A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
Honnan jönnek ezek a nevek?
Úgy gondolom, hogy a főerőket a legjelentősebb hadurakról kell elnevezni, plusz a Hunyadi és az Anjou családok dupláztak e tekintetben (Károly Róbert + Nagy Lajos és Hunyadi János + Hunyadi Mátyás), míg Savoyai Jenő megcsinálta azt, amit előtte százötven évig senkinek nem sikerült, nála nagyobb hőse a Duna-völgyének nincs! Attila pedig a legnagyobb név, amit fel tudunk mutatni.

Az átfegyverzés pedig jó alkalom lenne a kurucos-kommunista névadással való szakításhoz. Nem becsülöm le Bocskai-t meg Klapkát, de azért...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 860
113
Úgy gondolom, hogy a főerőket a legjelentősebb hadurakról kell elnevezni, plusz a Hunyadi és az Anjou családok dupláztak e tekintetben (Károly Róbert + Nagy Lajos és Hunyadi János + Hunyadi Mátyás), míg Savoyai Jenő megcsinálta azt, amit előtte százötven évig senkinek nem sikerült, nála nagyobb hőse a Duna-völgyének nincs! Attila pedig a legnagyobb név, amit fel tudunk mutatni.

Az átfegyverzés pedig jó alkalom lenne a kurucos-kommunista névadással való szakításhoz. Nem becsülöm le Bocskai-t meg Klapkát, de azért...

