• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 518
113
Csak annyit tennék hozzá, hogy 3-4 havonta elpukkantunk ~15tonna ammónium nitrát alapú ipari robbanóanyagot a bányában, és az nagyon nem ilyen, itt a mutrágyához volt valami booster is, de nem nuki. o_O
Az ammónium nitrát kifejezetten lassú, nyugodt, stabil cucc, azért is alkalmazzák a civil életben, a teherautón 2 tartály van, kozvetlenul a lyukba töltés elott keveri csak össze a gép, olyanra, mintha suru, fehér mézben lennének a mutrágya fehér golyócskái, Gyakorlatilag szúróláng kell, hogy beinduljon, télen télen, bedobhatod a kandallóba, nem indul be, mindig elégetjuk a dobozokat, csomagolást robbanás után, egyszer beledobtam 1 maréknyit, simán elégett, nem robbant.
4-5 méterenként kell 1-1 gyutacs a lyukba, hogy biztos elégjen, szóval itt igen sok "véletlen" adódott össze..... :rolleyes::D
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Csak annyit tennék hozzá, hogy 3-4 havonta elpukkantunk ~15tonna ammónium nitrát alapú ipari robbanóanyagot a bányában, és az nagyon nem ilyen, itt a mutrágyához volt valami booster is, de nem nuki. o_O
Az ammónium nitrát kifejezetten lassú, nyugodt, stabil cucc, azért is alkalmazzák a civil életben, a teherautón 2 tartály van, kozvetlenul a lyukba töltés elott keveri csak össze a gép, olyanra, mintha suru, fehér mézben lennének a mutrágya fehér golyócskái, Gyakorlatilag szúróláng kell, hogy beinduljon, télen télen, bedobhatod a kandallóba, nem indul be, mindig elégetjuk a dobozokat, csomagolást robbanás után, egyszer beledobtam 1 maréknyit, simán elégett, nem robbant.
4-5 méterenként kell 1-1 gyutacs a lyukba, hogy biztos elégjen, szóval itt igen sok "véletlen" adódott össze..... :rolleyes::D

Mintha "véletlenül" hallottam volna erről eleget, testközelből, csak nem akartam felhozni. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Azt nem tudom mi robbant fel, de a biztos, hogy a villanásokat nem sugárzás okozta, mert az nem lenne a képen sem térben egy körívre, sem időben az esemény közepén pár pillanatra lokalizált. Sem a gamma, sem a neutron sugárzást nem fókuszálja a kamera üveglencséje.
A különlegesen intenzív fény és hőhatást magyarázhatja az, hogy a felhozott példákkal és videókkal ellentétben ez egy hegybe vájt mély földalatti raktár volt, ahol lényegesen több ideje volt koncentrálódni a robbanás energiájának mielőtt kitört, mint egy felszíni épületben.

Nekem is egyből az ugrott be. Itt földalatti robbanás történt, az energia nagyrészt csak az ég felé tudott kitörni.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Csak annyit tennék hozzá, hogy 3-4 havonta elpukkantunk ~15tonna ammónium nitrát alapú ipari robbanóanyagot a bányában, és az nagyon nem ilyen, itt a mutrágyához volt valami booster is, de nem nuki. o_O
Az ammónium nitrát kifejezetten lassú, nyugodt, stabil cucc, azért is alkalmazzák a civil életben, a teherautón 2 tartály van, kozvetlenul a lyukba töltés elott keveri csak össze a gép, olyanra, mintha suru, fehér mézben lennének a mutrágya fehér golyócskái, Gyakorlatilag szúróláng kell, hogy beinduljon, télen télen, bedobhatod a kandallóba, nem indul be, mindig elégetjuk a dobozokat, csomagolást robbanás után, egyszer beledobtam 1 maréknyit, simán elégett, nem robbant.
4-5 méterenként kell 1-1 gyutacs a lyukba, hogy biztos elégjen, szóval itt igen sok "véletlen" adódott össze..... :rolleyes::D

a nemetek is anno, dinamitot hasznaltak egy hasonlo jatekban...szetrobbantottak mindig a bekemenyedet nitratumot, maskep nem birtak elpakolni.

