Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 239
113
Értelek.
Mindenki süsü, csak te vagy helikopter.
Sok hülye szembejön veled az autópályán.

""picit többet értettem meg belole, mint a papok a templomokban""

Maradjunk annyiban, hogy semmit nem értettél belõle, különben nem írnál ennyi marhaságot és nem az foglalkoztatna, hogy:

""Amit nem értek, hogy ki/milyen nemu/identitású ember fizet a vele való sexért?
Ugye heteróként odamész, egy nagyon trampli, csúnya, mélyhangú "not" találsz, ugye tuzet oltani a moslék is jó, de mi van ha benyúl a pasi a lába közé, vagy levetkozik elotte a "no".?""


El vagy te ferdülve, nem kicsit, cimbora.

Az állandó rinyálást meg a moderátorral fenyegetõzést meg befejezheted... ez asszony-beszéd a részedrõl. Úgy emlékszem, én nem kezdtem el hisztizni a lealacsonyító "butuska" és "macikám" után.

Viselkedj férfiként.
És kicsit vegyél vissza az arcodból.
Pontosan errõl az embertípusról szólt a második linkem.

Szép napot!:)


Na most fejezd be ezt pocskondiázó, lekezelő, fennhéjázó személyeskedést!!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Alapvetően ezek a parancsolatok nem kellenének hogy ennek a vallásnak a kuriózumai legyenek. A maga erőltetett formájában tarhtatalan alapok, de a lényegi mondandójuk meg alap a vallás nélkül is. Ezek a cselekedetek önmagukban kiváltják az egyéni és társadalmi ellenkezést is, nem gondolnám, hogy 10 pontba szedve ettől a kereszténység magasabbrendű.



Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and milagro

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Na most fejezd be ezt pocskondiázó, lekezelő, fennhéjázó személyeskedést!!!!!


Mivel észérvei nincsenek marad a sértegetés és személyeskedés ! Nyugi ez még mindig az ő problémájuk . Az egyházak legnagyobb hibája , hogy nem tudtak megújulni és nem tudnak mit nyújtani a felvilágosult embereknek ! És nem a hit miatt (mert az létezik és szükség is van rá) , hanem mert hiteltelenek lettek .
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ja, ehhez képest a rá hivatkozó egyház miért is tanítja a bunt? :rolleyes:
Semmilyen új szövetség nincs, ugyanazok a szimpatikus fiatalemberek, ugyanazt akarják letolni a torkodon, cifra csomagolásban, porcukorral a tetején. ;)
Milyen isten az, akinek nincs neve?
Ha van, miért is nem íratja bele a szent könyvébe, esetleg lenne átfedés? :rolleyes::D

Jó kérdés! :rolleyes:
Plusz miért kellett "mögétenni" az Ószövetséget, hogy aztán Újtestamentummá "degradálódhasson" az, ami önmagában is egész, teljes!
..
Jól összekavarodott mára minden...
De nincs ezzel semmi baj. Minden a legnagyobb rendben van, az álom is az ébredés előtt a legkuszább!
Tudhatjuk hát, lassan elérkezik az a rész, hogy "öveket becsatolni kedves útitársaim"! :cool:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Jó kérdés! :rolleyes:
Plusz miért kellett "mögétenni" az Ószövetséget, hogy aztán Újtestamentummá "degradálódhasson" az, ami önmagában is egész, teljes!
..
Jól összekavarodott mára minden...
De nincs ezzel semmi baj. Minden a legnagyobb rendben van, az álom is az ébredés előtt a legkuszább!
Tudhatjuk hát, lassan elérkezik az a rész, hogy "öveket becsatolni kedves útitársaim"! :cool:



Bezony, kemény landolás lesz.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 239
113
Mivel észérvei nincsenek marad a sértegetés és személyeskedés ! Nyugi ez még mindig az ő problémájuk . Az egyházak legnagyobb hibája , hogy nem tudtak megújulni és nem tudnak mit nyújtani a felvilágosult embereknek ! És nem a hit miatt (mert az létezik és szükség is van rá) , hanem mert hiteltelenek lettek .


Sajna ...kicsapta.....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Nem az értelmezők alapján ítélem meg a koránt, hanem abból, ami benne szerepel.

"a a muszlim vallás is szekularizálódik majd, akkor nem sokban fog különbözni a kereszténységtől."

