Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Ok, az F-22 is valamilyen okból kifolyólag multifunkci lett, legyan hát a Szu-57 is az. Ha jól emlékszem az amerikaiak is kipróbálták az F-22-őt, nincs azzal semmi probléma, ha az oroszok is a saját gépüket. Viszont nehéz komoly fegyvertényként kezelni, mivel az ellenfélnek még komolyanvehető légvédelme sincs, nemhogy légiereje.

Nem azt mondták,hogy komoly fegyvertény volt.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Molni! Nem akarok sem veszekedni veled, sem azt, hogy haragudjunk egymásra. Az eredeti kérdésemet már leírtam egyszer, de megint leírom. Az orosz hadseregnek miért nincs egyáltalán szüksége közepes kategóriájú többfunkciós vadászrepülőgépre (nem feltétlenül a MiG-35-re).
Az eddigiek alapján én úgy tudtam, hogy a Szu-57 5. generációs multifunkciós vadászrepülőgépnek van fejlesztve.
Ezt most tényleg komolyan gondoljátok, hogy egy olyan feladatra küldték ki feleslegesen, amit egy Szu-24 is megcsinálna? De ha így is lenne, akkor nem a feladat végrehajtásának a kipipálása a lényeg, hanem a milyensége. Egyáltalán valaki felderítette közben.
Szíria hatalmas lehetőségek tárháza ahhoz, hogy a különböző fedélzeti berendezéseket teszteljék valós, realisztikus körülmények között. Valószínűleg inkább ez volt a fő feladat és ha már ott volt, akkor már indított néhány eszközt. Nem a fegyvertény a lényeg, mint ahogyan dudi írta. Nem is igazán a kecskebaszók elleni tevékenység volt a lényeg, szerintem.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt most tényleg komolyan gondoljátok, hogy egy olyan feladatra küldték ki feleslegesen, amit egy Szu-24 is megcsinálna?.
Az F-22 is bombázott Szíriában 2014-ben. Kellett szerinted az oda? JDAM-mal? Nem tudta volna más vadászgép megoldani azzal? Vagy akár JSOW-val? Vagy akár B-52 vagy hajó BGM-109-cel? Hát de...

Pont ilyen volt a Kalibr salvo is.
Ez a plebsnek szól...

Miféle realisztikus környezet van ott, ahol lényegében nincs semmiféle légvédelem és vadász ellenállás sem...?
Ez a "realisztikus" környezet duma nagyon túl lett tolva...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
Ok, az F-22 is valamilyen okból kifolyólag multifunkci lett, legyan hát a Szu-57 is az. Ha jól emlékszem az amerikaiak is kipróbálták az F-22-őt, nincs azzal semmi probléma, ha az oroszok is a saját gépüket. Viszont nehéz komoly fegyvertényként kezelni, mivel az ellenfélnek még komolyanvehető légvédelme sincs, nemhogy légiereje.
Nincs ebben szerintem semmi extra. Az F-15/Szu-27 is légifölény vadásznak indult, ma hol tartanak? Az F-22 is annak, Irakban, Szíriában meg "bombázgatott". A J-20 is elsősorban AWACSek, tankerek ellen készült, mégis ott az orra alatt a célmegjelölő.
Az meg azt hiszem csak pletyka, hogy állítólag kicsit kóstolgatták egymást izraeli F-35-össel.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Az F-22 is bombázott Szíriában 2014-ben. Kellett szerinted az oda? JDAM-mal? Nem tudta volna más vadászgép megoldani azzal? Vagy akár JSOW-val? Vagy akár B-52 vagy hajó BGM-109-cel? Hát de...

Pont ilyen volt a Kalibr salvo is.
Ez a plebsnek szól...
Az F-22 sem véletlenül van a Közel-Keleten. Biztos, hogy megvolt a komoly oka, hogy vele hajtatták végre a feladatot és nem mással 2014-ben. Ezzel is csak engem igazolsz.
Kalibr salvo, Európa köröl repülése Tu-160 repülőgépekkel, Tu-22M3 bombázók bevetése, ezek mind olyan dolgok amelyekkel több mindent akarnak elérni. Tesztelés, erő demonstráció, gyakorlás, a közvélemény "megdolgozása" stb.
De a Szu-57 estén szerintem a legfajsúlyosabb, amit írtam már egyszer:
"Szíria hatalmas lehetőségek tárháza ahhoz, hogy a különböző fedélzeti berendezéseket teszteljék valós, realisztikus körülmények között."
Ez lehetett akár az F-22 esetében is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 351
113
Nincs ebben szerintem semmi extra. Az F-15/Szu-27 is légifölény vadásznak indult, ma hol tartanak? Az F-22 is annak, Irakban, Szíriában meg "bombázgatott". A J-20 is elsősorban AWACSek, tankerek ellen készült, mégis ott az orra alatt a célmegjelölő.
Az meg azt hiszem csak pletyka, hogy állítólag kicsit kóstolgatták egymást izraeli F-35-össel.

Komolyan a fedősztorit ember komolyan vette?
A gépet azért vitték oda, mert a nyugati légierők krémje ott jelen volt - a gép meg elvileg remek elektronikus adatgyűjtésre, ahoyg a nyugati 5.th genek is.
Valszeg méregették emellett a gépet mikor képes az AWACS követni, az izraeliek lereagálni, stb... lényegében egy bónusz tesztlehetőség volt, mert ugye minden jó ott volt, amit az ellenség felvonultat, de nem lő senki egymásra....
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Biztos, hogy megvolt a komoly oka, hogy vele hajtatták végre a feladatot és nem mással 2014-ben.