egy ideig jol ment nekik...evekig semmi gond nem volt.

de aztan 1x csak, el is szalt minden a picsaba...

volt is sok halott.

https://en.wikipedia.org/wiki/Oppau_explosion
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 009
113

Ez földalatti, az első vh-ban többszáz tonna anyag felrobbantása ugyanilyen volt a föld alatt.

Ez a felvétel valami egészen más jellegű eseményt mutat, se tűzgömb, se párakicsapódás, se semmi. Eleve nem is detonációnak, hanem deflagrációnak tűnik, nem elég brizáns a robbanóanyag. A szöveg is csak 60 tonna ki tudja milyen anyagról ír, amit a mezítlábas lázadók a laza barna földbe beástak, tehát sem a mennyiség, sem a lefojtottság nem is hasonlítható egy hegy gyomrába, több tíz, vagy akár száz méternyi kemény sziklába vájt lőszerraktár robbanásához.
https://www.reuters.com/article/us-...-syrian-army-base-video-idUSBREA4E09520140515
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 009
113
Csak annyit tennék hozzá, hogy 3-4 havonta elpukkantunk ~15tonna ammónium nitrát alapú ipari robbanóanyagot a bányában, és az nagyon nem ilyen, itt a mutrágyához volt valami booster is, de nem nuki. o_O
Az ammónium nitrát kifejezetten lassú, nyugodt, stabil cucc, azért is alkalmazzák a civil életben, a teherautón 2 tartály van, kozvetlenul a lyukba töltés elott keveri csak össze a gép, olyanra, mintha suru, fehér mézben lennének a mutrágya fehér golyócskái, Gyakorlatilag szúróláng kell, hogy beinduljon, télen télen, bedobhatod a kandallóba, nem indul be, mindig elégetjuk a dobozokat, csomagolást robbanás után, egyszer beledobtam 1 maréknyit, simán elégett, nem robbant.
4-5 méterenként kell 1-1 gyutacs a lyukba, hogy biztos elégjen, szóval itt igen sok "véletlen" adódott össze..... :rolleyes::D

Nekem ott sántít a hivatalos magyarázat, hogy az ammonium nitrát tisztán még egy gázégő hőjétől, ami az 1400 ℃-ot is elérheti, csak lassan megolvad. Ahhoz, hogy égjen vagy robbanjon egyenletesen össze kell keverni valamilyen éghető anyaggal, mert önmagában csak oxidálószer. Az oppaui robbanásnál is ott volt a szulfát, de úgy is dinamit kellett a berobbantásához.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem ott sántít a hivatalos magyarázat, hogy az ammonium nitrát tisztán még egy gázégő hőjétől, ami az 1400 ℃-ot is elérheti, csak lassan megolvad. Ahhoz, hogy égjen vagy robbanjon egyenletesen össze kell keverni valamilyen éghető anyaggal, mert önmagában csak oxidálószer. Az oppaui robbanásnál is ott volt a szulfát, de úgy is dinamit kellett a berobbantásához.

