Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Van egy erős tippem, hogy az első nagyjavítást követően a Szergyukov-szürke gépek már nem fogják visszakapni ezt a festést. Szu-34-es, Szu-35Sz, Mi-24P, Mi-35M és Mi-28N is van ilyen. Mára már mind kifakult. Talán még a MiG-29KR és KUBR gépek tartják magukat.
A tengerészti Szu-30SzM-k is szürkén jöttek nagyon sokáig annyi különbséggel, hogy azok alul kék és szürke foltosak. Sőt szürkében adták át az új Be-200-at is.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Van egy erős tippem, hogy az első nagyjavítást követően a Szergyukov-szürke gépek már nem fogják visszakapni ezt a festést. Szu-34-es, Szu-35Sz, Mi-24P, Mi-35M és Mi-28N is van ilyen. Mára már mind kifakult. Talán még a MiG-29KR és KUBR gépek tartják magukat.

Ez volt az?
thediplomat_2016-04-08_14-21-43.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Amennyire én a festéshez értek, itt nem az alapozóval van a baj, mert nem mállik a festés, hanem fakul, kivékonyodik. Korábban olvastam valakitől, hogy azért, mert kerozinnal mossák a gépeket. Ez - különösen az A-50-est látva - szerintem nem állja meg a helyét. Nekem úgy tűnik, hogy ez a festéktípus az UV hatására egyszerűen elbomlik, krétásodik, porlad és az eső, meg a menetszél, a repülés közbeni hatások elhordják a felületről. Korábban a Szu-27-eseket érintette ez a probléma, miközben a kortárs MiG-31-es flotta klasszikus "teflonszürke" festését annyira nem.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 534
113
Szergej Bogdan és Szergej Csernyisev az OKB Szuhovo tesztpilótái a vietnami 935-ös vadászrepülő ezred pilótáit oktatják "mesterfokú pilóta" program keretében.

 
W

Wilson

Guest
A Su-35 pilótafülkéje megvédi a pilótát a 'nukleáris robbanás sugárzásától

su-35_coc_1596805778.jpg

Su-35 Jet pilótafülke:

Az orosz Su-57 vadászrepülőgép „üveg” védőburkolata meg tudja védeni a pilótát a „nukleáris robbanás sugárzásától”, a repülőgép radarjeleinek csökkentése mellett - állította fejlesztője.

Az új anyagok elősegítik a pilótafülke észlelhetőségének csökkentését a radarérzékelés szempontjából - mondta.

Az új tulajdonságokat a pilótafülke "üvegének" öntésére kifejlesztett monolitos polikarbonátból készült új technológia, valamint az arany és indium-ón ötvözetek speciális bevonatként való alkalmazása tették lehetővé.

Andrey Silkin azt állítja, hogy a világon nem létezik még egy ilyen típusú technológia.

"Az ONPP Tekhnologiya szerződést írt alá a PJSC Sukhoi-val (amely a Su-57-et gyártja) polimer kompozit alkatrészek szállítására az Su-57 sorozatgyártásához 2028-ig 74 termékkészlet gyártását biztosítjuk. "- mondta Silkin a kormánynak szóló jelentésben.

russian_s_1463394387.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
A Su-35 pilótafülkéje megvédi a pilótát a 'nukleáris robbanás sugárzásától

su-35_coc_1596805778.jpg

Su-35 Jet pilótafülke:

Az orosz Su-57 vadászrepülőgép „üveg” védőburkolata meg tudja védeni a pilótát a „nukleáris robbanás sugárzásától”, a repülőgép radarjeleinek csökkentése mellett - állította fejlesztője.

Az új anyagok elősegítik a pilótafülke észlelhetőségének csökkentését a radarérzékelés szempontjából - mondta.

Az új tulajdonságokat a pilótafülke "üvegének" öntésére kifejlesztett monolitos polikarbonátból készült új technológia, valamint az arany és indium-ón ötvözetek speciális bevonatként való alkalmazása tették lehetővé.

Andrey Silkin azt állítja, hogy a világon nem létezik még egy ilyen típusú technológia.

"Az ONPP Tekhnologiya szerződést írt alá a PJSC Sukhoi-val (amely a Su-57-et gyártja) polimer kompozit alkatrészek szállítására az Su-57 sorozatgyártásához 2028-ig 74 termékkészlet gyártását biztosítjuk. "- mondta Silkin a kormánynak szóló jelentésben.

russian_s_1463394387.jpg

Attól IS! Meg mindentől IS!