Lehet másik erősen opó gépnél repórát sporolni, hamár kell a repóra akár használhatják is őket... Más érdemi okát nem látom. Igazából még egy modernizált F4 is mindenre elég lett volna.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
ami erről mindig eszembe jut, hogy ha a legfölöslegesebb gépeket fel kéne sorolni az elmúlt 50évből akkor az F-22 köztük lenne. Ha most állna hadrendbe az USAF csúcs 5gen vadász 2020ban az is bőven elég lenne.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 226
17 084
113
Komolyan a fedősztorit ember komolyan vette?
A gépet azért vitték oda, mert a nyugati légierők krémje ott jelen volt - a gép meg elvileg remek elektronikus adatgyűjtésre, ahoyg a nyugati 5.th genek is.
Valszeg méregették emellett a gépet mikor képes az AWACS követni, az izraeliek lereagálni, stb... lényegében egy bónusz tesztlehetőség volt, mert ugye minden jó ott volt, amit az ellenség felvonultat, de nem lő senki egymásra....
Erre gondoltam kóstolgatás alatt, de úgy emlékszem, egyik oldal sem erősített meg semmit (milyen meglepő :) )
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Az F-22 sem véletlenül van a Közel-Keleten. Biztos, hogy megvolt a komoly oka, hogy vele hajtatták végre a feladatot és nem mással 2014-ben. Ezzel is csak engem igazolsz.
Kalibr salvo, Európa köröl repülése Tu-160 repülőgépekkel, Tu-22M3 bombázók bevetése, ezek mind olyan dolgok amelyekkel több mindent akarnak elérni. Tesztelés, erő demonstráció, gyakorlás, a közvélemény "megdolgozása" stb.
De a Szu-57 estén szerintem a legfajsúlyosabb, amit írtam már egyszer:
"Szíria hatalmas lehetőségek tárháza ahhoz, hogy a különböző fedélzeti berendezéseket teszteljék valós, realisztikus körülmények között."
Ez lehetett akár az F-22 esetében is.
Attól, hogy mantrazol valamint meg nem lesz igaz. Mifele realisztikus környezet? Stealth vadász vs kecskepasztorok...
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pocok75
M

molnibalage

Guest
ami erről mindig eszembe jut, hogy ha a legfölöslegesebb gépeket fel kéne sorolni az elmúlt 50évből akkor az F-22 köztük lenne. Ha most állna hadrendbe az USAF csúcs 5gen vadász 2020ban az is bőven elég lenne.
Ez úgy tévedés, ahogy van. A bibi pont az, hogy a valóban harcba küldhető Raptor alig 100 db. Kinaval ma nemigen tudnának ma mit kezdeni a szárazföld felett. 25 eve meg a szart is kiverték volna beloluk. Lényegében iraki szintén voltak minőségileg. Vagy meg ott sem. Az első szu-27 és Sz-300pmu valtoztatta ezt meg.
 
  • Tetszik
Reactions: angelsoul

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Ez úgy tévedés, ahogy van. A bibi pont az, hogy a valóban harcba küldhető Raptor alig 100 db. Kinaval ma nemigen tudnának ma mit kezdeni a szárazföld felett. 25 eve meg a szart is kiverték volna beloluk. Lényegében iraki szintén voltak minőségileg. Vagy meg ott sem. Az első szu-27 és Sz-300pmu valtoztatta ezt meg.

Abban sem vagyok biztos,hogy kiengednék a Raptorokat Kína közelébe az amerikaiak egy esetleges háborúban.Annyira kevés a Raptor,hogy kellenének Alaszka,Hawaii és a nyugati-part védelmére.Mert abban viszont biztos vagyok,hogy fejek hullanának,ha a kínaiak a kontinentális amerikát(a történelemben először)bevonnák a háborúba.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Komolyan a fedősztorit ember komolyan vette?
A gépet azért vitték oda, mert a nyugati légierők krémje ott jelen volt - a gép meg elvileg remek elektronikus adatgyűjtésre, ahoyg a nyugati 5.th genek is.
Valszeg méregették emellett a gépet mikor képes az AWACS követni, az izraeliek lereagálni, stb... lényegében egy bónusz tesztlehetőség volt, mert ugye minden jó ott volt, amit az ellenség felvonultat, de nem lő senki egymásra....
És viszont. A jelen lévő nyugati légierők krémje eltette az adatbázisba a gép minden aspektusból való bemérésének adatait...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 033
24 590
113
Attól, hogy mantrazol valamint meg nem lesz igaz. Mifele realisztikus környezet? Stealth vadász vs kecskepasztorok...
Én nem tudom, hogy igaz vagy sem, szerintem Te sem. Én egy lehetőséget írtam, hogy miért vitték oka. Abban viszont 100%-ig biztos vagyok, hogy nem azért volt ott, hogy egy kecskepásztor sátrát lője szét egy drága rakétával.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
H-32 rakétát kapnak a modernizált Szu-30SzM gépek.

Elírtál valamit?
?
n.alcm-rus-Kh.32-AS.4-KITCHEN.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Sőt arról is írnak hogy komoly változást kell végrehajtani a szu-30sm2 géepeken majd hogy elbírja a rakétát .A mig-31K ból kivették a radart hogy elég üzemanyag férjen a gépbe.

A kínaiak telepakolják a j-16 jh-7 h-6 gépeiket a 400 km hatótváú mach 4 jy-12 sebességű rakétával oszt gyalulnak .