Ahogy már papajoe is elmondta, ehhez szúróláng kell hogy elrobbanjon, vagy iszonyatos detonáció, amitől beindulhat még a robbanás. A szúrólángnak legalább 3000 C-osnak kell lennie, a detonációt nem fejteném ki hogy ahhoz milyen körülmények kellenek hogy elszóljon. De ott is kell a szúróláng mint gyújtás. Na ezért beszéltem én három robbanásról. Énszerintem harmadik az valami nagyon profi robbanóanyag volt, iszonyat nagy égési sebességgel, na és az gyújtotta be az egészet, a detonációval. Ez olyan mint pld. a trotil amikor elrobban a detonációtól. Szándékosan nem akarok részletesebben írni ezekről, mert nem tudom ki olvashatja. Innen ne akarjanak tanulni robbantgatni. Én hiába értek hozzá, soha nem jutott eszembe hogy valamit is csináljak. Még petárdából is csak párat használtam egész életemben. Nem csak ez nem érdekel, hanem a lőfegyverek sem, bár 10 éves koromtól használtam már (legálisan sportlövészet). De tudom hogy sok aberrált van... Amúgy a modern kisebb hajók elleni rakéták is sokszor erős szúrólángot használnak, vagy magas hőjű robbanóanyagot, amitől az alumínium hajótestek begyulladnak és a fél hajó elég. Az alut is csak magas hőmérséklettel lehet begyújtani, mint az ammónium nitrátot. De ezzel részemről befejeztem az ilyen téma tárgyalását. Mondjuk eddig sem véletlenül nem hoztam elő ezeket.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Itt csak egy nemzetközi vizsgálat hutené le a kedélyeket az tény,hogy az ammónium nitrát 6 évig volt abban a könnyű fémszerkezetes raktárban és az elmúlt 6 évben jó pár alkalommal volt sokkal melegebb Bejrútban mint kedden a robbanás napján és még sem robbant fel az ammónium nitrát.Tehát a fém raktár épület és az időjárás kombót nyugodtan ki lehet zárni a robbanás lehetséges okai közzul.A robbanás napjának délelőtjén a raktár ajtaját lezárták és ekkor állítólag hegesztési munkát is végeztek és ugye ez az egyik lehetséges oka a robbanásnak.Csak hogy az ammónium nitrát felrobbanásához tartósan 200 fok szükséges a hegesztés közben keletkező szikráktól nem fog felrobbani.Igy marad a balesetes verziónál az a lehetőség,hogy az ammónium nitrátot egy a közelben vagy esetleg az ammónium nitráttal egyutt tárolt petárda készletben keletkezett tűz robbantotta be.A kérdés az,hogy hogyan keletkezett a tuz lehet,hogy véletlenül nem szándékosan keletkezett de jelenleg ugyanakkora esély van arra,hogy szándékosan okozták.Sőt ugyanakkora esély van arra,hogy katonai robbanóanyag robbantotta be az ammónia-nitrátot,ne felejtsük el a petárdás verziót az a kormány mondta aki azt állította nem volt tudomása a kikötőben tárolt ammónium-nitrátról.A kikötői hatóságok köztudomásúan korruptak a kikötő ellenörzését gyakorlatilag a Hezbollah gyakorolja.Van még egy lehetséges verzió még pedig a légitámadás lehetősége.Mindenesetre csak egy nemzetközi vizsgálat adna arra esélyt,hogy kiderüljön mitől robbant fel 2700 tonna ammónium-nitrát.


Az esetleges szándékosság alatt én elsősorban olyasmire gondolok, hogy egy ott, a raktárak körül dolgozó emberke személyes sértettség miatt (összebalhézott valamin a főnökével, kevesellte a bérét, stb.), vagy némi ottani áru eltulajdonítását leplezendő, szándékosan okozott tüzet. Ez simán elképzelhetőnek tartom. Hogy valakinek direkt az lett volna a célja és azért gyújtott tüzet, hogy az a 2700 tonna ammónium-nitrát felrobbanjon, na ennek szerintem nagyon kicsi az esélye.


Tegyük fel, hogy naív vagyok aki beleszaladt a ...erdőbe, csak mert villódzott a felvett anyag. Hajlandó vagyok minden esetben elismerni a hibáimat még a naívságomat is ha beigazolódik. De szerintem nem oldottuk meg a hatalmas rejtélyt, a gyíkemberek még ott bújkálnak benne.