Jaj, naiv felebarátom... hát... reménykedjünk.. :D

Ki mint él, úgy ítél.......
Egyébként, mint sokat látott kereszténynek, igenis fontos a REMÉNY!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Nagyon sokrétű vélemény forgott itt az elmúlt napokban a keresztény vallásról. Tiszteletben tarva MINDENKI véleményét, engedtessék meg, hogy én is leírjak néhány sort a teljesség igénye nélkül.
Az Ószövetség megismerése nélkül lehetetlen felfogni az áldozatot, ami az Újszövetséghez vezet. Jézus áldozata kiteljesítette, mintegy kiterjesztette az Ószövetséget a Kiválasztott Nép körén túl az egész emberiségre. Az Úr bennünk lakozik, tehát az EMBER tisztelete és az élet szeretete vallásunk alapja. Ami azt is jelenti, hogy Keresztények vagyunk, nem pedig hülyék. Ugyan másik orcánkat is odafordítjuk a pofont osztónak, de aki karddal jön ellenünk, kard által vész el. Ettől még tiszteljük Őt!
Lehet mondani, hogy a Kereszténység az államhatalom részeként, anno bűnöket követett el és a tudomány fejlődése ellen volt. Igen. De az emberi bűn volt, nem pedig isteni bűn.
Érdekes, hogy az emberiség nagy gondolkodói szinte mind vallásos emberek voltak. Nagy tudósaink többsége is szükségét érezte annak az erőnek, melyet mi Istenként aposztrofálunk. A muszlimok Allahként, az izraeliták Jahveként, újabban a Tényleg Zöldek, Gaiaként.
Elmondhatjuk, nekünk van gyökerünk! Több ezer éves!
Lehet vallástalanul élni, igen. De halálos ágyán ő is Istent szólítja majd, hisz a Fa nem élhet és halhat gyökértelenül.
 
W

Wilson

Guest
Nagyon sokrétű vélemény forgott itt az elmúlt napokban a keresztény vallásról. Tiszteletben tarva MINDENKI véleményét, engedtessék meg, hogy én is leírjak néhány sort a teljesség igénye nélkül.
Az Ószövetség megismerése nélkül lehetetlen felfogni az áldozatot, ami az Újszövetséghez vezet. Jézus áldozata kiteljesítette, mintegy kiterjesztette az Ószövetséget a Kiválasztott Nép körén túl az egész emberiségre. Az Úr bennünk lakozik, tehát az EMBER tisztelete és az élet szeretete vallásunk alapja. Ami azt is jelenti, hogy Keresztények vagyunk, nem pedig hülyék. Ugyan másik orcánkat is odafordítjuk a pofont osztónak, de aki karddal jön ellenünk, kard által vész el. Ettől még tiszteljük Őt!
Lehet mondani, hogy a Kereszténység az államhatalom részeként, anno bűnöket követett el és a tudomány fejlődése ellen volt. Igen. De az emberi bűn volt, nem pedig isteni bűn.
Érdekes, hogy az emberiség nagy gondolkodói szinte mind vallásos emberek voltak. Nagy tudósaink többsége is szükségét érezte annak az erőnek, melyet mi Istenként aposztrofálunk. A muszlimok Allahként, az izraeliták Jahveként, újabban a Tényleg Zöldek, Gaiaként.
Elmondhatjuk, nekünk van gyökerünk! Több ezer éves!
Lehet vallástalanul élni, igen. De halálos ágyán ő is Istent szólítja majd, hisz a Fa nem élhet és halhat gyökértelenül.

