[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 922
73 342
113
Tudom, csak arra nem volt erőm és a képet azt nem fordítja le, arra csak otthon van szoftverem. Gondoltam hátha valaki ír róla. Amit linkeltem önmagában lehetne egy jó cikk a HTKA-ra, ha már ilyenje lesz a Honvédségnek. Sajnos nekem mindenre nincs időm se tudásom.

Valaki? Bárki? Lehet mutatni ki mire képes a fórumozáson túl. :hadonaszos::D

Azért Dudi elég jó anyagot szedett össze az elmúlt egy hétben, talán részben az alapján is, amit linkeltél...

Na akkor Leopard 2 A4.Mi is ez valójában?Alapvetően kétfajta lehet:az első amit alapból A4-esnek gyártottak(leánykori néven az 5. és 6.sorozat) a második pedig a korábban gyártott összes erre alkalmasnak ítélt Leopard 2 harckocsiból átalaktott harckocsik.Mit is jelent ez beltartalomban?...

Hamár így belejöttem a harckocsiprnóba akkor nézzük meg hogyna viszonyul ez a mi T-72M1 harckocsijainkhoz és az igazán perverzek kedvéért megnézzük,hogy rendszerbeállásakor1985-ben mit tudott felmutatni a sztovjetunió a Leopard 2A4-el szemben(spojler T-80U)....

Akkor nézzük a T80U mit tud a Leopard 2A4-el szemben....


Akkor "közkívánatra" folytassuk a B3-al.Ugye B3 verzióból 2 fajta van az egyik amit nem szeretnek az orosz harckocsizók(B3) am másik pedig amiről nm tudom,hogy mi a vélemény(B3 obr.2016) de a gyártó szerint mindenben jobb mint az eredeti B3.Szögezzük le,hogy B3-at kizárólag B-ből lehet csinálni,nem létezik olyan M1-ből vagy A-ból B3...

Kezdjük akkor a lövegek/lőszerek témakörét a topik témájába vágó RheinmetallKh 120 típusú 120mm-es simacsövű L/44-es csőhosszóságú harckocsiágyúval....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 313
113
A múlt heti átadón még arról volt szó, hogy 2023-tól jönnek az új A7+ tankok, most a totalcar már azt írja, hogy a lövegcső kifejlesztésének késése miatt csak 2025 végén jönnek az új nagymacskák. Remélhetőleg az újságíró félreértett valamit: már Katar és Németország is vett az A7+-ból és Katar már meg is kapta a tankok nagy részét. Vagy lehet, hogy Katar, Dánia meg a németek is a korábbi RM harckocsiágyút rendelték?
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2020/07/28/megjottek_a_lizingelt_nagymacskak_a_honvedseghez/
Egy kicsit olyan savanyú a szőlő hangulata van a cikknek. Nem nagyon tud a dologba belekötni, de azé próbál fikázni.
A lenti bekezdésbe is van pár tendenciózus tévedés, hogy jóhiszemű legyek. (zárójelben a saját kieg.)