Orosz lőszerraktár robbanás, a hőteljesítményét nagyjából 7 mp alatt adja le. Persze itt nincsenek scud rakettyák, gondolom az oroszok semmifélét nem tároltak itt. :rolleyes:



Ukrán lőszerraktár robbanás. Itt sincsenek scud rakéták vélelmezhetően, de azért nehéz lenne tagadni, hogy valami volt. Hőteljesítmény leadása 7-8 mp körül. :)



Tiencsin 2015 szintén. 1-es számú robbanás, a hőteljesítmény leadása kb. 12 mp, 2-es számú robbanás 12-13 mp.




Gáz kitörés, a fellobbanó anyag hőleadása kb 7 mp.




És akkor Jemen 2015, a felvétel nem nulláról indul, a hőteljesítmény leadása ha a csóva izzását nem számoljuk így is 20 mp.

Szóval mije volt a jemeni tevepásztoroknak, ami robbanékonyabb, ami fejlettebb és teljesebb oxidációs mutatókat képes produkálni mint az orosz lőszerraktár anyaga, vagy az ukriké? Mi volt ott ami ismétlem nem nulláról indulva láthatóan, egy fehér izzó gömb 20 mp-n keresztül?

Láttuk a több ezer tonna anyag robbanását, meg kimondottan hadianyagokét is. Hadianyag megsemmisítése, a hőteljesítmény leadása kb. 8 mp.
https://www.youtube.com/watch?v=EzfVyVlnl1U


Szóval hacsak nem gyíkember vagy aki azért mentegeti a dolgot, mivel tudod ezt az irgalmatlan hőteljesítményt megmagyarázni a jemeni robbanás esetében? Ha az jön ki, hogy nuki, akkor képhamisítás e minden egyéb?

A "jemeni tevepásztoroknak" párszáz darab Scud-B rakétájuk volt. Ezek folyékony hajtóanyagú rakéták. A hajtóanyagot meg tárolni szokták valahol. Nyilván ott, ahol a rakétákat is, tehát azon a katonai bázison (ahol még lőszerek, egyebeket is tároltak minden bizonnyal). Amikor felrobbant a cucc egy része, az emelkedő felhő (a hő) még szívott fel éghető anyagokat (akár a felszínről, de esélyesen voltak ott föld alatti tárolók is), amik égtek a felhőben. A tűz pedig még a robbanás után is égett a felszínen (tehát volt mit felszívnia), mint az ebben a videóban is látható:

https://www.youtube.com/watch?v=CIsbkQhPXa4

És amúgy meg szerinted egy atombomba úgy működik, hogy egy kis robbanás, aztán pár másodpercig ég, majd egyszer csak gondol egyet és elkezd hasadni benne a hasadóanyag? Mert nézd csak, mi történik:

https://www.youtube.com/watch?v=jcgqMQmLguw

Kis robbanás és égés úgy 5 másodpercig, majd jön a nagy bumm. Na ez nagyon nem úgy néz ki, mint egy atombomba.


Ehhez annyit fűznék, hogy akkor konteózzuk meg ezt a szaudi-izraeli-gyíkember együttműködést, hogyha izrael repült volna be, akkor az hangos lenne, mert nekik van nukijuk. A szaudiaknak nincs nukija, tehát lehet azt mondani, hogy sose használtak ilyet. A vezetésük együttműködő már csak fajti alapon is, ebbe bele mászni majd egy másik topikban vagy ebben is akár. Nem olyan nagy kunszt egy ilyen kooperáció kétg olyan országtól, ahol az egyik felfegyverzi a legszadistább terroristákat, a másik meg ellátja őket amikor lesérülnek, hogy ismét harcképesek legyenek. Nade. Gondolom olyat még soha nem láttunk fejlett országok részéről sem, hogy a Közel-Keleten leteszteltek fegyvereket, mindig kimondottan arányos volt a fellépés. :rolleyes:

És hogy mekkora lett volna a visszhangja a sajtóban, ha irán felsír emiatt? Mint a nyugatot vádoló szíriai felhajtásnak a vegyi anyagok bevetése miatt?