Nincs ezzel semmi baj személy szerint nagy vonalakban egyetértek az álláspontoddal.De ugye jelen esetben az egyik fórumtársunk elszabadult hajóágyúhoz hasonló stílusa verte ki a biztosítékot.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 239
113
Nagyon sokrétű vélemény forgott itt az elmúlt napokban a keresztény vallásról. Tiszteletben tarva MINDENKI véleményét, engedtessék meg, hogy én is leírjak néhány sort a teljesség igénye nélkül.
Az Ószövetség megismerése nélkül lehetetlen felfogni az áldozatot, ami az Újszövetséghez vezet. Jézus áldozata kiteljesítette, mintegy kiterjesztette az Ószövetséget a Kiválasztott Nép körén túl az egész emberiségre. Az Úr bennünk lakozik, tehát az EMBER tisztelete és az élet szeretete vallásunk alapja. Ami azt is jelenti, hogy Keresztények vagyunk, nem pedig hülyék. Ugyan másik orcánkat is odafordítjuk a pofont osztónak, de aki karddal jön ellenünk, kard által vész el. Ettől még tiszteljük Őt!
Lehet mondani, hogy a Kereszténység az államhatalom részeként, anno bűnöket követett el és a tudomány fejlődése ellen volt. Igen. De az emberi bűn volt, nem pedig isteni bűn.
Érdekes, hogy az emberiség nagy gondolkodói szinte mind vallásos emberek voltak. Nagy tudósaink többsége is szükségét érezte annak az erőnek, melyet mi Istenként aposztrofálunk. A muszlimok Allahként, az izraeliták Jahveként, újabban a Tényleg Zöldek, Gaiaként.
Elmondhatjuk, nekünk van gyökerünk! Több ezer éves!
Lehet vallástalanul élni, igen. De halálos ágyán ő is Istent szólítja majd, hisz a Fa nem élhet és halhat gyökértelenül.

Jezus munkája
Kiválasztott nép. => az egész Emberiség

Jezus 2.0 munkája
Emberiség => Minden ÉLŐ, a teljes Teremtés
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Off
Lehet vallástalanul élni, igen. De halálos ágyán ő is Istent szólítja majd,
Nem tudom ki mennyi embert látott meghalni, én elég sokat, és ez a kijelentés konkrétan nem igaz(, meg picit atyáskodó vagy sértő is). A halálos ágyukon megbékélnek az emberek, és nem fohászkodnak senkihez. Csak extrém kivételes esetben történik bármi, ami a valláshoz köthető lenne. Lehet nehéz ezt vallásos emberként elhinni, de ez van. Keresztényként lehet élni. Más vallást követve is lehet élni, de meghalni, ők is csak egyszerű emberként szoktak. :rolleyes:

On
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Off

Nem tudom ki mennyi embert látott meghalni, én elég sokat, és ez a kijelentés konkrétan nem igaz(, meg picit atyáskodó vagy sértő is). A halálos ágyukon megbékélnek az emberek, és nem fohászkodnak senkihez. Csak extrém kivételes esetben történik bármi, ami a valláshoz köthető lenne. Lehet nehéz ezt vallásos emberként elhinni, de ez van. Keresztényként lehet élni. Más vallást követve is lehet élni, de meghalni, ők is csak egyszerű emberként szoktak. :rolleyes:

On

Kedves Zeal....
Tiszteletben tartva véleményed, nekem más a tapasztalatom minden atyáskodás, sértés nélkül.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
1 980
10 719
113
"Ezért álltam bele Papa és Wilson véleményébe, mert undorító, hányingerkeltő módon csúsztatnak."

Minden gúny,vagy rossz szándék nélkül kérdezem,hogy te értelmi fogyatékos vagy?
Az nem baj,ha igen,magam is csehül állok ésszel,nehezen tanulok,könnyen felejtek,meg minden.
Mit csúsztattam?
Egy határozott NEMmel feleltem a vonatkozó kérdéseidre,majd meg is mondtam,hogy miért,mert makk mindegy mit ír a biblia,ha az egyház nem azt követi,és a végeredmény az,ami.
Hol a csúsztatás?
Egyetlen dolog miatt válaszolok neked érdemben,mert látom,hogy kereső vagy,csak ott keresel,ahol semmit sem találhatsz.
Nem írtam,hogy süsü vagy,hanem azt írtam,hogy bennem született megértés a biblia tanulmányozása közben,és a mi Józsink tanításait megértve.
Igen,a keresztény papokban nem sok megértés született,mert akkor nem azt tanítanák,amit,mentségükre szolgál,hogy a hierarchia aljén lévők max jóhiszeműek,ill megélhetésiek,ezért 49%-ban felmentem őket,viszont a hierarchia felső harmada,negyede,szimplán gazember,és nem a fényt,ahonnan jött,és ahová majd vissza fog menni,szolgálja.
Igyekszem nem elragadtatni magam,és szalonképesnek maradni,nekem ez kicsit nehezebb,ha a kereszténység huncutságai kerülnek szóba,még annyi,ha eddig nem értetted volna,az intézményt,a tanításait,és a dogmáikat tartom rendkívül szörnyű,meg nyomrító,félelemben,rettegésben tartónak,emberi lelket milliárdjait békjóban tartónak,minden Isten-ember közötti kapcsolatot félremagyarázónak,felszámolónak,elhazudónak.Hogy ami Józsink tanításának kiforgatásairól ne is beszéljek.
A hívőkkel semmi bajom,annyi hazugságból nem könnyű kihámozni a valóságot,simán átcseszik őket.
Pár dolgot tisztázzunk kezdésnek,a tízparancsolatot,amit a bukott fáraó kitörpölt 40 nap alatt a hegyen a vadszamárral,helyezze fel magának,ahová csak akarja,és tartsa is ott,ameddig csak akarja.(ugye milyen finom vagyok)