A magyar személyzet kiképzése a 12 darab A4-essel csak jövőre kezdődik meg (fals, szeptembertől az osztrákoknál) , egyelőre nem kell sietnie az MH-nak a katonák oktatásával. Ugyanis a teljes harcértékű, már nem csak lízingelt (a lízingelt miért nem teljes harcértékű??? Mit von le a Leo tudásából, hogy lízingelt?? semmit, ez csak egy pénzügyi konstrukció, ugyanúgy honvédségi tulajdonba kerül a végén, mint a Gripenek) , hanem megvásárolt 44 darab Leopard A7+ első példányai az új lövegcső kifejlesztésének késése miatt csak 2025 végén érkezhetnek meg (ez a probléma nekem új, honnnan vette? Az eddigi A7+-ok, akkor hogyan kerültek átadásra. Egyébként is 2023-tól jönnek, nem 2025-től) Így még öt évet várnunk kell arra, hogy újra legyen néhány tucat teljes harcértékű harckocsija a Magyar Honvédségnek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 062
13 435
113
... az új lövegcső kifejlesztésének késése miatt ...
Nem lehet ilyen kulömbség a magyar és katari, illetve német változatok között? Lehet hogy rosz felé tapogatózok, de a direct36.hu egyszer azt írta:
"Egy uniós ország diplomatája pedig arról számolt be, hogy Izrael már az elmúlt időszak legnagyobb magyar védelmi beszerzése, a Németországtól vásárolt Leopard II tankok esetében is lobbizott, hogy azok ne egy francia, hanem egy izraeli vállalat bizonyos kiegészítő eszközeivel érkezzenek."
Az AERO Magazin 2019. májusi kiadásában pedig az áll, hogy "A gyártó cég kifejlesztet egy módosítási csomagot, amelynek révén az ágyúból az izraeli LAHAT félaktív lézerirányítású páncéltörő rakétát is lehetséges indítani, ..."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Nem lehet ilyen kulömbség a magyar és katari, illetve német változatok között? Lehet hogy rosz felé tapogatózok, de a direct36.hu egyszer azt írta:
"Egy uniós ország diplomatája pedig arról számolt be, hogy Izrael már az elmúlt időszak legnagyobb magyar védelmi beszerzése, a Németországtól vásárolt Leopard II tankok esetében is lobbizott, hogy azok ne egy francia, hanem egy izraeli vállalat bizonyos kiegészítő eszközeivel érkezzenek."
Az AERO Magazin 2019. májusi kiadásában pedig az áll, hogy "A gyártó cég kifejlesztet egy módosítási csomagot, amelynek révén az ágyúból az izraeli LAHAT félaktív lézerirányítású páncéltörő rakétát is lehetséges indítani, ..."
A katari A7-ek még nem az L55 A1-gyel lettek leszállítva (akkor még nem volt meg). A miénk viszont már menet közben lett az erősebb csőre "átrendelve". Szerintem az időzítés pontosan így volt tervezve eddig is. Pénz is akkorra lesz. Tudtommal elkészült, és működik az új cső.
Az izraeli rendszer meg szerintem a Trophy lesz. Erről is voltak pletykák. Ugyan azt fogjuk megkapni, amit a német upgrade tartalmazni fog.
A Lahathoz semmit nem kell fejleszteni, ahhoz egy lézer nyaláb kell, amire rávezeti magát a LAHAT rakéta. Ez meg ugye van a toronyban.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Egy kicsit olyan savanyú a szőlő hangulata van a cikknek. Nem nagyon tud a dologba belekötni, de azé próbál fikázni.
A lenti bekezdésbe is van pár tendenciózus tévedés, hogy jóhiszemű legyek. (zárójelben a saját kieg.)

A magyar személyzet kiképzése a 12 darab A4-essel csak jövőre kezdődik meg (fals, szeptembertől az osztrákoknál) , egyelőre nem kell sietnie az MH-nak a katonák oktatásával. Ugyanis a teljes harcértékű, már nem csak lízingelt (a lízingelt miért nem teljes harcértékű??? Mit von le a Leo tudásából, hogy lízingelt?? semmit, ez csak egy pénzügyi konstrukció, ugyanúgy honvédségi tulajdonba kerül a végén, mint a Gripenek) , hanem megvásárolt 44 darab Leopard A7+ első példányai az új lövegcső kifejlesztésének késése miatt csak 2025 végén érkezhetnek meg (ez a probléma nekem új, honnnan vette? Az eddigi A7+-ok, akkor hogyan kerültek átadásra. Egyébként is 2023-tól jönnek, nem 2025-től) Így még öt évet várnunk kell arra, hogy újra legyen néhány tucat teljes harcértékű harckocsija a Magyar Honvédségnek.

Ezt a "késést" szerintem szintén tudjuk be egy tárgyi tévedésnek. Adott három információ (ebből kettő dátum): 2023, 2025, L55A1 lövegcső - és ezt így sikerült összekombinálniuk illetve leírniuk.

Helyesen ez így festene valahogy: A 44 db újfajta L55A1 lövegcsővel szerelt Leopard 2A7+(akár 'HU' utótaggal is) várható beérkezése 2023 és 2025 Q3 között fog megtörténni.

Így máris máshogy fest. :) Ugye ez a terv jelenleg - és ettől mást (a Totalcar -on kívül) senki nem kommunikált ...
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 765
65 058
113
Csak ez nem a mienk. Raadasul mindenki hulyet kapna ojropaban Brusszeltol Moszkvaig ha a kovetkezo nyilt napon erre masiroznanak a tankok. Volt magyar is a masodik vilaghaboruban, de jobb ha azt se hozzak elo...
Nem tudom egyaltalan minek zene meg indulo, lojjenek. Majd ha csinalnak valami nagy hosies dolgot akkor lesz mirol enekelni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and FilcTroll

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 478
113
Vagy nem tudsz olvasni, talán diszlexiás vagy? Lehet, hogy valamiféle komoly bajod van. Senkit nem náciztam le azeket te említetted.
Igyekszem rendkívül óvatosan fogalmazni, nehogy @Mackensen aludni küldjön egy időre:
Elmentek ti a pics@ba innen mostmár a nácizással, meg az összes OFFTOPIC szarral.
Menjetek a Biztpolba, a Beszélgetőbe, de leginkább privátba, oszt ott akkorára habosítjátok a szart amekkorára csak akarjátok, de miért a szakmai topicocat kell szétbarmolni a folyamatos f@szméregetéssel?