Nem az a lényeg, hogy mekkora lett volna, hanem, hogy megtette volna, ha történik ilyen.

"Mint a nyugatot vádoló szíriai felhajtásnak a vegyi anyagok bevetése miatt?"

Hogy mi? Ezt nem értem.

És félre ne értsd, ettől még megvan az esély simán, hogy nem nuki volt, csak a képanyagon megjelenő jellemzők miatt gondolom ezt,(hinni nem szoktam ezekben) de amíg hangosan meg nem erősítik vagy cáfolják helyszíni riporttal, addig ezt fogom ezek miatt a jellemzők miatt gondolni. (A riportban sem fogok hinni ha készül ilyen, de ha logikailag helytálló lesz/lenne, elfogadnám) Lehet megismerkedek a kfki valamelyik ingázó dolgozójával, hogy ennek a végére járjak, talán lenne értelme. :)

;)

Tehát arra van esély, hogy nem nuki volt. Értem.

Tegyük fel, hogy naív vagyok aki beleszaladt a ...erdőbe, csak mert villódzott a felvett anyag. Hajlandó vagyok minden esetben elismerni a hibáimat még a naívságomat is ha beigazolódik.

Aha, látom.

Nézd, én tudom, hogy a kognitív disszonancia kemény dolog. Megértem, hogy ha valaki felépít magában egy világnézetet, pláne "némi" altmédiás "rásegítéssel" és ezen világnézet tartópillérei közül néhány meginog, bizony próbálja azokat egyenesben tartani valahogy, nehogy ledőljenek, mert ha igen, az az egész addigi hitét veszélybe sodorná.

Viszont, én nem vagyok hittérítő. Szóval úgy érzem, az "ismeretterjesztési kötelezettségemnek" ezen ügyben eleget tettem.
A 9/11-es topikban elkövettem azt a hibát (pedig már előre eldöntöttem és le is írtam, hogy csak fip7 észrevételeire akartam reagálni ott), hogy belementem a hülyeségbe. Ezen dolgok forgatókönyve pedig majdnem mindig azonos a hívők esetében.
Mégpedig, ez úgy néz ki, hogy egy számukra "cáfolhatatlan, megdönthetetlen bizonyítéknak" számító dolgot megválaszolok, megcáfolok én, vagy más, akkor bedobnak egy másikat. Majd egy újabbat. Ezt elég sokáig lehet játszani. Aztán amikor a legtöbb ilyen megcáfolásra került (nyilván nem mind, mert nem vagyunk istenek, nem értünk mindenhez IS), akkor kezdik elölről. Azért is szálltam ki onnan, pedig láttam, hogy még voltak kérdések felém. Pl a romok magasságáról, amit már az elején kiszámolt pár fórumozó is, hogy nagyjából stimmel. Az apró szétszóródott testrészekről, amiket a hívő szerint csak valami energiafegyver okozhatott (az iráni géplelövés és lezuhanás után voltak képek centiméteres emberi maradványokról is, meg lehet keresni...). Na én ezt baromira meguntam. Nem hajhászok népszerűséget, fizetni meg nem fizet nekem azért senki, hogy vég nélkül bizonygassak a hívőknek, energiát, időt tegyek ebbe.
Szóval ha akarod, akkor elhiszed a fizikai törvényeknek megfelelő és logikus dolgokat. Vagy nem és inkább hiszel a minél nagyobb képtelenségeket állító, hazudozó, téged hülyíteni akaróknak, akik ugye azzal a mézesmadzaggal próbálják eladni a baromságaikat, hogy valami hatalmas titkos tudást osztanak meg, ami által különlegessé válsz, kiemelkedsz a sok "kommersz, befolyásolható birka" közül. A te dolgod.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2361