De képen is látszik a kabinkeret szemből, oda kell is, hogy ne engedjen se ki semmi sugárzást mert azt még rádióamatőr is képes lenne detektálni a világ másik végéről.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Ez a cikk valójában egy dícshimnusz a kínai haditechnikát illetően, amelyet szinte még sehol sem vetettek be élesben. A Szu-35 egy platform, amely fegyverzetet hordoz. Ráadásul export verzió, export fegyverzettel. A cikk nagyrészében nem maga a platformal foglalkoznak, nem azzal van bajuk, hanem a hordozható fegyverekkel. Én nem tudom, hogy konkrétan milyen fegyverzettel szállították a repülőgépeket, de szerintem nem a legújabb fejlesztésü rakétákkal, amelyeket az orosz alakulatok kaptak. Pl. ott van az R-37M, ami az oroszoknál rendszerben van és a kínaiak ezt akarnák talán megvenni a jövőben. Az R-77-1, az új R-73M, vagy az utódja valószínűleg nem ezekkel szállították. Ezek után már csak azt vártam, hogy a Novator KS-172 rakétát is megemlitik.
Lokátor. A cikk szerint az egyik legfejlettebb PESA, de mégiscsak nem AESA. Levezetik a semmiből, hogy a Szu-57 lokátora szar. A pakliban az is benne van, hogy az N-36 helyett már az N-50 lesz benne a későbbi sorozatokban. Lopokadó technológia területén pedig egyszerűen kispályásnak tekintik az oroszokat magukhoz képest, de konkrétan szerintem csak tapogatóznak a semmiben. A Szu-57-et élesben tesztelték, valószínűleg az oroszoknak sokkal több tapasztalat gyűlt össze, mind a kínaiaknak.
A cikk annyiban reális, hogy a fegyverzetet és a lokátort hosszabb távon fejleszteni, cserélni kell, de ez természetes dolog.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 981
113
Amennyire én a festéshez értek, itt nem az alapozóval van a baj, mert nem mállik a festés, hanem fakul, kivékonyodik. Korábban olvastam valakitől, hogy azért, mert kerozinnal mossák a gépeket. Ez - különösen az A-50-est látva - szerintem nem állja meg a helyét. Nekem úgy tűnik, hogy ez a festéktípus az UV hatására egyszerűen elbomlik, krétásodik, porlad és az eső, meg a menetszél, a repülés közbeni hatások elhordják a felületről. Korábban a Szu-27-eseket érintette ez a probléma, miközben a kortárs MiG-31-es flotta klasszikus "teflonszürke" festését annyira nem.
.
.
Nem lehet, hogy ez a látványosan kopó sötét festék valami jelvisszaverődés csökkentő próbálkozás volt, csak nem vált be....?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Ez a cikk valójában egy dícshimnusz a kínai haditechnikát illetően, amelyet szinte még sehol sem vetettek be élesben.
Hátőőőő.... Szu-35-ről sem olvastam, hogy túl sok éles bevetést repült volna...
Ráadásul export verzió, export fegyverzettel. A cikk nagyrészében nem maga a platformal foglalkoznak, nem azzal van bajuk, hanem a hordozható fegyverekkel.
Akkor, meg nem értem mi a probléma.
A Szu-57-et élesben tesztelték, valószínűleg az oroszoknak sokkal több tapasztalat gyűlt össze, mind a kínaiaknak.
Itt most egy kicsit elkezdtem köhögni
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
A Szu-57 radarjánál inkább az a fura, hogy mi alapján szarozzák? Mi tudnak róla? Egy éppen rendszeresítés alatt álló AESA radar, amiről annyit tudunk, hogy hány adó-vevő egysége van. :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Hátőőőő.... Szu-35-ről sem olvastam, hogy túl sok éles bevetést repült volna...

Akkor, meg nem értem mi a probléma.

Itt most egy kicsit elkezdtem köhögni
A sziriai repülések éles bevetések, mert nem oktató, vagy gyakorló feladatokat hajtanak (hajtottak) végre, sem a Szu-35, sem a Szu-57.
Sok mindent nem tudunk róluk, nem igazán kötik senki orrára, se a negatív, se a pozitív tapasztalatokat, vagy, hogy egyáltalán mit csináltak.
Ha már olyan éles bevetést feltételeznél, amire gondolok, az már réges-régen rossz lenne.
A fegyverzettel van állítólag bajuk, amit kaptak, mert állításuk szerint a kínai rakéták sokkal jobbak. Akkor minek vettek, már amennyiben kaptak a gépekhez?
Kicsit érdekes feelingje van szerintem a cikknek. Nem amiről ír, hanem ahogyan ír.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed