[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2822

Guest
Már rég rendezni kellett volna Oroszországnak a Belorussz kérdést. Elfoglalva és annektálva az országot. Előbb, utóbb, úgyis ez fog történni. Valamint, a Kelet ukrajnai, oroszok által lakott területekkel is.

Ha jól tudom, fel lett ajánlva nekik 10-20 éve kb, hogy csatlakoznak Oroszországhoz és Lukasenko meg kormányzó lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Ha jól tudom, fel lett ajánlva nekik 10-20 éve kb, hogy csatlakoznak Oroszországhoz és Lukasenko meg kormányzó lesz.
1996-ban Lukasenko ötlete volt, úgy gondolta az alkoholista és gyenge Jelcin helyett ő lesz az államszövetség-Oroszországé is- elnöke. Csak közben Jelcint Putyin váltotta és a másodhegedüs szerep már nem volt az ínyére.
De szerintem is a legjobb megoldás az egyesülés lenne, mivel Belorusszia csak egy mesterséges tákolmány, amit Sztálin hozott létre.
 
W

Wilson

Guest
Mostantol nem hasznalhatjak atjarohaznak Belorussziat. Elorejelzesem szerint a kozeljovoban bezarnak nehany idegen repteret Belorussziaban.

Dehogynem Fehéroroszország fugg Moszkvától Lukasenko a választások előtt ezzel akarja elterelni a figyelmet a valódi problémákról.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mivel van több joga Oroszországnak Belorussziához, mint Lengyelországnak?
Ha már osztozkodunk bízzuk a népre. Tartsanak egy népszavazást, hogy az adott terület OO, LO vagy független szeretne maradni.
Ja, hogy a nép véleménye senkit sem érdekel.

Amúgy napokban olvastam valahol hogy az egyik ellenzéki jelölt egy Putyin báb és instant beolvadna OOba. Valami Belorusz tüntetés kapcsán írták.
Kíváncsi leszek. Pár hét múlva megtudjuk mit dönt a nép.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Mivel van több joga Oroszországnak Belorussziához, mint Lengyelországnak?

Lengyelországnak? A belarusz nyugati területek csak a Bolsevik forradalom után 1918-ban -a lengyel államiság létrejöttével kerültek Lengyelországhoz. Egészen 1939-ig. Ukránok és beloruszok a mai napig hálásak Sztálinnak a területekért, amelyeken többségben ukránok és beloruszok éltek.

Amúgy napokban olvastam valahol hogy az egyik ellenzéki jelölt egy Putyin báb és instant beolvadna OOba. Valami Belorusz tüntetés kapcsán írták.
Kíváncsi leszek. Pár hét múlva megtudjuk mit dönt a nép.

Nem Putyin bábja, hanem az OF való együttmüködés híve, a választások legnagyobb favoritja volt. DE Lukasenko letartóztatta, megzsarolta majd a fiával külföldre menekült.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 712
113
1996-ban Lukasenko ötlete volt, úgy gondolta az alkoholista és gyenge Jelcin helyett ő lesz az államszövetség-Oroszországé is- elnöke. Csak közben Jelcint Putyin váltotta és a másodhegedüs szerep már nem volt az ínyére.
De szerintem is a legjobb megoldás az egyesülés lenne, mivel Belorusszia csak egy mesterséges tákolmány, amit Sztálin hozott létre.

Sztálin mint nemzetiségi népbiztos "tákolmánya" ?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Sztálin mint nemzetiségi népbiztos "tákolmánya" ?

A bolsevikok által létrehozott Belorusz SZSZK. A térképen rózsaszín(világos, sötét) a Sztálin által Belorussziához csatolt etnikai orosz területek 1924 és 1926-ban.
original.png
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lengyelországnak? A belarusz nyugati területek csak a Bolsevik forradalom után 1918-ban -a lengyel államiság létrejöttével kerültek Lengyelországhoz. Egészen 1939-ig. Ukránok és beloruszok a mai napig hálásak Sztálinnak a területekért, amelyeken többségben ukránok és beloruszok éltek.
Azért 1600-1700as években az lengyel-litván terület volt. 1793-ban amikor a németek (poroszok+osztrákok) és az oroszok elkezdték felosztani akkor került az oroszok kezére. A nyugati fele katolikus. Ők az eloroszosított lengyelek.

Én a népszavazás híve vagyok. Döntse el a nép hová szeretne tartozni.

Nem Putyin bábja, hanem az OF való együttmüködés híve, a választások legnagyobb favoritja volt. DE Lukasenko letartóztatta, megzsarolta majd a fiával külföldre menekült.
Ez elég durva. Gondolom az EU ezért nem sipítozott.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 396
4 398
113
Újra kellene népszavaztatni az egész SZU területét. Ha kell 100 új államot létrehozni mint 15 elnyomó rendszert. Nyugati megfigyelőkkel akik felismerik a befolyásolási kísérleteket.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Újra kellene népszavaztatni az egész SZU területét. Ha kell 100 új államot létrehozni mint 15 elnyomó rendszert. Nyugati megfigyelőkkel akik felismerik a befolyásolási kísérleteket.