Attilába ne menjünk bele(én speciel magyar vagyok nem hun de ez csak a saját vélemenyem).Az meg külön nem is tudom mi,hogy egy franciáról akarsz elnevezni egy magyar katonai szervezetet 1920 után...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 825
113
Az ugye feltűnt, hogy az USA army depo-król beszélsz, amelyek tulajdonképpen az eredeti gyári rendszerekkel rendelkeznek. Minden technikai hátterük megvan az újragyártáshoz is akár. Ráadásul náluk folyik a tartalék alkatrészek gyártása, és raktározása is. Tehát ha bármelyik alkatrésznél felmerül a csere szükségessége, akkor egyszerűen levesznek egyet a polcról, vagy gyártanak egy vadiújat eredetiben. Arról nem beszélve, hogy a Nevadai sivatagnál jobb letároló helyet nem találsz.
Ja.Akko ne vegyünk semmit.Hisz semmit nem tudunk itthon önállóan gyártani....
Különben hamár Lynx üzemünk lesz.....Liebherr motor erősebb mint a T72 gyári motorja.Renk váltó(vagy Allison,zsidók azt tették a T55/62 zsákmányukba+Continental dizelt,900lovast,az M60A1motorját-Szombathely?)
Védelmi elektronika/rendszer szintén jöhet a Lynxről,támadó meg a RM Challenger upgradéről.Vagy a zsidóktol,törököktől(márha nem gyalulják le őket,mert kezd tele lenni Erdogánnal a nyugatiak hócipője).Rendszerösszehangolást szintén megcsinálhatná az RM vagy az Elbit.Valami nem túl drága előtétpáncélt rá.
Nem fogja megenni az orosz Armatahordákat reggelire,még a T90M is fejfájást okozna neki.De a TR85 már ebédre lecsúszna.Szerb upgradelt T72vel meg megbirkózna.És bármilyen LPH/PSZH/PSZJ jó lenne neki desszertnek,ami itt előfordulhat.Lejebb lévő dolgokat meg nem is emlittem,mert egy gp-fészket egy T34 is ki tud lőni...
Szerintem kijönne egy új Leo árának ötödéből.Vagy egy még nem is létező Lynx MGS árának ötödéböl.Némi logisztikai átfedés is lenne.
Szerintem,ha 2zl mennyiséget össze lehetne szedni,rentábilis lenne.2040 után meg leválthatja majd az új hk nemzedék.(vagy inkább a Leoinkat,és azok kerülhetnek a 72es helyére gyalogsági támogató szerepkörbe)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 554
113
Attilába ne menjünk bele(én speciel magyar vagyok nem hun de ez csak a saját vélemenyem).Az meg külön nem is tudom mi,hogy egy franciáról akarsz elnevezni egy magyar katonai szervezetet 1920 után...
Mondjuk azért, mert most nem Budin felirat áll törökül a város határán!
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 573
16 152
113
Ja.Akko ne vegyünk semmit.Hisz semmit nem tudunk itthon önállóan gyártani....
Különben hamár Lynx üzemünk lesz.....Liebherr motor erősebb mint a T72 gyári motorja.Renk váltó(vagy Allison,zsidók azt tették a T55/62 zsákmányukba+Continental dizelt,900lovast,az M60A1motorját-Szombathely?)
Védelmi elektronika/rendszer szintén jöhet a Lynxről,támadó meg a RM Challenger upgradéről.Vagy a zsidóktol,törököktől(márha nem gyalulják le őket,mert kezd tele lenni Erdogánnal a nyugatiak hócipője).Rendszerösszehangolást szintén megcsinálhatná az RM vagy az Elbit.Valami nem túl drága előtétpáncélt rá.
Nem fogja megenni az orosz Armatahordákat reggelire,még a T90M is fejfájást okozna neki.De a TR85 már ebédre lecsúszna.Szerb upgradelt T72vel meg megbirkózna.És bármilyen LPH/PSZH/PSZJ jó lenne neki desszertnek,ami itt előfordulhat.Lejebb lévő dolgokat meg nem is emlittem,mert egy gp-fészket egy T34 is ki tud lőni...
Szerintem kijönne egy új Leo árának ötödéből.Vagy egy még nem is létező Lynx MGS árának ötödéböl.Némi logisztikai átfedés is lenne.
Szerintem,ha 2zl mennyiséget össze lehetne szedni,rentábilis lenne.2040 után meg leválthatja majd az új hk nemzedék.(vagy inkább a Leoinkat,és azok kerülhetnek a 72es helyére gyalogsági támogató szerepkörbe)
A felújítás csak bizonyos keretek között és fokig ésszerű. 20 éves technikában motort, kijelzőt, egyebet cserélnek, ám legyen. De... Azért ismerek olyan embert is, aki "csak összeütök egy játszós autót" és cirka 30 milliónál jár (Ferrari 330 p4 replika). Minél régebbit kell(ene) felújítani, annál jobban szaladnak a költségek (hajtómű nem fér el, egyedi konzolok, alkatrészek). Vegyünk csak A7+ -ot.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 318
113
2040-ig lerakva 3 zlj A7.
2 a nehéz dandárba.
1 a közepesbe.
(ezt ha valami csoda folytán emelik a fizetést fel is tudjuk tölteni)
Illetve kéne még egy közepes/ könnyű dandár (ami mondjuk abban különbözne a közepestől, hogy nincs hk zászlóalja)
Ennyit elbír a gazdaság ha normálisan és időarányosan osztod le, ezért írtam 2040-et.
A későbbi esetleges rendelések olcsóbbak lennének mint a mostani mert ki van építve a support, és az infrastruktúra és nem kell kiképzési csomagot is megvenni hozzá.
Én sztem 2035 körül már ne vegyünk még 1 zlj A7-et. Addigra ha minden igaz jön az új német - francia Leo utód. 3. zlj legyen az!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Kedves T-55/72/** -t kohószökevényező versenyzők!

Egyszer nem írtátok még le, hogy mennyi tankot látnátok szükségesnek a jelenlegi "díszszemle" mennyiség felett(a kb. 50 Leo).
Azt a "véleményt"(???) had' hagyjam figyelmen kívül, hogy "elég" (???) .

Egyszer nem írtátok le, -Ti USA/Izrael költségvetést dorbézolók-, hogy honnan (gyengébbek kedvéért: honnan- teremtenétek elő a kimondatlan álmaitokra szükséges négy-öt Zrínyi-2026 összeget, amit elköltötök nagyvonalúan.

Nem mertek mondani (szükségesnek tartott) harckocsi mennyiséget.
Nem mertek/tudtok megnevezni árat/forrást, megoldást .
Cserebe romboljátok a mások által legalább részben jó(és más szomszédok által is alkalmazott) megoldásokat, ötleteket, a jelenlegi/korábbi "letolt gatyával várunk" helyzetre, "kicsit" elfeledve a pont 100 éves "eset" tanulságait a második vonalas technikáról/védvonalról.
...ami jelenleg nekünk ismét NINCS ! ! !


Ezért -értelmes gondolkodó- nem a jelenlegi vezetést szidná, hanem az elődöket, amikor a mostaniak mégis beszerzik(majd remélem) azt a "hulladékot", amiből újra megteremtik azt a védelmi potenciált(másodvonalas technika, +tartalékosok) ami minden szomszédnak megvan.

Ahelyett, hogy "ekéztek" mindenkit, talán válaszolnátok a kérdésekre!!!!!

Lengyelország, 40m ember. min 800 MBT.
Magyarország, 10m lakos, ??? MBT. ( 50 ??? )

Kevés a mi 30-50 T-72 tankunk a korszerűsítésre.
Így van.
100e $ a járóképes T-72. 1,5 m$-ból raknak rá 15T passzív páncélt, amit nem kell majd milliárdokért "etetni" mint az aktív(APS), alig tesztelt, qrva drága (csili-vili) rendszereket.
F@szságot mantráztok.


Senki közületek nem mond MEGOLDÁST a problémára, csak nem-et, tagadást, tiltakozást, Abból nem lesz megoldás.
Ilyen, -hülye döntésbe hajszoló- álláspontot fizetett román (ex-SECU-s) kommentelőktől tudok elképzelni.
Ti nem azok vagytok -szerintem-. Akkor miért nem gondolkoztok?



Vegyetek erőt végre magatokon, és válaszoljatok ! ! !

Kérdés 1: Mennyi is a szerintetek optimális tank mennyiség?
Kérdés 2: Milyen típust gondoltok megfelelőnek?
Kérdés 3: Hogyan/Miből vennétek meg?

Kíváncsi vagyok, ki tudja átlepni a "saját árnyékát"?
Ha már így megszólítottál...
Mivel a 30+20ezres tervezet Honvédségnek a 3 dandár felel meg, 1 nehéz, 1 közepes, és 1 könnyű, így azt mondanám, hogy összesen 3 harckocsi zászlóalj maximum.
Ebből ugye egy már le van rendelve a nehézbe.
Egyet (44db) rendelnék valamikor '23 magasságában, a közepesnek. '26-ig ezt meg is kaphatjuk. Ezzel le lesz tudva mindkét olyan dandár, amelyiknek kellhet harckocsi. A könnyűnek nem kell.
'26-ban pedig elválik, hogy mire mennyi pénz marad, és akkor lehet még egy bővített zászlóaljnyit (kb. 70-72db) rendelni a nehéznek+tartaléknak.
Így lenne 3zl, 132db aktív alakulatoknál, a maradék 28-ot pedig megkaphatja az ellenerő zászlóalj (egy bő századnyit 14-18db) a maradék maroknyi hk. meg mehet általános tartalékba. Ha nem lesz 3.zl., akkor is le kellene rendelni a 28 db-ot.
Ezen felül, a most érkező A4-eseket sokáig őrizném, és továbbra is kiképzésre használnám. Korábban én is hajlottam volna az A7-re való húzásra, de most már biztos vagyok benne, hogy lesz pénz a további A7+-ok rendelésére.
Annál is inkább, mert ahogy @krisss is írta, a további rendelések esetén már jóval csökkenni fognak a járulékos költségek.
Nem kell már szimulátorra (jön a mostani rendeléssel), kiképzésre költeni (már magunknak képzünk), nem kell tartalék alkatrész bázist építeni. Műszaki járművekből is valószínű kicsit kevesebb is elég lehet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 825
113
A felújítás csak bizonyos keretek között és fokig ésszerű. 20 éves technikában motort, kijelzőt, egyebet cserélnek, ám legyen. De... Azért ismerek olyan embert is, aki "csak összeütök egy játszós autót" és cirka 30 milliónál jár (Ferrari 330 p4 replika). Minél régebbit kell(ene) felújítani, annál jobban szaladnak a költségek (hajtómű nem fér el, egyedi konzolok, alkatrészek). Vegyünk csak A7+ -ot.
Neharagudj,de ez már csak ócska kifogáskereső kötekedés.
Ha a garázsban épiteni akarok egy trabant replikát,egyedi gyártású alkatrészekböl,az is méregdrága lesz.Nem releváns összehasonlitási alap.
Amit meg itt hirtelenjében leirtam,kész,meglévő részegységekre épúl.
Dehát nemakarásnak nyögés a vége.
Majd ha a járvány(meg a NER szétlopásai) okozta gazdasági válság rénkborúl,a drága üzemű Leok fognak ott rohadni a depóba.Ésha véletlenül összekapunk valamelyik szomszédunkkal,ahoz nem kapunk elösször alkatrészt.
Baromira elszaladt a ló.
 
W

Wilson

Guest
Ja.Akko ne vegyünk semmit.Hisz semmit nem tudunk itthon önállóan gyártani....
Különben hamár Lynx üzemünk lesz.....Liebherr motor erősebb mint a T72 gyári motorja.Renk váltó(vagy Allison,zsidók azt tették a T55/62 zsákmányukba+Continental dizelt,900lovast,az M60A1motorját-Szombathely?)
Védelmi elektronika/rendszer szintén jöhet a Lynxről,támadó meg a RM Challenger upgradéről.Vagy a zsidóktol,törököktől(márha nem gyalulják le őket,mert kezd tele lenni Erdogánnal a nyugatiak hócipője).Rendszerösszehangolást szintén megcsinálhatná az RM vagy az Elbit.Valami nem túl drága előtétpáncélt rá.
Nem fogja megenni az orosz Armatahordákat reggelire,még a T90M is fejfájást okozna neki.De a TR85 már ebédre lecsúszna.Szerb upgradelt T72vel meg megbirkózna.És bármilyen LPH/PSZH/PSZJ jó lenne neki desszertnek,ami itt előfordulhat.Lejebb lévő dolgokat meg nem is emlittem,mert egy gp-fészket egy T34 is ki tud lőni...
Szerintem kijönne egy új Leo árának ötödéből.Vagy egy még nem is létező Lynx MGS árának ötödéböl.Némi logisztikai átfedés is lenne.
Szerintem,ha 2zl mennyiséget össze lehetne szedni,rentábilis lenne.2040 után meg leválthatja majd az új hk nemzedék.(vagy inkább a Leoinkat,és azok kerülhetnek a 72es helyére gyalogsági támogató szerepkörbe)

Ehhez két gondolat az első az,hogy sajnos nagyon messze van az az időpont amikor a Leoink megérkeznek és elérik a harckészültséget ugyanis addig a T-72-k rendszerben maradnak és a fórumon minden második oldalon addig időről időre előfogja valaki hozni,hogy szerinte bizony mennyire jó és olcsó lenne a kohószökevény 72-k modernizálása minden előzőleg 1280 oldalon sokak által tényekkel bizonyított értelmetlensége ellenére.

Arra kíváncsi lennék,hogy mit szólnál ha ennek az öszvérnek a létrehozásának az árajánlatát eléd raknák szerintem nagyon meglepődnél,hidd el az marhára nem úgy megy,hogy a Lynxből meg a Challengeről belereszeljük az elektronikát (ugyanez igaz a hajtásláncra) az ősöreg szovjet vasakba a többiről nem is beszélve.Amit erre rászánunk abból vegyünk kevesebb LeoA7 sokkal jobban járunk vele mint ezzel a T-72Hun változattal hiszen így is úgy is külföldi vállalatoknak adjuk a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Ja.Akko ne vegyünk semmit.Hisz semmit nem tudunk itthon önállóan gyártani....
Különben hamár Lynx üzemünk lesz.....Liebherr motor erősebb mint a T72 gyári motorja.Renk váltó(vagy Allison,zsidók azt tették a T55/62 zsákmányukba+Continental dizelt,900lovast,az M60A1motorját-Szombathely?)
Védelmi elektronika/rendszer szintén jöhet a Lynxről,támadó meg a RM Challenger upgradéről.Vagy a zsidóktol,törököktől(márha nem gyalulják le őket,mert kezd tele lenni Erdogánnal a nyugatiak hócipője).Rendszerösszehangolást szintén megcsinálhatná az RM vagy az Elbit.Valami nem túl drága előtétpáncélt rá.
Nem fogja megenni az orosz Armatahordákat reggelire,még a T90M is fejfájást okozna neki.De a TR85 már ebédre lecsúszna.Szerb upgradelt T72vel meg megbirkózna.És bármilyen LPH/PSZH/PSZJ jó lenne neki desszertnek,ami itt előfordulhat.Lejebb lévő dolgokat meg nem is emlittem,mert egy gp-fészket egy T34 is ki tud lőni...
Szerintem kijönne egy új Leo árának ötödéből.Vagy egy még nem is létező Lynx MGS árának ötödéböl.Némi logisztikai átfedés is lenne.
Szerintem,ha 2zl mennyiséget össze lehetne szedni,rentábilis lenne.2040 után meg leválthatja majd az új hk nemzedék.(vagy inkább a Leoinkat,és azok kerülhetnek a 72es helyére gyalogsági támogató szerepkörbe)
Szerintem fáradjál le a garázsba, és ott éld ki a barkács ösztönöket. :D
Szeretném eszedbe juttatni a @PavolR által is a fórumon népzserűsített Vyda harcjárművet. Nem annyira lett sikeres! :p:D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 409
113
Ehhez két gondolat az első az,hogy sajnos nagyon messze van az az időpont amikor a Leoink megérkeznek és elérik a harckészültséget ugyanis addig a T-72-k rendszerben maradnak és a fórumon minden második oldalon addig időről időre előfogja valaki hozni,hogy szerinte bizony mennyire jó és olcsó lenne a kohószökevény 72-k modernizálása minden előzőleg 1280 oldalon sokak által tényekkel bizonyított értelmetlensége ellenére.

Arra kíváncsi lennék,hogy mit szólnál ha ennek az öszvérnek a létrehozásának az árajánlatát eléd raknák szerintem nagyon meglepődnél,hidd el az marhára nem úgy megy,hogy a Lynxből meg a Challengeről belereszeljük az elektronikát (ugyanez igaz a hajtásláncra) az ősöreg szovjet vasakba a többiről nem is beszélve.Amit erre rászánunk abból vegyünk kevesebb LeoA7 sokkal jobban járunk vele mint ezzel a T-72Hun változattal hiszen így is úgy is külföldi vállalatoknak adjuk a pénzt.

Teljesen egyetértek veled. Ki lett már tucatszor tárgyalva, feltehetően a -esek mennek a kohóba,mindenféle szépítgetés, illetve homályos HM ködösítés ellenére is. Ezekkel így, nincs mit kezdeni. Még álmában se gondoljon senki arra, hogy itthon megoldunk valami házi gányolást rájuk és az milyen jó dolog lesz. Nem lesz. Mert ipari kapacitás és szakmai hozzáértés itthon ehhez nulla. Amennyiben a HM valami fonákra vett gondolattól vezérelve, még egy teljes korszerűsítés és felújítás mellett dönt, ezen harckocsik esetében, akkor a következő lehet csak és kizárólag. Már meglévő korszerűsítési verzió megvétele, valamelyik hozzá jól értő gyártótól. Ilyen az eredeti orosz T-72 B, valamelyik legújabb verziója. Netán a szerbek M-84AS1 korszerűsítési programja. A lengyeleké szerintem a legócskábbak egyike. Meg lehet vizsgálni mennyibe fájna egy ilyen felújítási program, hasonlítva egy Leopárd 2A7 HU árához. Lehet meglepődne mindenki. Azt persze tartom, hogy szükség lenne mondjuk 1, de inkább 2 zlj hadműveleti tartalékra, valamilyen elfogadható minőségű harckocsiból. Mert éles helyzetben olyasmire bizony szükség van. Nem vagyunk könnyű helyzetben, mert nincs semmink jelenleg.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 353
46 159
113
Neharagudj,de ez már csak ócska kifogáskereső kötekedés.
Ha a garázsban épiteni akarok egy trabant replikát,egyedi gyártású alkatrészekböl,az is méregdrága lesz.Nem releváns összehasonlitási alap.
Amit meg itt hirtelenjében leirtam,kész,meglévő részegységekre épúl.
Dehát nemakarásnak nyögés a vége.
Majd ha a járvány(meg a NER szétlopásai) okozta gazdasági válság rénkborúl,a drága üzemű Leok fognak ott rohadni a depóba.Ésha véletlenül összekapunk valamelyik szomszédunkkal,ahoz nem kapunk elösször alkatrészt.
Baromira elszaladt a ló.
Nem tudom elégszer sulykolni Vydra.
Esetleg tudom még ide citálni a Komondort is. Kizárólag működő, létező alkatrészekből építették meg. Na?
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Ha már így megszólítottál...
Mivel a 30+20ezres tervezet Honvédségnek a 3 dandár felel meg, 1 nehéz, 1 közepes, és 1 könnyű, így azt mondanám, hogy összesen 3 harckocsi zászlóalj maximum.
Ebből ugye egy már le van rendelve a nehézbe.
Egyet (44db) rendelnék valamikor '23 magasságában, a közepesnek. '26-ig ezt meg is kaphatjuk. Ezzel le lesz tudva mindkét olyan dandár, amelyiknek kellhet harckocsi. A könnyűnek nem kell.
'26-ban pedig elválik, hogy mire mennyi pénz marad, és akkor lehet még egy bővített zászlóaljnyit (kb. 70-72db) rendelni a nehéznek+tartaléknak.
Így lenne 3zl, 132db aktív alakulatoknál, a maradék 28-ot pedig megkaphatja az ellenerő zászlóalj (egy bő századnyit 14-18db) a maradék maroknyi hk. meg mehet általános tartalékba. Ha nem lesz 3.zl., akkor is le kellene rendelni a 28 db-ot.
Ezen felül, a most érkező A4-eseket sokáig őrizném, és továbbra is kiképzésre használnám. Korábban én is hajlottam volna az A7-re való húzásra, de most már biztos vagyok benne, hogy lesz pénz a további A7+-ok rendelésére.
Annál is inkább, mert ahogy @krisss is írta, a további rendelések esetén már jóval csökkenni fognak a járulékos költségek.
Nem kell már szimulátorra (jön a mostani rendeléssel), kiképzésre költeni (már magunknak képzünk), nem kell tartalék alkatrész bázist építeni. Műszaki járművekből is valószínű kicsit kevesebb is elég lehet.
Korábban többször írtam, a képesség egy fenntartható dolog. Egy dandár az valójában három. Egy hkz az valójában három. Akkor is ha fáj.