A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 186
113
Érdekes amit mondasz, mert pl a rendőrségen folyton hívják vissza az egyik ex kommandós edzőtársamat, pedig 10+ éve nyugdíjas és lassan 50 éves.
Lehet persze hogy ott sem általános ez a helyzet.

Valószínűleg őt kiképzőnek hívják.
Volt olyan leszerelt fiatal hadnagyom aki a tek-hez ment közelharc oktatónak.

Valószínű teljesen más ha kétnaponta éles helyzetben vannak az embereid, mintha 2 évente mennek külszolgálatban.
Máshogy viszonyulnak a parancsnokok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 186
113
Az a legnagyobb baj,hogy Budapesten nincs harcoló alakulat(ki ne talaljátok,hogy a diszelgők meg mittudom en,hogy milyen őrök azok mert sírvafakadok).Ott lakik az ország 20%...

Ott ez a fizetés amit kaptok mégannyira versenyképtelen.
Bár a fiataloknál talán nem lenne akkora probléma akik otthon laknak.
Jó felvetés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Az alakulatok elhelyezkedésében nálam a legnagyobb probléma, hogy a Balaton alatt délre a Dunántúlon nincs semmi.
Pedig ember biztos lenne.

Az a legnagyobb baj,hogy Budapesten nincs harcoló alakulat(ki ne talaljátok,hogy a diszelgők meg mittudom en,hogy milyen őrök azok mert sírvafakadok).Ott lakik az ország 20%...
Mind a kettő elképesztően szembetűnő.
A Dél-Dunántúlra érzek én már mozgolódást, de budapesti irány nekem teljes talány.
Pedig nagyon adná magát egy valódi harcértékkel rendelkező BHD (városi harcászatra kihegyezve, akár ezred szintű szervezetben), még azzal együtt is, hogy megtartja a díszelgő funkcióit.
A HM támogató feladatokat pedig egy sima támogató zászlóalj/ezred megoldhatná.
Ráadásul ennél egyértelműbben könnyű lövész alakulat nem is nagyon lenne a Honvédségnél.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 048
2 739
113
Az a legnagyobb baj,hogy Budapesten nincs harcoló alakulat(ki ne talaljátok,hogy a diszelgők meg mittudom en,hogy milyen őrök azok mert sírvafakadok).Ott lakik az ország 20%...

A Budapest-Sz.Fehérvár-Győr 3szögben olyan munkaerőhiány van h ott "kötéllel" sem fogsz katonát. É-k mo és a d-dunántúlon lenne érdemes toborozni, ott még van -használható- munkaerő- felesleg.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Hívják őket vissza, de mivel a helyzet amit otthagytak nemigen lett jobb mi a hóhérnak menne vissza?
A rendőrök se nagyon futnak vissza az Aldiból, a rendőrséghez.
A szolgálati hely ott is gond. Fújhatod ha elvezényelnek 100km-re és a béred elmegy az albérletre.
Egyik ismerősöm unokája rendőrlány, most szerel le és próbálja a család összedobni a lelépés végett a számomra meglepően magas lelépési pénzt.
Pedig imádja a rendőrséget most is, csak így nehéz...
Megint csak azt mondom, hogy szolgálati lakás programmal sokkal előrébb lennénk.
És miközben 100 MRD-okat tud az MNB alapítványokba betenni (tudom hogy azok államkötvények), szerintem az ingatlanvagyon ugyanúgy biztos alap.

Szerintem már 10MRD-ból is legalább 600 lakást ki lehetne hozni, de akár többet is. És akkor még nem is álmodtam túl nagyot.
A vicc hogy ezt még akár egy alapítványi hozamból is ki lehetne hozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and Szittya
K

kamm

Guest
Az a legnagyobb baj,hogy Budapesten nincs harcoló alakulat(ki ne talaljátok,hogy a diszelgők meg mittudom en,hogy milyen őrök azok mert sírvafakadok).Ott lakik az ország 20%...

Mind a kettő elképesztően szembetűnő.
A Dél-Dunántúlra érzek én már mozgolódást, de budapesti irány nekem teljes talány.
Pedig nagyon adná magát egy valódi harcértékkel rendelkező BHD (városi harcászatra kihegyezve, akár ezred szintű szervezetben), még azzal együtt is, hogy megtartja a díszelgő funkcióit.
A HM támogató feladatokat pedig egy sima támogató zászlóalj/ezred megoldhatná.
Ráadásul ennél egyértelműbben könnyű lövész alakulat nem is nagyon lenne a Honvédségnél.

Regen ott volt a 108. bajai gld, ami kesobb mar csak zlkent a 2. hadosztaly resze volt (az meg asszem a regi MN 9. lett lefarbikalva?) Az egy komoly laktanya volt emlekeim szerint, ugy ~80 eve epulhetett az elso verizo.. azzal mit lett?

Budapesten istentelen lenne a fenntartasa egy meretes eronek, meg politikailag total vedhetetlen lenne, olyan cirkuszt csinalna az ellenzek. Szerintem a kornyeken (del fele) okosabb volna egy-ket "helyorseget" tenni a Duna ket oldalara es odatelepiteni valami kozepes vagy konnyudandar zlakat.
 

AGRESSOR88

Active Member
2010. december 27.
73
107
33
Na mert az szerinted ér valamit?Akkor inkább a díszelgőkkel mennék haborúba azok legalább fizikailag jók meg néha harcászkodnak.