Újra kellene népszavaztatni az egész USA területét. Ha kell 100 új államot létrehozni mint 15 (1) elnyomó rendszert. Orosz és kínai megfigyelőkkel akik felismerik a befolyásolási kísérleteket.

.
.
.

Elnézést kérek - csak kíváncsi voltam a hatásra, ha megfordítanánk a szerepeket az idézett mondatban. Na hogy tetszik? ... ;)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
1996-ban Lukasenko ötlete volt, úgy gondolta az alkoholista és gyenge Jelcin helyett ő lesz az államszövetség-Oroszországé is- elnöke. Csak közben Jelcint Putyin váltotta és a másodhegedüs szerep már nem volt az ínyére.
De szerintem is a legjobb megoldás az egyesülés lenne, mivel Belorusszia csak egy mesterséges tákolmány, amit Sztálin hozott létre.

Tulajdonképp mi a különbség az oroszországi oroszok és a Belorussziai oroszok között, nemzetiségi szempontból ? Van egyáltalán valami különbség, hogy azok külön országot akartak maguknak a SZU felbomlásakor ? Nekem az jön le hogy nekik Oroszországban lenne a helyük, mint a Kelet ukrajnai területeknek is, ahol abszolút többség orosz. Európában nekem a Baltikum más tészta, mert oda sok oroszt betelepítettek, aminek most isszák a levét kissé. Közép Ázsia viszonyait meg nem ismerem, mármint nemzetiségek szempontjából. Hol mennyi ott az orosz, passz.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Újra kellene népszavaztatni az egész SZU területét. Ha kell 100 új államot létrehozni mint 15 elnyomó rendszert. Nyugati megfigyelőkkel akik felismerik a befolyásolási kísérleteket.
Nem tudom miért hiszitek azt, hogy a liberális demokrácia jó lenne az egész emberiség számára. Az elmúlt évtizedekben megkísérelt demokráciaexport az arab-iszlám világba totális kudarc, gondoljunk csak Afganisztánra, Irakra, Líbiára, Jemenre, Szíriára vagy éppen Egyiptomra. Oroszországban, a Kaukázusban vagy éppen Közép-Ázsiában szintén kemény kézre van szükség. Szerintem Magyarországnak is jót tenne egy kőkemény nemzeti diktatúra a kommunizmus, majd a liberális demokrácia posványa után. Amúgy a liberális demokrácia is diktatúra, a pénztőke diktatúrája. Persze sokkal kifinomultabb, mint például egy katonai diktatúra a harmadik világban... De hát a pénzemberek tudják, hogy az a legjobb rabszolga, aki azt hiszi hogy szabad. Látjuk milyen súlyosan korlátozzák a szólásszabadságot a Nyugat országaiban, emberek életét lehetetlenítik el, egzisztenciájukat teszik tönkre ha mainstream-mel szemben foglalnak állást. A "píszi" nyelv lett az újbeszél, vannak dolgok amiről nem szabad beszélni. Egy álszent, hazug világ.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Tulajdonképp mi a különbség az oroszországi oroszok és a Belorussziai oroszok között, nemzetiségi szempontból ? Van egyáltalán valami különbség, hogy azok külön országot akartak maguknak a SZU felbomlásakor ? Nekem az jön le hogy nekik Oroszországban lenne a helyük, mint a Kelet ukrajnai területeknek is, ahol abszolút többség orosz. Európában nekem a Baltikum más tészta, mert oda sok oroszt betelepítettek, aminek most isszák a levét kissé. Közép Ázsia viszonyait meg nem ismerem, mármint nemzetiségek szempontjából. Hol mennyi ott az orosz, passz.
Közép-Ázsiában nagyon visszaesett az oroszok részaránya a Szu. szétesése után, egyrészt az elvándorlás, másrészt a őslakos népesség magas népszaporulata okán. Talán Kazaksztánban lehet vagy 4 millió (20%), Kirgizisztánban 300 ezer(6%), Üzbegisztánban 750 ezer(2%), Türkmenisztánban 200 ezer (5%) orosz lehet. Tadzsikisztánból szinte teljesen eltűntek az oroszok. Szerintem a beloruszok és az ukránok is oroszok, nem hiába az ukrikat 100 éve még kisoroszoknak nevezték. A nyugati ukránok a lengyel hatás következtében görög katolikusok, nagyjából ez meg nyelvjárási különbség van köztük meg az oroszok közt.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 712
113
Újra kellene népszavaztatni az egész USA területét. Ha kell 100 új államot létrehozni mint 15 (1) elnyomó rendszert. Orosz és kínai megfigyelőkkel akik felismerik a befolyásolási kísérleteket.

.
.
.

Elnézést kérek - csak kíváncsi voltam a hatásra, ha megfordítanánk a szerepeket az idézett mondatban. Na hogy tetszik? ... ;)

Alaszkának biztos h van valami "függetlenségi" pártja.