Egyszerűen keresem a szavakat,szóval ki izzadták a 10,élő ember által betarthatatlan törvényt,majd lefáradt a hegyről,és sebtében levágta a tesóját,meg még nehányat a népéből,azok miatt a törvények miatt,amit addig nem is ismerhettek,és persze ami őrá ,nem vonatkoztak.De ja vum van....:rolleyes:
Nem megyek végig minden,mert értelmetlen,csak érintőlegesen,ne paráználkodj,ó tényleg?Ha Ádám,meg Éva nem csinálja,te most nem vagdoshatnál itt le embereket,okoska.
Ne lopj!
Zsír,Hogyan is szerezték meg gyümit a faterék?:rolleyes:
Uradat,istenedet imádd,csak neki szolgálj.
Zsír,de Nekem nem szimpi az övé,vagy van több is?
A nevét hiába ne vedd.
Hú,ez komoly,apró hiba,hogy sehol sincs benne a bibliába a neve,vajh miért?
Ne hazudj.
Zsír,akkor miért hazudod,hogy dec 24-én született a mi Józsink?
Hagyjuk is,mert nem lehet komolyan venni egyiket sem.
Azt azért illik tudni,hogy Istennek,mármint a teremtőnek egyetlen törvénye,szabálya sincs,roppant egyszerű oknál fogva,mert akkor bekorlátozná saját magát,amit egy légy nem tesz meg,nemhogy a teremtő.A pár kis balfék itt megpróbál minket bekorlátozni,az egy dolog,de mi,a gyermekei vagyunk,nekünk itt nem parancsol senki,és semmi,még ő sem,hiszem nekünk teremtette az egészet,a magunk akaratából jöttünk ide le,de mivel egy egy duális világ,és azért jöttünk ide,hogy ezt is megtapasztaljuk,ennek a világnak egyetlen princípiumát adta tanácsként,hogy ne tény mással olyat,amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek,hanem tégy olyat,amit szeretnéd,hogy veled tegyenek,és ezt sem azért,hogy majd ő jól megbüntet,hanem azért,mert amit itt elkufircolsz,azt rendbe kell hoznod,addig nem mehetsz haza.
Pár szó a bűnről,meg Jézusról.
Ugye,a fentiekből következik,hogy nincs bűn,sem büntetés,sem pokol,és senki sem kér számon a halálod után.Jézus nem halt meg a fán,ezt is könyvből világosan tudjuk,miután levették a fáról,mirhával,és aloéval kenték be,amit ugye sebek gyógyítására használnak,nem a holttestek kezelésére,csontja nem törött,kb fél órát volt a fán,mitől halt volna meg?
Senkinek a bűnét sem váltotta meg,részben mert nem halt meg,részben mert nincs bűn Isten előtt,a Galácziaikhoz írt levélből is látható,hogy ki mint vet,úgy arat,nem írja,hogy a Zsidók királya arat helyetted,vagy a sarki pék,hanem te.Isten nem csalattatik meg,vagyis mindent lát,persze,de nem a teremtő dönti el,hanem te,amikor halálod után felmész 3 létsíkkal feljebb,ott átnézed mit sikerült megélned,abból amit te terveztél,és ahhoz képest tervezed a következő életed,ha le kell még jönnöd.
Jézus soha,sehol nem mondta,hogy ne legyél nagyevő,és részeges,vagy,hogy ne ments meg prostikat,és szedd fel őket,vagy ne verd be képét a kufároknak a templomba,hanem azt mondta,hogy ne menjen le nap a te haragoddal.
Ez azt jelenti,hogy mielőtt elalszol,nézd át a napod,bocsáss meg magadnak,ha olyat tettél valakivel,amit nem szeretnéd,hogy veled is megtegyenek,majd fordítva,azoknak is bocsáss meg,akik veled olyat tettek,ami neked erősen nem tetszett,mindezt azért,hogy ne vidd magaddal a haragod arra a létsíkra,hol álmodban vagy,ahová feltöltöd a napi eseményeidet,mert az élmények,amiket itt begyűjtünk,közösek,ha majd egyszer elmegyünk innen,mindenki átélheti bármelyikünk,bármelyik életének,bármelyik élményét.