Lehet hogy felétek nem érnek semmit az Öttsek mert gondolom nem tanitjátok őket!
De nálunk van egy szakasznyi jól kiképzett erő akik ismerik a könnyűlövész gépesitettlövész harceljárásokat kezelik a PKMet a Dragunovot és utaztak páncélossal amit nem sok szerződéses mondhat el magáról nembeszélve arról hogy Lőttek harcászkodtak Miles2000 rendszerrel...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
K

kamm

Guest
Az a legnagyobb baj,hogy Budapesten nincs harcoló alakulat(ki ne talaljátok,hogy a diszelgők meg mittudom en,hogy milyen őrök azok mert sírvafakadok).Ott lakik az ország 20%...
A szolgálati hely ott is gond. Fújhatod ha elvezényelnek 100km-re és a béred elmegy az albérletre.
Egyik ismerősöm unokája rendőrlány, most szerel le és próbálja a család összedobni a lelépés végett a számomra meglepően magas lelépési pénzt.
Pedig imádja a rendőrséget most is, csak így nehéz...
Megint csak azt mondom, hogy szolgálati lakás programmal sokkal előrébb lennénk.
És miközben 100 MRD-okat tud az MNB alapítványokba betenni (tudom hogy azok államkötvények), szerintem az ingatlanvagyon ugyanúgy biztos alap.

Szerintem már 10MRD-ból is legalább 600 lakást ki lehetne hozni, de akár többet is. És akkor még nem is álmodtam túl nagyot.
A vicc hogy ezt még akár egy alapítványi hozamból is ki lehetne hozni.

Oh, hat ez a sotet arnyoldala a jelenlegi klienturaepitesi rendszernek. Az elozoeknek is megvolt, de ezek nagysagrendet leptek a mufajban az MNB-s 'allami penz -> manganpenz -> maganzseb' folyamatra epulo transzformativ "unorthodox" programukkal.
 
W

Wilson

Guest

Stoki (laktanyai ülőalkalmatosság, melynek lapjára kellett élbe hajtogatnia a katona ruházatát)a bece(gúny)neve a díszelgőknek(legalábbis amikor én az voltam akkor az volt)mivel ahova leállították ott kellett maradnia míg át nem "rakták"máshova mint egy széket.A század parancsnokunk Török fhadnagy ezt a képességünket igen intenzíven fejlesztette:):)
 
K

kamm

Guest

Stoki (laktanyai ülőalkalmatosság, melynek lapjára kellett élbe hajtogatnia a katona ruházatát)a bece(gúny)neve a díszelgőknek(legalábbis amikor én az voltam akkor az volt)mivel ahova leállították ott kellett maradnia míg át nem "rakták"máshova mint egy széket.A század parancsnokunk Török fhadnagy ezt a képességünket igen intenzíven fejlesztette:):)

Egybol mosolyogtam, hogy @pöcshuszár lebukott. :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 577
113
Regen ott volt a 108. bajai gld, ami kesobb mar csak zlkent a 2. hadosztaly resze volt (az meg asszem a regi MN 9. lett lefarbikalva?) Az egy komoly laktanya volt emlekeim szerint, ugy ~80 eve epulhetett az elso verizo.. azzal mit lett?

Budapesten istentelen lenne a fenntartasa egy meretes eronek, meg politikailag total vedhetetlen lenne, olyan cirkuszt csinalna az ellenzek. Szerintem a kornyeken (del fele) okosabb volna egy-ket "helyorseget" tenni a Duna ket oldalara es odatelepiteni valami kozepes vagy konnyudandar zlakat.
Kalocsa miskei uti panceloslaktanya. MH raktarbaziskemt uzemel. 2 ev es megepul a kalocsa paks hid /fokto dunaszentgyorgy./ eszakra a foldvari hid delen a szentlaszlo /m9/ relative kozel a deli hatar de annyira nem hogy meglepetesszeruen beloves erje... /es van repter is ami szukseg eseten a legiszalithatosagot is lehetove teszi./ vasuton a szemelyszallitas megszunt de az ipari vaganyok meg elnek /fokroi bioolajat szallitjak rajta nap mint nap./
Mind paks mind dunaujvaros vedelmet biztosithatna. Nyugat keleti iranyba meg nagy melysegbe... Kecskemet sem lenne vedtelen deli iranybol. /ja es itt a noi borton ami egyebkent is haboru eseten kulon vedelmet igenyelne./
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Oh, hat ez a sotet arnyoldala a jelenlegi klienturaepitesi rendszernek. Az elozoeknek is megvolt, de ezek nagysagrendet leptek a mufajban az MNB-s 'allami penz -> manganpenz -> maganzseb' folyamatra epulo transzformativ "unorthodox" programukkal.
Ezt nem így látom. A veszteséget mi fizettük, nyereség sohasem volt. Ha van, márpedig most van, akkor azon állampapírt vesznek ( ez egyfajta önfinanszírozás ami nem tök szabályos de a FED és az Európai Központi Bank is csinálja- különösen Mario Dragi óta), és a papírcsomag megy alapítványokhoz, akik a hozammal gazdálkodnak.
Ez szerintem zseniális, elvben legalább is az.

Csak a befektetési kört kell ebbe az irányba terelni és kész. A vicc, hogy akár hitelezni is tud a jegybank amég vmelyik alapítványnál lesz elég hozam a finanszírozásra!
Gdp-t is termel, foglalkoztat is, értéket is teremt és a toborzásnál sem utolsó szempont!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Stoki (laktanyai ülőalkalmatosság, melynek lapjára kellett élbe hajtogatnia a katona ruházatát)a bece(gúny)neve a díszelgőknek(legalábbis amikor én az voltam akkor az volt)mivel ahova leállították ott kellett maradnia míg át nem "rakták"máshova mint egy széket.A század parancsnokunk Török fhadnagy ezt a képességünket igen intenzíven fejlesztette:):)
Na nekem csak a hokedli része volt meg. Nálunk Szentendrén nem használták pejoratív értelemben.