HQ-22 / FK-3 (Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
hq22.jpg


com-h22.jpg


Részletes ismertető: Anti-aircraft missile system HQ-22 (FK-3)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
"A szerb hadsereg megkapja a Kínában gyártott FK-3 rakétarendszert (RS PVO). A beszerzésre szerződést kötöttek és kifizették, ezt a Jugoimport-SDPR állami társaság tavalyi éves üzleti jelentéséből derül ki.

Az egyik bekezdés kimondja, hogy 620,3 millió USD értékű behozatali szerződéseket kötöttek. Közülük az egyik legnagyobb üzlet az "FK-3 légvédelmi rendszer" beszerzése.

Upsz.Megvették a ferdeszemű S300-ast?

A bejegyzés szerint igen. Várható volt. S400 ról álmodoztak, de gondolom azt az oroszok se ingyen adnák. Meg a várható belebegtetett usa szankció miatt is választhatták a kínaikat. Ha van egy kis eszük akkor tech. transzfert is igényelnek hozzá. A dronokat is részben ezért szerezhették be. A tech. transzfer miatt. Kíváncsi leszek hogy szereznek e be VT harckocsikat és IFV meg J10 es vadászokat a későbbiekben.

Vagyis a Gripenjeink már sehol nem lesznek bevethetőek.Körbe leszünk véve olyan légvédelmi rendszerekkel,amiknek áttörése csak F35-sel lenne rentábilis.
Tüzérséget kellene nagyon fejlesztenünk.Értelmes bevethető méretű légierőnk úgy sem lesz.Szerencsére másnak sem,errefelé.
Mit tudni erről az S300 koppintásről?



 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
3-rom "üteg" elég lesz nekik a teljes lefedettséghez? Egyébként ha igaz az a 620 millió dolláros körüli összeg??? Amiben más is van, akkor valami nagyon baráti áron szerezhették be az FK-3-ast.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Hq-22
Ezt 2017-ben állították szolgálatba.Mostanra kína elsődleges légvédelmi rendszere lett .
Kisebb hatótávú mint a hq-9 sorozatok viszont ez aktív radaros irányítású



96016-b6b85c17af43a215e4e7b4511e52c95e.jpg
96017-de3945e8b2deb13a07bcb1cbe7c993c2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 265
13 647
113
Én angol ballisztikus rakétahordozó tengeralattjáróról készült videóban láttam, hogy windows fut a hajó rendszerein... Hát nem nyugodtam meg tőle XD
Egy másik forrás szerint windows XP. A kínai piachoz való hozzáférés feltételeként állítólag megkapták a windows xp forráskódjait annó és azt használja a sereg, mivel az egyik legsatbilabb változatnak tekintik.
???
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 291
17 363
113
Én angol ballisztikus rakétahordozó tengeralattjáróról készült videóban láttam, hogy windows fut a hajó rendszerein... Hát nem nyugodtam meg tőle XD
A QE hordozón is volt valami XP-s balhé, de mintha a JMSDF egyik vadiúj Mogami fregattján is láttam volna képen a szép, nyugis, zöldellő XP-s dombot egy monitoron.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 750
113
Egy másik forrás szerint windows XP. A kínai piachoz való hozzáférés feltételeként állítólag megkapták a windows xp forráskódjait annó és azt használja a sereg, mivel az egyik legsatbilabb változatnak tekintik.
???

Nézd, a kínai "hadipari csoda" az orosz+izraeli licencek és egy csomó civil technológia összessége.
Ezt nem lenézésből mondom, hanem ez az igazság. ;)
Ebben az esetben:
HQ-9=S-300PT
HQ-15=S-300PMU1
HQ-18=S-300V
HQ-22=S-300PT+Civil elektronika

HQ-16=BUK

HQ-7= Crotale (francia rendszer)
HQ-17= Tor-M1

Szerintem mondjuk az oroszok hülyék voltak, hogy eladták ezeket, de sajnos hiper korrupt volt a 90's évek Oroszországa.
Az angol hadipar, meg egy két elenyésző területet leszámítva, ugyan ez a kávéház. Csak ők amcsi/francia technológián élnek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 265
13 647
113
Nézd, a kínai "hadipari csoda" az orosz+izraeli licencek és egy csomó civil technológia összessége.
Nem épp. Az ötvenes évektől a hetvenes évek végéig szovjet, a hetvenes évek végétől 89-ig francia, német, amerikai, dél-afrikai, osztrkák, holland (egy ponton talán román is) stb. stb. 89 után orosz és néhány éve saját.
Ezt nem lenézésből mondom, hanem ez az igazság. ;)
Ezt szerintem soha senki nem vonta kétségbe. Többször mondtam, hogy a kínai hadtechben az az egyik érdekesség, hogy sokkal több rendszerhez jutottak hozzá, mint amennyit érdemes rendszeresíteni. Az, hogy ők egyiket vagy másikat választották valahol beárazza az adott rendszer hatékonyságát.
Ebben az esetben:
HQ-9=S-300PT
HQ-15=S-300PMU1
HQ-18=S-300V
HQ-22=S-300PT+Civil elektronika

HQ-16=BUK

HQ-7= Crotale (francia rendszer)
HQ-17= Tor-M1
Alapvetően igen, de ezekben mintha nyugati megoldások nyomai is fellelhetőek lennének.
A HQ-16, 17 BUK-ból ered, de a keresőradarját, mintha a HQ-7 egy későbbi változatáról szerelték volna át.
A HQ-22 meg az egyik legérdekesebb. Ha visszaköveted a fejlesztését akkor. a HQ-2 (S-75 Dvina)-nél fogsz kikötni, úgy, hogy a rendszer gyaníthatóan visszefele kompatibilis a régi rakétákkal, tehát adott esetben képes azok célravezetésére.
Ha a politikát félretesszük, ideális váltótípusa lett volna a Dvina rendszer feljesztésére-leváltására, minden olyan országban, ahol az rendszerben volt.