"Nem keverem,a keresztény vallás sem jobb a többinél,most éppen nem nehézlovasságot használ,meg orgyilkosokat,de pont úgy tesz azért,hogy széjjeltossza Európát,ki irtsa a fehéreket,mint az iszlám.
Na jó,régebb óta csinálja,több kultúrát,és civilizációt számolt már fel mint eddig bármelyik vallás,a legsikeresebben fosztja meg az embereket a szakrális gyökereiktől,bármiféle megértéstől,tudástól,hatalomtól a saját életük,sorsuk felett."



Az egész vitánk abból indult, hogy te egy platformra helyezted a kb kis túlzással világbékét hirdető Bibliát, a mások elnyomására buzdító Koránnal. Mert láthatóan vallásgyűlölő vagy, minden vallás a kukába való, szerinted.

Ehhez az érved az volt, hogy a kereszténység nevében is gyilkoltak, tehát mint vallás, az sem jobb, mint a nyilvánvalóan a hitetlenek erőszakos megtérítésére buzdító korán.

A Bibliát sehogy sem lehet úgy értelmezni, hogy pogányokat kell lemészárolni, ha nem térnek meg... ha volt olyan pápa, aki fegyvereket áldott meg, hogy a keresztesek ezt tegyék, annak köze nem volt a Kereszténységhez, hanem más ok miatt tették ezt. Ezért az az ember, az a pápa a hibás, nem a keresztény vallás.

Nem fér a fejembe, hogy nem lehet észrevenni, hogy mi a különbség a kettő állítás közt..
Ennek tudatában azt a kérdést, hogy "értelmi fogyatékos vagy?", magadtól kérdezd meg.

Szövegértelmezés.. ha már ezt vetetted a szememre korábban. :D

Ha visszanézed a kommentjeimet, azt fogod tapasztalni, hogy én a keresztény vallást védtem, nem az egyházat, a katolikus egyházat, holott én is katolikus vagyok.
Sőt nem egy, nem kettő kritikát is fogsz látni tőlem a katolikus egyház felé, mert kurva szar irányba tart.

A vitánk gyökere:

Mi található a Bibliában ?

Csupa az ember jobbulását elősegítő intelem, szinte nulla erőszak.

És nem, a Biblia nem lesz rossz azért, mert rossz emberek kiforgatják, vagy a saját rossz cselekedeteiket igazolják vele, mert rosszra való buzdítás nincs benne.

Mi található a koránban ?

Gyilkosságra buzdítás és mások elnyomása.

Erre írod, hogy de a biblia is szar, az se jobb, mint a korán, mert a pápák régen fegyvereket áldottak meg, meg harcoltak... akkor az egyházat és azokat az embereket , akik ezt tették, azokat fikázd, mert a keresztény vallást sehol nem írta elő, hogy ezt kell tenni.

Próbáld megemészteni ezt és különbséget tenni a dolgok között és nem undorító, hányingerkeltő módon csúsztatni és minden vallást felszínesen egy kalap alá venni.

---

Tényleg nagyon lemegyek már a szinttel, hihetetlen, de ha csak így érted meg, ilyen idióta példával illusztrálva, akkor legyen így.

Ha Te mint Papajoe, mint nagy keresztény felveszel egy papi ruhát, vagy egy katonai mellényt, nagy keresztet és egy Ak-t három tárral és bemész egy mecsetbe és lerendezed az ott hajlongókat, mert úgy gondolod, hogy ők mind terroristák, az a Bibliát, a keresztény vallást minősíti ?

Szerepel ilyen parancs a Bibliában, hogy ezért a tettedért jutalom jár és 72 szűz ? Visszaigazolja ezt a tetted a Biblia ? Nem, sehogysem lehet úgy értelmezni a Bibliát, hogy az jöjjön ki, hogy ez egy helyes, Istennek szimpatikus cselekedet lenne. Pl Branton Tarrant is a pokolban fog szétégni...

Szóval ezért a tettért nem a keresztény vallás lenne a hibás, hanem téged kellett volna időben gumiszobába zárni.
----

Ugyanezt zongorázd végig csak te muszlim vagy és egy templomba mész be, ahogy előfordult nem egyszer nyugat-európában az elmúlt 10 évben.

Vissza igazolja a korán, hogy kaszáld le a templomban imádkozó hitetleneket ?

Vissza cseszd meg, :D:D:D:D 72 szűz jár érte meg minden túlvilági jó, levan írva, bárki utána tud olvasni, bármikor betudja ide másolni. Aki ezt elhazudja, letagadja, szerecsen mosdat, az ugyanúgy gyilkos, mert elleplezi az iszlám VALÓDI arcát...

Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, ha így sem megy a különbség tétel, akkor nincs mese, az képességbeli hiányosság, no offense. :)

----

"
Egyszerűen keresem a szavakat,szóval ki izzadták a 10,élő ember által betarthatatlan törvényt,majd lefáradt a hegyről,és sebtében levágta a tesóját,meg még nehányat a népéből,azok miatt a törvények miatt,amit addig nem is ismerhettek,és persze ami őrá ,nem vonatkoztak.De ja vum van....:rolleyes:
Nem megyek végig minden,mert értelmetlen,csak érintőlegesen,ne paráználkodj,ó tényleg?Ha Ádám,meg Éva nem csinálja,te most nem vagdoshatnál itt le embereket,okoska."


Ez igen. :D
Erre nem is reagálnék túlzottan, tökéletesen jelzi az minőséged.

A tízparancsolatot "elemző" írásodra szintén nem reagálok, kritikán aluli, alátámasztja, hogy brutál morális és erkölcsi mocsárban leledzel.

De ez a Te bajod, közöm nincs hozzá. :)




 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
"Nem keverem,a keresztény vallás sem jobb a többinél,most éppen nem nehézlovasságot használ,meg orgyilkosokat,de pont úgy tesz azért,hogy széjjeltossza Európát,ki irtsa a fehéreket,mint az iszlám.
Na jó,régebb óta csinálja,több kultúrát,és civilizációt számolt már fel mint eddig bármelyik vallás,a legsikeresebben fosztja meg az embereket a szakrális gyökereiktől,bármiféle megértéstől,tudástól,hatalomtól a saját életük,sorsuk felett."



Az egész vitánk abból indult, hogy te egy platformra helyezted a kb kis túlzással világbékét hirdető Bibliát, a mások elnyomására buzdító Koránnal. Mert láthatóan vallásgyűlölő vagy, minden vallás a kukába való, szerinted.

Ehhez az érved az volt, hogy a kereszténység nevében is gyilkoltak, tehát mint vallás, az sem jobb, mint a nyilvánvalóan a hitetlenek erőszakos megtérítésére buzdító korán.

A Bibliát sehogy sem lehet úgy értelmezni, hogy pogányokat kell lemészárolni, ha nem térnek meg... ha volt olyan pápa, aki fegyvereket áldott meg, hogy a keresztesek ezt tegyék, annak köze nem volt a Kereszténységhez, hanem más ok miatt tették ezt. Ezért az az ember, az a pápa a hibás, nem a keresztény vallás.

Nem fér a fejembe, hogy nem lehet észrevenni, hogy mi a különbség a kettő állítás közt..
Ennek tudatában azt a kérdést, hogy "értelmi fogyatékos vagy?", magadtól kérdezd meg.

Szövegértelmezés.. ha már ezt vetetted a szememre korábban. :D

Ha visszanézed a kommentjeimet, azt fogod tapasztalni, hogy én a keresztény vallást védtem, nem az egyházat, a katolikus egyházat, holott én is katolikus vagyok.
Sőt nem egy, nem kettő kritikát is fogsz látni tőlem a katolikus egyház felé, mert kurva szar irányba tart.