[HUN] Leopard 2 <<<<<<< Csak erről szeretnék itt olvasni nincs annyi felesleges időm, hogy még innen is a szemét közül kelljen kikaparni a releváns infót.

Köszönöm!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Igyekszem rendkívül óvatosan fogalmazni, nehogy @Mackensen aludni küldjön egy időre:
Elmentek ti a pics@ba innen mostmár a nácizással, meg az összes OFFTOPIC szarral.
Menjetek a Biztpolba, a Beszélgetőbe, de leginkább privátba, oszt ott akkorára habosítjátok a szart amekkorára csak akarjátok, de miért a szakmai topicocat kell szétbarmolni a folyamatos f@szméregetéssel?

[HUN] Leopard 2 <<<<<<< Csak erről szeretnék itt olvasni nincs annyi felesleges időm, hogy még innen is a szemét közül kelljen kikaparni a releváns infót.

Köszönöm!
Nincs mit bunkókám. Légy oly kedves és kicsit óvatosabban fogalmazz, mert én nem írtam a te hangnemedben.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Csak ez nem a mienk. Raadasul mindenki hulyet kapna ojropaban Brusszeltol Moszkvaig ha a kovetkezo nyilt napon erre masiroznanak a tankok. Volt magyar is a masodik vilaghaboruban, de jobb ha azt se hozzak elo...
Nem tudom egyaltalan minek zene meg indulo, lojjenek. Majd ha csinalnak valami nagy hosies dolgot akkor lesz mirol enekelni.
Csak a minőségre gondoltam, eszembe sem jutott, hogy át kellene venni.
Az indulóknak, sajátnak érzett katonadaloknak helye és szerepe van a csapatszellem kialakításában már elég régóta a hadseregeknél. Biztos nem véletlenül.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 983
113
Csak a minőségre gondoltam, eszembe sem jutott, hogy át kellene venni.
Az indulóknak, sajátnak érzett katonadaloknak helye és szerepe van a csapatszellem kialakításában már elég régóta a hadseregeknél. Biztos nem véletlenül.
Egy haverom volt Nagykanizsán hk-s az egyetem után '87-ben. Ő mesélte, hogy a sorkatonáknak volt egy népszerű indulójuk/daluk, amiben arról énekeltek (a marhák) - többek között -, hogy nincs szebb dolog egy tankban elégni... :eek:
Egyébként is, a Klapka induló miért nem felel meg nekik?:rolleyes:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 407
4 992
113
Az Index és annak csatolt részei éppen vagdalkoznak ezerrel. Jelenleg CSAK negatív cikkek vannak fent. Amúgy az indulók nem kellene, hogy idegenek legyenek egyik egységtől sem, minden seregben elég jól ott vannak. Az most más kérdés, hogy micsoda, de maga az induló szerves része a katonaságnak.

Megvettük az egyik legjobb jelenleg kapható harckocsit, ami majd megjön pár éven belül, szépen fokozatosan. Az elmúlt évtizedek mulasztásai és teljesen téves hadsereg építgetése után végre vannak határozott és ígéretes lépések, persze mindig lesznek akiknek a szar sem elég büdös. Ezzel együtt kell élni, kár rajta dühöngeni.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 015
11 836
113
Naná, azt látom. Nem azt nem értem, miről szól, a műszaki tartalma lenne a lényeg. Csak mivel németül nem beszélek...
H = Höhe = Magasság =Vertikális
S = Seite = Oldal = azimuth/oldalirányzás
Richt = irányzó~
Antrieb = meghajtó(Szerkezet)
Bediengerät = kiszolgálóegység = kézi irányzó egység / human interface
Richtgriff = irányzó fogantyú = kézi irányzó egység
Richtschütze = irányzó (lövész)
Ladeschütze = töltő-kezelő (lövész)
Laser-EM (Entfernungsmesser) = lézeres távmérő
Tagoptik = nappali fénnyel működő optika
Wärmebild = hőkép (alkotó berendezés) - IR
Vorhalt/Aufsatz = előretartás/rátartás
hydr . Kraftversorgung = hidraulikus erőellátás = hidraulika
Waffenstellung/Turmstellung/Ladestellung = fegyver/torony/lőszer "állása", helyzete, beállítása
Spegelkopf-stabilisierung = "tükörfej-stabilizáció" = kombinált nappali és IR blokk (FLIR) stabilizációja
Wanne(n) = teknő~
S Waffenkreisel - Wannenkreisel = a főfegyver és a harckocsiteknő oldalirányú pozíciójának eltérése
H Waffenkreisel - Turmkreisel = = a főfegyver és a torony vertikális pozíciójának eltérése
ball./met. Werte = ballisztikus és meteorológiai értékek
~art = ~fajta
Rechner = számítógép
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 203
67 068
113
L/55 füstkivezető nyílás a burkolat nélkül.

q2fktonw3l231.jpg