Guest
Ahogy már papajoe is elmondta, ehhez szúróláng kell hogy elrobbanjon, vagy iszonyatos detonáció, amitől beindulhat még a robbanás. A szúrólángnak legalább 3000 C-osnak kell lennie, a detonációt nem fejteném ki hogy ahhoz milyen körülmények kellenek hogy elszóljon. De ott is kell a szúróláng mint gyújtás. Na ezért beszéltem én három robbanásról. Énszerintem harmadik az valami nagyon profi robbanóanyag volt, iszonyat nagy égési sebességgel, na és az gyújtotta be az egészet, a detonációval. Ez olyan mint pld. a trotil amikor elrobban a detonációtól. Szándékosan nem akarok részletesebben írni ezekről, mert nem tudom ki olvashatja. Innen ne akarjanak tanulni robbantgatni. Én hiába értek hozzá, soha nem jutott eszembe hogy valamit is csináljak. Még petárdából is csak párat használtam egész életemben. Nem csak ez nem érdekel, hanem a lőfegyverek sem, bár 10 éves koromtól használtam már (legálisan sportlövészet). De tudom hogy sok aberrált van... Amúgy a modern kisebb hajók elleni rakéták is sokszor erős szúrólángot használnak, vagy magas hőjű robbanóanyagot, amitől az alumínium hajótestek begyulladnak és a fél hajó elég. Az alut is csak magas hőmérséklettel lehet begyújtani, mint az ammónium nitrátot. De ezzel részemről befejeztem az ilyen téma tárgyalását. Mondjuk eddig sem véletlenül nem hoztam elő ezeket.

ne legyen mar unnalmas a 3ik robbanasal, nem volt olyan..
 
T

Törölt tag 2361

Guest
szepen le vannak dokumentalva a neten a texas-city es a kinai kikotoi robbanasok (meg egy csomo masik is).
legtobb esetbe egy komolyabb tuz is eleg volt. nem kell kitalalgatni minden hulyeseget, eleg csak elolvasni mashol hogy mik tortentek.


amugy....


olvasom, a zsidok adtak atomot a szaudiaknak hogy radobjak egy csomo szerencsetlen kecskebaszokra akiknek normalis ruhajuk sincs es papucsba harcolnak???

hat ez a legnagyobb hulyeseg amit olvastam itt a forumon. nemtom sirjak vagy nevessek....:confused:
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 916
113
Ha pedig annyira keresed, ki lehetett aki felrobbantotta Bejrútot, akkor ott van Naszrallah a hezbollah vezetője, aki már mindenkit megfenyegetett, más államokat is. Ő mondta nemrég, mivel a bíróságon elítélték a delikvensüket, hogy felrobbantja a kikötőben a műtrágyát, ha nem lesz felmentés. Márpedig ez a Naszrallah egy olyan radikalista, akinek már régen a pokolban lenne a helye, mert rengeteg ember szárad a lelkén. Most meg néznek hülyén, mert a nép fellázadt ellenük. Szerintem az volt a terv, hogy a robbanás után majd átveszik Libanon teljes irányítását. Aztán pont fordítva, visszafelé kezd elsülni nekik minden.
Nem zárom ki a Hezbollah lehetőséget.

Viszont, ha a hatalom átvétel volt a cél, akkor eddig mire vártak? 6 éve ott áll a termék. És egyáltalán, a hatalom átvételéhez miért KELL a robbantás? Az ország etnikai arányait nem fogja érdemben módosítani egy ilyen eset. Viszont jó alkalom arra, hogy mások is elkezdjenek a zavarosban kotorászni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Nem veszem bántásnak, jöhet minden vélemény. Miért tart addig a fénylő nagy paca, ha már így hívod? Mi égett el ott, ami máshol nem? A jemeni lázadók raktárában?! Helyi Béla bácsinak volt valami éghetőbbje, mint a ruszki haderseregnek? :D Ez itt nem egy bizonytalan távolságban lebegő vagy annak beállított kép, hanem egy fix helyen felrobbant jemeni lázadó lőszerraktár, ami 100-110%-kal tovább termel höt mint az orosz és ukrán haderő lőszerraktárai, helytelenül tárolt vegyi és hadianyagok, és bármi amit az elmúlt harminc évben felrobbanni láttunk. Mennyiben befolyásolja az élességállítás az égés, hőtermelés hosszát? Mitől az extrém fényterhelés? :D :D :D

Magyarázhatod a készülék képességeivel az oxidációs vagy fissziós folyamat hosszát? Számít az élességállítás? Szimpla filmművészeti kérdés, hogy miért égett efddig, ilyen intenzíven, részecskekiszóródást megörökítő igaz vagy hamis felvételekkel, amikből az igaz könnyebben párosítható egy közel félperces termikus energia kibocsátást lefolytató eseményhez? Olyan nem tudomokat lehet kapcsolni esetleg hozzá, ha nem illenek össze mint az elektromos gyilkos futószalaghoz.

Szóval ha nem annyira élesre veszed a képet, akkor okozhatja a fénylő pacát a beállítás és akkor vajon van vagy nincs köze hozzá az extrém fényterhelésnek amit említesz én meg látok, ami extrém fényterhelés kétszer annyi ideig ható mint bármelyik másik ismert, hasonló léptékű robbanás? Vajon ehhez extrém fényterheléshez kapcsolódik e extrém termikus energiakibocsátás? Ha igen, MITŐL? A jemeni lázadók raktárában?
Én arra semmiképpen nem akartam "választ" adni, hogy mi okozta az erős intenzitású fényt. Csak annyit írtam hogy életlen képek esetén más az erős fényforrás képe. Ez nem filmművészet. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem zárom ki a Hezbollah lehetőséget.

Viszont, ha a hatalom átvétel volt a cél, akkor eddig mire vártak? 6 éve ott áll a termék. És egyáltalán, a hatalom átvételéhez miért KELL a robbantás? Az ország etnikai arányait nem fogja érdemben módosítani egy ilyen eset. Viszont jó alkalom arra, hogy mások is elkezdjenek a zavarosban kotorászni.
Elszámolták magukat. Nem ők lennének az elsők akik így jártak. Ha elvileg mégis ezzel operáltak, akkor a kormányellenesség volt a cél. És úgy számolnak, hogy elég lesz a támogatásuk a hatalom megszerzéséhez. Amúgy hogy mire vártak ? Eleve nem hirdetett ítéletet a bíróság, aki Saad Al-Hariri volt elnök elleni merénylet ügyben ítéletet akart hirdetni, és ami miatt Naszrallah fenyegetőzött, hogy felrobbantja a kikötői anyagot. Mellékeltem egy írást, a gyilkosság óta mire jutottak, mik az eredmények. Itt is csak a hezbollahot vádolták, ebben az ügyben. Aki ellenük lép, az általában meghal libanonban. A hezbollah támadásokkal izrael ellen pedig beindították az ellen csapásokat. A nép haragszik rájuk. (IS) Az hogy ki fog még a zavarosban kotorászni ? A hezbollah mellett ? Aki nem fél hogy meghal, akiben elég kurázsi van, mert az emberek hócipője már tele van a nyomorgással, és így a hezbollah-al is. Lehet hogy megint polgárháború lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
W

Wilson

Guest
beirut_987419_916167_highres.jpeg

A földmunkagépek és a mentőmunkások áldozatokat keresnek, 2020. augusztus 10., hétfőn, Libanonban, Bejrútban, a múlt heti robbanás helyszínén.
 
W

Wilson

Guest
Na itt egy újabb szakértői nyilatkozat amely szerint katonai robbanóanyag robbantotta be az ammónium nitrátot.


"A libanoni lakosok telefonjai által rögzített, bejrúti robbanás első percében számos jel utal arra, hogy a robbanás nemcsak az ammónia-nitráttal, hanem az ott tárolt rakétákkal is kapcsolatos.
Danilo Cuba az egyik leghíresebb olasz robbanóanyag-szakértő elemzése szerint a robbanásról készített videók azt mutatják, hogy a robbanás "nagy fényes narancssárgás,élénk pirosas füstöt okozott, amelyet általában lítiumot tartalmazó robbanások okoznak,a fémes lítiumot és komplex hibridjeit, rakéta-hajtóanyagok nagy energiájú adalékaként alkalmazzák
Kuba hozzátette , hogy az ammónia-nitrát robbanásoknak a sárga füst felhőt kellett okozniuk, nem pedig narancssárga színűt, amint azt láttuk a Bejrúti robbanás során.
Kuba úgy véli, hogy az történt, hogy a tűz robbanást okozott,ott ahol lőszert és rakétákat tároltak és azok robbantak fel berobbantva az ammónia-nitrátot."
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na itt egy újabb szakértői nyilatkozat amely szerint katonai robbanóanyag robbantotta be az ammónium nitrátot.


"A libanoni lakosok telefonjai által rögzített, bejrúti robbanás első percében számos jel utal arra, hogy a robbanás nemcsak az ammónia-nitráttal, hanem az ott tárolt rakétákkal is kapcsolatos.
Danilo Cuba az egyik leghíresebb olasz robbanóanyag-szakértő elemzése szerint a robbanásról készített videók azt mutatják, hogy a robbanás "nagy fényes narancssárgás,élénk pirosas füstöt okozott, amelyet általában lítiumot tartalmazó robbanások okoznak,a fémes lítiumot és komplex hibridjeit, rakéta-hajtóanyagok nagy energiájú adalékaként alkalmazzák
Kuba hozzátette , hogy az ammónia-nitrát robbanásoknak a sárga füst felhőt kellett okozniuk, nem pedig narancssárga színűt, amint azt láttuk a Bejrúti robbanás során.
Kuba úgy véli, hogy az történt, hogy a tűz robbanást okozott,ott ahol lőszert és rakétákat tároltak és azok robbantak fel berobbantva az ammónia-nitrátot."
Akkor ez megint-csak három robbanás. (az utolsó kettő majdnem egynek látszott ahogy mondtam) Pont ugyan azt mondja mint amit én mondtam.
Befolyásoltam a szakértőket ? :rolleyes:
Háromig számolj mondták az antiochiai kézigránát használati utasításában.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 009
113
Na itt egy újabb szakértői nyilatkozat amely szerint katonai robbanóanyag robbantotta be az ammónium nitrátot.


"A libanoni lakosok telefonjai által rögzített, bejrúti robbanás első percében számos jel utal arra, hogy a robbanás nemcsak az ammónia-nitráttal, hanem az ott tárolt rakétákkal is kapcsolatos.
Danilo Cuba az egyik leghíresebb olasz robbanóanyag-szakértő elemzése szerint a robbanásról készített videók azt mutatják, hogy a robbanás "nagy fényes narancssárgás,élénk pirosas füstöt okozott, amelyet általában lítiumot tartalmazó robbanások okoznak,a fémes lítiumot és komplex hibridjeit, rakéta-hajtóanyagok nagy energiájú adalékaként alkalmazzák
Kuba hozzátette , hogy az ammónia-nitrát robbanásoknak a sárga füst felhőt kellett okozniuk, nem pedig narancssárga színűt, amint azt láttuk a Bejrúti robbanás során.
Kuba úgy véli, hogy az történt, hogy a tűz robbanást okozott,ott ahol lőszert és rakétákat tároltak és azok robbantak fel berobbantva az ammónia-nitrátot."

Az ammónium-nitrát robbanások nagy mennyiségű nitrogén-oxidot képeznek. A nitrogén-dioxid vörösesbarna gáz.
Nitrogen_dioxide_at_different_temperatures.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361