Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A vírusszkeptikusok száma folyamatosan nő. Lásd hétvégi berlini tüntetést, stb. Én úgy gondolom, ha az ősszel továbbra sem fogják az emberek a saját környezetükben tapasztalni, hogy Covid-19 durvább lenne mint egy combosabb influenza járvány, akkor ez a lineáris növekedés exponenciálisra fog változni. Kb. mint a folyton farkast kiáltó pásztorgyerek esete..
Én pl. nem vagyok szkeptikus, de rohadtul unom már a témát, és az erre is rátelepedett virtue-signallingot és marketing ipart.

Másrészről az is zavar, hogy az emberek nem tartják be a legalapvetőbb óvintézkedéseket se. Én amúgy ezelőtt is kvázi tiztaság mániás voltam, úgyhogy nekem nem nagy különbség ez a hajcihő, de az intézkedések nagyját a puszta cargo cultnak érzem.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
764
1 898
93
Az hogy ki mit mond, utoljára májusban volt mérvadó az átlagember számára. Senki nem úgy lesz vírusszkeptikus, hogy elmegy dr. Gődény előadására és ott "megvilágosodik". Állítom, hogy az állampolgárok 98% azt sem tudja ki ez a 3 figura. A vírusszkeptikusok száma azért nő, mert a vírulogusok és média mond valamit, ami nem találkozik az átlagemberek által tapasztalt realitással. Tavasszal még az emberek 90%-a elhitte amit a média mondott, de azóta eltelt 5-6 hónap, és szinte senki nem találkozik a környezetében beteggel (FONTOS: beteg az, akinek tünete és panasza van. Akinek csak a vírustesztje pozítiv, de panasza/tünete nincs, az nem beteg, maximum vírushordozó.). A média nyivákol, amiért senki nem hordja a maszkot (áll alatt hordva, vagy csak a szájra lehúzva az nem maszkviselés, hanem alibi tevékenység) ezért terjed a vírus. Ugyanez a média kitalálja a "prevenciós paradoxon" nevezetű fából vaskarikát, miszerint azért nincs eltérés halálozási statisztikában, mert a korlátozó intézkedések beváltak. Érthető :) : a korlátozó intézkedéseket nem tartják be (maszkviselés, horvátországi nyaralás, bulik, stb.), ugyanakkor ezek a korlátozó intézkedések működnek (prevenciós paradoxon). Nem csoda, hogy egy józan átlagember mostanra megvakarja a fejét és utána csak legyint egyet a dologra..

Feleségem nagynénjének a sírjánál állva nem volt kedvünk legyintgetni:(

Persze lehet jönni vele, hogy úgy is meghalt volna, meg a hasonló agyatlan (kívülálló) szövegekkel.
Miért fáj annyira felvenni egy szaros maszkot a képes felünkre arra a néhány percre, amíg zárt térben tartózkodunk?? Talán fáj, vagy mi a rossebb?
A fene nagy szabad(os)ság világában a sok kicsi egónak nehezen megy, hogy egy ilyen apró dologban is korlátozza magát, pláne valaki más ŐT!
"Mert nehogy má valaki megmondja nekem, hogy mit kell viselnem a bótban/ mennyivel mehetek az úton/ kinek van elsőbbsége (természetesen mindig nekem)" ésatöbbi
Szép kis világunkban a népek átlagos öntudatossága felfelé, az értelmi képessége meg erősen lefelé tendál.
Mert önmagam (főleg ilyen apró) korlátozása egy reménybeli közösségi jó érdekében bizony jellemzően értelmi és szociális képességeken múlik.
Az iskolában is kőgazdag apuka: őt aztán nem érdekli, ő igenis utazni fog, ahova akar. Lefordítva: őt aztán nem érdekli, ha vmit hazahoz, az a gyerekeken keresztül elterjed és neadj Isten az én valamelyik idősebb szülőm belehal! Ergo az ő nemtörődömsége miatt nekem kell duplán (helyette is) óvatosnak lennem.
Ismerős nem? Tisztára mint a közlekedésben. A hátam mögött furakodó agyatlan sofőr helyett én dupla követési távolságot kell tartsak, hogy baj esetén mindketten! meg tudjunk állni, és napestig sorolhatnám a hasonló szitukat.
CSAK miután a szabálytalan sofőrünk eddig nem halt meg/nem volt súlyos balesete, abban a hitben él, hogy a szabályok baromságok és ő pedig egy kurva jó sofőr!!
Az igazság viszont ennyi: eddig szerencséje volt (és a mellette közlekedőknek is)!