A vitánk gyökere:

Mi található a Bibliában ?

Csupa az ember jobbulását elősegítő intelem, szinte nulla erőszak.

És nem, a Biblia nem lesz rossz azért, mert rossz emberek kiforgatják, vagy a saját rossz cselekedeteiket igazolják vele, mert rosszra való buzdítás nincs benne.

Mi található a koránban ?

Gyilkosságra buzdítás és mások elnyomása.

Erre írod, hogy de a biblia is szar, az se jobb, mint a korán, mert a pápák régen fegyvereket áldottak meg, meg harcoltak... akkor az egyházat és azokat az embereket , akik ezt tették, azokat fikázd, mert a keresztény vallást sehol nem írta elő, hogy ezt kell tenni.

Próbáld megemészteni ezt és különbséget tenni a dolgok között és nem undorító, hányingerkeltő módon csúsztatni és minden vallást felszínesen egy kalap alá venni.

---

Tényleg nagyon lemegyek már a szinttel, hihetetlen, de ha csak így érted meg, ilyen idióta példával illusztrálva, akkor legyen így.

Ha Te mint Papajoe, mint nagy keresztény felveszel egy papi ruhát, vagy egy katonai mellényt, nagy keresztet és egy Ak-t három tárral és bemész egy mecsetbe és lerendezed az ott hajlongókat, mert úgy gondolod, hogy ők mind terroristák, az a Bibliát, a keresztény vallást minősíti ?

Szerepel ilyen parancs a Bibliában, hogy ezért a tettedért jutalom jár és 72 szűz ? Visszaigazolja ezt a tetted a Biblia ? Nem, sehogysem lehet úgy értelmezni a Bibliát, hogy az jöjjön ki, hogy ez egy helyes, Istennek szimpatikus cselekedet lenne. Pl Branton Tarrant is a pokolban fog szétégni...

Szóval ezért a tettért nem a keresztény vallás lenne a hibás, hanem téged kellett volna időben gumiszobába zárni.
----

Ugyanezt zongorázd végig csak te muszlim vagy és egy templomba mész be, ahogy előfordult nem egyszer nyugat-európában az elmúlt 10 évben.

Vissza igazolja a korán, hogy kaszáld le a templomban imádkozó hitetleneket ?

Vissza cseszd meg, :D:D:D:D 72 szűz jár érte meg minden túlvilági jó, levan írva, bárki utána tud olvasni, bármikor betudja ide másolni. Aki ezt elhazudja, letagadja, szerecsen mosdat, az ugyanúgy gyilkos, mert elleplezi az iszlám VALÓDI arcát...

Ennél egyszerűbben nem tudom elmagyarázni, ha így sem megy a különbség tétel, akkor nincs mese, az képességbeli hiányosság, no offense. :)

----

"
Egyszerűen keresem a szavakat,szóval ki izzadták a 10,élő ember által betarthatatlan törvényt,majd lefáradt a hegyről,és sebtében levágta a tesóját,meg még nehányat a népéből,azok miatt a törvények miatt,amit addig nem is ismerhettek,és persze ami őrá ,nem vonatkoztak.De ja vum van....:rolleyes:
Nem megyek végig minden,mert értelmetlen,csak érintőlegesen,ne paráználkodj,ó tényleg?Ha Ádám,meg Éva nem csinálja,te most nem vagdoshatnál itt le embereket,okoska."


Ez igen. :D
Erre nem is reagálnék túlzottan, tökéletesen jelzi az minőséged.

A tízparancsolatot "elemző" írásodra szintén nem reagálok, kritikán aluli, alátámasztja, hogy brutál morális és erkölcsi mocsárban leledzel.

De ez a Te bajod, közöm nincs hozzá. :)



Köszönom a választ, elengedem a témát.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
G

Galthran

Guest
Off

Nem tudom ki mennyi embert látott meghalni, én elég sokat, és ez a kijelentés konkrétan nem igaz(, meg picit atyáskodó vagy sértő is). A halálos ágyukon megbékélnek az emberek, és nem fohászkodnak senkihez. Csak extrém kivételes esetben történik bármi, ami a valláshoz köthető lenne. Lehet nehéz ezt vallásos emberként elhinni, de ez van. Keresztényként lehet élni. Más vallást követve is lehet élni, de meghalni, ők is csak egyszerű emberként szoktak. :rolleyes:

On
anyám nővérként dolgozott 21 évig... csak megerősíteni tudom azt amit írtál
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Akkor megismétlem... nagyon kicsi porszem vagy te ahhoz, hogy kritizáld Szent Istvánt és jelenleg is élő életművét, amelynek köszönhetően itt fröcsöghetsz rá.


"A keresztény Európához való csatlakozás pedig nem nyugati, hanem magyar érdek volt: István király és az előtte utat egyengető Géza fejedelem is rájött, hogy az egyedüli járható út a csatlakozás az európai keresztény királyságok sorába. Ez hatalmas felismerés volt: a keletről érkezett lovas, íjfeszítő népek közül csak a magyar alapított tartósan államot a Kárpát-medencében. Megtérés és nyugati szövetségkeresés nélkül a magyar nép feltehetően ugyanolyan lábjegyzet lenne a mai történelemkönyvekben, mint az avarok és a besenyők."

Nem feltehetően, hanem biztos.
És akkor most te sem tudnád itt nagy pofával, gőgösen fikázni Szent Istvánt, mert Vujic vagy Lothar néven tengetnéd a tyúkszaros életedet...

Ez csak egy feltételezés, a magyaroknál katonailag sokkal gyengébb Litvánok 1386-ig pogányok voltak, mitől olyan biztos, hogy fel tudták volna számolni a magyar államot? A kereszténység felvétele éppenhogy a sztyeppei rokonnépekkel fordította szembe a magyarságot, közben meg mi véreztünk a kereszténységért és európáért. Ahelyett, hogy adóztattuk volna őket. "Mi a magasságbéli Isten bosszúja vagyunk..."

Amúgy a 10-13.században nagy számú muszlim élt az országban(kálizok, izmaeliták, böszörmények), akik hűségesen szolgálták az uralkodót.

Nem sok különbség van a keresztenység meg az iszlám között, mindkettő univerzalista, igényt tart az összes lélekre. Az iszlám harciasabb, de azért ne feledkezzünk már meg az 5-6.századi pogányüldözésekről, a rombolásról amit a keresztények műveltek az antik pogány világ értékei ellen. Ne felejtsük el mekkora zuhanás(gazdasági, kulturális) kísérte a kereszténység uralomra jutását, a történelemben szinte példátlan általános szinvonal csökkenés. Lehet itt az iszlámra köpködni, de egy évezreden keresztül sokkal több türelmet tanúsított a más vallásúak felé, mint a kereszténység. Egyik kutya, másik eb. Az eredeti magyar felfogás szerint tök mindegy, hogy melyik közösség hogyan imádkozik Istenhez, az a lényeg hogy fizesse az adót és állítsa ki a szükséges katonai kontingenst.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Minden eggyes evvel amivel leszoritjak az elso gyermek szuletesenek evet /minel inkabb elorrehozzak./ annal hamarabb jon el a kovetkezo generacio gyerekvallalasa. Tehat egyre kozelebb kerul a tarsadalom ahhoz hogy eggyel tobb generacio eljen egyszerre

Ez igaz, de ez a mai vilagban eleg mission impossible.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 090
33 351
113
Minden eggyes evvel amivel leszoritjak az elso gyermek szuletesenek evet /minel inkabb elorrehozzak./ annal hamarabb jon el a kovetkezo generacio gyerekvallalasa. Tehat egyre kozelebb kerul a tarsadalom ahhoz hogy eggyel tobb generacio eljen egyszerre

Ez igaz, de ez a mai vilagban eleg mission impossible.
Igen par evtizede meg az is eleg mission impossible volt hogy 30+ osan szulje az elso gyereket a nok jokora hanyada. /meg elnek emberek abbol a korbol amikor a 20 eves hajadon mar venlany volt./ az egesz csak felfogas kerdese tarsadamilag... Mi az elfogadott mi a trendi... Ha divatbajon hogy a nok fiatalon szuljenek fiatalon akarnak majd gyereket vallalni... Jelenleg az van belejuk sulykolva hogy raernek... /volt ido amikor konkretan a szingliseget hirdettek 30 felett... / foleg nyugati hatas.... Olyan noket kell sikeresse tenni kovetendompeldava akik koran szulnek es ennek az elonyeit kihangsulyozni.