T-15 "Armata" BMP (Objekt 149)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Az a te gondod,ha csak annyit láttál róla.Folynak a tesztjei régóta(ezeknek a teszteknek az eredménye az 57-es gépagyú a 30-as helyett).

Oh hat mindennek folynak a tesztjei az oroszoknal, aztan a haromnegyedebol sosem lesz sorozatgyartas.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
En talan ha egy kepet lattam rola, oszt jonapot. A hkbol sem lehet sok, de az IFV-t szerintem el sem kezdtek gyartani, mert abbol egyelore van meg kiscsillio BMP-juk.
off:
Ezen a videón 7db működőképes van (csak 2:56-ig néztem a videót addig annyit számoltam)
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
Ezekbe a "parádés" :rolleyes: képekbe most botlottam...

EerJA36XgAIge1v
EerJB0-WsAEgtQ6
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 350
113
57mm a megrecsegteti a régebbi nyugati mbt-ket is,oldalról,ill kacagva kapja ki alóla a futóművet szemből is,kb,vagy tévedek? Van nyugati IVF ami megfogja az 57mm-t?


Achzarit "...The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc. ..." ! ! !

...az izraeli "sufni-tuning" T-55 ! ! !


...ezért gondolom, hogy a pót-páncél gyártást meg kell itthon (valóban itthon, nem kamu, fake, "jóindulat-vásárlás-mód"/egyéb sz@rok...) oldani. Ez a hosszútávú megoldás.


Lesz kb. 400-500 IFV/APC. Ezekhez hazai begyártónak kell csinálnia ezeket a modulokat(BDD kompozit-páncél továbbfejlesztés). Különben balek/fejőstehénnek néznek bennünket (ha valaki, akkor a mostani csapat tudja megteremteni ezt a hazai kapacitást).



Az aktív-védelem megoldások egy -várhatóan aszimmetrikus- konfliktusban 2-3 nap és "ki-/elfogytak". Kezdődik majd az "elhullás"...
Nem lennék akkor a döntéshozó helyében! Remélem megint "tökösek" lesznek és valami "huszárvágással" megoldják ! :)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113
Achzarit "...The manufacturers claim[3] that the machine can withstand repeated 125 mm APFSDS hits over its frontal arc. ..." ! ! !
...az izraeli "sufni-tuning" T-55 ! ! !


...ezért gondolom, hogy a pót-páncél gyártást meg kell itthon (valóban itthon, nem kamu, fake, "jóindulat-vásárlás-mód"/egyéb sz@rok...) oldani. Ez a hosszútávú megoldás.


Lesz kb. 400-500 IFV/APC. Ezekhez hazai begyártónak kell csinálnia ezeket a modulokat(BDD kompozit-páncél továbbfejlesztés). Különben balek/fejőstehénnek néznek bennünket (ha valaki, akkor a mostani csapat tudja megteremteni ezt a hazai kapacitást).



Az aktív-védelem megoldások egy -várhatóan aszimmetrikus- konfliktusban 2-3 nap és "ki-/elfogytak". Kezdődik majd az "elhullás"...
Nem lennék akkor a döntéshozó helyében! Remélem megint "tökösek" lesznek és valami "huszárvágással" megoldják ! :)



Honnan szedsz 4-500 T-55-ot?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 350
113
Honnan szedsz 4-500 T-55-ot?

A legyártott kb. 50.00 oroszból, meg majdnem dupla kínaiból?
...bárhonnan.

De minek is ez???

Én a német -Lynx/Puma/???/...- pót-páncélt szeretném kiváltani kb 2-3(x) Milliárd Euro értékben.
...meg a külföldi függőséget.

Az oroszok kb 50 éves BDD kompozit páncélja meglepte a NATO-t(a német csatlakozás utáni teszten).
Akkor gondolom 50 évvel később is jó lehet, főleg ha "kicsit" még fejlesztenének is mint az izrealiek.
Merthogy azoké is ez a technológia.
Ezt a példát hoztam fel, a kb. 70-80 éve tervezett T-55-tel.

..."csak" akarás kérdése ! ! !
Ha "puha-pöcsök", akkor elvásárolgatják a Z-2026-ot. Ha folytatják a kellemes meglepetéseket -remélem kicsit: "aknavető-/repülőgép-/pót-páncél-gyár"- akkor annak örülnék.




u.i: Amúgy a T-55 verzió lenne a leg- költség -hatékonyabb, legjobb mennyiségi-minőségi kompromisszum.
De mielőtt jönnek a habzó-szájú "diszszemle hadsereg"(méret)-párti és USA/Izraeli költségvetéses versenyzők (a fórumos "terméskövekkel"): elengedtem ezt a témát, mert új technika vásárlás lett eldöntve.


.

 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
A legyártott kb. 50.00 oroszból, meg majdnem dupla kínaiból?
...bárhonnan.

De minek is ez???

Én a német -Lynx/Puma/???/...- pót-páncélt szeretném kiváltani kb 2-3(x) Milliárd Euro értékben.
...meg a külföldi függőséget.

Az oroszok kb 50 éves BDD kompozit páncélja meglepte a NATO-t(a német csatlakozás utáni teszten).
Akkor gondolom 50 évvel később is jó lehet, főleg ha "kicsit" még fejlesztenének is mint az izrealiek.
Merthogy azoké is ez a technológia.
Ezt a példát hoztam fel, a kb. 70-80 éve tervezett T-55-tel.

..."csak" akarás kérdése ! ! !
Ha "puha-pöcsök", akkor elvásárolgatják a Z-2026-ot. Ha folytatják a kellemes meglepetéseket -remélem kicsit: "aknavető-/repülőgép-/pót-páncél-gyár"- akkor annak örülnék.




u.i: Amúgy a T-55 verzió lenne a leg- költség -hatékonyabb, legjobb mennyiségi-minőségi kompromisszum.
De mielőtt jönnek a habzó-szájú "diszszemle hadsereg"(méret)-párti és USA/Izraeli költségvetéses versenyzők (a fórumos "terméskövekkel"): elengedtem ezt a témát, mert új technika vásárlás lett eldöntve.


.

Ez egy sufni T55, amit kifejezetten arra csináltak, hogy a palesztinok megdobalhassak kővel, ezen kitomboljak magukat miközben a bent ülő katonának nem lesz baja.... Nézd meg a fegyverzetét, ez nem egy IFV, max APC.... Kifejezetten beepitett területeken való muveletre készült, nekünk korszerű, támogató IFV kell, pct rakétával, és minim 35mm ágyúval, főleg kiterjedt területek való harchoz.... Hagyjuk már ezt az 50 éves technikát, fogadjunk Te sem 120as Skodaban ülsz, pedig abba is bele lehet faragni a 130as motorját.... Korszerű technika kell, nem 60 éves szarok faragása....
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
mert kurganyec topicot nem találtam:
Kedden Viktor Murakhovsky, az Arsenal of Atland orosz védelmi kiadvány befolyásos szerkesztője rövid bejegyzést írt egy katonai fórumon a Kurganets-25 páncélozott jármű állapotáról:

„Beszéltem szakemberekkel az Army-2020 fórumon [fegyverkiállítás] a Kuragnets-25-tel kapcsolatban. Úgy tűnik, a platform határozatlan ideig késik. A gyártó nem teljesített sem a teljesítményjellemzők, sem a tömegtermelés megszervezése terén. A belátható jövőben a BMP-3-asok beszerzése gyalogság - és fegyverhordozóként is folytatódik. ”

Поговорил на форуме "Армия-2020" про "Курганец-25" со специалистами ГАБТУ. Похоже, что платформа уезжает сильно вправо на неопределенный срок. Промыслы не справляются ни по ТТХ, ни по организации производства. На обозримую перспективу будут закупки БМП-3 и для пехоты, и как платформы под вооружение.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 535
113
mert kurganyec topicot nem találtam:
Kedden Viktor Murakhovsky, az Arsenal of Atland orosz védelmi kiadvány befolyásos szerkesztője rövid bejegyzést írt egy katonai fórumon a Kurganets-25 páncélozott jármű állapotáról:

„Beszéltem szakemberekkel az Army-2020 fórumon [fegyverkiállítás] a Kuragnets-25-tel kapcsolatban. Úgy tűnik, a platform határozatlan ideig késik. A gyártó nem teljesített sem a teljesítményjellemzők, sem a tömegtermelés megszervezése terén. A belátható jövőben a BMP-3-asok beszerzése gyalogság - és fegyverhordozóként is folytatódik. ”

Поговорил на форуме "Армия-2020" про "Курганец-25" со специалистами ГАБТУ. Похоже, что платформа уезжает сильно вправо на неопределенный срок. Промыслы не справляются ни по ТТХ, ни по организации производства. На обозримую перспективу будут закупки БМП-3 и для пехоты, и как платформы под вооружение.