A "minek ezt túlparázni" hozzáállásra tökéletes példa a Boeing 737 MAX esete.
Na ott nem volt semmilyen paradoxon! Csak a primitív slendriánság, aminek megágyazott ez a beképzelt biztonságérzet, mondván "alig van baleset mostanában, fölöslegesek ezek a szigorú szabályok, a sok elköltött pénz az alapos munkára, tesztelésre"
Aztán lezuhant 2 repülő.
A BIZTONSÁGI SZABÁLYOKAT MINDIG VÉRREL ÍRJÁK!
De értelmes, felkészült emberek alkalmazásával sok vért meg lehetne spórolni.
Persze, akkor nem lenne annyi baleset -> valakik (közgazdászok/menedzserek pl.) "rájönnek" hogy fölösleges ez a sok pénz a biztonságra, meg a kekec műszaki szakemberekre (merthát alig van baleset!!!!), és kezdődik elölről a bűvös kör.

Aztán amikor meg hullanak a népek, akkor a "józan átlagemberek" meg követelik a felelősök fejeit!
Ennyit a józan átlag-gondolkodásról.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nekem furcsa amikor valakit csupa agyatlan ember vesz körbe. Az életminőség is része a boldogságnak, nem csak az élettartam. Igyekezzünk megérteni a másikat, és kicsit kevésbé mérgesen társalogni :)

Feleségem nagynénjének a sírjánál állva nem volt kedvünk legyintgetni:(

Persze lehet jönni vele, hogy úgy is meghalt volna, meg a hasonló agyatlan (kívülálló) szövegekkel.
Miért fáj annyira felvenni egy szaros maszkot a képes felünkre arra a néhány percre, amíg zárt térben tartózkodunk?? Talán fáj, vagy mi a rossebb?
A fene nagy szabad(os)ság világában a sok kicsi egónak nehezen megy, hogy egy ilyen apró dologban is korlátozza magát, pláne valaki más ŐT!
"Mert nehogy má valaki megmondja nekem, hogy mit kell viselnem a bótban/ mennyivel mehetek az úton/ kinek van elsőbbsége (természetesen mindig nekem)" ésatöbbi
Szép kis világunkban a népek átlagos öntudatossága felfelé, az értelmi képessége meg erősen lefelé tendál.
Mert önmagam (főleg ilyen apró) korlátozása egy reménybeli közösségi jó érdekében bizony jellemzően értelmi és szociális képességeken múlik.
Az iskolában is kőgazdag apuka: őt aztán nem érdekli, ő igenis utazni fog, ahova akar. Lefordítva: őt aztán nem érdekli, ha vmit hazahoz, az a gyerekeken keresztül elterjed és neadj Isten az én valamelyik idősebb szülőm belehal! Ergo az ő nemtörődömsége miatt nekem kell duplán (helyette is) óvatosnak lennem.
Ismerős nem? Tisztára mint a közlekedésben. A hátam mögött furakodó agyatlan sofőr helyett én dupla követési távolságot kell tartsak, hogy baj esetén mindketten! meg tudjunk állni, és napestig sorolhatnám a hasonló szitukat.
CSAK miután a szabálytalan sofőrünk eddig nem halt meg/nem volt súlyos balesete, abban a hitben él, hogy a szabályok baromságok és ő pedig egy kurva jó sofőr!!
Az igazság viszont ennyi: eddig szerencséje volt (és a mellette közlekedőknek is)!

