötét volt, mint egy néger, a bangladesi az mind migráns)
néger 3: Astoria aluljáró lejárónál

Az első és az utolsó migráns volt kinézetre a kettes pedig valamilyen diák lehetett, vagy már beilleszkedett a budapesti bűnözésbe, mert divatosan öltözött. Magyarán lépten-nyomon.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Az más, a hidzsábos nők turisták voltak, a turizmussal együtt tűntek el. Apropó, most voltam a városban. Deák-Astoria viszonylaton a négerek száma:

néger 1: CBA előtt a Dáknál.
néger 2: gyalogátkelőnél a Dob utcánál
( volt egy bangladesi is a volt mozinál a Dohány sarkon, de olyan sötét volt, mint egy néger, a bangladesi az mind migráns)
néger 3: Astoria aluljáró lejárónál

Az első és az utolsó migráns volt kinézetre a kettes pedig valamilyen diák lehetett, vagy már beilleszkedett a budapesti bűnözésbe, mert divatosan öltözött. Magyarán lépten-nyomon.

Te nyertél!
Én ma csak egy néger nőt láttam reggel a metrón! :D
Szemben ült velem, de amikor észrevette, hogy nem hordok maszkot, két egységgel arrébb ült!
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Mostanában sokkal kevesebb fejkendős nőt, meg arabnak látszó férfit lehet látni a Vörösmarty téren meg a Váci utcán. Fél éve még tele volt velük minden. Bár ez egész környék elég kihalt ahhoz képest, amilyen volt a járvány előtt. A magyar és az angol mellett mostanában leginkább szláv beszédet szoktam hallani.
Szerintem most is tele van a város fejkendősökkel. Rajtuk látszik a pasikon nem, hogy kik.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Valahol el vagytok tévedve. Senki - még Orbánék sem - mondták, hogy ide nem jöhetnek migránsok. Sokan kaptak menedékjogot így vagy úgy. Az ILLEGÁLIS migránsokat akarja Mo. távol tartani. Tehát természetes, hogy látni más etnikumú embereket is az utcán. A ballib oldal kedvelt tézise, hogy Mo. érzéketlen a menekültek iránt. NEM! Az illegális "menekültek" iránt, akik gazdasági okból átutazzák a fél világot, úgy megkedvelték a menekülést, na, azoknak nincs itt hely.... De segítség nekik is van. Otthon.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Valahol el vagytok tévedve. Senki - még Orbánék sem - mondták, hogy ide nem jöhetnek migránsok. Sokan kaptak menedékjogot így vagy úgy. Az ILLEGÁLIS migránsokat akarja Mo. távol tartani. Tehát természetes, hogy látni más etnikumú embereket is az utcán. A ballib oldal kedvelt tézise, hogy Mo. érzéketlen a menekültek iránt. NEM! Az illegális "menekültek" iránt, akik gazdasági okból átutazzák a fél világot, úgy megkedvelték a menekülést, na, azoknak nincs itt hely.... De segítség nekik is van. Otthon.
Szerinted az afrikaiak, irániak és bangladesiek mit csináltak a fél világgal?
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Remélem ezért nem fog kirakni a moderátor, de a mély szegénység felszámolásának leghatékonyabb módja a pete vezeték elkötése.
2 gyerek után fizetni kellene az anyáknak ezért. Mert ha ez nincs akkor tök mindegy hányan lépnek ki a nyomorból, a helyükre újabb egyének lépnek majd be.

A rendőrség ekézése meg azért is felesleges, mert amíg ilyen bíróságunk van addig nem tehetnek semmit. Ha valahol rendet kellene már végre tenni, az a jogszolgáltatás!:hadonaszos:
Ez nagyon jó ötlet egyébként, mármint a pénzért elköttetés. Mondjuk már az első gyerek után fel kellene ajánlani a lehetőséget nekik. A pénz pár hónap alatt visszaforogna a gazdaságba, ismerve a pénzköltési szokásaikat. Mondjuk a jogvédők biztos sipályognának. Az a veszélye a megoldásnak, hogy rád húzzák, hogy nem önkéntes a dolog, akkor pedig népirtásnak minősül a nemzetközi jog szerint.

Sajnos a jogszolgáltatás rendbetételére kicsi az esély. Már igy is totál rajtunk van az Európai Bizottság meg az EP.

Én mondjuk a vidék nyugalmának helyreállítására újra felállítanám a csendőrséget, széles jogkörökkel.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Mondjuk a jogvédők biztos sipályognának.

Mindenen.Én nem hoznék létre újabb szervezetet, újabb bürökratikus fej nőne ki.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Azok véleményét tudom megerősíteni, akik Budapest színesedéséről írnak. Bringáról nagyon sok minden látszik, ami máshonnan kevésbé. Pl. megint sok a kínai, közülük sokan kerékpároznak is. A Blaha környéke romlott mostanában, késő este már megint kerülöm a Népszínház utcát.

Ebben vszeg a munkaerőhiány is benne van, de idén már vmilyen délkelet-ázsiai építőbrigádot is láttam Kőbányán egy munkásszálló előtt.

Ami meg a keleti gyárakban dolgozó ukránokat illeti: azért jönnek ide a cégek, mert itt EU-s jogi környezet van, meg filléres, keleti munkaerő. A nagy fluktuáció kezelhető, csak kell pár kötélidegzetű HR-es. Gondolom én.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 660
113
Miért lenne kellemesebb elviselni egy DK-Momós-szoci maffiát pl.? Amely lazán aláírná a kötelező elosztási kvótát, vonaglának a prominensei az évenkénti buziparádén, magasról tennének a magyar családokra, de megemelnék az alanyi jogon járó családi pótlékot, plusz faképnél hagynák a határon túli magyarokat.
Meg sok "egyéb ínyencség", mint pl. állami tulajdon elkótyavetyélése. Legatyásítanák a honvédséget is, pedig még ki sincs stafírozva!
..
Hát kössz nem!

Egyetlen szóval nem foglalkoztam a cocikkal - azokat pont ugyan úgy gyűlölöm (igazából jobban), mint ezeket. Ez nálatok egy feltételes reflex, ha valaki kritizálni meri a pápát, egyből jön "bezzeg a másik" mantra... (régen rosz egy oldal legitimációja az, hogy a másik is szar - megjegyzem ez világjelenség). Részemről az egész bagázs kuka, oldaltól függetlenül.
De amit írtam, azt nem cáfoltad (telepítenek be ugyanúgy, csak ezek fű alatt csinálják, a balosok meg nyíltan, ennyi a difi - de a végeredmény ugyan az), és mondom, ne törődj velem, csak tegyél egy sétát az említett helyeken - arab meg nigger ott, ahol semennyi nem volt 10 éve. De ha neked ez jó... vedd csak be a Kék Pirulát, hidd, amit hinni akarsz (hogy meg vagy védve), szíved joga.
De azért javaslom a Redpill-nek nézz utána. De ahhoz VPN-Tor alatt ne indulj neki, és a 9 digit+ onion linkek körül kutakodj...
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and enzo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 624
55 110
113
Remélem ezért nem fog kirakni a moderátor, de a mély szegénység felszámolásának leghatékonyabb módja a pete vezeték elkötése.
2 gyerek után fizetni kellene az anyáknak ezért. Mert ha ez nincs akkor tök mindegy hányan lépnek ki a nyomorból, a helyükre újabb egyének lépnek majd be.

A rendőrség ekézése meg azért is felesleges, mert amíg ilyen bíróságunk van addig nem tehetnek semmit. Ha valahol rendet kellene már végre tenni, az a jogszolgáltatás!:hadonaszos:

Nekem is hasonló ötleteim vannak. „Demokratikusan“ megoldani ezeket a dolgokat már nem lehet.Szerintem...
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Remélem ezért nem fog kirakni a moderátor, de a mély szegénység felszámolásának leghatékonyabb módja a pete vezeték elkötése.
2 gyerek után fizetni kellene az anyáknak ezért. Mert ha ez nincs akkor tök mindegy hányan lépnek ki a nyomorból, a helyükre újabb egyének lépnek majd be.

A rendőrség ekézése meg azért is felesleges, mert amíg ilyen bíróságunk van addig nem tehetnek semmit. Ha valahol rendet kellene már végre tenni, az a jogszolgáltatás!:hadonaszos:
Először is definiálni kellene hogy mi az hogy szegény? Kizárólag financiális szempontból nézzük, vagy etnikai tényezőt is vegyük figyelembe?
Egy zsákfaluban már gazdagnak számít aki szert tesz egy öreg Ladára. Ha országosan nézzük a mintát akkor lehet az a Lada tulajdonos is beleesne abba a kategóriába.
Ha EU szinten nézzük már megint más a helyzet. Ha az EU adna 3000 eurót fejenként a beavatkozásért cserébe mindazoknak akik életszínvonala mély szegény az EU átlagot tekintve akkor Bécstől keletre mindenki elköttetné magát és kiürülne minden 50 év alatt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Először is definiálni kellene hogy mi az hogy szegény? Kizárólag financiális szempontból nézzük, vagy etnikai tényezőt is vegyük figyelembe?
Egy zsákfaluban már gazdagnak számít aki szert tesz egy öreg Ladára. Ha országosan nézzük a mintát akkor lehet az a Lada tulajdonos is beleesne abba a kategóriába.
Ha EU szinten nézzük már megint más a helyzet. Ha az EU adna 3000 eurót fejenként a beavatkozásért cserébe mindazoknak akik életszínvonala mély szegény az EU átlagot tekintve akkor Bécstől keletre mindenki elköttetné magát és kiürülne minden 50 év alatt.
Ne viccelj már, 3000€ az 1 millió Ft. A középosztály többet kap patásorbántól (babakölcsön, CSOK, stb...). Nem tudom milyen körökben forogsz, hogy azt látod, hogy mindenki véget vetne a vérvonalának ennyi pénzért. Azokért mondjuk olyan szempontból nem is kár, hogy valóban csak ártanának az utódaiknak ezzel a szemlélettel, és azzal a környezettel, ahol az a pénz már valami csoda. Az én köreimben azért ez nem éppen egetrengető összeg, némi munkával pikk-pakk megvan, még egy közalkalmazottnak is, és a munka az alap (persze a lakás, autó, gyerek, azok el is viszik szépen, de attól még nem egy elképzelhetetelen nagy adomány)

Vagy a köreidben a patásnak lakhatásiszegény klímavészhelyzetbe nem szülök, pánikrohamom van, mert nem futja a COVID miatt a starbucks lattére a norma, tehát ebből legalább futja a kutyus/cicus tápjára, és iphonera?
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Először is definiálni kellene hogy mi az hogy szegény? Kizárólag financiális szempontból nézzük, vagy etnikai tényezőt is vegyük figyelembe?
Egy zsákfaluban már gazdagnak számít aki szert tesz egy öreg Ladára. Ha országosan nézzük a mintát akkor lehet az a Lada tulajdonos is beleesne abba a kategóriába.
Ha EU szinten nézzük már megint más a helyzet. Ha az EU adna 3000 eurót fejenként a beavatkozásért cserébe mindazoknak akik életszínvonala mély szegény az EU átlagot tekintve akkor Bécstől keletre mindenki elköttetné magát és kiürülne minden 50 év alatt.
A zsákfalu nem azt jelenti, hogy a fény sem jut be oda. Szerintem Te a gazdaságilag nagy elmaradásban lévő kistérségekre gondolsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 403
4 422
113
Ne viccelj már, 3000€ az 1 millió Ft. A középosztály többet kap patásorbántól (babakölcsön, CSOK, stb...). Nem tudom milyen körökben forogsz, hogy azt látod, hogy mindenki véget vetne a vérvonalának ennyi pénzért. Azokért mondjuk olyan szempontból nem is kár, hogy valóban csak ártanának az utódaiknak ezzel a szemlélettel, és azzal a környezettel, ahol az a pénz már valami csoda. Az én köreimben azért ez nem éppen egetrengető összeg, némi munkával pikk-pakk megvan, még egy közalkalmazottnak is, és a munka az alap (persze a lakás, autó, gyerek, azok el is viszik szépen, de attól még nem egy elképzelhetetelen nagy adomány)

Vagy a köreidben a patásnak lakhatásiszegény klímavészhelyzetbe nem szülök, pánikrohamom van, mert nem futja a COVID miatt a starbucks lattére a norma, tehát ebből legalább futja a kutyus/cicus tápjára, és iphonera?
Csak hogy tisztán lássak, akkor az önkéntes sterilizációt reálisnak tartod az ország egészére nézve, már csak az árról vitatkozunk.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Csak hogy tisztán lássak, akkor az önkéntes sterilizációt reálisnak tartod az ország egészére nézve, már csak az árról vitatkozunk.
Nem, egyáltalán nem, de úgy tűnik funkcionális analfabéta vagy, úgyhogy ezt itt le is zárom, mielőtt valami olyat mondok amit megbánok.

Azt látom, hogy akiknél csak az ár számít, azokért nem kár. Te ebbe a körbe esel, úgy hiszem a fentiek alapján.