Sz-25 Berkut / S-25 Berkut / SA-1 Guild (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 592
113
V-300 rakéta
S-25_Berkut.jpg

g123.jpg

Yo-Yo Tűzvezető lokátor
maxresdefault.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 005
113
Hidegháborús hangulat:
S-25-Guild-Kapustin-Yar-1S.jpg


Óvatos konstruktív kritika:


Nagyon jó a témaválasztás, érdekes az átadott információ, szuper a hang, de a fenti képek hiányoznak belőle. Valahol a 20. perc környékén állítottam meg a videót és kerestem rá, hogy hogyan is néz ki a valóságban az a furcsa sokszögletű radar, milyen lehetett a csöves analóg vezérlő vagy hogyan festhetett 60 indításra kész rakéta. A videóból még az ábra is kimaradt arról mi van a rakétatestben, nemhogy esetleg kép a modulokról, vagy érdekességek a fejlesztésükről. Ha már videó, érdemes kihasználni a formátumban rejlő lehetőségeket, a szöveg kék képernyőn kivonatolása helyett ezeknek, illetve oda illő videóknak kellene megjelennie, hogy teljes legyen az élmény. Te is nézed Curious Droidot, az jó példa, amíg beszél folyamatosan mennek alatta a válogatott videók a mondanivaló illusztrálásához, az egész olyan, mint egy TV dokumentumfilm, nem egy PowerPoint bemutató. Azt hiszem az a formátum és minőség lenne a cél, a műszaki információ átadása mellett. Jelenleg a videó még a pdf-nél is kevesebb, pedig sokkal több lehetne.
Tudom, hogy ez jóval több munka, de én szívesen kiegyezem ritkább, viszont szemléletesebb, részletekbe menő, színesebb anyaggal ha utána nem kell belegugliznom magam a szikár tényeken túli kérdésekbe.
*Fedezékbe vonulok.*

https://jetplanes.blog.hu/2019/12/04/az_elso_leloves
 
M

molnibalage

Guest
Hidegháborús hangulat:
S-25-Guild-Kapustin-Yar-1S.jpg


Óvatos konstruktív kritika:

Nagyon jó a témaválasztás, érdekes az átadott információ, szuper a hang, de a fenti képek hiányoznak belőle. Valahol a 20. perc környékén állítottam meg a videót és kerestem rá, hogy hogyan is néz ki a valóságban az a furcsa sokszögletű radar, milyen lehetett a csöves analóg vezérlő vagy hogyan festhetett 60 indításra kész rakéta. A videóból még az ábra is kimaradt arról mi van a rakétatestben, nemhogy esetleg kép a modulokról, vagy érdekességek a fejlesztésükről. Ha már videó, érdemes kihasználni a formátumban rejlő lehetőségeket, a szöveg kék képernyőn kivonatolása helyett ezeknek, illetve oda illő videóknak kellene megjelennie, hogy teljes legyen az élmény. Te is nézed Curious Droidot, az jó példa, amíg beszél folyamatosan mennek alatta a válogatott videók a mondanivaló illusztrálásához, az egész olyan, mint egy TV dokumentumfilm, nem egy PowerPoint bemutató. Azt hiszem az a formátum és minőség lenne a cél, a műszaki információ átadása mellett. Jelenleg a videó még a pdf-nél is kevesebb, pedig sokkal több lehetne.
Tudom, hogy ez jóval több munka, de én szívesen kiegyezem ritkább, viszont szemléletesebb, részletekbe menő, színesebb anyaggal ha utána nem kell belegugliznom magam a szikár tényeken túli kérdésekbe.
*Fedezékbe vonulok.*

https://jetplanes.blog.hu/2019/12/04/az_elso_leloves
A Haditechnikai Összfoglaló topikban írtam, mert ott is megosztottam. Nem mertem képeket és videókat használni, a lírásban ott a link a galériához ezekhez.
Azt is tessék megnézni. Ott van minden. ;)

A YT és szerzői jogok miatt nem használok olyan képet, amit nem CC licenszű. Ilyet viszont nem találtam sehol. Pech. A képeknél ezt még meg lehet állapítani, de videót aztán keressél free videót... A YT képes olyan videókat is levágni, ahol egy csatorna gazda a fekete háttérrel beszélt egy témáról.

A magyar videó lényegében az angol átmókolása. Az angolnál Binkovék közölték, hogy csak így mehet a videó. Hogy amikor ők betesznek új technikáról valamit, hogy mit csinálnak, az nem az én dolgom.

A HTKA-n megosztott szövegben ilyen buzerálással nem kell számolni, ott betettem és majd a web alapú megosztásnál lesz videó link .Csak ki akartuk már tolni ezt, a hétvégén Tcat-nak nem volt ideje már ezt megcsinálni, de majd jön a jövé héten. Abban lesz videó link a Yo-Yo-nál a lenti videóhoz, de csak link. A videóba máshonnan videóanyagot nem vágok be. Lehet, hogy más bátor és megteszi, de én nem akartam kockáztani. A másik csatornám kapott már strikot zene miatt...

Nem egyszerű ez a videós lét. Lehet kockáztatni és vele nagyot bukni. És a biztonságos, de nehezebb utat választottam. A 3D modellezéshez nem érek és nem éri meg a fáradságot a téma. Soha a büdös életbe nem készülne le akkor egy videó sem...

Valójában máshonnan képet és videót betenni rohadt egyszerű lenne, akkor nem kéne semmit rajzolgatnom.
Csak veszélyes. Hosszútávra tervezek. A franc sem akarja, hogy valami "jóakaró" majd bemószerolja a csatornát. Mert láttam már ilyet sajnos... Az egészet én rajzoltam a kis kezemmel. Cserébe az egész videónak egységes kinézete van és sokszor nem borzalmas minőségű szkennelt anyag az eredmény. Az az alapján készült rajz szebb. Sokkal.

A Yo-Yo forgás animálgatása helyett be tudtam vágni volna videót. De a fentiek miatt ez nem volt opció.
Indítás előtt a hangot kapcsold le...

A jövőben a BMS4 repszim használhat lesz talán ez-az bemutatására, de annak is meg vannak az igen erős korlátai. Más témánál lesz majd jó, ha valaha eljut oda a csatorna.

A rakéta metszetre. A videó így is 34 perc hosszú lett, amikor az angol "csak" 28 perc volt. Nem akartam már a rakéta belsejéről beszélni, amikor műszaki paraméter a metszetrajzhoz annyira nem tudtam volna adni. A rendszer képességei szempontjából nem annyira lényeges az. Ezzel a hosszal is sokak idegein táncolhattam már... :)

A következő angol videó pl. max. 25 perces lehet. Viszont a magyar videó emiatt sokkal bővebb is lehet, mert az angolba pl. nem fér bele az arab-izraeli használat, csak vietnám. Nagyon röviden. De ezt majd november táján látjátok meg angoul. A magyar csak utána jön.

Persze nagyon sok mindent meg lehetne csinálni, ha ez lenne a főállásom és lenen havi 1500 USD patreon support. Erre az esély 0. A terv az, hogy a videón talán több emert érek el, de egyelőre még ez sem látszik.
 
M

molnibalage

Guest
A Curious Driod és nagy csatornák mögött egész stáb áll akik kinyomozzák és lezongorázzák ezt...
Evvan.