A "minek ezt túlparázni" hozzáállásra tökéletes példa a Boeing 737 MAX esete.
Na ott nem volt semmilyen paradoxon! Csak a primitív slendriánság, aminek megágyazott ez a beképzelt biztonságérzet, mondván "alig van baleset mostanában, fölöslegesek ezek a szigorú szabályok, a sok elköltött pénz az alapos munkára, tesztelésre"
Aztán lezuhant 2 repülő.
A BIZTONSÁGI SZABÁLYOKAT MINDIG VÉRREL ÍRJÁK!
De értelmes, felkészült emberek alkalmazásával sok vért meg lehetne spórolni.
Persze, akkor nem lenne annyi baleset -> valakik (közgazdászok/menedzserek pl.) "rájönnek" hogy fölösleges ez a sok pénz a biztonságra, meg a kekec műszaki szakemberekre (merthát alig van baleset!!!!), és kezdődik elölről a bűvös kör.

Aztán amikor meg hullanak a népek, akkor a "józan átlagemberek" meg követelik a felelősök fejeit!
Ennyit a józan átlag-gondolkodásról.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azért sztem van súlya dr. Gödény csapatábak. Hatalmas nézettségeket generálnak a youtube-n, igazából ez is a céljuk. Aki megnézi a faszi kamuoártos multját stb., lerí róla hogy simlis. Hasonló mint a vitamindoktor Lenkei.

Abban igazad van, annak is szerepe van, hogy az emberek kis százaléka találkozott közvetlenül a vírussal, ez is növeli a virusszkeptikusok számát, de a legfontosabb a kényelem. Ne zavarja meg senki faszságokkal a nyugodt lis életem. Senkinek nincs joga ehhez, mert csak!!! Jogom van hülyének lenni! Kár, hogy akik meghaltak, már nem tudnak beszállni a vitába.

Tavasszal megfogtuk a vírust és párhuzamosan az infulenza járványt, igy jobbak a magyar halálozási adatok. De ez az intézkedések miatt volt, nem azért, mert nem veszélyes a virus. Vuhan, Milánó, New York. Érdemes az ő statisztikáikat is megnézni.


Ha a józant kihuzzuk onnan, egyet is értek.

Egyébként miért olyan qrva nehéz azt a maszkot normálisan hordani???? Nem nehéz, csak mki azt muatatja én nem félek, nem szopom be a média faszságát. Gratulálok!!!

Gödény táplálékkiegészítőkben utazik. ;) Tudod, megyünk, gyúrni, megyünk gyúrni kell a fehérje a vitamin, protein, kreatin, stb.! Ez neki is egy üzlet, ugyan úgy, mint a többi tagadó fővezérnek.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jó reggelt kívánok, ezt kellene országosan 1-2 hete kötelezően előírtan betartani!

Debrecen élelmiszerpiacai után a város kulturális intézményeiben is kötelezővé tették a szájmaszk viselését – jelentette be a cívisváros polgármestere szerdán sajtótájékoztatón. Papp László a városháza udvarán tartott tájékoztatóján a fertőzöttek számának folyamatos növekedésével indokolta az intézkedést. Zárt térben minden intézményben – színházban, bábszínházban, moziban, múzeumokban, könyvtárakban – kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése, ha valakinél nem lenne maszk, annak a városi készletből biztosítanak a helyszínen védőeszközt.
Debrecenben szigorítottak a maszkviselési szabályokon
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Én pl. nem vagyok szkeptikus, de rohadtul unom már a témát, és az erre is rátelepedett virtue-signallingot és marketing ipart.

Másrészről az is zavar, hogy az emberek nem tartják be a legalapvetőbb óvintézkedéseket se. Én amúgy ezelőtt is kvázi tiztaság mániás voltam, úgyhogy nekem nem nagy különbség ez a hajcihő, de az intézkedések nagyját a puszta cargo cultnak érzem.

Ennyi! Nekem is alap volt/lesz, hogy tisztán tartom magam, környezetem. Pont. De emiatt is, irritál, ha "be akarnak pörgetni" valamilyen irányba.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ki kell szűrni a tünetmentes szuperterjesztőket.

Na de ez miféle "állatfaj"?
Ha nincs tünet, akkor hogy lehet szuperterjesztő (orrfolyás/orrfújás nincs, köhögés nincs, tüsszentés nincs)?
Tényleg érdekelne.
Diszkóban egy csókkirály lehet ilyen, de amúgy...
Most komolyan?
Ismerős barátnő nem kapta el az élettársától másfél hét alatt, aki masszívan köhögött!
Az ilyen dolgok miatt vagyok szkeptikusabb, mint márciusban!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Feleségem nagynénjének a sírjánál állva nem volt kedvünk legyintgetni:(

Persze lehet jönni vele, hogy úgy is meghalt volna, meg a hasonló agyatlan (kívülálló) szövegekkel.
Miért fáj annyira felvenni egy szaros maszkot a képes felünkre arra a néhány percre, amíg zárt térben tartózkodunk?? Talán fáj, vagy mi a rossebb?
A fene nagy szabad(os)ság világában a sok kicsi egónak nehezen megy, hogy egy ilyen apró dologban is korlátozza magát, pláne valaki más ŐT!
"Mert nehogy má valaki megmondja nekem, hogy mit kell viselnem a bótban/ mennyivel mehetek az úton/ kinek van elsőbbsége (természetesen mindig nekem)" ésatöbbi
Szép kis világunkban a népek átlagos öntudatossága felfelé, az értelmi képessége meg erősen lefelé tendál.
Mert önmagam (főleg ilyen apró) korlátozása egy reménybeli közösségi jó érdekében bizony jellemzően értelmi és szociális képességeken múlik.
Az iskolában is kőgazdag apuka: őt aztán nem érdekli, ő igenis utazni fog, ahova akar. Lefordítva: őt aztán nem érdekli, ha vmit hazahoz, az a gyerekeken keresztül elterjed és neadj Isten az én valamelyik idősebb szülőm belehal! Ergo az ő nemtörődömsége miatt nekem kell duplán (helyette is) óvatosnak lennem.
Ismerős nem? Tisztára mint a közlekedésben. A hátam mögött furakodó agyatlan sofőr helyett én dupla követési távolságot kell tartsak, hogy baj esetén mindketten! meg tudjunk állni, és napestig sorolhatnám a hasonló szitukat.
CSAK miután a szabálytalan sofőrünk eddig nem halt meg/nem volt súlyos balesete, abban a hitben él, hogy a szabályok baromságok és ő pedig egy kurva jó sofőr!!
Az igazság viszont ennyi: eddig szerencséje volt (és a mellette közlekedőknek is)!

A "minek ezt túlparázni" hozzáállásra tökéletes példa a Boeing 737 MAX esete.
Na ott nem volt semmilyen paradoxon! Csak a primitív slendriánság, aminek megágyazott ez a beképzelt biztonságérzet, mondván "alig van baleset mostanában, fölöslegesek ezek a szigorú szabályok, a sok elköltött pénz az alapos munkára, tesztelésre"
Aztán lezuhant 2 repülő.
A BIZTONSÁGI SZABÁLYOKAT MINDIG VÉRREL ÍRJÁK!
De értelmes, felkészült emberek alkalmazásával sok vért meg lehetne spórolni.
Persze, akkor nem lenne annyi baleset -> valakik (közgazdászok/menedzserek pl.) "rájönnek" hogy fölösleges ez a sok pénz a biztonságra, meg a kekec műszaki szakemberekre (merthát alig van baleset!!!!), és kezdődik elölről a bűvös kör.

Aztán amikor meg hullanak a népek, akkor a "józan átlagemberek" meg követelik a felelősök fejeit!
Ennyit a józan átlag-gondolkodásról.

Ez mind igaz és akceptálom én is. Csak érzékelni kellene a világ vezetőinek (meg az őket vezetőknek), hogy ha szétverik a gazdasági-társadalmi együttélés alapjait és lenullázzák gazdaságilag a rendszert, akkor háborúk, éhínségek, menekülő tömegek, és káosz jön. És akkor a koronavírus lesz a legkisebb baj!
Valamilyen legkisebb közös többszöröst kellene megtalálni szerintem...
..
Nem vészmadárkodni akarok, de amikor az amúgy precíz és szabálykövető germánokat akkora lázba hozza egy bezárás elleni tüntetés, mint a LoveParade, akkor el kellene gondolkodni. Nem kéne hagyni afelé terelődni a dolgokat, hogy lerepüljön a fedő!
..
Figyeljétek meg, ha még 1-2 szezonig marad a koronavírus, márpedig marad, akkor újfajta politikai mozgalmak is gombamód kinőhetnek a földből!
Ez legalább akkora újdonság lesz a politológusoknak, mint a 70'-es éveket követően a zölmozgalmak felbukkanása. Érdekes lesz mindenesetre.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
Na de ez miféle "állatfaj"?
Ha nincs tünet, akkor hogy lehet szuperterjesztő (orrfolyás/orrfújás nincs, köhögés nincs, tüsszentés nincs)?
Tényleg érdekelne.
Diszkóban egy csókkirály lehet ilyen, de amúgy...
Most komolyan?
Ismerős barátnő nem kapta el az élettársától másfél hét alatt, aki masszívan köhögött!
Az ilyen dolgok miatt vagyok szkeptikusabb, mint márciusban!
Tesztelték őket?
Nem lehet a csaj csak tünetmentes?

Gólyatábor. Egy üvegből piáltok, ugyanazt a füves cigit szívjátok.
Sportolóknál öltöző nem kérdés. Összefogdostok egymás után mindent, egymás szájába lihegtek.
Munkahelyen egy irodában jókat röhögtök, azért fröcsög a nyál. Közös kajálás stb..
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Tesztelték őket?
Nem lehet a csaj csak tünetmentes?

Gólyatábor. Egy üvegből piáltok, ugyanazt a füves cigit szívjátok.
Sportolóknál öltöző nem kérdés. Összefogdostok egymás után mindent, egymás szájába lihegtek.
Munkahelyen egy irodában jókat röhögtök, azért fröcsög a nyál. Közös kajálás stb..

A férfi kórházban volt, így ő többször is volt tesztelve, igen. Az élettárs nő csak karantén, de tünetmentesen. Utána magán kíváncsiságból csináltatott kórházi vérvizsgálatot, ami kimutatta, hogy nem volt fertőzött, nem esett át rajta enyhe tünetekkel sem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 691
90 786
113
A férfi kórházban volt, így ő többször is volt tesztelve, igen. Az élettárs nő csak karantén, de tünetmentesen. Utána magán kíváncsiságból csináltatott kórházi vérvizsgálatot, ami kimutatta, hogy nem volt fertőzött, nem esett át rajta enyhe tünetekkel sem.
Érdekes.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Julija Timosenko volt ukrán miniszterelnök:
"A súlyos betegség elleni küzdelem csaknem két hete megváltoztatja a valóság érzékelését. De beszéljünk erről egy kicsit később... Ma végre sikerült túlélnünk a válságot, és bár a gyógyulás még mindig messze van, most már lépésről lépésre vissza lehet térni a normális élethez"
http://www.atv.hu/kulfold/20200902-hirek-erkeztek-a-koronavirusos-timosenko-allapotarol
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU